Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Musk nechce firmu Twitter převzít, dokud nebude jasno o falešných účtech

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Americký podnikatel a zakladatel automobilky Tesla Elon Musk chce po společnosti Twitter důkaz, že podíl falešných a robotických účtů na této síti je pod pěti procenty. Bez toho se zdráhá firmu převzít. Napsal to dnes na svém twitterovém účtu, když odpovídal jinému uživateli. Musk za společnost Twitter v dubnu nabídl zhruba 44 miliard dolarů (přes bilion Kč).

V pondělí si Musk vyměnil několik tweetů s šéfem Twitteru Paragem Agrawalem, který se snažil vysvětlit, jak jeho podnik bojuje proti falešným účtům. Agrawal také napsal, že odhady soustavně naznačovaly, že podíl takových účtů je do pěti procent z celku.

Musk ale na pondělní konferenci v Miami věnované technologiím podle zdrojů agentury Bloomberg odhadl, že z celkových zhruba 229 milionů twitterových účtů jich je falešných minimálně 20 procent. Skutečný podíl je ale podle Muska možná ještě mnohem vyšší. Musk také naznačil, že by za Twitter nejraději zaplatil méně než 44 miliard USD. Za nižší cenu se podle něj dá o převzetí mluvit, napsal Bloomberg.

Když Musk učinil nabídku na převzetí, vycházela cena za jednu akcii Twitteru asi na 54,20 USD. V pondělí, když převzetí firmy zpochybnil, se cena firmy na burze snížila o více než osm procent a dostala se pod 38 dolarů. Musk zpočátku řekl, že chce na twitter vrátit větší svobodu projevu a označil za hloupé, když Twitter zablokoval bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Témata:  Elon Musk X (dříve Twitter)

Související

Aktuálně se děje

12. července 2025 12:57

Policie vyšetřuje úmrtí mladíka na Benešovsku. Může za něj nebezpečná droga

Nová a nebezpečná droga už zabíjí i v Česku. Na Benešovsku ve středních Čechách zemřel v tomto týdnu pětadvacetiletý muž, jehož v kritickém stavu přijali v benešovské nemocnici. Případem se zabývá policie. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.