Vláda na středečním mimořádném jednání rozhodla, že od 1. listopadu už lidé nebudou mít preventivní testy na koronavirus hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Využít je budou v tomto režimu nadále moci jen děti a mladí do 18 let, lidé s dokončeným i zahájeným očkováním a ti, kteří se nemohou nechat očkovat kvůli kontraindikaci. Hrazené budou i testy nařízené lékařem nebo hygieniky.

Lidé musejí od příštího měsíce také počítat s kratší platností testů. PCR testy budou místo týdne uznatelné 72 hodin, platnost antigenních testů se ze tří dnů zkrátí na den.

Vzhledem k všeobecně rostoucím nákladům domácností se lidé podle Košnara budou muset rozhodnout, kde peníze uspoří. Nejsnazší tak podle něj bude z výdajů škrtnout právě například návštěvu bazénu. Proto předpokládá, že nová vládní opatření způsobí výrazný úbytek návštěvníků.

Do bazénů se podle Košnara naštěstí vrátily alespoň školy. Podařilo se podle něj domluvit s ministerstvem zdravotnictví, že žáci na školní plavání se testy na covid-19 prokazovat nemusejí.

Rostoucí ceny energií jsou podle Košnara samozřejmě velký problém. Díky uzavřeným smlouvám s dodavateli do konce roku to provozovatelé nepocítí. Jaký bude stav po Novém roce se podle Košnara uvidí. Bude záležet, jak se situace na trhu s elektřinou a plynem bude dále vyvíjet. Pravděpodobně bude podle něj ale určité zdražení služeb nevyhnutelné, dodal.