Články k tématu: dagestán

Rusko zlikvidovalo teroristickou buňku v Dagestánu

15.09. 12:46

Moskva - Ruské bezpečnostní síly při dnešní protiteroristické operaci v Dagestánu zlikvidovaly tři ozbrojence a zajistily neupřesněné množství zbraní a munice. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na protiteroristický výbor NAK.

Ruská armáda zabila v Dagestánu devět ozbrojenců

21.04. 21:30

Moskva - Ruské bezpečnostní síly zabily při dnešní protiteroristické operaci v jihoruském Dagestánu devět ozbrojenců podezřelých z přípravy teroristického útoku během květnových oslav. Podle agentury TASS o tom informoval Národní protiteroristický výbor (NAK).

Muž střílel do lidí před ruským chrámem, zemřelo pět žen. K činu se přihlásil IS

Aktualizovali jsme 18.2.2018, 21:54, 18.02. 17:51

Moskva -Při dnešní střelbě v dagestánském městě Kizljar na jihu Ruska zemřelo šest lidí včetně útočníka. Několik dalších osob bylo zraněno. Muž podle médií střílel z lovecké pušky a byl identifikován jako 22letý místní obyvatel.

reklama

Zatýkání v Dagestánu. Tamní předseda vlády a další jsou podezřelí ze zpronevěry

05.02. 15:51

Moskva - Ruští vyšetřovatelé nechali zadržet předsedu vlády autonomního Dagestánu Abdusamada Gamidova a jeho dva náměstky. Zatčeni byli také bývalý ministr školství a další hodnostáři. Jsou obviněni ze zpronevěry.

Chlapec přinesl do školy v Dagestánu granát. Při jeho explozi zahynulo jedno dítě

24.04. 21:59

Moskva - V severokavkazském Dagestánu zemřelo při výbuchu jedno dítě, jedenáct dalších bylo zraněno.

Rusko prý zabilo dagestánského velitele IS

04.12. 10:57

Moskva - Ruská kontrarozvědka FSB tvrdí, že v republice Dagestán zabila velitele kavkazské pobočky teroristické organizace Islámský stát (IS) Rustama Aselděrova.

ÚS vyhověl Rusovi, který se brání vydání z Česka do Dagestánu

13.09. 16:56

Brno - Ústavní soud (ÚS) dnes vyhověl stížnosti Rusa Andreje Odina, který se brání vydání do ruského Dagestánu. Má tam být stíhán pro údajný podvod. Podle verdiktu ÚS sice ze zprávy MZV ČR vyplývá, že i když jsou v Rusku ve vztahu k trestnímu řízení formálně zajištěna základní práva, v praxi nejsou…

Zmařený teroristický útok v Dagestánu. Útočníky zabila jejich vlastní bomba

28.06. 08:53

Moskva - Policisté našli v Dagestánu na jihu Ruska zdemolovaný vůz a dva mrtvé. Podle prvních výsledků vyšetřování se zdá, že teroristům v autě explodovala trhavina.

Islamisté v Dagestánu zaútočili na ruské vojáky, zemřelo deset lidí

17.06. 11:00

Moskva - Při přestřelce mezi ruskou speciální jednotkou a islamisty v Dagestánu zemřelo deset lidí, mezi mrtvými jsou čtyři ruští vojáci a šest radikálů.

reklama
Fotogalerie