Články k tématu: Čína

Exnáměstek čínského ministra si odsedí 10,5 za úplatky

26.12. 11:00

Peking - Bývalý náměstek čínského ministra sportu Sia Tchien dostal 10,5 roku vězení. Podle verdiktu bral úplatky, přišel si tak v přepočtu na 30 milionů korun.

Peking navázal diplomatické vztahy s ostrovem Svatým Tomášem

26.12. 10:10

Peking - Čína využila příležitosti a dnes oficiálně navázala diplomatické vztahy s ostrovním státem Svatý Tomáš. Smlouva prý přinese oběma zemím výhody a povede k rozvoji turismu a dalších oblastí.

Rusko je hrozba? Existuje tu ještě někdo horší, varuje Obamův poradce

26.12. 09:42

Washington – Poradce amerického prezidenta Baracka Obamy pro otázky národní bezpečnosti Ben Rhodes varuje, že Rusko sice představuje velké nebezpečí pro mezinárodní řád, zároveň poukazuje, že existuje další velký hráč, který je ještě nebezpečnější. Jeho slova přináší server stanice Al Jazeera.

reklama

Čínská letadlová loď Liao-ning vyjela na první plavbu do Tichomoří

25.12. 09:14

Peking - Prozatím jediná čínská letadlová loď Liao-ning vyplula na svou první plavbu do Tichého oceánu. Loď má posílit námořnictvo při prosazování nároků Pekingu na téměř celou oblast Jihočínského moře.

Zeman by měl v květnu opět navštívit Čínu. Zúčastní se setkání k nové Hedvábné stezce

23.12. 16:54

Praha - Prezident Miloš Zeman by měl opět v květnu navštívit Čínu. Během cesty se zúčastní setkání k nové Hedvábné stezce. ČTK to řekl ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Hynek Kmoníček. Zeman by mohl během posledního roku svého funkčního období také navštívit Spojené státy, latinskou…

Trump jmenoval Navara do čela Národní rady pro obchod. Z Číny přichází obvinění

23.12. 13:16

Peking - Nově zvolený americký prezident Donald Trump jmenoval do čela Národní rady pro obchod Petera Navarra (67). Peking ho prostřednictvím státních médií hned obvinil z protičínského jednání.

Čínu zasáhla ptačí chřipka, úřady ohlásily první oběti

23.12. 11:08

Peking - Čína zveřejnila statistiku, která se týká ptačí chřipky v zemi v začínající chladné sezoně. Úřady zaznamenaly v tomto měsíci sedm případů nákazy, dva lidé infekci virem H7N9 podlehli.

Čína zahájila leteckou dopravu na Paracelské ostrovy. Co na to Vietnam?

22.12. 16:24

Peking - Čína dnes zahájila civilní leteckou dopravu na Woody Island, jeden ze sporných Paracelských ostrovů v Jihočínském moři. Souostroví je obklopeno vodami bohatými na ryby a předpokládají se tam velká naleziště ropy a zemního plynu. Peking má proto o oblast enormní zájem, což nelibě nesou…

Tchaj-wan a Svatý Tomáš ukončili diplomatické vztahy, Čína jásá

21.12. 08:46

Tchaj-pej - Ostrovní stát Svatý Tomáš, který leží západně od Afriky, a Tchaj-wan ukončili diplomatické vztahy. Čína to uvítala, aniž ale potvrdila, že formální styky se Svatým Tomášem naopak navázal Peking.

Trump neví, jak vést velmoc? Čína se pustila do nového prezidenta

19.12. 12:21

Peking – Nově zvolený americký prezident Donald Trump se staví velmi kriticky k Číně. Před několika dny například prohlásil, že další dodržování zásady jediné Číny nemusí být pro Washington automatické. Peking mu teď úder vrací prostřednictvím státem řízených médií.

Norsko a Čína po několika letech normalizovaly obchodní vztahy

19.12. 11:52

Oslo - Norsko a Čína normalizovaly diplomatické a ekonomické vztahy. Ty byly vážně narušeny v roce 2010 poté, co Nobelovu cenu za mír obdržel čínský disident.

Peking se potýká se smogem. Jezdí pouze polovina aut

17.12. 12:58

Peking - Peking se potýká s masivním smogem. Tamní úřady kvůli němu v čínské metropoli a dalších městech dnes zakázaly vyjet do ulic polovině automobilů.

Čína zabavila výzkumné zařízení americké vojenské lodi v Jihočínském moři

16.12. 20:11

Washington - Zdroj z amerického Pentagonu dnes agentuře Reuters prozradil, že loď čínského vojenského námořnictva zabavila v Jihočínském moři americké armádní výzkumné lodi podvodní aparát.

VIDEO: Čínská letadlová loď v akci. Poprvé se účastnila manévrů s ostrou palbou

16.12. 17:47

Čína - V době nového napětí kolem Tchaj-wanu čínská armáda poprvé zapojila svou letadlovou loď Liao-ning s bojovými letouny do vojenského cvičení s ostrou palbou.

Čína zřejmě umístila do Jihočínského moře zbrojní systémy

15.12. 12:18

Peking - Čína pravděpodobně rozmístila protiletadlové a protiraketové systémy na všech sedmi umělých ostrovech, které vybudovala v Jihočínském moři.

Peking bojuje se smogem. Vyhlásil nejvyšší stupeň znečištění ovzduší

15.12. 10:26

Peking - Městská vláda v Pekingu dnes vyhlásila červený, tedy nejvyšší stupeň znečištění ovzduší v čínské metropoli.

Mountfield kupuje čínská firma

14.12. 22:56

Praha - Českého prodejce zahradní techniky a bazénů Mountfield kupuje čínská skupina Eurasia Development Group Limited.

USA si dělají dalšího nepřítele? Námořnictvo je připraveno postavit se Číně, tvrdí admirál

Aktualizovali jsme 14.12.2016, 18:23, 14.12. 12:39

Sydney - Admirál Harry Harris, velitel americké Tichomořské flotily, dnes prohlásil, že USA jsou připraveny čelit Číně, pokud by pokračovala ve vznášení přehnaných nároků v Jihočínském moři.

Čína ztratilia zájem o německou firmu Osram

14.12. 10:39

Berlín - Na Západě roste odpor k investicím z Číny. Peking už v reakci na aktuální vyvoj oznámil, že ztratil zájem o převzetí německého výrobce osvětlovací techniky Osram Licht.

Čína reaguje na Trumpovy výroky. Chce pokutovat americkou automobilku

14.12. 08:22

Peking - Nedávné výroky Donalda Trumpa na adresu Číny začínají prudce zhoršovat vztahy mezi Pekingem a Washingtonem. Podle listu China Daily se Čína se chystá pokutovat nejmenovaného amerického výrobce aut za monopolní chování.

Teroristické útoky v Číně? Vláda varuje před novou hrozbou

13.12. 16:59

Washington - Americko-čínská hospodářská a bezpečnostní hodnotící komise (U.S.-China Economic and Security Review Commission) předala Kongresu výroční zprávu, ve které varuje před růstem islámského terorismu ohrožujícím bezpečnost Číny. Zdrojem hrozby je oblast mezi hranicemi Pákistánu a…

Peking se navezl do Trumpa: On že nás nebude respektovat?

12.12. 09:50

Peking - Donald Trump ještě oficiálně nenastoupil do úřadu prezidenta USA a už si znepřátelil Čínu. Peking rozzlobilo prohlášení realitního magnáta, že nemíní respektovat politiku jedné Číny.

Nechci, aby mi Peking diktoval, spustil Trump

11.12. 17:48

New York - Budoucí prezident USA Donald Trump minulý týden čelil kritice za telefonát s tchajwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen a dnes prohlásil, že nerozumí politice jedné Číny.

USA a Rusko špehovaly papeže, špiony měla i Čína

09.12. 11:33

Vatikán - Ani papež se nevyhne zájmu ze strany tajných služeb jednotlivých států. Své špehy na něj poslalo Rusko, Čína i Spojené státy. Tvrdí do bývalý spolupracovník polské tajné služby Tomasz Turowski.

reklama
Fotogalerie