Články k tématu: blesk

Počasí zabíjelo v Tatrách. Blesk usmrtil několik turistů včetně dítěte

22.08. 16:40

Nejméně tři lidi, včetně dítěte, dnes zabil v polských Tatrách blesk. Podle listu Gazeta Wyborcza to sdělila mluvčí Malopolského vojvodství Joanna Paždziová. Šéf polské záchranné služby TOPR Jan Krzysztof předtím informoval, že o život při bouři přišlo několik turistů a více než deset dalších…

Když uhodí blesk? Šokující síla, která strom roztrhá na třísky

04.05. 17:31

Podívejte se na fascinující záběry síly přírody. Co se stane, když uhodí blesk?

Soud se zabývá žalobou Věry Marešové. Za přezdívku "sestra smrt" chce od bulváru miliony

04.09. 14:15

Praha - Soud dnes začal projednávat žalobu zdravotní sestry Věry Marešové na mediální dům Czech News Center (CNC). Žena požaduje po vydavateli deníků Blesk nebo Aha 4,8 milionu korun za články, které ji v době jejího stíhání kvůli úmrtím pacientů v rumburské nemocnici označovaly mimo jiné jako …

reklama

Jak se chovat při bouřce? Tyto rady mohou zachránit váš majetek i život

Aktualizovali jsme 9.6.2018, 15:40, 09.06. 09:15

V horkém létě mohou být deště a bouřky úlevou od vysokých teplot. Bouřka však může být nebezpečná. Co máte dělat, když se ocitnete v bouřce?

Blesk na Domažlicku zasáhl dítě, musel zasahovat vrtulník

10.05. 19:19

Klenčí pod Čerchovem (Domažlicko) - Na fotbalovém hřišti v Klenčí pod Čerchovem na Domažlicku dnes odpoledne blesk při bouřce zasáhl dítě. Záchranáři po příjmu tísňového volání zalarmovali všechny dostupné síly - na místo vyjely sanitky s lékařem a bez lékaře a přiletěl vrtulník. Na pomoc s…

Blesk zasáhl kostel ve Rwandě, zabil 16 lidí, 140 zranil

11.03. 17:20

Kigali - Nejméně 16 lidí zemřelo a desítky dalších byly zraněny po úderu blesku, který zasáhl kostel Adventistů sedmého dne na jihu Rwandy.

Tajemné jezero Maracaibo. Proč do něj téměř každý den udeří blesk?

28.10. 11:20

Říká se, že blesk nikdy neudeří dvakrát na stejné místo. To ale tak úplně není pravda, a dokládá to nejeden příklad. Zřejmě nejprůkaznější je ale případ jezera Maracaibo, jediného místa na světě, kam blesk udeří téměř každý den. Proč tomu tak je?

Jak vznikají bouřky? Naši předci věřili, že jim blesk přináší Perun, Thor a Zeus

13.08. 13:30

V dnešní době již víme, jak vznikají bouřky a další přírodní fenomény. V průběhu historie však lidé neměli znalostí, jako máme dnes. Proto se původci slunce, větru i blesku stala různá božstva. A nebylo jich zrovna málo.

Současná vedra jsou jen začátek? Vědci zmapovali počasí do roku 2100

Aktualizovali jsme 6.8.2017, 22:04, 06.08. 11:34

Stovky milionů lidí budou vystaveny smrtelně nebezpečným jevům spojeným s počasím kolem roku 2100. Nová studie ukazuje, že tyto jevy budou zabíjet až 150 000 obyvatel země každý rok. Informoval o tom portál Independent.

Nad Českem se objevil unikátní úkaz: Nadoblačný blesk elf

Aktualizovali jsme 11.4.2017, 22:27, 11.04. 20:42

Praha - Pozorovatel Ústavu fyziky atmosféry Martin Popek vyfotil nad Českem nadoblačný blesk nazývaný elf. Vzácný úkaz, který se projevuje jako slabá zploštělá záře, se objevil 2. dubna.

VIDEO: Let hrůzy. Do letadla krátce po startu uhodil blesk

15.01. 16:38

Moskva - Chvíle hrůzy mají za sebou cestující odlétající z moskevského letiště. Krátce po startu do letadla uhodil blesk. Pilot s letadlem přistál na letišti v Soči, kde jej převzali technici a zjišťují rozsah případných škod. Nikomu z cestujících se nic nestalo.

VIDEO: Dívku na pláži zasáhl blesk

05.01. 11:02

Procházka po pláži je v bouřce velice nebezpečná. A jak dokazuje video z brazilského Sao Paula, může se během okamžiku změnit v horor. Své o tom ví pětadvacetiletá Taline Camposová, kterou během procházky po pláži Itanhaém zasáhl blesk. Ze záběrů je přitom jasně partné, že poblíž bylo několik…

Blesk zasáhl v Paříži skupinu lidí včetně dětí, 6 je těžce zraněno

28.05. 18:18

Paříž - Úder blesku dnes v jednom pařížském parku zasáhl skupinku dětí a dospělých. Jedenáct lidí bylo zraněno, z toho šest dětí těžce.

reklama
Fotogalerie