Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šmejdi pořád pokračují ve svých akcích. ČOI rozdala pokuty za milióny

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Praha - V 1. čtvrtletí 2016 provedla Česká obchodní inspekce (ČOI) celkem 113 kontrol souvisejících s organizovanými akcemi a přijala 218 oznámení o konání téměř 6 tisíc předváděcích prodejních akcí.

Při bližším rozboru těchto oznámení jsou viditelné pozitivní výsledky přijatých zpřísnění příslušné legislativy a souběžně trvalého tlaku České obchodní inspekce na její dodržování.

Vysoké procento těchto oznámení je od společností, s jejichž působením na trhu nejsou žádné zásadnější problémy. Nicméně provedené kontroly prokázaly naopak v 82 % nedostatky, informuje coi.cz. V 1. čtvrtletí bylo pravomocně uloženo celkem 36 pokut v souhrnné výši téměř 5 milionů korun, další desítky řízení pokračují.

„Výsledky provedených kontrol opět potvrdily, že na trhu stále působí společnosti, které svoje podnikání postavily na klamání seniorů a porušování příslušné legislativy. Nové praktiky poškozování spotřebitelů souvisejí převážně s obcházením zákazu přijímat platby za nabízené zboží nebo služby před uplynutím lhůty sedmi dnů od uzavření smlouvy. Proto se do budoucna na kontrolu této praktiky zaměříme," řekl Mojmír Bezecný, ústřední ředitel České obchodní inspekce.

Témata:  ČOI (Česká obchodní inspekce) šmejdi, podvodní prodejci předváděcí akce podnikatelé

Související

Aktuálně se děje

11:24

Agáta Hanychová si rýpla do Prachaře. Tohle jí napadlo cestou na Bali

Nastal čas letních dovolených, na které vyrážejí i slavné osobnosti, ačkoliv ty mohou jezdit do ciziny prakticky kdykoliv. Česko opustili také Agáta Hanychová a její současný manžel Mirek Dopita. Trojnásobná maminka si přitom neodpustila rýpnutí do bývalého manžela Jakuba Prachaře. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.