Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská tajná služba oznámila, že překazila plány teroristů na útok v Dagestánu

Bojovník Islámského státu
Bojovník Islámského státu
Foto: Wikimedia Commons

Ruská tajná služba FSB dnes oznámila, že překazila plány na útok v Dagestánu a rozbila přitom tamní buňku teroristické organizace Islámský stát (IS). Při zátahu zadržela čtyři osoby, píše agentura AFP.

"Členové této skupiny plánovali odpálit zařízení poblíž jedné z administrativních budov bezpečnostních sil a následně ozbrojený útok na zaměstnance ministerstva vnitra," v dagestánské metropoli Machačkala, citovala AFP z vyjádření FSB.

Tajná služba při zátahu zabavila střelné a sečné zbraně, velké množství munice, výbušné zařízení a také mobilní telefony obsahující "korespondenci s koordinátory v zahraničí".

"Zadrželi jsme čtyři členy buňky mezinárodní teroristické skupiny Islámský stát," oznámila FSB.

Vliv IS na ruský Kavkaz je omezený, píše AFP, přesto v Dagestánu či sousedním Čečensku a Ingušsku pravidelně dochází k útokům na úřady a veřejné činitele. V polovině prosince zemřeli dva útočníci, kteří cílili na policejní složky a v říjnu bylo zabito nejméně šest lidí včetně dvou příslušníků bezpečnostních sil při protiteroristické operaci v čečenském správním středisku Grozném.

Témata:  teroristické útoky v Rusku Rusko Islámský stát Dagestán

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 16:10

Rusko vystupňuje útoky před dodávkami americké pomoci, míní experti

Rusko může při vojenských operacích na Ukrajině zohlednit schválené poskytnutí další pomoci z USA, naznačil americký Institut pro studium války (ISW). Podle expertů by Moskva mohla vystupňovat pozemní útoky i vzdušné údery, než budou mít ukrajinští vojáci k dispozici nový materiál. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy