Články k tématu: Čína

Čína má největší armádu světa. Proč (zatím) není tou nejmocnější?

Aktualizovali jsme 22:12, dnes 12:13

Ačkoliv zatím mají světově nejsilnější armádu na světe stále USA, Čína je rychle dotahuje. Už předběhla i obávané Rusko a nyní je v pozici hlavního možného potencionálního protivníka Spojených států. Čína už USA předstihla ve velikosti armády, má vůbec nejpočetnější armádu na světě. Nicméně, čísla…

Konec obchodní války? Čína a USA uskuteční nové kolo rozhovorů

16.08. 14:58

Peking/Washington - Čína a USA tento měsíc uskuteční nové kolo obchodních rozhovorů. Ministerstvo obchodu v Pekingu uvedlo, že se čínská delegace setká s americkými představiteli ve Washingtonu.

Vlivný buddhistický mnich rezignoval. V klášteře obtěžoval mnišky

15.08. 13:28

Peking - Z čela Čínského buddhistického sdružení odstoupil vlivný mnich Š' Süe-čcheng. Je podezřelý, že obtěžoval řadu mnišek. Obvinění na sociálních médiích popřel. Svou rezignaci veřejně nekomentoval.

reklama

Cesta poslanců do Číny nebude. Birke se omluví zástupcům čínské ambasády

14.08. 16:12

Praha - Poslanec ČSSD Jan Birke se dnes sejde se zástupci čínské ambasády, aby se jim omluvil za neuskutečněnou neoficiální cestu českých poslanců. Podle vývoje jednání zváží, zda plán cesty znovu předloží organizačnímu výboru Sněmovny, aby se eventuálně uskutečnila později jako oficiální.

New York Times: České námluvy byly pro Čínu vítězstvím. Vyhlášený pijan Zeman

13.08. 16:08

New York/Praha - List The New York Times dnes vydal obsáhlý článek o změně vztahu České republiky k Číně po nástupu Miloše Zemana do prezidentské funkce. České námluvy prý byly pro Peking naprostým vítězstvím. Ještě nedávno přitom Zeman varoval před patolízalstvím vůči Číně.

Východní pobřeží Číny zasáhl tajfun Yagi, úřady evakuovaly deset měst

13.08. 09:59

Peking - Na východní pobřeží Číny dorazil v noci na dnešek tajfun Yagi. Úřady evakuovaly přes 200 tisíc lidí z celkem deseti měst.

Čína vyhostila studenta žurnalistiky z Německa, příliš se zajímal o lidská práva

13.08. 09:52

Peking - 24letý německý student žurnalistiky David Missal přišel v Číně o vízum poté, co nedbal varování prestižní univerzity v Pekingu a během školního projektu opakovaně psal o uvězněných obhájcích lidských práv.

Cesta poslanců do Číny asi nakonec nebude, zájmem mají jen tři poslanci

10.08. 18:07

Praha - Poslanec ČSSD Jan Birke dnes oznámil, že se neoficiální cesta skupiny poslanců do Číny s nejvyšší pravděpodobností neuskuteční. Odjet měli na konci srpna.

Plánuje Čína znovu změnit rodinnou politiku? Nová poštovní známka vyvolala spekulace

09.08. 10:08

Peking - V roce 2016 Čína povolila městským párům mít dvě děti, čímž skončila kontroverzní doktrína jednoho dítěte nastolená v roce 1979. Vláda ale zřejmě chystá další uvolnění rodinné politiky. Spekulace vyvolala poštovní známka, na níž je zachycena prasečí rodina se třemi selátky.

V Číně se nebude promítat film o Medvídkovi Pú, postavička se stala symbol politického disentu

07.08. 14:28

Peking - Čína nedovolily v zemi promítat nový film Kryštůfek Robin inspirovaný knížkou britského spisovatele A.A. Milnea Medvídek Pú. Z pohádkového plyšového medvěda se stal symbol politického disentu poté, co lidé začali čínského prezidenta Si Ťin-pchinga přirovnávat právě k Medvídkovi Pú.

V Číně dál bují korupce, komunistický výbor letos potrestal už 37 tisíc úředníků

31.07. 09:35

Peking - Čínský ústřední výbor pro vyšetřování disciplíny (CCDI) komunistické strany v první polovině letošního roku potrestal za finanční trestné činy 36.618 vládních činitelů, včetně jednoho na úrovni ministra.

Čínská raketa vynesla do kosmu další dvě další družice pro navigační systém Pej-tou

29.07. 16:04

Peking - Čínská raketa Dlouhý pochod 3B (Čchang-čeng-3B) vynesla do kosmu další dva satelity určené pro navigační systém Pej-tou (Kompas). Podle agentury TASS o tom informoval čínský vesmírný úřad CASC.

U ambasády USA v Pekingu došlo k malé explozi

26.07. 10:50

Peking - Před velvyslanectvím USA v Pekingu dnes explodovalo malé zařízení, které měl u sebe 26letý muž. Výbušninu patrně vyrobil ze zábavní pyrotechniky, dodala čínská policie. Motiv jeho činu zatím není známý.

Čínou otřásl skandál vadných vakcín pro děti

23.07. 13:27

Peking - V Číně vypukl rozsáhlý skandál vadných vakcín proti vzteklině určených pro děti. Nedůvěru veřejnosti umocňuje vzpomínka na to, jak se čínská vláda zachovala během předchozí krize spojené s veřejným zdravím.

Čína směřuje své investice výrazně více do Evropě než USA

18.07. 09:20

New York - Čína směřuje své investice (FDI) mnohem více do Evropy než do Ameriky. V Evropě dokonce investuje asi devětkrát více.

Summit v Pekingu: Donald Tusk vyzval USA, Rusko a Čínu, aby neničily světový řád

16.07. 09:33

Peking - V Pekingu se koná summit mezi Čínou a EU. Předseda Evropské rady Donald Tusk na něm vyzval, aby se USA, Rusko a Čína vyhnuly obchodním válkám a předcházely konfliktům.

Čínskou chemičkou otřásl ničivý výbuch, nejméně 19 lidí zemřelo

13.07. 08:48

Peking - V chemičce poblíž města Čcheng-tu v jihozápadní čínské provincie S'-čchuan došlo ve čtvrtek k ničivé explozi. Zahynulo nejméně 19 lidí a dalších 12 osob skončilo s vážnými zraněními v nemocnici.

Objev, který mění chápání pravěku? Člověk přišel do Asie dříve, než se myslelo

12.07. 10:18

Peking - Dosud platil za nejstarší lidskou stopu mimo africký kontinent nález ostatků na gruzínské lokalitě Dmanisi, jejichž stáří se odhaduje na 1,8 milionu let. Vědci však nově objevili kamenné nástroje v Číně, které jsou staré 2,12 milionů let.

Trump varuje Čína možná zkusí zhatit dohodu s KLDR,

09.07. 20:33

Washington - Čína by se mohla pokusit vyvinout tlak na neúspěch dohody USA s KLDR o jaderném odzbrojení na Korejském poloostrově. Uvedl to dnes americký prezident Donald Trump.

Ekologové varují: Čínští výrobci izolačních pěn používají zakázané freony

09.07. 15:17

Peking - Podle agentura pro vyšetřování ekologických zločinů (EIA) stojí za ničením ozonové vrstvy Čína. Analýza odhalila užívání freonu 11 v čínských továrnách, které vyrábějí izolační pěny pro stavební průmysl.

Babiš není spokojen s obchodní bilancí s Čínou: Dovážíme desetkrát více, než vyvážíme

07.07. 17:40

Sofia/Praha - Český premiér Andrej Babiš se chce po návratu ze summitu 16+1, který se dnes konal v Bulharsku, setkat se zástupci firem, hospodářské komory i svazu průmyslu a zjistit, jaké konkrétní výrobky chtějí v Číně prodávat.

Summit 16+1 odmítl kritiku Západu: Cílem platformy není rozdělit Evropu, ujišťuje Čína

07.07. 16:19

Sofia - V Bulharsku skončil summit 16+1, který je trnem v oku západních zemí EU. Čínský premiér Li Kche-čchiang opět zopakoval, že cílem platformy není rozdělit Evropu. Dnešní summit byl v pořadí sedmý, další schůzka se koná příští rok v Chorvatsku.

V Sofii začal summit 16+1, Česko zastupuje premiér Andrej Babiš

07.07. 13:23

Sofia - V bulharské metropoli byl dnes zahájen summit 16+1. Čínský premiér Li Kche-čchiang v úvodním projevu řekl, že jeho země se chce více otevírat světu a zahraničním investorům. Na schůze představitelů 16 zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy a Číny je přítomen také české premiér Andrej…

Čína snížila cla na auta a spotřební zboží

01.07. 16:50

Peking - V Číně dnes vstoupilo v platnost výrazné snížení cel na automobily a automobilové součástky a širokou škálu spotřebního zboží.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie