Články k tématu: Chorvatsko

ICTY zahájil nezávislé vyšetřování sebevraždy Praljaka, lékaři začali s pitvou

01.12. 21:32

Haag - Středeční sebevraždu někdejšího generála bosenských Chorvatů Slobodana Praljaka už nezávisle vyšetřuje Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY). S odkazem na dnešní oznámení tribunálu OSN o tom informovala agentura Reuters.

Praljak by se brzy dostal na svobodu? Tělo generála bosenských Chorvatů bude podrobeno pitvě

30.11. 14:32

Haag - Úřady nařídily pitvu někdejšího generála bosenských Chorvatů Slobodana Praljaka, který ve středu u Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) spáchal sebevraždu.

Verdikt ICTY je podle Chorvatska nespravedlivý

29.11. 22:04

Záhřeb - Předseda chorvatské vlády Andrej Plenković označil dnešní rozsudek odvolacího senátu Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) nad šesti bývalými vedoucími činiteli bosenských Chorvatů jako morálně nespravedlivý.

reklama

Agrokor chorvatskou vládu nepoložil, přežila hlasování a nedůvěře

11.11. 10:33

Záhřeb - Chorvatská vláda dle očekávání ustála hlasování o nedůvěře, které vyvolaly opoziční strany nespokojené s řešením dluhové krize v největší chorvatské soukromé firmě Agrokor. Vládní koalice zahrnující konzervativce a liberály má v parlamentu většinu.

Slavný horor se stal realitou. Vrány útočí na lidi a v ulicích dělají nepořádek

09.11. 10:49

Záhřeb - Chorvatské hlavní město je v obležení agresivních vran, které napadají lidi i jejich domácí miláčky. Vedle toho představuje pro každodenní problém neutichající krákání, kvůli němuž nemohou lidé spát, a odpadky, jež jsou neustále rozházené kolem odpadkových košů v parcích.

Policie na hranici se Srbskem mlátí migranty, varují Lékaři bez hranic

05.10. 20:38

Bělehrad - Mezinárodní zdravotnická organizace Lékaři bez hranic (MSF) znovu obvinila bulharskou, chorvatskou a maďarskou policii z násilí páchaného na hranicích se Srbskem na migrantech.

Kapitán Dragan by si měl odsedět 15 let za páchání válečných zločinů, rozhodlo Chorvatsko

26.09. 17:38

Split - Bývalý velitel srbských polovojenských jednotek v Chorvatsku během války v letech 1991 až 1995 Dragan Vasiljković alias kapitán Dragan byl shledán vinným z páchání válečných zločinů a odsouzen k 15 letům vězení.

I kojenci konzumují mizernější stravu: Německá firma dodávala Chorvatsku méně kvalitní výživu

26.09. 09:54

Záhřeb - Německá firma HiPP dodávala do Chorvatska kojeneckou výživu horší kvality, než měl identický produkt prodávaný v Německu. Výrobky obsahovaly nižší podíl zeleniny a omega-3 nenasycených mastných kyselin.

Český turista pobavil celý Dubrovník. V dešti si "zaplaval" přímo v ulicích města

Aktualizovali jsme 25.9.2017, 22:26, 25.09. 20:13

Dubrovník – Turista z České republiky se rozhodl, že si nenechá dovolenou v Chorvatsku zkazit vytrvalým deštěm. Využil proto vodu, která zaplavila uličky malebného Dubrovníku, svlékl se do spodního prádla a „zaplaval si".

Kvůli Melanii Trumpové musel být odstraněn billboard jazykové školy, žertoval o její angličtině

20.09. 08:07

Washington/Záhřeb - Chorvatská jazyková škola lákala nové zájemce o studium angličtiny billboardem, na němž byla vyobrazena první dáma USA. Melania Trumpová se nakonec domohla odstranění reklamy.

Maďarsko blokuje vstup Chorvatska do OECD. Nejde o vydírání, tvrdí Budapešť

12.09. 17:18

Budapešť - Chorvatská prezidentka Kolinda Grabarová Kitarovičová při dnešní návštěvě Maďarska nedosáhla žádné změny na odmítavém stanovisku Budapešti ke vstupu Chorvatska do Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).

Masaryk může mít ulice v Praze nebo v Bělehradě, ne v Záhřebu, míní chorvatský ministr kultury

06.09. 11:26

Záhřeb/Praha - Chorvatský ministr kultury by rád viděl, jak z jedné ze záhřebských ulic mizí jméno prvního československého prezidenta Tomáše G. Masaryka. Uvedl, ať si po něm klidně pojmenují ulice v Praze nebo v srbském Bělehradě. Sdělil to v úterý pro chorvatskou televizi RTL.

Nucené stěhování za války bylo humánní přesídlení? Balkánská média přinesla drsné odhalení

31.08. 10:50

Hrtkovci (Srbsko)/Kula (Chorvatsko) - Během války v 90. letech si lidé z vesnic v Chorvatsku a Srbsku vyměňovali domy, aby unikli násilí. Šlo o vynucenou výměnu obyvatel, jež byla označována za "humánní přesídlování". Svědectví o této praxi přináší ve svém dokumentu Balkánská investigativní…

Požáry v Chorvatsku: Jeden úmyslně založila mladá žena, chtěla se pomstít Srbům

24.08. 07:59

Záhřeb - Hasiči v Chorvatsku dál svádí boj s řadou požárů, které v posledních dnech ničí rozsáhlou oblast podél jadranského pobřeží. K založení jednoho z nich se dnes přiznala mladá Chorvatka.

Chorvatsko je letos pro Čechy nejoblíbenější destinací, vrací se zájem o Itálii a Egypt

15.08. 13:36

Praha - Chorvatsko žebříčku dovolených mezi Čechy vévodilo 20 let a po krátké přestávce se na první příčku vrací. Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK) odhaduje, že do něj vyrazí na 850.000 Čechů, loni jich bylo 828.000.

Chorvatsko ustupuje od nadměrných tarifů, balkánská obchodní válka je zažehnána

11.08. 10:02

Záhřeb – Spory kvůli výši dovozního poplatku na zemědělské zboží, který se rozhořel mezi Chorvatskem a jeho sousedy, je u konce. Uvádí to balkánská média s tím, že chorvatské ministerstvo zemědělství vrátí drasticky zvýšený tarif na původní úroveň.

Pobřeží Jadranu se otřásalo, vyděsilo to místní i turisty

09.08. 16:57

Záhřeb - Pobřeží Jaderského moře na severu Chorvatska zasáhla série mírných zemětřesení. Otřesy vyvolaly mezi turisty s místními obyvateli paniku.

Hádky na Balkáně: Region je na pokraji obchodní války

08.08. 08:08

Sarajevo - Balkán je dost možná na pokraji obchodní války, rozbuškou se může stát výrazné zvýšení dovozního cla na některé zemědělské výrobky, k němuž v červenci sáhlo Chorvatsko.

Ještě nevíte, kam na dovolenou? Zkuste nejkrásnější místa planety

06.08. 13:42

Praha - Prázdniny jsou ve své druhé půli, ale to neznamená, že už není čas si je užít. Pokud jste ještě neměli čas nikam vyjet, teď je ta pravá chvíle. Přinášíme vám ta nejkrásnější místa, o kterých jste možná neměli ani ponětí.

Oblíbené chorvatské letovisko zatočilo s lidmi, kteří blokovali místo na pláži

27.07. 08:26

Záhřeb - Úřady ve známém dalmatském letovisku Makarská se rozhodly rázně vypořádat s lidmi, kteří ostatním rekreantům blokují místo u moře.

Počasí trápí Chorvatsko i Rumunsko, ošetřeno muselo být asi 30 osob

26.07. 18:12

Bukurešť/Záhřeb – Východ Rumunska zasáhly prudké bouře, téměř třicet lidí muselo být hospitalizováno. Počasí dělá problémy také v Chorvatsku.

Žádost o azyl má řešit první země, do které žadatel přišel, potvrdil soud EU

26.07. 12:33

Lucemburk/Vídeň - Soud EU dnes konstatoval, že Chorvatsko mělo v migrační krizi let 2015 a 2016 samo rozhodovat o mezinárodní ochraně příchozích a neposílat migranty dál do Slovinska a Rakouska.

Lesní požár v Chorvatsku způsobil výbuchy min z války

23.07. 20:26

Záhřeb - Lesní požár, který sužoval Černou horu, se rozšířil na území sousedního Chorvatska. Tam zřejmě způsobil výbuchy několika min z války v bývalé Jugoslávii. K výbuchům došlo v noci ze soboty na neděli.

V Chorvatsku zemřel turista z Čech. Zabil ho padající beton

21.07. 21:00

Záhřeb - V chorvatském letovisku Opatija v úterý zemřel šestačtyřicetiletý Čech poté, co na něj spadl 200 kilogramů těžký kus betonového zábradlí.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací