Byznys

Někteří zaměstnanci OKD dostali výplaty. Jiní jen zálohu

11.08. 09:25

Karviná - Zaměstnanci OKD, která je od června v úpadku, i tento měsíc dostali mzdy v řádném výplatním termínu. Někteří z nich ale nedostali celou výplatu.

Ceny pohonných hmot stále kadají. Kde natankujete nejlevněji?

11.08. 08:41

Praha - Ceny pohonných hmot v ČR dál klesají. Natural 95 zlevnil od minulé středy o 27 haléřů na průměrných 29,09 Kč/l, nafta pak o 30 haléřů na 27,57 Kč/l.

Nejvyšší částky z rozpočtu EU čerpali Slováci, Češi jsou druzí

10.08. 20:19

Brusel - Nejvyšší částku z rozpočtu Evropské unie v přepočtu na obyvatele získalo v loňském roce Slovensko. Česká republika se umístila na druhém místě - na jednoho obyvatele získala Praha z Bruselu 541 eur (14.600 Kč).

reklama

Erdogan zakročí proti tureckým bankám. Účtují si příliš vysoké úroky

10.08. 18:58

Ankara - Bankovní domy v Turecku by po nezdařeném vojenském puči neměly účtovat příliš vysoké úrokové sazby. Prohlásil to dnes turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Letní prázdniny za chvíli skončí. Pohlídejte si zdravotní pojištění

10.08. 18:30

Praha - Letní prázdniny už jsou za svou polovinou a řada mladých lidí – hlavně absolventů středních, vyšších odborných i vysokých škol – si užívá poslední delší volno v životě před důchodem. Se vstupem do světa dospělých na ně ale čeká řada otázek, na něž budou muset rychle nalézt odpověď. Jednou z…

Svatby jsou v Česku čím dál tím více skromnější

10.08. 17:27

Praha - Zatímco v 70. letech byli Češi ochotni utratit za svatbu až šestinásobek průměrného platu, dnes na svatbách významně šetří. Průměrně za tuto životní událost v posledních šesti letech zaplatí jen dvojnásobek průměrné mzdy. Ti, kteří svatbu teprve plánují, za ní chtějí utratit ještě méně, a…

Od státu můžete dostat výrazný příspěvek na nemovitost. Většina toho ale nevyužívá

10.08. 16:42

Praha - Potřebujete koupit nemovitost nebo ji rekonstruovat? Výrazně vám na to může přispět stát, který poskytuje prakticky nejvýhodnější úvěry na trhu. Málokdo o nich ale ví, a tak zatím Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) vyčerpal jen naprostý zlomek rozpočtu. Žádat přitom můžete až o 150 tisíc na…

Problémy v Turecku se projevily na ratingu, agentura jej snížila o jeden stupeň

10.08. 15:11

Praha - Agentura Dun & Bradstreet (D&B - NYSE:DNB), vedoucí globální poskytovatel ekonomických informací, snižuje rating Turecku v kategorii středního rizika návratnosti investice o jeden stupeň z DB4c na DB4d se zhoršeným výhledem. Důvodem jsou politická a bezpečnostní rizika.

Míra zadlužení je problémem většiny zemí EU. Jak jsme na tom my?

10.08. 15:05

Praha - Aktuální číslo časopisu Statistika&My se věnuje zadluženosti zemí EU. Většina z nich rozpočtovou kázeň porušuje, Česko nikoli.

ÚS zamítl stížnost UPC, která si stěžuje na O2 ohledně zápasů Ligy mistrů

10.08. 11:24

Brno - Ústavní soud zamítl stížnost UPC Česká republika, s. r. o., která namítala porušení práva na spravedlivý proces v řízení vedeným u Městského soudu v Praze a Vrchního soudu v Praze.

V Česku je více než 5 milionů aut, za první pololetí se číslo zvětšilo o 100 tisíc

10.08. 10:43

Praha - Z údajů Svazu dovozců automobilů vyplývá, že počet osobních aut v registru vozidel letos za pololetí vzrostl o 116.000 na 5,275 milionu. Nejrozšířenější značkou je už tradičně Škoda.

Gazpromu klesl zisk, ale i tak překonal očekávání analytiků

10.08. 10:29

Moskva - Čistý zisk Gazpromu v prvním čtvrtletí meziročně klesl o pět procent na 362,3 miliardy rublů (136 miliard Kč). Dluh ruského plynárenského gigantu se díky silnějšímu rublu snížil.

Pokutu za chybějící ceníky: České dráhy začaly zajímat i Brusel

10.08. 09:04

Praha - Podle informací Hospodářských novin dostaly České dráhy pokutu 150 tisíc korun za to, že cestujícím nepodávají dostatečně precizní informace o cenách jízdného. Kauza zajímá dokonce i úředníky v Bruselu.

Británie v ESVO? Norsko věci komplikuje, na brexit reaguje i Nizozemí

09.08. 20:16

Oslo - Norsko komplikuje snahu Británie udržet si i po brexitu přístup na lukrativní vnitřní trh EU a je zdrženlivé k návratu Londýna do Evropského sdružení volného obchodu (ESVO). Na brexit reaguje také Nizozemí, které dnes zhoršilo ekonomický výhled.

Ekonomika Británie se propadla o 0,2 procenta

09.08. 18:10

Londýn - Britský institut pro ekonomický a sociální výzkum NIESR dnes zveřejnil odhady týkající se tamní ekonomiky. Podle institutu britská ekonomika začala po referendu o odchodu země z Evropské unie klesat, hrubý domácí produkt (HDP) se v červenci snížil zhruba o 0,2 procenta.

Obchodní vztahy Česka s Tureckem se nemění. Nepovedený puč nic nezměnil

09.08. 16:58

Praha - Turecko zaujímá třetí místo v českých exportech mimo EU a nepovedený pokus o puč vztahy mezi Prahou a Ankarou nenarušil.

Promítly se sankce pro Rusko do české ekonomiky? Server zjišťoval, jak to je

09.08. 13:52

Praha - Evropská unie a Spojené státy zavedly v březnu roku 2014 ekonomické sankce namířené proti Rusku. Řada ekonomů tehdy varovala před negativními dopady sankcí na Českou republiku a tvrdila, že jsou ohroženy jak pracovní místa tisíců zaměstnanců, tak i stovky miliard korun. EuroZprávy.cz proto…

Španělsko a Portugalsko se nesnažily snížt deficity, pokuty ale nedostanou, rozhodla EU

09.08. 11:38

Brusel - Španělsko a Portugalsko měly nadměrné rozpočtové deficity a nízkou snahy o jejich snížení, přesto se trestu vyhnou. Dle očekávání tak dnes rozhodly země EU.

Inflace bude zrychlovat, tvrdí analytici

09.08. 11:26

Praha - Jak dnes uvedl Český statistický úřad, spotřebitelské ceny vzrostly v červenci proti červnu o 0,3 %. Tento vývoj ovlivnilo zejména zvýšení cen v oddíle rekreace a kultura a dále v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje a v oddíle alkoholické nápoje a tabák. Meziroční růst spotřebitelských…

Cestovní ruch v ČR se zvyšuje, začali k nám více jezdit Slováci a Poláci

09.08. 10:13

Praha - Ve druhém čtvrtletí 2016 se zvýšil počet hostů v hromadných ubytovacích zařízeních meziročně o 3,1 % a počet přenocování o 1,0 %. Návštěvnost tak nepřetržitě roste již třetím rokem, uvedl Český statistický úřad.

Inflace se v červenci zvýšila. Tyhle produkty zdražily nejvíce

09.08. 10:12

Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v červenci proti červnu o 0,3 %. Tento vývoj ovlivnilo zejména zvýšení cen v oddíle rekreace a kultura a dále v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje a v oddíle alkoholické nápoje a tabák. Meziroční růst spotřebitelských cen zrychlil v červenci na 0,5 % z 0,1 …

Čistý zisk ČEZ v prvním pololetí poklesl o deset procent

09.08. 09:37

Praha - V prvním pololetí 2016 dosáhla Skupina ČEZ čistého zisku 13,8 mld. Kč, což je meziročně o 10 % méně. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) činil 33,1 mld. Kč a meziročně poklesl o 2,4 mld. Kč, přičemž hlavním důvodem jsou nižší realizační ceny vyrobené elektřiny. Tento vliv způsobil meziročně…

OKD bude možná v roce 2017 potřebovat půjčit další peníze

09.08. 08:59

Ostrava - Těžební společnost OKD, která je v úpadku, bude možná v roce 2017 potřebovat půjčit od státu další peníze a bude se zřejmě zabývat i platy zaměstnanců. V rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny (HN) to řekl generální ředitel OKD Dale Ekmark. Budoucnost OKD ale závisí hlavně na tom, zda…

Meziroční inflace v Číně v červenci klesla na půlroční minimum

09.08. 08:03

Peking - Meziroční inflace v Číně v červenci klesla na půlroční minimum 1,8 procenta z červnové úrovně 1,9 procenta. Růst spotřebitelských cen byl tak nejnižší od ledna a odpovídal odhadům analytiků.

reklama
Fotogalerie