Články k tématu: Chorvatsko

Chorvatsko je letos pro Čechy nejoblíbenější destinací, vrací se zájem o Itálii a Egypt

15.08. 13:36

Praha - Chorvatsko žebříčku dovolených mezi Čechy vévodilo 20 let a po krátké přestávce se na první příčku vrací. Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK) odhaduje, že do něj vyrazí na 850.000 Čechů, loni jich bylo 828.000.

Chorvatsko ustupuje od nadměrných tarifů, balkánská obchodní válka je zažehnána

11.08. 10:02

Záhřeb – Spory kvůli výši dovozního poplatku na zemědělské zboží, který se rozhořel mezi Chorvatskem a jeho sousedy, je u konce. Uvádí to balkánská média s tím, že chorvatské ministerstvo zemědělství vrátí drasticky zvýšený tarif na původní úroveň.

Pobřeží Jadranu se otřásalo, vyděsilo to místní i turisty

09.08. 16:57

Záhřeb - Pobřeží Jaderského moře na severu Chorvatska zasáhla série mírných zemětřesení. Otřesy vyvolaly mezi turisty s místními obyvateli paniku.

reklama

Hádky na Balkáně: Region je na pokraji obchodní války

08.08. 08:08

Sarajevo - Balkán je dost možná na pokraji obchodní války, rozbuškou se může stát výrazné zvýšení dovozního cla na některé zemědělské výrobky, k němuž v červenci sáhlo Chorvatsko.

Ještě nevíte, kam na dovolenou? Zkuste nejkrásnější místa planety

06.08. 13:42

Praha - Prázdniny jsou ve své druhé půli, ale to neznamená, že už není čas si je užít. Pokud jste ještě neměli čas nikam vyjet, teď je ta pravá chvíle. Přinášíme vám ta nejkrásnější místa, o kterých jste možná neměli ani ponětí.

Oblíbené chorvatské letovisko zatočilo s lidmi, kteří blokovali místo na pláži

27.07. 08:26

Záhřeb - Úřady ve známém dalmatském letovisku Makarská se rozhodly rázně vypořádat s lidmi, kteří ostatním rekreantům blokují místo u moře.

Počasí trápí Chorvatsko i Rumunsko, ošetřeno muselo být asi 30 osob

26.07. 18:12

Bukurešť/Záhřeb – Východ Rumunska zasáhly prudké bouře, téměř třicet lidí muselo být hospitalizováno. Počasí dělá problémy také v Chorvatsku.

Žádost o azyl má řešit první země, do které žadatel přišel, potvrdil soud EU

26.07. 12:33

Lucemburk/Vídeň - Soud EU dnes konstatoval, že Chorvatsko mělo v migrační krizi let 2015 a 2016 samo rozhodovat o mezinárodní ochraně příchozích a neposílat migranty dál do Slovinska a Rakouska.

Lesní požár v Chorvatsku způsobil výbuchy min z války

23.07. 20:26

Záhřeb - Lesní požár, který sužoval Černou horu, se rozšířil na území sousedního Chorvatska. Tam zřejmě způsobil výbuchy několika min z války v bývalé Jugoslávii. K výbuchům došlo v noci ze soboty na neděli.

V Chorvatsku zemřel turista z Čech. Zabil ho padající beton

21.07. 21:00

Záhřeb - V chorvatském letovisku Opatija v úterý zemřel šestačtyřicetiletý Čech poté, co na něj spadl 200 kilogramů těžký kus betonového zábradlí.

Chorvatsko podle Slovinska porušuje soudem určenou hranici

20.07. 19:58

Lublaň - Chorvatsko podle Slovinska porušuje nově stanovený úsek hranice mezi oběma zeměmi v části Piranského zálivu v Jaderském moři.

Požáry v okolí Splitu a v Černé Hoře jsou pod kontrolou

20.07. 18:33

Záhřeb/Podgorica - Požáry na jadranském pobřeží Chorvatska a Černé Hory mají už hasiči pod kontrolou. Oblast kolem Splitu je mimo ohrožení, nesužuje ji ani dým ze spálenišť a vzduch se pročistil.

Ohně na Jadranu zasáhly i skládku, mrtvé si zatím nevyžádaly

19.07. 12:29

Záhřeb - Mohutné lesní požáry v Chorvatsku zuří dál. Oběti na životech naštěstí zatím hlášeny nejsou. V noci na dnešek uchvátily plameny skládky u Splitu, v okolí se tak šířil nesnesitelný zápach.

Ohně pustoší Jadran, Split ani Černá Hora si ještě nemohou oddechnout

18.07. 11:26

Záhřeb - Hasiči v Chorvatsku a v Černé Hoře nadále zápasí s rozsáhlými lesními požáry na pobřeží. Dramatická situace zavládla v pondělí pozdě večer v bezprostřední blízkosti Splitu. Oběti na životech nejsou zatím hlášené, ale několik lidí bylo hospitalizováno kvůli otravě z hustého dýmu.

Chorvatsko bojuje s rozsáhlými požáry, lidé utíkají z pláží

Aktualizovali jsme 17.7.2017, 23:19, 17.07. 15:47

Záhřeb - Chorvatsko i nadále bojuje s rozsáhlými lesními požáry. Oheň v noci na dnešek vypukl nedaleko měst Bogomolje na ostrově Hvar a u Tugare. Odtud se šíří směrem na Split. Podle policie zatím nejsou hlášeny oběti na životech nebo materiální škody. Řada lidí ale byla evakuována.

Pobřeží Jadranu sužují požáry. Práci mají hasiči v Chorvatsku i Černé Hoře

16.07. 19:01

Záhřeb - Chorvatské pobřeží, během léta plné turistů, bývá o prázdninách často sužováno lesními požáry. Je tak tomu i letos. Požáry jsou hlášeny v okolí Puly na severu země, i z okolí Šibeniku a Splitu na jihu Chorvatska a z ostrovů Pag a Vir. Vážná situace je i v Černé Hoře.

V zahraničí umírali Češi: Jeden muž měl v Chorvatsku nehodu, v Bulharsku se utopila seniorka

13.07. 22:00

Záhřeb/Sofia – Dnešní den byl pro české turisty v zahraničí tragický. Jeden Čech zahynul v Chorvatsku při nehodě lodi, v Bulharsku se pak utopila starší Češka.

Visegrádská čtyřka vyzvala EU k urychlení integrace Srbska a Černé Hory

10.07. 21:29

Budapešť- Evropská unie by měla uspíšit proces začlenění Srbska a Černé Hory do unie. Dnes ji k tomu vyzvaly země visegrádské čtyřky (V4) společně s Rakouskem, Slovinskem a Chorvatskem.

Chorvatský premiér kvůli sporu se Slovinskem ostře kritizoval Brusel

05.07. 18:49

Záhřeb - Slovinsko k nelibosti Chorvatska získalo na základe verdiktu arbitrážního soudu v Haagu koridor pro volnou plavbu na otevřené moře. Chorvatský premiér Andrej Plenković dnes kvůli tomu kritizoval i Evropskou komisi.

Na oblíbené chorvatské pláži najela loď mezi turisty

Aktualizovali jsme 24.6.2017, 22:42, 24.06. 12:12

Crikvenica (Chorvatsko) – Velký šok prožili turisté na jedné z chorvatských pláží. Po srážce dvou lodí totiž jedna z nich skončila přímo mezi lidmi. Zranili se tři lidé. Vystrašení rodiče v panice utíkali a zachraňovali své děti. Informuje o tom slovenský server topky.sk.

"Terorista" vtrhl do chorvatského baru. Šokovaní turisté netušili, co se děje

21.06. 16:31

Záhřeb - Pro někoho povedená sranda, pro jiné jeden z nejhorších zážitků, jaké si na dovolené mohou představit. Do chorvatského baru vtrhnul muž, který jako by z oka vypadl teroristům z Islámského státu. Šokovaní turisté v první chvíli nevěděli, co se děje, jakmile ale spatřili atrapu výbušniny,…

Nad Makarskou riviérou zuří požár, v oblasti jsou desítky českých turistů

18.06. 13:33

Záhřeb/Praha - S ničivými lesními požáry krom Portugalska už zápolí také Chorvatsko. S ohněm nad letoviskem Podgora na Makarské riviéře bojuje 200 hasičů. V oblasti je několik desítek českých turistů.

Chorvatská policie prý bije uprchlíky na hranici

07.06. 22:09

Záhřeb - Násilí vůči uprchlíkům na chorvatské hranici se podle nevládních organizací v květnu zintenzivnilo, přičemž bití běženců prý mají na svědomí chorvatské bezpečnostní složky. S odvoláním na nevládní organizace bojující za práva uprchlíků o tom dnes informoval zpravodajský web Balkan Insight …

Desetitisíce lidí v Chorvatsku protestovaly proti potratům

20.05. 18:29

Záhřeb - Na 20.000 lidí dnes demonstrovalo v chorvatské metropoli Záhřebu a v přímořském Splitu proti umělému přerušení těhotenství.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací