Články k tématu: Čína

Novým guvernérem Tibetu se stane Čchi Ča-la

15.01. 20:32

Peking - Novým guvernérem Tibetské autonomní oblasti byl jmenován Čchi Ča-la. Informovala o tom dnes agentura Nová Čína.

Čína chce zakázat elektrošoky a fyzické tresty pro závislou mládež

14.01. 20:51

Peking - Čínská vláda chce zákonem zakázat používání elektrošoků a dalších fyzických trestů v táborech pro závislé na internetu.

Trump možná zruší sankce proti Rusku

14.01. 16:31

Washington - Nastupující americký prezident Donald Trump naznačil, že by mohl zrušit některé sankce proti Rusku a nectít dosud Spojenými státy dodržovanou politiku jedné Číny.

reklama

Čína a Rusko přijmou protiopatření, pokud USA vybudují systém THAAD

13.01. 19:11

Peking - Čína a Rusko vydaly společné prohlášení, že přijmou protiopatření, pokud Spojené státy vybudují v Jižní Koreji protiraketový systém THAAD. V dokumentu se už ovšem neuvádí, o jaké kroky se má přesně jednat.

Jaderná válka na obzoru? Čína vyhrožuje Spojeným státům

Aktualizovali jsme 13.1.2017, 15:34, 13.01. 13:07

Peking/Washington - Podle kandidáta na nového ministra zahraničí USA Rexe Tillersona by Spojené státy měly zamezit Pekingu v přístupu na nově vytvořené ostrovy ve sporných vodách Jihočínského moře. Čína si taková slova nenechala líbit a pohrozila "ničivým střetem".

Čínská policie zakročila proti falešné terakotově armádě

13.01. 09:22

Peking - Policie v centrální části Číny zničila falešnou terakotovou armádu, která vznikla jako atrakce nedaleko sídla skutečné Terakotové armády ze třetího století před naším letopočtem a vydělávala na nic netušících turistech.

Čína bojuje se smogem. Úřady zatkly stovky osob

12.01. 09:50

Peking - Čína vedle boje s korupcí vyhlásila též válku proti znečistění. Úřady loni zatkly 720 osob a Peking v roce 2016 udělil pokuty dosahující v přepočtu 21,8 milionu dolarů za porušování zákonů na ochranu životního prostředí.

Čínská letadlová loď Liaoning proplula kolem Tchaj-wanu

11.01. 16:10

Tchaj-pej - První čínská letadlová loď Liaoning dnes proplula průlivem, který od sebe odděluje pevninskou Čínu a ostrov Tchaj-wan. Podle některých analytiků je stávající mise ukázkou, jak Peking plánuje plavidlo v budoucnu využívat k podpoře svých teritoriálních nároků.

Tchajwanská prezidentka se sešla s americkými senátory, Peking zuří a hrozí odplatou

09.01. 13:07

Peking - Tchajwanská prezidentka Cchaj Jing-wen se sešla se dvěma americkými republikánskými senátory v Houstonu, kde se zastavila cestou do Střední Ameriky. Politička plánuje zastávku v USA i cestou zpět, a sice 13. ledna v San Francisku. Čínu to rozzlobilo a dnes znovu varovala Spojené státy před…

Čínská policie zabila tři lidi podezřelé z terorismu

09.01. 08:40

Peking - Čínská policie při nedělní razii v provincii Sin-ťiang na západě země zastřelila tři osoby, které podezřívala z terorismu. Region obývají etničtí Ujguři, kteří převážně vyznávají islám. Podle Pekingu jsou to nebezpeční separatisté.

Trump obviňuje Čínu z neschopnosti postarat se o Severní Koreu. Jak je to ve skutečnosti?

Aktualizovali jsme 5.1.2017, 16:19, 05.01. 10:39

Pchjongjang - Donald Trump na svém Twitterovém účtu opět zaútočil na Čínu. Reagujíce na oznámení Severní Korey o finálních testech vývoje nukleární zbraně, nařkl Čínu z neplnění bezpečnostních závazků, za které si nechává od USA platit. Trumpův požadavek, aby Čína zabránila Severní Koreji ve vývoji…

V čínské škole zaútočil ozbrojený muž, zranil 11 dětí

04.01. 16:49

Peking - Muž (41) ozbrojený nožem zranil ve školce na jihu Číny 11 dětí. Incident se stal ve městě Pching-siang v Čuangské autonomní oblasti Kuang-si. Útočník byl dopaden, vyšetřovatelé nyní zjišťují motiv činu.

VIDEO: Peking zahalil během několika sekund neprostupný smog

04.01. 11:48

Peking - Čínská metropole bojuje v poslední době s masivním nárůstem smogu. Video umístěné na internetu zachytilo pouhých 20 minut, během kterých celé město pohltila hustá mlha. Pro lepší efekt autor záběry zrychlil do několika málo sekund.

Hrozí rozpad Číny? Hnutí odmítající její směřování získává na oblibě

03.01. 13:07

Peking - Rok 2016 byl nepochybně rokem šokujících politických otřesů. Brexit a vítězství Donalda Trumpa ukázaly rostoucí počet těch, co odmítají „píseň globalizace“ a chtějí napravit ekonomické nerovnosti. Ani čínský lid není uchráněn od těchto tužeb. Odpovídající reakce bude největší výzvou…

Čínská letadlová loď cvičně bojovala v Jihočínském moři

03.01. 11:48

Peking - Zatím jediná čínská letadlová loď Liao-ning se poprvé zúčastnila bojového cvičení v Jihočínském moři, potvrdil dnes Peking. Napětí v regionu kvůli územním sporům se tak patrně ještě víc zvýší. Čína navíc už staví druhou letadlovou loď.

Walt Disney vyhrál s čínskou firmou spor o autorská práva

02.01. 11:05

Šanghaj - Firma Walt Disney vyhrála spor o autorská práva. Čínská producentská firma Bluemtv a distributor G-Point mají podle verdiktu soudu v Šanghaji zaplatit 1,35 milionu jüanů (zhruba pět milionů Kč) jako kompenzaci za okopírování prvků z filmů americké společnosti.

V Pekingu byl vyhlášen druhý nejvyšší stupeň smogové pohotovosti

01.01. 11:00

Peking - Peking je znovu po krátké době zahalen vrstvou smogu. Koncentrace škodlivých prachových částic dvacetkrát přesáhla mezinárodně povolený limit.

Zemanův rok 2016: Sbližování s Babišem i Čínou

30.12. 16:58

Praha - Na české politické scéně se letos prezident Miloš Zeman dále sbližoval s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem. Zemana také charakterizovalo další sbližování s Čínou, podpora nastávajícího amerického prezidenta Donalda Trumpa a menší počet cest do zahraničí.

Čínou otřásají vražedné útoky. Co se děje v jedné z nejmocnějších zemí světa?

30.12. 12:24

Peking - Do ústředí komunistické strany v neklidném regionu Sin-ťiang ve středu vrazilo auto a byla odpálena bomba. Jedna osoba byla zabita, všichni čtyři útočníci byli zastřeleni, oznámily čínská média. Nejzápadnější oblast Číny je plná napětí mezi muslimskou komunitou Ujgurů, pro které je…

VIDEO: Záběry jen pro otrlé. Čína otevřela nejvyšší most na světě

29.12. 15:06

Peking - Pokud se bojíte výšek, následující záběry nebudou to pravé pro vás. V Číně byl totiž otevřen nejvyšší most na světě, který se nachází ve výšce 570 metrů nad údolím Pej-pchan-ťiang.

V Pekingu skončí monopol na sůl, otevřou se dveře obchodníkům

28.12. 15:49

Peking - Od 1. ledna bude téměř 80 producentů a obchodníků se solí z celé Číny moci vůbec poprvé prodávat své zboží v Pekingu a cenu soli bude určovat trh.

V Číně zemřel nejstarší pandí samec na světě

28.12. 15:33

Peking - Nejstarší pandí samec na světě Pan Pan (31) dnes uhynul v chovném centru v čínském městě Tu-ťiang-jen. Jeho věk odpovídal 93 letům člověka, zplodil desítky potomků. Pandy se na svobodě obvykle dožívají zhruba 20 let.

Čína ukradla Spojeným státům masivní zbraň, zní z Pentagonu

27.12. 17:15

Technologie, která stojí za novou čínskou stíhačkou J-20, byla ukradena a odvozena z exportních licencí amerického ministerstva obchodu vydaných navzdory protestům Pentagonu před více než deseti lety. S touto domněnkou vystoupil analytik a někdejší dlouholetý pracovník amerického ministerstva…

Čína i Londýn oplakávají George Michaela. Truchlí také známí umělci

26.12. 18:56

Peking/Londýn - Dnešní zpráva o smrti George Michaela zasáhla i řadu lidí v Číně. Britský zpěvák tam byl totiž jedním ze symbolů postupného otevírání této asijské země západním vlivům. Před rezidencí George Michaela v severní části Londýna se po celý den scházeli fanoušci.

reklama
Fotogalerie