Články k tématu: dánsko

Írán chce s Dánskem vyšetřovat chystaný atentát, zároveň ale chrlí kritiku

04.11. 09:14

Írán nabídl Dánsku spolupráci při vyšetřovaní atentátu, který podle dánské rozvědky PET Teherán plánoval spáchat na území severského království. Nadále ovšem odmítá, že by zprávy o chystaném útoku byly pravdivé. Dánskému ministrovi zahraničí Andersovi Samuelsenovi to dnes v telefonickém rozhovoru…

Modelový protektorát? V jediné zemi nacistické řádění přežili takřka všichni Židé.

20.10. 12:02

Před 75 lety bylo mnoho dánských Židů zachráněno před nacistickým „konečným řešením“. Zatímco jinde v Evropě bývala část lokálního obyvatelstva spolupachatelem nejhorší genocidy v dějinách, v Dánsku se místní obyvatelstvo obrátilo proti nacistům. Dánští židé tak byli takřka všichni zachráněni.

Všechno je špatně? Ministři prozradili, jak na uprchlíky

04.10. 21:08

Ministři vnitra Rakouska a Dánska Herbert Kickl a Inger Stöjbergová dnes prohlásili, že přesídlování uprchlíků do zemí Evropské unie má EU řešit až poté, co budou naplno uskutečněna ostatní opatření, jako je ochrana vnějších hranic EU. Teprve po utlumení nelegální migrace a obnovení důvěry obyvatel…

reklama

Dánská policie v akci: Kvůli pátrání zavřela mosty a zastavila trajekty

28.09. 17:40

Dánská policie dnes kvůli rozsáhlé pátrací operaci uzavřela frekventované mosty vedoucí z hlavního ostrova Sjaelland, kde se nachází metropole Kodaň. Provoz přerušily i trajekty, které spojují ostrov se Švédskem a Německem, uvedla agentura AP.

Odvolací proces s ponorkovým vrahem Madsenaem byl odročen, soudce zkolaboval

14.09. 14:54

Kodaň - Dánský odvolací soud dnes navzdory očekávání nevynese verdikt v případu dánského konstruktéra Petera Madsena, který byl odsouzen na doživotí za brutální vraždu švédské novinářky Kim Wallové na ponorce. Jednání bylo odročeno poté, co jeden z pětice soudců během závěrečných řečí zkolaboval.…

Dánský ponorkový vrah odsouzený na doživotí dostal pěstí od spoluvězně

10.08. 20:05

Kodaň - Dánský konstruktér Peter Madsen, který dostal doživotí za brutální vraždu švédské novinářky Kim Wallové v ponorce, byl 8. srpna napaden ve vězení Storström.

Pokuty pro zahalené muslimky v Dánsku? Já je zaplatím, vzkazuje alžírský podnikatel

07.08. 15:22

Kodaň - Od začátku srpna platí v Dánsku zákaz zahalování obličeje na veřejnosti. Alžírsko-francouzský podnikatel Rašíd Nakkáz oznámil, že bude platit pokuty, které muslimky dostanou za nošení nikábu. .

Muslimové se chopí moci, musíme opět dobýt Evropu, kázal imám v mešitě v Kodani

02.08. 08:07

Dánští prokurátoři vůbec poprvé podle nového zákona obvinili imáma, který vybízel věřící muslimy k tomu, aby vraždili zastánce židovské víry. Kodaňský imám také ve svých kázáních hovořil o dobytí Evropy.

Proti zákazu zahalování obličeje protestovaly v Kodani stovky lidí

01.08. 21:21

Kodaň - V hlavním městě Dánska dnes protestovaly stovky lidí proti zákazu zahalování obličeje. V zemi dnes začal platit zákon, který zahalování na veřejnosti zakazuje. Podle agentury Reuters z akce v Kodani nebyly hlášeny žádné incidenty.

V Dánsku začal platit zákaz zahalování obličeje. Muslimky protestují, šátky sundat nehodlají

01.08. 09:38

Kodaň - V Dánsku dnes vstoupil v platnost zákon, který zakazuje zahalování obličeje na veřejnosti. Lidé, kteří tento zákon poruší poprvé, riskují pokutu do 1000 dánských korun (3460 Kč). Při opakovaném porušení hrozí pokuta až 10.000 dánských korun či trest vězení až šest měsíců.

Dánsko je v šoku: 10 z 12 odsouzených za znásilnění jsou uprchlíci

14.07. 07:00

Kodaň - Unikátní výzkum všech odsouzenců za znásilnění v Dánsku, který se týkal případů za uplynulý rok a půl, ukázal, že celkem 10 z 12 znásilnění spáchali cizinci, přistěhovalci nebo potomci přistěhovalců. Zprávu přinesl dánský bulvární list BT.

Zákaz obřízky? Desetitisíce Dánů podepsaly petici, muslimové a židé se bouří

09.06. 11:16

Kodaň – Dánský parlament se bude zabývat peticí, který vyzývá k zákazu mužské obřízky. Organizátoři petice totiž oznámili, že už mají k dispozici více než 50 tisíc podpisů. Informuje o tom server The Local.

Dánsko zakáže zahalování obličeje na veřejnosti

31.05. 15:16

Kodaň - Dánsko rozšiřuje řady evropských zemí, které zakazují nosit na veřejnosti oblečení zahalující obličej. Zákon, který předložila středopravá vládnoucí koalice, schválili dnes poslanci dánského parlamentu. Dánská vláda zdůraznila, že opatření není namířené proti žádnému náboženství. Nejvíce se…

"Nemám rád teplouše." Prohlásil Slovák, který napadl partnera dánského ministra, čelí obvinění

31.05. 14:20

Kodaň - Čtyřiatřicetiletý Slovák byl v Dánsku obviněn z napadení partnera dánského ministra spravedlnosti Sörena Papea Poulsena. Podle prokuratury na muže zaútočil před dvěma týdny v noci před jedním z kodaňských barů a prohlásil při tom, že nesnáší homosexuály. Prokuratura ale nemá dostatečné…

O ramadánu nepracujte, můžete být nebezpeční, vzkázala dánská ministryně muslimům

21.05. 20:56

Kodaň/Helsinky - Dánská ministryně pro imigraci Inger Stöjbergová vyzvala muslimy, aby během postního měsíce ramadánu raději ani nechodili do práce. V některých profesích totiž podle ní mohou být v době půstu sobě i okolí nebezpeční, naznačila členka vlády severské země v blogu zveřejněném na…

Dánové stahují vojáky z Iráku, obrana proti IS prý již není nutná

17.05. 16:03

Kodaň - Dánsko dnes oznámilo, že se rozhodlo stáhnout příslušníky svých speciálních jednotek z Iráku. Jejich přítomnost na iráckém území není podle Kodaně nadále nutná, protože většina iráckých oblastí, které byly dříve pod kontrolou teroristické organizace Islámský stát (IS), již byla osvobozena.…

Doživotí za vraždu v ponorce? Dánský konstruktér Madsen se odvolal

07.05. 20:08

Kodaň - Dánský konstruktér Peter Madsen se odvolal proti doživotnímu trestu, který mu v dubnu uložil soud za loňskou brutální vraždu švédské novinářky Kim Wallové v jeho ponorce. Madsen však nezpochybnil samotný rozsudek, informovala dnes podle agentury AFP dánská prokuratura.

Dánský vrah z ponorky dostal doživotí

25.04. 15:38

Kodaň - V Dánsku byl dnes k doživotnímu trestu vězení odsouzen konstruktér Peter Madsen, který byl shledán vinným, že na své ponorce loni v srpnu mučil a pak zavraždil švédskou novinářku Kim Wallovou. Madsen vraždu novinářky již dříve popřel a proti verdiktu se dnes odvolal.

V Dánsku začal proces s obviněným z vraždy novinářky na ponorce. Ženu mučil, znásilnil a rozřezal

08.03. 12:49

Kodaň - V Kodani dnes začal soud s dánským konstruktérem Peterem Madsenem, který je obžalován z brutální vraždy švédské novinářky Kim Wallové. Před smrtí ji mučil. Prokuratura žádá doživotí. Verdikt by měl padnout 25. dubna.

Dánsko jde do boje proti imigrantům: Zdvojnásobí tresty za trestné činy v ghettech

28.02. 16:31

Kodaň - Dánská vláda premiéra Larse Lökkeho Rasmussena chce zdvojnásobit tresty za přečiny v oblastech s vysokou nezaměstnaností a kriminalitou obývaných převážně přistěhovalci a jejich potomky. Plán hned zkritizovali ochránci lidských práv.

Islám nás už dávno porazil a my si to ani neuvědomujeme. Dánská ministryně pronesla hodně tvrdá slova

Aktualizovali jsme 16.2.2018, 22:14, 16.02. 10:39

Kodaň – Dánská ministrynině pro přistěhovalectví, integraci a bydlení Inger Støjbergová poskytla listu Berlingske velmi výbušný rozhovor. V něm mluví například o islámu a tvrdí, že toto náboženství už kvůli strachu vyhrálo.

Zemřel manžel dánské královny Margrethe princ Henrik, bylo mu 83 let

14.02. 08:02

Kodaň - V noci na dnešek zemřel dánský princ Henrik (†83), manžel královny Margrethe. Podlehl komplikacím spojeným s plicní infekcí. Poslední chvíle strávil na zámku Fredensborg.

Dánský princ stráví poslední chvíle v rodinném sídle

Aktualizovali jsme 13.2.2018, 22:00, 13.02. 16:55

Kodaň - Dánský princ Henrik (83) byl dnes převezen z kodaňské nemocnice do sídla rodiny severně od hlavního města, kde si podle prohlášení královského paláce "přeje strávit své poslední chvíle".

Manžel dánské královny umírá? Jeho syn se rychle vrátil ze zahájení ZOH

09.02. 16:42

Kodaň - Zdravotní stav dánského prince Henrika (83), chotě královny Margrethe, se vážně zhoršil. Jeho syn, korunní princ Frederik, musel opustit Jižní Koreu, kde dnes začínají zimní olympijské hry.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie