Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Islamisté v Dagestánu zaútočili na ruské vojáky, zemřelo deset lidí

Ruská armáda, ilustrační fotografie
Ruská armáda, ilustrační fotografie
Foto: mil.ru

Moskva - Při přestřelce mezi ruskou speciální jednotkou a islamisty v Dagestánu zemřelo deset lidí, mezi mrtvými jsou čtyři ruští vojáci a šest radikálů.

Podle Interfaxu dnes ozbrojenci zaútočili v lese na příslušníky ruské speciální jednotky. Útok si kromě mrtvých vyžádal mezi Rusy také šest zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Policejní mluvčí odmítla poskytnout další informace s tím, že "protiteroristická operace" ještě neskončila.

Islamističtí povstalci v Dagestánu na úpatí severního Kavkazu roky útočí na ruské ozbrojené síly. Kritici Kremlu tvrdí, že islámský extremismus tam pomáhá udržovat bída a korupce. V únoru zabil sebevražedný atentátník dva policisty při útoku, k němuž se přihlásil Islámský stát.

Loňské násilnosti si v Dagestánu vyžádaly 120 lidských životů. V poslední době je ale intenzita teroristických útoků v této oblasti podstatně nižší. Podle ruských médií je důvodem hlavně to, že velká část kavkazských ozbrojenců se přemístila na Blízký východ, kde se připojili k IS.

Témata:  Dagestán Islámský stát Rusko Ruská armáda

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.