Články k tématu: dánsko

Evropští muslimové jsou nebezpečnější než migranti? Nová studie přinesla alarmující zjištění

Aktualizovali jsme 1.8.2017, 22:10, 29.07. 16:56

Kodaň – Nově zveřejněná studie ukazuje, že muslimové narozeni v Dánsku projevují větší zuřivost při západních zahraničních intervencích a jsou více ochotni pomáhat muslimům násilnými prostředky než migranti, kteří se přistěhovali z oblastí konfliktu.

Společnost Apple postaví v Dánsku další datové centrum

10.07. 13:42

Kodaň - Americká společnost Apple Inc. hodlá na jihu Dánska vybudovat druhé datové centrum, které bude využívat výhradně obnovitelné zdroje. Provoz by mělo zahájit v druhé polovině roku 2019. Zaměří se na internetové služby Applu v Evropě, včetně obchodů iTunes, App Store a služeb iMessage, Maps a…

Tsunami v Grónsku usmrtily zřejmě čtyři lidi

21.06. 11:52

Kodaň - Velké vlny, které po zemětřesení o víkendu zaplavily jednu z vesnic na pobřeží Grónska, si patrně vyžádaly čtyři oběti. Jde o tři členy jedné rodiny a další starší osobu. Devět lidí utrpělo zranění.

reklama

V Gdaňsku muselo kvůli kouři nouzově přistát letadlo s 94 cestujícími na palubě

20.06. 11:41

Varšava - Letoun na trase z polského Gdaňsku do dánské Kodaně se musel dnes ráno vrátit na gdaňské letiště a nouzově přistát kvůli dýmu na palubě. V letadle společnosti Scandinavian Airlines (SAS) bylo 94 cestujících.

Používají hřbitovy jako toalety a žebrají ve vlacích. Dánské zpřísnění trestů za žebrotu postihne hlavně Romy

15.06. 09:12

Kodaň - Dánský parlament schválil přísnější zákon proti agresivní žebrotě. Opatření, které dle médií postihne hlavně Romy z východní Evropy, zakazuje žebrotu na pěších zónách, před obchodními středisky, na nádražích a ve veřejných dopravních prostředcích.

Sochu Malé mořské víly v Kodani opět poničil vandal, polil ji modrobílou barvou

14.06. 12:16

Kodaň - Vandal v noci na dnešek polil sochu Malé mořské víly v dánské metropoli modrobílou barvou. Symbol Kodaně je častým terčem útoků, víla už na sobě v minulosti měla i burku.

Trajekty mezi Německem a Dánskem kvůli hrozbě bombou stály

07.06. 17:13

Stockholm - Trejekty mířící z Dánska do Německa a do Švédska byly dnes evakuovány. Jejich provozovateli Scandlines kdosi telefonicky pohrozil bombovým útokem. Není jasné, proti kterému konkrétnímu plavidlu či proti které trase byla výhrůžka namířena.

Dánsko zrušilo zákon proti rouhání

03.06. 10:32

Kodaň - Dánský parlament v pátek zrušil staletý a málo využívaný zákon proti náboženskému rouhání. Skončí tak proces proti muži, jenž před dvěma lety spálil korán.

Kodaňské cyklostezky trápí dopravní zácpy, radnice rozmisťuje elektronické cedule

01.06. 10:00

Kodaň - Dánská metropole se musí vypořádat s dopravními zácpami na cyklostezkách. Radnice už na nich začala rozmisťovat zvláštní elektronické informační cedule.

Je to spiknutí. Muslimové jsou skutečnými oběťmi, tvrdí imám podezřelý z vyzývání ke krveprolití

17.05. 15:08

Kodaň – Imám dánské mešity, který byl obviněn z nenávistného kázání proti Židům tvrdí, že se stal obětí „islamofobního spiknutí'“. Podle videa tajně pořízeného minulý týden v jedné z kodaňských mešit vyzýval muslimy k vraždění Židů.

Dánsko chce opět prodloužit hraniční kontroly

16.05. 21:27

Kodaň – Dánsko uvažuje o prodloužení hraničních kontrol za šestiměsíční lhůtu, kterou mu a dalším čtyřem zemím v květnu stanovila Evropská unie. Úplný konec vnitřních hraničních kontrol už loni požadovaly některé země EU, včetně států visegrádské čtyřky, tedy České republiky, Slovenska, Polska a…

Dánsko chce kontrolovat trestance, zakáže používat hotovost ve věznicích

14.05. 10:27

Kodaň - Dánsko chce mít vězně ještě víc pod kontrolou, úplně jim proto zakáže používání peněz v hotovosti. Už nyní odsouzení platí za mřížemi elektronicky například za jídlo.

Nenávistné kázání v evropské mešitě: Pojďte a zabijte je, burcoval imám muslimy

Aktualizovali jsme 13.5.2017, 22:07, 13.05. 15:01

Kodaň - Židovská obec v Dánsku se obrátila na tamní policii. Nelíbí se jí kázání imáma v mešitě mešitě Masjid al-Faruq v kodaňské části Norrebro. Ten údajně povzbuzoval k útokům na Židy během pravidelného pátečního kázání. Píše to server The Local s odkazem na deník Kristeligt Dagblad.

Stockholm zruší kontroly dokladů na hranici s Dánskem, hodlá ale posílit hraniční kontroly

02.05. 21:26

Stockholm – Švédská vláda sice oznámila, že chce posílit hraniční kontroly, zároveň ale ruší systematické kontroly dokladů totožnosti na hranici s Dánskem. Ty byly zavedly v lednu 2016 s cílem omezit počet migrantů vstupujících do země.

Další vážné obvinění: Rusko údajně roky špehovalo dánskou armádu

24.04. 08:00

Kodaň - Rusko má podle dánských médií na krku další hackerské útoky. Mělo údajně špehovat členy tamní armády.

MIgranti podvádí? Odmítnuté žádosti o azyl v Dánsku obsahovaly často lži

30.03. 08:53

Kodaň - Kontrola odmítnutých žádostí o azyl v Dánsku z loňského roku odhalila, že mnozí migranti uvádějí podobné až vzorové informace, o kterých si myslí, že jim zaručí úspěch. Informuje o tom zpravodajský portál The Local.

Dánsko a Švédsko mluví o EU po brexitu. Nechceme platit víc do rozpočtu, upozorňují

28.03. 21:19

Kodaň/Stockholm – Švédští i dánští politici upozorňují, že odchod Británie z Evropské unie nesmí znamenat zvýšení členských příspěvků. Británie je po Německu druhým největším čistým plátcem. Na příspěvcích do unijního rozpočtu se podílí přibližně deseti procenty.

Tatra bude dodávat dánské armádě podvozky k houfnicím Caesar

20.03. 13:59

Kopřivnice - Automobilka Tatra bude dodávat podvozky k samohybným houfnicím ráže 155 milimetrů typ Caesar 8x8, které francouzská společnost Nexter Systems vyrobí pro dánskou armádu. Dánské ministerstvo obrany oznámilo, že je vybralo ve výběrovém řízení. Objednávka dánské armády je na 15 kusů…

Dánský chlapec za svým domem objevil válečný letoun i s kostrou pilota

08.03. 18:50

Kodaň - Dánský školák Daniel Rom Kristiansen (14) našel nedaleko svého bydliště německý válečný letoun Messerschmitt s kosterními pozůstatky pilota. Severojutská policie místo pádu letadla uzavřela. K bezpečnému odstranění munice je připraven tým pyrotechniků.

Úřady plánují deportovat migranty, aktivisté tomu chtějí všemi silami bránit přímo na letišti

01.03. 14:50

Kodaň – Vedle Německa přistoupilo k deportacím afghánských migrantů také Dánsko. Skupina asi 50 prouprchlických aktivistů se rozhodla zablokovat vstup na dánské letiště Roskilde, aby tak zabránila vyhoštění deseti odmítnutých afghánských žadatelů o azyl. Informuje o tom server The Local.

Muž z Dánska spálil korán, byl obžalován z rouhání

23.02. 13:20

Kodaň - Dánské státní zastupitelství dnes obvinilo z rouhání 42letého muže. Provinil se tím, že na své zahradě spálil korán. V případě usvědčení hrozí muži podle zákona až čtyřměsíční pobyt za mřížemi, prokuratura sama ale navrhuje pouze uložení peněžité pokuty.

Migranti, my jsme křesťanská země. Musíte slavit Vánoce a chodit do kostela, vzkazuje strana

Aktualizovali jsme 20.2.2017, 22:20, 20.02. 08:07

Kodaň – Dánská lidová strana (DPP) o sobě opět dává vědět. Antiimigrační partaj požaduje, aby přistěhovalci v zemi slavili tradiční křesťanské stávky jako jsou Vánoce a Velikonoce. Pokud tak nečiní, nemohou se prý nazývat Dány.

Případ, jaký nemá obdoby: Muž platil za sexuální zneužívání dětí, vše sledoval na internetu

19.02. 10:05

Kodaň – Takového zvrhlíka svět zřejmě ještě neviděl. Dánském otřásá případ, který podle vyšetřovatelů na světě zatím nemá obdoby. Sedmdesátiletý zvrhlík z kodaňského předměstí Brøndby je obviněn z několika set sexuálních útoků spáchaných přes internet.

Dánové by v Dánsku neměli být menšinou. Musíme zastavit migrační toky, zavelel parlament

Aktualizovali jsme 18.2.2017, 22:48, 17.02. 08:04

Kodaň - Folketing, dánský jednokomorový parlament, schválil na začátku února usnesení o tom, že Dánové by se neměli stát menšinou v dánských obcích. Poslanci tak reagovali na údaje, podle kterých v některých místech převažují přistěhovalci nad původními obyvateli.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací