Články k tématu: amnestie

Vyhlásí Zeman kvůli koronaviru amnestii? Advokát poslal návrh na Hrad

27.03. 12:47

Advokát Petr Toman navrhl prezidentu Miloši Zemanovi, aby kvůli pandemii nového typu koronaviru vyhlásil amnestii. Na dopis, který Toman zaslal Zemanovi ve čtvrtek, dnes upozornil Advokátní deník. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) uvedla, že se tématem zabývá. Prezidentův mluvčí Jiří…

Měly by se změnit pravomoci prezidenta? Průzkum ukázal, jak to vidí Češi

22.02. 10:00

Pro zachování současných ústavních pravomocí prezidenta jsou tři pětiny Čechů. Vyplývá z lednového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Václav Havel se před 30 lety postaral o rozruch. Jeho amnestie má odpůrce dodnes

30.12. 09:41

Jedním z prvních kroků, které učinil Václav Havel po svém zvolení československým prezidentem 29. prosince 1989, bylo vyhlášení rozsáhlé amnestie na Nový rok 1990. Požadavek na prominutí trestů se přitom ve věznicích po celém Československu objevovaly již během prosince, někde se jí vězni…

reklama

Kriminálníci. To, co Husák začal, dokončil Havel. Právník vyvolal na internetu bouři

04.05. 15:40

Se změnou poměrů, které přinesla Sametová revoluce, se změnilo i nazírání práva. Proto nový prezident Václav Havel vyhlásil amnestii. Právník Pavel Hasenkopf dodal, že Havlově amnestii předcházela amnestie posledního komunistického prezidenta Gustava Husáka.

Miliardář Janeček: Amnestie ekonomických zločinců byla uplacená, šlo o splátku Klausových závazků

02.12. 09:20

Soudce Kamil Kydalka dostal důtku kvůli svému výroku o amnestii bývalého prezidenta Václava Klause. Naznačil, že si ji mohl někdo objednat a zaplatit za ni. Potrestaného soudce se zastal filantrop Karel Janeček, který je také přesvědčen, že amnestie byly "zaplacené".

Velká amnestie v KLDR: Podle odhadů režim drží asi 200 tisíc vězňů

16.07. 15:55

Pchjongjang - KLDR u příležitosti nadcházejícího 70. výročí vzniku země vyhlásí všeobecnou amnestii. Opatření vstoupí v platnost 1. srpna. Počet vězňů v severokorejských káznicích a pracovních táborech není přesně znám, podle odhadů jich bude kolem 200 tisíc.

Soudce bude kvůli výrokům o Klausově amnestii dál řešit NSS, s námitkou neuspěl

15.05. 13:22

Brno - Kárnou žalobu na pražské soudce Kamila Kydalku kvůli výrokům o amnestii bývalého prezidenta Václava Klause bude na Nejvyšším správním soudu (NSS) dál řešit kárný senát Jakuba Camrdy. Server Česká justice.cz dnes uvedl, že Kydalka u soudu neuspěl se svou námitkou proti Camrdově podjatosti.

Migranti v Libyi trpí, vinu na tom nese i EU, varují aktivisté

12.12. 12:02

Londýn - Amnesty International (AI) kritizuje vlády evropských zemí. Podporují libyjské úřady v omezování migrace přes Středozemní moře, přestože dobře vědí, jakému zacházení jsou migranti v této severoafrické zemi vystaveni.

Trest smrti, milosti či amnestie? Kandidáti na Hrad prozradili, jak se staví k ožehavým otázkám

21.11. 10:51

Praha - Trest smrti by většina uchazečů o funkci prezidenta neobnovila. Zdrženliví by byli i při udělování milostí a většina z nich by nevyhlásila plošnou amnestii.

Mečiarovi hrozí stíhání. Amnestie nemusí být promlčené, rozhodla prokuratura

27.10. 08:18

Bratislava - Slovenská generální prokuratura dnes rozhodla, že kontroverzní amnestie bývalého premiéra Vladimíra Mečiara nemusí být promlčené.

Mečiar vynadal slovenským novinářům: Jděte do p*dele!

27.09. 19:41

Bratislava - Slovenský expremiér Vladimír Mečiar se dnes po delší době objevil na veřejnosti. Novinářské otázky na únos syna bývalého prezidenta Michala Kováče či svůj majetek označil za idiotské.

STAN chce, aby Senát mohl zpochybňovat milosti. Poukazuje na Klausovy amnestie

24.08. 16:14

Praha - Senát by měl podle hnutí STAN dostat pravomoc navrhovat Ústavnímu soudu zrušení amnestie nebo milosti. Starostové také uvažují o tom, že by druhý pokus při jmenování vlád místo prezidenta měl připadnout předsedovi Sněmovny.

Rusko chystá k výročí bolševické revoluce velkou amnestii

17.08. 11:53

Moskva - Kreml chystá k listopadovému 100. výročí bolševické revoluce velkou amnestii. Má být vyhlášena koncem roku, několik měsíců před březnovými prezidentskými volbami.

Slovenský expremiér Mečiar má problémy. Kvůli zrušeným amnestiím mu hrozí trestní stíhání

30.06. 17:38

Bratislava - Slovensko před časem zrušilo kontroverzní amnestie, které mimo jiné znemožňovaly vyšetření únosu Kováčova syna v roce 1995 do Rakouska. Dle informací serveru hnonline.sk nyní hrozí trestní stíhání i samotnému Vladimíru Mečiarovi.

Mečiar věří i přes zrušení v platnost amnestií

10.06. 15:44

Bratislava - Amnestie ohledně zavlečení syna bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče do ciziny v roce 1995, stejně jako ohledně zmařeného referenda o vstupu země do NATO a o přímé volbě prezidenta jsou podle někdejšího premiéra Vladimíra Mečiara nadále platné, byť parlament letos rozhodl o…

Zrušením Mečiarových amnestií Slovensko otevírá cestu spravedlnosti. Byly nemorální, píše tisk

01.06. 12:27

Bratislava - Slovenský ústavní soud včera potvrdil rozhodnutí parlamentu o zrušení kontroverzních amnestií z éry Vladimíra Mečiara. Podle komentářů v tisku Slovensku trvalo téměř 20 let, aby vyřešilo základní otázku, že žádné rozhodnutí státní moci nemůže bránit právu a nastolení spravedlnosti.

Mečiarovy amnestie jsou definitivně zrušeny

31.05. 17:19

Bratislava - Slovenský ústavní soud dnes potvrdil rozhodnutí parlamentu o zrušení kontroverzních amnestií, které dosud znemožňovaly kromě jiného vyšetřit zavlečení syna bývalého prezidenta Michala Kováče v roce 1995 do Rakouska. V tiskové zprávě o tom informoval ústavní soud. Slovenské soudy tak…

Slovenští poslanci pracují na zrušení sporných amnestií

30.03. 19:52

Bratislava - Slovenský parlament dnes schválil novelu ústavy, která otevírá cestu ke zrušení sporných amnestií, jež brání potrestání pachatelů únosu syna bývalého prezidenta Michala Kováče v roce 1995 do ciziny.

Zruší Slovensko Mečiarovy amnestie? Sněmovna jedná o ústavní novele

28.03. 14:28

Bratislava - Slovenská sněmovna dnes začala jednat o ústavní novele, která by měla zrušit sporné Mečiarovy amnestie. Ty brání potrestání pachatelů zavlečení syna bývalého prezidenta Michala Kováče v roce 1995 do Rakouska.

Kiska vyzval poslance: Zrušte amnestie z dob Mečiara

21.11. 13:49

Bratislava - Slovenský parlament se bude zabývat návrhem na zrušení kontroverzních amnestií z období vlády autoritářského premiéra Vladimíra Mečiara. Na poslance v této věci apeloval i prezident Andrej Kiska.

Pirát Michálek uspěl v soudním sporu s prezidentskou kanceláří

Aktualizovali jsme 13.9.2016, 16:55, 13.09. 12:35

Praha - Pražský zastupitel za Piráty Jakub Michálek uspěl v soudním sporu s prezidentskou kanceláří, který se týkal jeho žádosti o poskytnutí informací ke vzniku amnestie. Pražský městský soud dnes konstatoval, že rozhodnutí Hradu je nepřezkoumatelné, a vrátil kanceláři žádost k dalšímu řízení.…

Sexuální násilí a nesnesitelné týrání. V syrských věznicích bylo umučeno už 17 tisíc lidí, tvrdí AI

18.08. 08:07

Damašek - Amnesty International (AI) dnes zveřejnila zprávu, podle níž bylo ve věznicích syrského režimu umučeno za dobu trvání občanské války přes 17 tisíc lidí. Lidskoprávní organizace se odvolává na výpovědi 65 "přeživších mučení".

Soud v září otevře žalobu piráta na Hrad kvůli amnestii

02.08. 14:38

Praha - Pražský městský soud se v září začne zabývat žalobou, kterou podal někdejší místopředseda České pirátské strany Jakub Michálek na prezidentskou kancelář v souvislosti s amnestií.

reklama
Fotogalerie