Články k tématu: dánsko

Proudy migrantů nepřestávají. Německo a Dánsko o půl roku prodlužují kontroly na hranicích

12.10. 13:31

Berlín/Kodaň - Německo prodlouží pohraniční kontroly o dalších šest měsíců. Spolkový ministr vnitra Thomas de Maiziére upřesnil, že úřady budou pokračovat v kontrolách na hranici Německa s Rakouskem a také u leteckých spojů z Řecka.

Dánové mají strach z Ruska, chtějí zvýšit výdaje na obranu

11.10. 19:55

Kodaň - V reakci na rostoucí aktivitu ruské armády na východě a severu Evropy chce dánská vláda v nadcházejících pěti letech vydat na armádu o 20 procent více, než původně plánovala. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Dánsko, které je součástí Severoatlantické aliance, loni vydalo na armádu 1…

Dánská policie našla hlavu a další části těla novinářky zemřelé v ponorce

07.10. 11:56

Kodaň - Dánská policie v pátek objevila hlavu, nohy a oblečení patřící švédské novinářce Kim Wallové, která za záhadných okolností zemřela při plavbě v amatérsky postavené ponorce s jejím dánským konstruktérem Peterem Madsenen.

reklama

Novinářka byla 15krát bodnuta, její končetiny i hlava byly odděleny. Obviněný měl materiály o mučení žen

05.10. 11:16

Kodaň - O násilné smrti švédské novinářky Kim Wallové už nikdo nepochybuje, vyšetřovatelé teď odkryli soudu další podrobnosti ohledně případu. Ženské torzo bylo podle koronera pobodáno 15 krát, došlo k tomu však až po úmrtí. Příčina smrti je tak stále ještě neznámá.

Dánsko vyslalo vojáky k německým hranicím, pomůžou s ostrahou před uprchlíky

29.09. 17:57

Kodaň - Dánsko vyslalo do příhraničí s Německem vojáky. Budou pomáhat policistům, kteří od ledna 2016 provádějí hraniční kontroly kvůli rostoucímu počtu uprchlíků.

Švédská novinářka zemřela nešťastnou náhodou. Zabil ji poklop ponorky, říká dánský majitel plavidla

06.09. 09:09

Kodaň - Dánský majitel amatérsky postavené ponorky Peter Madsen, který je podezřelý z neúmyslného zabití švédské novinářky Kim Wallové, vinu odmítá a nadále trvá na tom, že žena zemřela při nehodě na palubě.

Dánsko viní majitele amatérské ponorky z vraždy a zohavení mrtvoly

24.08. 22:10

Kodaň - Dánský majitel amatérsky postavené ponorky Peter Madsen má být kromě podezření ze zabití vyšetřován i kvůli možnému zohavení mrtvoly.

Tělo nalezené u Kodaně patří švédské novinářce, měla úmyslně oddělené ruce, nohy a hlavu

23.08. 09:35

Kodaň - Dánská policie dnes potvrdila, že zohavené tělo, jež bylo v úterý nalezeno na pobřeží nedaleko Kodaně, patří hledané švédské novinářce Kim Wallové. Podezřelým je majitel amatérsky postavené ponorky Peter Madsen.

Evropští muslimové jsou nebezpečnější než migranti? Nová studie přinesla alarmující zjištění

Aktualizovali jsme 1.8.2017, 22:10, 29.07. 16:56

Kodaň – Nově zveřejněná studie ukazuje, že muslimové narozeni v Dánsku projevují větší zuřivost při západních zahraničních intervencích a jsou více ochotni pomáhat muslimům násilnými prostředky než migranti, kteří se přistěhovali z oblastí konfliktu.

Společnost Apple postaví v Dánsku další datové centrum

10.07. 13:42

Kodaň - Americká společnost Apple Inc. hodlá na jihu Dánska vybudovat druhé datové centrum, které bude využívat výhradně obnovitelné zdroje. Provoz by mělo zahájit v druhé polovině roku 2019. Zaměří se na internetové služby Applu v Evropě, včetně obchodů iTunes, App Store a služeb iMessage, Maps a…

Tsunami v Grónsku usmrtily zřejmě čtyři lidi

21.06. 11:52

Kodaň - Velké vlny, které po zemětřesení o víkendu zaplavily jednu z vesnic na pobřeží Grónska, si patrně vyžádaly čtyři oběti. Jde o tři členy jedné rodiny a další starší osobu. Devět lidí utrpělo zranění.

V Gdaňsku muselo kvůli kouři nouzově přistát letadlo s 94 cestujícími na palubě

20.06. 11:41

Varšava - Letoun na trase z polského Gdaňsku do dánské Kodaně se musel dnes ráno vrátit na gdaňské letiště a nouzově přistát kvůli dýmu na palubě. V letadle společnosti Scandinavian Airlines (SAS) bylo 94 cestujících.

Používají hřbitovy jako toalety a žebrají ve vlacích. Dánské zpřísnění trestů za žebrotu postihne hlavně Romy

15.06. 09:12

Kodaň - Dánský parlament schválil přísnější zákon proti agresivní žebrotě. Opatření, které dle médií postihne hlavně Romy z východní Evropy, zakazuje žebrotu na pěších zónách, před obchodními středisky, na nádražích a ve veřejných dopravních prostředcích.

Sochu Malé mořské víly v Kodani opět poničil vandal, polil ji modrobílou barvou

14.06. 12:16

Kodaň - Vandal v noci na dnešek polil sochu Malé mořské víly v dánské metropoli modrobílou barvou. Symbol Kodaně je častým terčem útoků, víla už na sobě v minulosti měla i burku.

Trajekty mezi Německem a Dánskem kvůli hrozbě bombou stály

07.06. 17:13

Stockholm - Trejekty mířící z Dánska do Německa a do Švédska byly dnes evakuovány. Jejich provozovateli Scandlines kdosi telefonicky pohrozil bombovým útokem. Není jasné, proti kterému konkrétnímu plavidlu či proti které trase byla výhrůžka namířena.

Dánsko zrušilo zákon proti rouhání

03.06. 10:32

Kodaň - Dánský parlament v pátek zrušil staletý a málo využívaný zákon proti náboženskému rouhání. Skončí tak proces proti muži, jenž před dvěma lety spálil korán.

Kodaňské cyklostezky trápí dopravní zácpy, radnice rozmisťuje elektronické cedule

01.06. 10:00

Kodaň - Dánská metropole se musí vypořádat s dopravními zácpami na cyklostezkách. Radnice už na nich začala rozmisťovat zvláštní elektronické informační cedule.

Je to spiknutí. Muslimové jsou skutečnými oběťmi, tvrdí imám podezřelý z vyzývání ke krveprolití

17.05. 15:08

Kodaň – Imám dánské mešity, který byl obviněn z nenávistného kázání proti Židům tvrdí, že se stal obětí „islamofobního spiknutí'“. Podle videa tajně pořízeného minulý týden v jedné z kodaňských mešit vyzýval muslimy k vraždění Židů.

Dánsko chce opět prodloužit hraniční kontroly

16.05. 21:27

Kodaň – Dánsko uvažuje o prodloužení hraničních kontrol za šestiměsíční lhůtu, kterou mu a dalším čtyřem zemím v květnu stanovila Evropská unie. Úplný konec vnitřních hraničních kontrol už loni požadovaly některé země EU, včetně států visegrádské čtyřky, tedy České republiky, Slovenska, Polska a…

Dánsko chce kontrolovat trestance, zakáže používat hotovost ve věznicích

14.05. 10:27

Kodaň - Dánsko chce mít vězně ještě víc pod kontrolou, úplně jim proto zakáže používání peněz v hotovosti. Už nyní odsouzení platí za mřížemi elektronicky například za jídlo.

Nenávistné kázání v evropské mešitě: Pojďte a zabijte je, burcoval imám muslimy

Aktualizovali jsme 13.5.2017, 22:07, 13.05. 15:01

Kodaň - Židovská obec v Dánsku se obrátila na tamní policii. Nelíbí se jí kázání imáma v mešitě mešitě Masjid al-Faruq v kodaňské části Norrebro. Ten údajně povzbuzoval k útokům na Židy během pravidelného pátečního kázání. Píše to server The Local s odkazem na deník Kristeligt Dagblad.

Stockholm zruší kontroly dokladů na hranici s Dánskem, hodlá ale posílit hraniční kontroly

02.05. 21:26

Stockholm – Švédská vláda sice oznámila, že chce posílit hraniční kontroly, zároveň ale ruší systematické kontroly dokladů totožnosti na hranici s Dánskem. Ty byly zavedly v lednu 2016 s cílem omezit počet migrantů vstupujících do země.

Další vážné obvinění: Rusko údajně roky špehovalo dánskou armádu

24.04. 08:00

Kodaň - Rusko má podle dánských médií na krku další hackerské útoky. Mělo údajně špehovat členy tamní armády.

MIgranti podvádí? Odmítnuté žádosti o azyl v Dánsku obsahovaly často lži

30.03. 08:53

Kodaň - Kontrola odmítnutých žádostí o azyl v Dánsku z loňského roku odhalila, že mnozí migranti uvádějí podobné až vzorové informace, o kterých si myslí, že jim zaručí úspěch. Informuje o tom zpravodajský portál The Local.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací