Články k tématu: Čína

Berlínská zoo má nové pandy. Půjčila jí je Čína

včera 20:18

Berlín - Dvě pandy velké dnes byly letecky přepraveny do Berlína, kde se stanou atrakcí místní zoologické zahrady, v Německu zcela ojedinělou. Veřejnosti bude zoo medvídky ukazovat od července.

Skrytá realita Číny: Mučení a pojídání psů

včera 12:39

Z pohledu mezinárodního renomé jde pro Čínu o pohromu, tvrdí profesor Peter Li o festivalu pojídání psího masa, který každoročně probíhá 21. června ve městě Jü-lin v jihočínské provincii Kuang-si. Expert na čínskou politiku působící na Univerzitě v Houstonu v komentáři pro server CNN vysvětluje, že…

Sesuvy půdy pohřbil v Číně 140 lidí, zavaleno je 46 domů

včera 11:21

Peking - Po dnešním rozsáhlém sesuvu půdy ve vesnici Sin-mo v provincii S'-čchuan na jihozápadě Číny se pohřešuje přes 140 osob. Informovala o tom agentura DPA.

reklama

Jak se v Číně vyrábí hračky? V nelidských podmínkách za mizerné platy

23.06. 15:25

Výzkum americké organizace China Labor Watch, o kterém informoval britský týdeník The Observer, zmonitoroval podmínky v čínských továrnách na hračky. Zjistil, že tamní dělníci pracují nejméně 11 hodin denně v prostředí, které si nikdo z nás nedokáže představit.

Čína čistí kyberprostor: Přikázala třem webům, aby zrušily službu streamování

23.06. 10:10

Peking - Čínský úřad spravující média odebral webům Weibo, iFeng.com a AcFun patřičná oprávnění k poskytování audiovizuálního streamování. Jako důvod uvedl "negativními projevy", k nimž během streamování dochází.

Trump kritizuje čínskou politiku vůči KLDR, Pchjongjang prý chystá další jaderné testy

21.06. 15:19

Peking - Americký prezident Donald Trump uvedl, že Peking selhal ve snaze přimět KLDR k zastavení vývoje jaderných zbraní. Čína toto tvrzení odmítla s tím, že vyvíjí maximální úsilí, aby problém vyřešila.

Na východě se stahují mraky a roste skrytá hrozba? Muž z Pentagonu důrazně varuje

20.06. 08:07

NATO není jediná aliance, o kterou je třeba se obávat, tvrdí Michael Rubin, bývalý analytik Pentagonu. V komentáři pro server Commentary Magazine to zmiňuje v souvislosti se skutečností, že pokud jde o diplomacii a obranu, většina pozornosti směřující na Donalda Trumpa během jeho předvolební…

Čínský airbus se během přistání dostal do turbulencí, zraněno bylo 26 cestujících

18.06. 18:09

Peking - Airbus A330 čínské společnosti China Eastern Airlines se dostal do turbulencí, zranění utrpělo nejméně 26 oob. Aerolinky po incidentu zdůraznily, že je důležité, aby měli pasažéři při přistání zapnuté pásy.

Atény se vzepřely EU. Zabránily přijetí prohlášení kritizující stav lidských práv v Číně

18.06. 17:40

Brusel/Atény - Řecko zablokovalo v Evropské unii prohlášení tradičně odsuzující porušování lidských práv v Číně. Atény dokument považují za "nekonstruktivní kritiku Pekingu".

Výbuch u mateřské školy v Číně byl kriminální čin, zemřelo nejméně 8 lidí

16.06. 09:01

Peking - Výbuch u vchodu do mateřské školy ve východní Číně byl podle policie kriminální čin. Vážný incident, který se stal ve čtvrtek ve městě Feng-sien si vyžádal osm mrtvých a 65 zraněných.

Při výbuchu u mateřské školky ve východní Číně zemřelo nejméně 7 osob

15.06. 16:23

Peking - U vchodu do mateřské školky ve východočínském městě Feng-sien došlo k mohutné explozi. Zemřelo sedm osob a 59 dalších utrpělo zranění. Zatím není jasné, zda byla exploze nehodou, nebo zda na školku někdo zaútočil.

Čína vypustila do vesmíru svůj první rentgenový teleskop

15.06. 15:40

Peking - Čína do vesmíru vypustila svůj první rentgenový teleskop. Vědci chtějí s jeho pomocí pozorovat magnetická pole pulsarů, tedy rotujících neutronových hvězd, a také černé díry.

Tillerson chce, aby Čína zatlačila na KLDR

14.06. 21:52

Washington - O prioritách americké vlády v zahraniční politice dnes na slyšení v zahraničním výboru Sněmovny reprezentantů hovořil ministr zahraničí USA Rex Tillerson.

Islámský stát možná popravil zajaté Číňany

09.06. 11:23

Peking - Čína a Pákistán prověřují tvrzení Islámského státu (IS), že jeho bojovníci zabili dva čínské občany, které minulý měsíc unesli v Pákistánu. Peking unesenou dvojici oficiálně neidentifikoval. Podle některých médií šlo o muže a ženu, kteří vyučovali na soukromé jazykové škole. Jiné zdroje…

Jednání Ruska a Číny o nových plynovodech byla pozastavena

07.06. 18:10

Peking - Ruský gigant Gazprom nyní staví plynovod z východní Sibiře do Číny - Síla Sibiře. Jednání o nových trasách se ale pozastavila. Peking znovu hodnotí svou potřebu energetických zdrojů.

Čína bude chtít budovat další vojenské základny, možná i v Pákistánu, varuje Pentagon

07.06. 09:25

Washington - Podle zprávy amerického ministerstva obrany Čína patrně vybuduje v zahraničí více svých vojenských základen a využít k tomu může i sousední Pákistán. Peking je hlavním dodavatelem zbraní do Pákistánu, který byl ale dlouho i významným spojencem USA.

Čína se bojí války? Vyvíjí přelomový systém, který ji má ochránit před nepřáteli

Aktualizovali jsme 6.6.2017, 22:08, 06.06. 12:34

Peking - Čína vyvinula „ultrarychlý“ obranný protiraketový systém podobný tomu, který mají k dispozici USA a Rusko. Informuje o tom čínský státní deník China Daily.

Peking vězní aktivisty z kauzy firem Ivanky Trumpové, Američané žádají jejich propuštění

06.06. 15:25

Washington/Peking - Spojené státy vyzvaly Čínu, aby propustila tři aktivisty, kteří zkoumali pracovní podmínky u čínských dodavatelů Ivanky Trumpové. Peking v reakci sdělil, že všichni tři aktivisté jsou vyšetřováni pro podezření, že zasahovali do "běžného výrobního procesu" a že nelegálně…

Nejvyšší americký diplomat v Číně kvůli Trumpovi podal demisi

06.06. 15:18

Washington/Peking - Americký chargé d’affaires v Číně David Rank rezignoval na svou funkci. Jako důvod uvedl nesouhlas s klimatickou politikou šéfa Bílého domu Donalda Trumpa.

Tusk se sešel s čínským premiérem, jednali o klimatické oblasti

02.06. 19:55

Brusel - Čínský premiér Li Kche-čchiang dnes v Bruselu jednal s šéfem Evropské rady Donaldem Tuskem. Po schůzce bylo oznámeno, že EU a Peking prohlubují svou spolupráci při ochraně ovzduší. Řeč přišla také na lidská práva, což Čína většinou nese s nelibostí.

Trump nenašel pochopení ani u Ruska a Číny. Velmoci slíbily, že se budou držet klimatické dohody

02.06. 13:07

Moskva - Rusko a Čína dnes uvedly, že neodstoupí od pařížské dohody o ochraně klimatu. Ta si za hlavní cíl klade prostřednictvím omezení emisí skleníkových plynů udržet zvyšování teploty výrazně pod dvěma stupni Celsia v porovnání s teplotou v předindustriálním období.

Internetem se šíří virus z Číny, už napadl 250 milionů počítačů

01.06. 19:25

Praha - Na internetu se rychle rozšířil škodlivý program. Fireball, který pochází z Číny, v počítači oběti přebírá kontrolu nad webovými prohlížeči a ovládá je. Na celém světě je infikováno 250 milionů počítačů. Problém se týká i Česka.

Čínské dodavatele pro Ivanku Trumpovou vyšetřovali aktivisté, nedopadlo to s nimi dobře

31.05. 15:27

Washington/Peking - Na aktivisty, kteří zkoumali pracovní podmínky u čínských dodavatelů Ivanky Trumpové, si došláply úřady. Jeden byl v Číně uvězněn a další dva se od neděle pohřešují. Značka Ivanka Trump odmítla vyjádření, zatímco Bílý dům a právní zástupce dcery amerického prezidenta se ještě…

Jak se mohou USA vyhnout otevřené válce s Čínou a Ruskem? Profesor nabízí netradiční řešení

30.05. 17:19

Washington - Americký prezident Donald Trump se vrací z cesty po Blízkém východě a po Evropě. Jeho administrativa bude pokračovat v rozvoji obranné a zahraniční politiky prostřednictvím iniciativ několika ministerstev a úřadů. Jedním z těchto principů je vytváření a provádění strategie tlaku proti…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací