Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Benzin je u čerpacích stanic v Česku nejdražší za šest a půl roku

Benzinky, ilustrační fotografie
Benzinky, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Benzin Natural 95 je u čerpacích stanic v Česku nejdražší za šest a půl roku, cena se blíží 34 korunám za litr. Za poslední týden do středy 28. července benzin podražil o 23 haléřů na průměrných 33,93 Kč/l, naposledy ho řidiči za tuto cenu pořizovali v prosinci 2014.

Přes 34 korun ho prodávají pumpy v Praze a dalších třech krajích. Zdražuje také nafta, její cena stoupla za týden o dvacetník na 31,83 Kč/l, což je nejvíc od loňského ledna. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Za poslední měsíc benzin i nafta zdražily o více než korunu na litru, jen ve druhém červencovém týdnu se cena zvýšila o víc než 50 haléřů. Před rokem byly ceny v půlce prázdnin pro motoristy příznivější. Litr Naturalu 95 se prodával za 28,10 koruny, tedy o téměř šest korun levněji než nyní. Průměrná cena nafty byla nižší o více než čtyři koruny, dosahovala 27,60 Kč/l.

Nejlevnější paliva v Česku nyní řidiči tankují ve Zlínském kraji. Litr benzinu je tam vyjde v průměru na 33,63 Kč a litr nafty na 31,46 Kč. Naopak nejdráž vyjdou pohonné hmoty řidiče v Praze, kde čerpadláři benzin prodávají za 34,48 koruny za litr a naftu za 32,40 Kč/l. Více než 34 korun stojí litr benzinu kromě Prahy ještě ve Středočeském a Plzeňském kraji a na Vysočině.

Témata:  pohonné hmoty

Související

Aktuálně se děje

4. dubna 2025 10:40

Výplata důchodů v roce 2025: Začaly změny ve výplatních termínech. Vyvrcholí v létě

Duben je okamžikem první velké letošní změny v termínech výplaty důchodů. Ta druhá se ještě chystá a nastane během letních prázdnin. Upozornila na to Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ), která každý měsíc vyplácí přes tři miliony důchodů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Americký dolar

Americký dolar se propadá. Cla otřásají ekonomikou po celém světě

Nové obchodní tarify zavedené americkým prezidentem Donaldem Trumpem mají potenciál otřást světovou ekonomikou. Evropa varuje před negativními dopady, Velká Británie se snaží situaci obrátit ve svůj prospěch a německá vláda věří, že Trump pod tlakem ustoupí. Mezitím se globální finanční trhy otřásají a investoři se obávají recese.