Články k tématu: Čína

Čínský prezident si na sjezdu strany upevnil moc, delegáti schválili zařazení jeho ideologie do stanov

dnes 09:33

Peking - V Číně končí sjezd komunistů a jeho delegáti dnes schválili zařazení ideologie prezidenta Si Ťin-pchinga do stanov strany.

Peking neuznává výmluvy cizích činitelů pro setkání s dalajlamou, zní z Číny

21.10. 13:59

Peking - Zahraniční činitelé si nesmějí myslet, že se vymluví ze setkání s exilovým tibetským duchovním vůdcem dalajlamou poukazem na to, že se s ním sešli na soukromém nikoliv oficiálním základě.

Čínský prezidentem terčem posměchu: Mladí lidé mu "tleskají" přes aplikaci

20.10. 12:11

Peking - Tříhodinový projev, jímž čínský prezident Si Ťin-pching ve středu zahájil 19. sjezd komunistické strany dost možná zcela nezaujal. Mladá generace mu "tleská" prostřednictvím nové aplikace, která sklízí úspěch na čínském internetu.

reklama

USA chtějí prohloubit vztahy s Indií, proti vlivu Číny, oznámil Tillerson

19.10. 13:44

Washington/Peking - Spojené státy chtějí výrazně prohloubit spolupráci s Indií tváří v tvář sílícímu vlivu Číny v Asii. Šéf americké diplomacie Rex Tillerson se do Dillí chystá příští týden.

Trump ustoupil? Americká vláda Čínu za měnového manipulátora neoznačila

18.10. 10:54

Washington - Americká vláda opět odmítla označit Čínu za zemi, která manipuluje se svojí měnou. Donald Trump přitom opakovaně při své loňské předvolební kampani tvrdil, že tak učiní okamžitě po svém nástupu do funkce.

Zneužívání žen je jen západní fenomén? Čínský deník vydal zprávu, která vyvolala vlnu nevole

18.10. 09:25

Peking - Vlnu nevole vyvolala v Číně zpráva oficiálního deníku China Daily, která označila sexuální obtěžování žen za problém západního světa. Deník tak reagoval na skandál kolem jednoho z nejmocnějších mužů Hollywoodu Harveyho Weinsteina.

V Číně byl zahájen sjezd vládnoucí Komunistické strany, Si vyzdvihl boj s korupcí

18.10. 09:12

Peking - V Pekingu dnes začal sjezd vládnoucí Komunistické strany Číny, od něhož se čeká upevnění moci prezidenta Si Ťin-pchinga a výměna většiny představitelů stálého výboru politbyra strany, který určuje dění v zemi.

O sjezd Komunistické strany Číny je zájem, akreditovaly se tisíce novinářů ze 134 zemí

17.10. 10:15

Peking - Ve středu začne v Pekingu sjezd Komunistické strany Číny. Akreditovalo se přes 3000 žurnalistů ze 134 zemí. Více než dva tisíce delegátů sjezdu určí vývoj nejlidnatější země světa v následujících pěti letech.

Čína jako světový policajt? Buduje si image, začíná v Africe

03.10. 10:25

Peking - Čína si budu image globální mírové síly. Z pěti stálých členů Rady bezpečnosti OSN poskytuje nejvíce mírových jednotek, na celém světě je pak dvanáctá.

USA zjišťují, jestli je KLDR ochotná jednat o svém jaderném programu

Aktualizovali jsme 30.9.2017, 22:18, 30.09. 16:05

Peking - Šéf americké diplomacie Rex Tillerson dnes v Číně prohlásil, že Spojené státy udržují se Severní Koreou "komunikační kanály" a zjišťují, nakolik je režim Kim Čong-una ochoten jednat o svém jaderném programu.

Aktivita v čínských továrnách rostla nejrychleji za 5 let

30.09. 18:01

Peking - Dnes zveřejněná zpráva statistiků zmírňuje obavy ze zpomalení čínské ekonomiky před sjezdem Komunistické strany. Aktivita ve zpracovatelském sektoru Číny rostla v září nejrychleji od roku 2012.

Tillerson v Pekingu jednal s čínským prezidentem, mluvili o Trumpově plánované návštěvě

30.09. 15:46

Peking - Ministra zahraničí USA Rexe Tillersona dnes přijal v Pekingu čínský prezident Si Ťin-pching. Jednali o ekonomice, krizi kolem KLDR a přípravě listopadové návštěvy Donalda Trumpa v Číně. Tillerson je již na druhé návštěvě v Číně od nástupu do čela americké diplomacie.

Nejlepší kaviár na světě? Už není z Ruska a pochází z hybridních ryb

30.09. 15:40

Peking - Exportnímu trhu s kaviárem dlouho dominovalo Rusko a Írán díky jikrám z vyzy velké obývající Kaspické moře. Nyní je to ale Čína, kdo produkuje jedny z nejdelikátnějších rybích jiker na světě. Píše o tom agentury Bloomberg.

Do Pekingu se sjedou špičky komunistické strany, Čína zvyšuje bezpečnost

29.09. 22:20

Peking – Čína začala v souvislosti s blížícím se sjezdem komunistické strany posilovat bezpečnostní opatření. Kvůli akci, která začne 18. října, do hlavního města proudí posily policistů.

Čína v budoucnu omezí auta se spalovacími motory, teď stanovuje kvóty na ekologické vozy

28.09. 18:37

Peking - Čína, která je největším automobilovým trhem na světě, chce výhledově úplně zakázat prodej automobilů s tradičními spalovacími motory. Prozatím stanovila jen kvóty na ekologické vozy.

Jižní Korea očekává v říjnu od KLDR minimálně další dvě provokace

28.09. 15:30

Soul - Na výročí založení vládnoucí Korejské strany práce nebo na dobu konání sjezdu čínské komunistické strany by mohla KLDR přistoupit k provokacím. Tvrdí to jihokorejský poradce pro národní bezpečnost Čong Ui-jong.

Čína si došlápla na KLDR, většinu jejich firem uzavře

28.09. 14:40

Peking - Čína uzavřene většinu severokorejských firem působících na jejím území. Jde o jedno z opatření v rámci nových sankcí Rady bezpečnosti OSN, které byly uvaleny na Pchjongjang kvůli jaderným a raketovým testům.

Vývoz do Číny roste nejrychleji za sedm let

28.09. 11:54

Praha/Peking - Český export do Číny vzrostl letos do července meziročně o 29 procent na 33 miliard korun, což je nejrychlejší tempo za posledních sedm let. Saldo vzájemného obchodu ale i tak zůstává výrazně ve prospěch Číny.

Blízká budoucnost: Indie bude mít v roce 2022 největší populaci na světě, A co Češi?

25.09. 08:03

Populace naší planety má v příštích letech nezadržitelně růst. V některých koutech světa bude docházet spíše k úbytku obyvatelstva, v jiných k prudkému nárůstu. Za pět let by se měla "pyšnit" největším počtem obyvatel asijská Indie, která tak předstihne vedoucí Čínu. Rusové přijdou o milion…

KLDR možná odpálila další bombu

23.09. 13:58

Pchjongjang/Peking - V Severní Koreji došlo dnes k zemětřesení o síle 3,4 stupně, které mělo ohnisko na zemském povrchu. Podle agentury Reuters o tom informovaly úřady sousedních zemí.

Čína se postavila KLDR. zavedla první opatření

23.09. 11:44

Peking - Čína od října omezí vývoz některých ropných produktů do KLDR a s okamžitou platností zakazuje export zkapalněného zemního plynu do sousední země.

Trump a Čína zahájily ekonomickou blokádu KLDR

21.09. 21:12

New York - Americký prezident Donald Trump dnes v New Yorku oznámil sankce namířené proti osobám a firmám obchodujícím s KLDR a bankám financujícím a umožňujícím obchod se Severní Koreou. Prohlásil, že i čínská centrální banka zakázala bankám obchodovat se Severní Koreou.

Experti varují: Čína, Indie, KLDR a Pákistán dál posilují jaderný arzenál

21.09. 15:44

Stockhol - Stockholmský mezinárodní ústav pro výzkum míru (SIPRI) dnes uvedl, že počet jaderných hlavic ve světě loni klesl. Čína, Indie, Pákistán a KLDR ale zřejmě svůj arzenál nukleárních zbraní dál rozšiřují.

Pence jednal s šéfem čínské diplomacie. Je nutná denuklearizace Korejského poloostrova, shodli se

21.09. 13:09

Peking - Čínský ministr zahraničí Wang I jednal v New Yorku s americkým viceprezidentem Mikem Pencem. Shodli se na nutnosti rozšířit komunikaci mezi USA a Čínou o severokorejské otázce.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací