Články k tématu: češi

Jsou Češi spokojeni s členství v NATO? Velký průzkum odhalil zajímavá čísla

16.02. 13:22

Praha - V lednu 2017 byly do výzkumu Naše společnost zařazeny otázky týkající se postojů českých občanů k členství České republiky v Severoatlantické alianci (NATO). S členstvím je spokojeno 57 % respondentů. Podle přibližně dvou třetin dotázaných (64 %) členství ČR v NATO zvyšuje mír a stabilitu v…

Pražanům vadí parkování, bezpečnost v ulicích i hazard

14.02. 13:01

Praha - Agentura Phoenix research on-line provedla unikátní výzkum aktuálních postojů Pražanů k omezení hazardu a vnímání nejzávažnějších problémů v Praze, včetně pořadí jejich řešení politickou reprezentací Hlavního města Prahy. Měření bylo provedeno na vzorku 818 respondentů ve dnech 23. 1. – 31.…

Zájem Čechů o first minute zájezdy je rekordní. O které země je největší zájem?

Aktualizovali jsme 13.2.2017, 22:05, 13.02. 15:05

Praha - Předprodeje zájezdů, tzv. first minute, jsou letos v Česku rekordní. Na dovolenou letos vyrazí víc Čechů než loni a budou preferovat evropské přímořské destinace považované za bezpečné. Zájem je hlavně o Řecko.

reklama

Čech v Anglii opakovaně a brutálně znásilnil ženu, za mřížemi stráví 14 let

13.02. 19:52

Londýn - Britský soud poslal do vězení Čecha, který opakovaně znásilnil ženu ve městě Bolton na severozápadě Anglie. Muž (41) si má odpykat 14 let.

Ekonomika je na tom dobře, shoduje se většina Čechů

10.02. 20:08

Praha - Ekonomickou úroveň ČR nyní hodnotí pozitivně 71 procent lidí. Je to výrazné zlepšení proti situaci před třemi lety, kdy naopak převažovala negativní hodnocení.

Šli by Češi bojovat za svou zemi? Výsledky celosvětového průzkumu ukazují, jak to je

Aktualizovali jsme 8.2.2017, 22:08, 07.02. 08:46

Praha – Na světě bují celá řada větších či menších konfliktů, světovou válku ale Evropa, ani svět od roku 1945 neprožily. Výzkumníci se přesto zajímají o to, kolik lidí by bylo v případě vypuknutí skutečného konfliktu ochotno jít do války a bojovat za svou zemi. A některá čísla vás možná překvapí.

Používáte na internetu bezpečné heslo? Češi na internetu stále riskují, ukázal průzkum

07.02. 16:56

Praha - Češi už vědí, že i na internetu musí dbát o svou bezpečnost. 94 % z nich hlásí, že v zájmu své ochrany přijímají nejrůznější opatření, například zapínají firewall, neplatí na internetu kreditní kartou nebo používají k různým účtům odlišná hesla. Některá rizika však nadále podceňují a…

Kolik stojí zdravotní péče? Češi nemají ponětí, ukázal průzkum

07.02. 14:15

Praha - VZP se v průzkumu ptala veřejnosti na to, kolik stojí transplantace srdce, operace slepého střeva, porod či kolik pojišťovna platí za léky na recept. Z průzkumu vyplynulo, že většina Čechů netuší, kolik stojí zdravotní péče.

Čech, který se chtěl přidat k IS, stojí před soudem. Verdikt by mohl padnout už v pátek

07.02. 10:42

Plzeň - Krajský soud v Plzni otevře ve středu případ prvního Čecha (21), který se chtěl údajně přidat k Islámskému státu (IS). Verdikt by mohl zaznít už tento pátek. Mladému muži v případě prokázání viny hrozí i doživotní vězení.

Živořící Češi? Každý desátý se loni pohyboval pod hranicí příjmové chudoby

03.02. 18:05

Praha - Český statistický úřad (ČSÚ dnes zveřejnil výsledky průzkumu životních podmínek v ČR. Zhruba 1,02 milionu Čechů žilo loni pod hranicí příjmové chudoby. Bylo to stejně jako v předchozím roce 9,7 procenta obyvatel. Odbory situaci kritizovaly.

Nejdůvěryhodnější státník je Obama, Merkelová je nejhorší, myslí si Češi

01.02. 22:11

Praha - Nejdůvěryhodnější politickou osobností je pro Čechy bývalý americký prezident Barack Obama. Ukazuje to prosincový průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Průzkum CVVM se konal loni od 28. listopadu do 12. prosince. Zapojilo se do něj 1028 lidí starších 15 let.

Co Češi nejčastěji hledají na internetu? Tato statistika vás možná překvapí

01.02. 20:33

Praha - Statistiky vyhledávače Seznam.cz za loňský rok ukazují, že se Češi na internetu více starají o zábavu, než o práci.

Češi se bojí o svobodu. Děsí je změny v kyberbezpečnosti

25.01. 11:24

Praha - Sněmovna právě projednává novelu, podle které by mohli zpravodajci umisťovat aktivní prostředky kybernetické obrany do internetových sítí. Vládní koalice musí mít podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) jistotu, že zvažované rozšíření pravomocí Vojenského zpravodajství příliš nezasáhne do…

Policisté vypátrali muže, který měl být šest let po smrti

23.01. 12:48

Beroun - Policisté vypátrali muže, který byl šest let nezvěstný. Mysleli si, že je mrtvý, neboť se jeho bývalá manželka rozhodla požádat soud o jeho prohlášení za mrtvého.

Česka (36) se v Bavorsku srazila s tahačem, utrpěla vážné zranění

23.01. 11:19

Berlín - Šestatřicetiletá česká řidička se dnes ráno vážně zranila při nehodě, když se u bavorského města Cham nedaleko českých hranic srazila s tahačem.

Čech žijící v USA čeká za Trumpa zásadní obrat, Média kritizuje za neobjektivitu

Aktualizovali jsme 22.1.2017, 22:23, 22.01. 11:50

New York - Český krajan Stanislav Kotyza (64), který je v USA od 80. let, očekává od prezidentství Donalda Trumpa rozkvět Spojených států. Od počátku fandil republikánovi a o předvolební kampani hovořil jako o podlé ze strany některých médií.

Češi a Němci nejsou jen sousedé, ale i partneři, tvrdí Zaorálek

21.01. 15:03

Praha - Dnes je tomu přesně dvacet let, co byla v Praze podepsána Česko-německá deklarace. Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) řekl, že dokument pootočil vzájemné vztahy obou zemí směrem do budoucna a umožnil jim spolupracovat.

Jak se dotkne brexit Čechů v Británii? Velvyslankyně v Praze promluvila

19.01. 15:10

Praha - Británie počítá s tím, že Čechům i dalším občanům EU žijícím ve Spojeném království co nejdříve zajistí jejich práva. Novinářům to dnes řekla britská velvyslankyně v Česku Jan Thompsonová.

Češi a EET? Je to pozitivní opatření, myslí si většina občanů

19.01. 13:42

Praha - STEM provedl pro Generální finanční ředitelství bleskový výzkum, který se zaměřil na názory veřejnosti na elektronickou evidenci tržeb (EET). Téměř dvoutřetinová většina občanů považuje zavedení EET za pozitivní opatření.

Čecha, který šířil HIV, zatkli v Thajsku

18.01. 07:50

Bangkok - V Thajsku byl zatčen český občan Zdeněk Pfeifer (49), který je podezřelý z vědomého šíření viru HIV. Policie v Ústeckém kraji loni v září informovala, že ho navrhla obžalovat. Muž měl intimní styk s desítkami dalších mužů, nejméně tři nakazil.

Pětina lidí se v Česku bojí. Čeho nejvíce?

17.01. 17:17

Praha - V prosincovém šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) byly respondentům položeny otázky na zhodnocení bezpečnostní situace v okolí jejich bydliště, v ČR a v Evropě.

Podívejte se, jak Češi hodnotí Obamu a Trumpa

17.01. 10:28

Praha - V rámci prosincového výzkumu Naše společnost Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) položilo několik otázek, které se zabývaly nedávnými prezidentskými volbami v USA, jejich výsledkem, vlivem, jaký bude mít zvolení Donalda Trumpa do úřadu prezidenta Spojených států na některé oblasti…

Češi se vyslovili jasně: Migranty nechceme, tvrdí

Aktualizovali jsme 14.1.2017, 22:07, 13.01. 10:55

Praha - V prosincovém šetření dotazovalo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) sadu otázek týkajících se postojů veřejnosti k přijímání uprchlíků. Dotazovaní konkrétně vyjadřovali své postoje k přijímání uprchlíků z oblastí postižených válečným konfliktem obecně, uprchlíků z Blízkého východu a…

Velvyslanec USA Schapiro končí. Loučily se s ním desítky lidí

14.01. 22:06

Praha - Asi 40 lidí se dnes v Praze symbolicky rozloučilo s končícím americkým velvyslancem Andrewem Schapirem. Zazpívali mu Škoda lásky a píseň Goodbay Andrew složenou o něm.

reklama
Fotogalerie