Články k tématu: Čína

Moc Číny roste, blíží se válka? Profesor předkládá na znepokojivá fakta

13.07. 10:58

Čína se stále více prosazuje jako velmoc a nikde není pravděpodobnější, že by její vzestup vedl k válce, jako v Jihočínském moři. Myslí si to historik Tonio Andrade, profesor z Emory University. Uvedený názor prezentoval v komentáři pro server Washington Post.

Haag rozhodl: Čína nemá nárok na ostrovy v Jihočínském moři

12.07. 12:15

Haag/Šanghaj - Mezinárodní rozhodčí soud v Haagu dnes konstatoval, že Čína nemá územní nárok na sporné ostrovy v Jihočínském moři, které představují strategicky důležitou oblast.

VIDEO: Čína zprovoznila největší radioteleskop na světě. Chce najít mimozemský život

11.07. 16:01

Peking - Obří radioteleskop čínské produkce obsahuje téměř čtyři a půl tisíce panelů. Tato odrazová deska je největšího na světě. Číňané věří, že s jeho pomocí zachytí signály ze vzdálených objektů vesmíru, nebo naleznou mimozemský život. Přístroj, který stál v přepočtu 180 milionů dolarů, měří v…

reklama

Nákupní zoo: Číňané zavřeli do obchodního domu ledního medvěda

11.07. 15:44

Peking - Provozovatelé nákupních center dělají všechno možné, aby přilákali více zákazníků a zvedli tržby. Občas to ovšem přehánějí. Důkazem je případ ledního medvěda, který je uvězněný ve skleněném výběhu.

Tajfun Nepartak v Číně zabil devět lidí, 18 se pohřešuje

11.07. 09:05

Peking - Tajfun Nepartak podle nové bilance zabil na jihovýchodě Číny devět osob, úřady pohřešují 18 lidí. Materiální škody jsou do milionů dolarů.

Silná bouře zabila v Číně dva lidi. 17 dalších se pohřešuje

10.07. 17:06

Peking - Nejméně dva lidé zemřeli a dalších 17 osob se pohřešuje poté, co tajfun Nepartak v sobotu zasáhl jihovýchod Číny.

Ekonomická situace ve světě je špatná. Před summitem G20 stojí nelehký úkol

09.07. 17:54

Šanghaj - Hospodářská situace ve světě je neutěšená a největší ekonomiky musí ukázat cestu k posílení ekonomického růstu. Řekl to dnes čínský ministr obchodu Kao Chu-čcheng.

Tajfun Nepartak který se řítil na Čínu zeslábl v tropickou bouři

09.07. 12:12

Peking - Tajfun Nepartak, který v pátek na Tchaj-wanu zabil dva lidi a sedmdesátku osob zranil, dnes zasáhl východní Čínu.

USA a Peking by měli zamezit prohlubování sporů, zaznělo na konferenci v Jihočínském mořei

07.07. 09:23

Washington - Více než 50 předních odborníků z Číny a USA se zúčastnilo semináře, který byl organizován společně s institutem Chongyang Institute for Financial Studies, univerzitou Renmin University of China (RUCCY) a organizací Carnegie Endowment for International Peace (CEIP) a byl sponzorován…

Čína se potýká s rozsáhlými záplavami: Vodní živel strhl hráze. Počet obětí stoup na 181

07.07. 09:11

Peking - Počet obětí ničivých záplav ve střední a východní Číně dál roste, úřady hlasí už 181 mrtvých či pohřešovaných. Z města Wu-chan muselo být evakuováno 170 tisíc lidí.

Hlavní čínský deník hrozí USA: Za zvyšování napětí v Jihočínském moři tvrdě zaplatí

Aktualizovali jsme 6.7.2016, 16:21, 06.07. 11:40

Peking - Hlavní deník čínských komunistů Žen-min ž'-pao ve svém dnešním vydání pohrozil Washingtonu. Pokud USA překročí mez při vměšování do územních sporů Číny v Jihočínském moři, zaplatí za to.

V Číně byl dokončen největší radioteleskop na světě. Bude hledat mimozemský život

04.07. 14:13

Peking - Čína úspěšně dokončila stavbu největšího radioteleskopu na světě, který má za úkol hledat mimozemský život. Poslední část teleskopu, který je znám pod jménem FAST, se podařilo upevnit v neděli. Vědci stojící za projektem nyní začnou s kalibrací a prvními testy.

Čína se snaží ovládnout internet. Zavádí opatření proti šíření falešných informací

04.07. 09:55

Peking – Čína již v minulosti čelila kritice za cenzuru internetu, nyní se rozhodla zavést nová opatření. Jak informuje britský deník The Guardian, Peking nově zakázal přebírání zpráv ze sociálních médií. Má to zabránit šíření falešných zpráv a fám.

Katastrofa v Číně: Při záplavách zemřelo již 67 lidí a škody se vyšplhaly na 11 miliard korun

03.07. 15:33

Peking - Lijáky na jihu a jihozápadě Číny způsobily záplavy a sesuvy půdy, zahynulo již 67 lidí. Vodní živel zničil tisíce domů a napáchal škody za 3,1 miliardy jüanů (11 miliard korun).

Zaměstnanci neplnili svoje povinnosti. Dostali ponižující trest

Aktualizovali jsme 2.7.2016, 19:40, 02.07. 09:43

Peking - Manažer jednoho kadeřnictví v čínském městě Čchang-ša vymyslel neobvyklý trest pro zaměstnance, s jejichž výkonem nebyl spokojen. Donutil je svléknout se do spodního prádla a běžet po ulici.

Itálie hlásí problémy: Tisíce neintegrovaných migrantů, střety s policií, nelegální byznys

01.07. 17:35

Prato (Itálie) – Italská policie v pátek podnikla hned devět razií, které byly zaměřeny na kriminální gangy migrantů operující v toskánském městě Prato. Úřad navíc mají podezření, že tamní gang Číňanů útočí na migranty ze severní Afriky.

Tchajwanské námořnictvo omylem poslalo raketu na Čínu

Aktualizovali jsme 1.7.2016, 17:26, 01.07. 11:34

Tchaj-pej - V době, kdy Peking přestal komunikovat s tchajwanským úřadem pro kontakty s Čínou, přišel závažný incident. Tchajwanské námořnictvo dnes ráno omylem odpálilo směrem k Číně raketu.

Před 19 lety byl Hongkong předán pod čínskou správu. Do ulic vyšly demonstrovat tisíce lidí

01.07. 15:15

Hongkong - Dnes uplynulo 19 let od předání Hongkongu pod čínskou správu a do ulic bývalé britské kolonie při té příležitosti vyšly tisíce lidí. Někteří z demonstrantů nesli transparenty kritizující Peking.

Režisér z Tibetu skončil v nemocnici poté, co byl zadržen policií

29.06. 15:55

Peking - Tibetský filmový režisér Päma Cchetän byl zadržen čínskou policií na letišti. Muž musel být následně hospitalizován v nemocnici, což vyvolalo vlnu spekulací.

Setkat se s Dalajlámou rovná se zákaz koncertování? Lady Gaga se stala terčem kritiky

28.06. 09:26

Peking - Čínské fanoušky americké zpěvačky Lady Gaga pobouřilo její setkání s dalajlamou, které se uskutečnilo minulý víkend v Indianapolisu.

Čína vypustila do vesmíru raketu generace Dlouhý pochod 7

26.06. 17:24

Peking - Čína v sobotu poprvé vypustila do vesmíru svou raketu nové generace Dlouhý pochod 7.

Na jihovýchodě Číny havaroval autobus,zemřelo nejméně 35 lidí

26.06. 11:55

Peking - Nejméně 35 lidí dnes v Číně zahynulo a 20 utrpělo zranění při tragické nehodě autobusu.

Putin na návštěvě v Pekingu: S čínským prezidentem oživoval obchodní vztahy

25.06. 20:09

Peking - Jednání o obchodní a hospodářské spolupráci bylo jednou z hlavních náplní návštěvy ruského prezidenta Vladimira Putina v Pekingu.

Katastrofa v Číně: Městem se prohnalo tornádo, minimálně 51 mrtvých

23.06. 15:57

Peking - Přes východočínskou provincii Ťiang-su. se přehnalo tornádo. Zanechalo za sebou materiální spoušť a bohužel také 51 mrtvých.

reklama
Fotogalerie