Články k tématu: dánsko

Muž z Dánska spálil korán, byl obžalován z rouhání

dnes 13:20

Kodaň - Dánské státní zastupitelství dnes obvinilo z rouhání 42letého muže. Provinil se tím, že na své zahradě spálil korán. V případě usvědčení hrozí muži podle zákona až čtyřměsíční pobyt za mřížemi, prokuratura sama ale navrhuje pouze uložení peněžité pokuty.

Migranti, my jsme křesťanská země. Musíte slavit Vánoce a chodit do kostela, vzkazuje strana

Aktualizovali jsme 20.2.2017, 22:20, 20.02. 08:07

Kodaň – Dánská lidová strana (DPP) o sobě opět dává vědět. Antiimigrační partaj požaduje, aby přistěhovalci v zemi slavili tradiční křesťanské stávky jako jsou Vánoce a Velikonoce. Pokud tak nečiní, nemohou se prý nazývat Dány.

Případ, jaký nemá obdoby: Muž platil za sexuální zneužívání dětí, vše sledoval na internetu

19.02. 10:05

Kodaň – Takového zvrhlíka svět zřejmě ještě neviděl. Dánském otřásá případ, který podle vyšetřovatelů na světě zatím nemá obdoby. Sedmdesátiletý zvrhlík z kodaňského předměstí Brøndby je obviněn z několika set sexuálních útoků spáchaných přes internet.

reklama

Dánové by v Dánsku neměli být menšinou. Musíme zastavit migrační toky, zavelel parlament

Aktualizovali jsme 18.2.2017, 22:48, 17.02. 08:04

Kodaň - Folketing, dánský jednokomorový parlament, schválil na začátku února usnesení o tom, že Dánové by se neměli stát menšinou v dánských obcích. Poslanci tak reagovali na údaje, podle kterých v některých místech převažují přistěhovalci nad původními obyvateli.

Zpravodajské služby démonizují Rusko? Další země varuje před kyberútoky

07.02. 10:39

Rusko má kapacitu a odhodlání uskutečnit sérii kybernetických útoků proti Dánsku a jakémukoliv skandinávskému či pobaltskému státu. Tato informace stojí v nedávné zprávě dánských bezpečnostních služeb, jíž se zabýval Gerard O'Dwyer ve svém článku pro deník Defense News. Nedlouho po zveřejnění…

Vyzrálo Dánsko na uprchlíky? Počet dobrovolných návratů je rekordní, hlásí úřady

Aktualizovali jsme 6.2.2017, 17:10, 06.02. 08:14

Kodaň – Počet žadatelů o azyl, kteří v průběhu roku 2016 dobrovolně opustili Dánsko, dosáhl rekordní úrovně. Podle nově zveřejněných dat Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) se rozhodlo odejít 532 migrantů. Informuje o tom server The Local.

Už žádné pornopomstu? Dánsko chce zpřísnit legislativu

04.02. 10:01

Kodaň – Zveřejňovat choulostivé snímky a videa svých bývalých partnerů na internetu se může velmi vymstít – alespoň lidem v Dánsku. Tamní vláda dnes představila návrh zákona, na základě kterého chce takové lidi přísněji postihovat.

Dánsko přitvrzuje: Migranti, pošlete své děti na jazykové kurzy, jinak...

Aktualizovali jsme 26.1.2017, 22:19, 26.01. 08:43

Kodaň - Dánsko rozšiřuje své integrační zákony. Nově zřejmě budou zavedena pravidla, která nařizují jazykové normy pro děti migrantů. Rodiče, kteří odmítají posílat své děti do jazykových tříd, pak mohou přijít o své výhody. Píše o tom švédská list Sydsvenskan.

Laviny i mohutné vlny. Evropa se potýká s krušným počasím

04.01. 16:46

Bratislava - S náporem zimy bojuje řada evropských států. Zasněžené silnice dnes komplikují dopravu na celém Slovensku, kde v některých místech spadlo až 20 centimetrů sněhu. Kalamita je i v Polsku, Švédsko sevřely mrazy, Dánsko bičuje extrémní vítr.

V Dánsku byla zadržena dcera důvěrnice jihokorejské prezidentky

02.01. 08:03

Soul - V severodánském městě Aalborg byla dopadena dcera dlouholeté důvěrnice sesazené jihokorejské prezidentky. Soul na ni vydal zatykač v souvislosti s korupčním skandálem Pak Kun-hje.

Dánsko řeší obrovský průšvih. Peníze daňových poplatníků skončily v kapsách IS

26.12. 09:49

Kodaň – Dánské úřady se dostaly do pořádných problémů. Musí vysvětlovat, jak je možné, že vyplácely různé dávky lidem, kteří opustili zemi, aby se přidali do řad Islámského státu v Sýrii. Píše o tom server The Local s odvoláním na dánský tisk.

VIDEO: Muž testoval bezpečnost evropských hranic. Oblékl se za bojovníka IS

Aktualizovali jsme 25.12.2016, 13:53, 25.12. 08:33

Berlín/Kodaň – Berlínský útok opět vyvolal debaty o možném uzavření hranic, aby přes ně nemohli volbě proudit nejen teroristé. Jak dokázal jeden dánský občan, současná situace na hranici mezi Dánskem a Německem je tristní.

Mladá dívka odešla ze školy a odjela do Sýrie vraždit džihádisty. Islámský stát nabízí tučnou odměnu za její hlavu

Aktualizovali jsme 21.12.2016, 22:08, 21.12. 12:03

Kodaň – Třiadvacetiletá Dánka kurdského původu Joanna Palaniová se v roce 2014 dobrovolně vydala do Sýrie bojovat proti radikálům z hnutí Islámský stát. Po roce na bojišti Joanna odešla domů. Původně se mělo jednat jen o několikadenní dovolenou, dánská policie ji ale zadržela. Džihádisté na ni však…

Řetězec prodává výhradně prošlé potraviny, lidé jsou nadšení

Aktualizovali jsme 10.12.2016, 21:59, 10.12. 10:27

Kodaň - Dánský řetězec Wefood slaví nečekaný úspěch. Prodává výhradně zboží, u kterého je prošlá záruční lhůta nebo které má poškozený obal. Zisk putuje na charitu.

Jak vyřešit migrační krizi? Střílejte na lodě s migranty, vyzval evropský politik

08.12. 15:21

Kodaň – Dánský poslanec Kenneth Kristensen Berth z antiimigrační Dánské lidové strany se stal terčem kritiky poté, co ve čtvrtek při debatě v Kodani mluvil o uprchlících a o tom, jak vyřešit migrační krizi.

Stovky podvádějících uprchlíků: Úřady je donutily jít na lékařské prohlídky a zjistily šokující věc

08.12. 14:53

Kodaň – Dánská imigrační služba (Udlændingestyrelsen – DIS) v průběhu roku 2016 zpochybnila věk hned několika stovek žadatelů o azyl. Mnozí z těch, kteří se vydávají za mladistvé, mají podle úředníků vice než 18 let. Píš o tom server The Local.

Šéfem dánského výrobce stavebnic Lego se poprvé v historii stane cizinec

06.12. 15:22

Kodaň - Šéfem dánského výrobce stavebnic Lego se stane nynější provozní ředitel podniku Bali Padda. Ten je britským občanem, jenž se narodil v Indii.

Dánsko uprchlíky do Maďarska nakonec nepošle. Objevily se šokující skutečnosti

05.12. 15:31

Kodaň – Dánsko plánovalo poslat do Maďarska asi 350 migrantů, kteří do země vstoupili nelegálně a kteří se do Evropské unie dostali právě přes Maďarsko, kde podali žádost o azyl. Jak ale úřady o víkendu oznámily, deportace se nakonec konat nebude.

Nejspokojenější zaměstnanci jsou v Dánsku. Jak dopadlo Česko?

03.12. 10:31

Kodaň - Nejspokojenější zaměstnanci se nacházejí v Dánsku. Na druhém místě skončilo Norsko a třetí je Kostarika.

VIDEO: Dánové jsou otřeseni. Muž chodí k nim domů a bere jim děti. Vše je nakonec úplně jinak

Aktualizovali jsme 30.11.2016, 17:57, 30.11. 11:51

Kodaň - Situace v Mali se stává kritickou. 15 procent tamních dívek se musí vdát ještě před tím, než dosáhnou 15 let věku. Nikdo se jich většinou na nic neptá a ony samy nemají moc na výběr. Dokáže si takovou situaci Evropa vůbec představit? Teď už ano.

Dánsko povede koalice tří pravicových stran, spoléhat se bude muset na populisy

27.11. 18:20

Kodaň - Dánsku bude vládnout nová koalice tří pravicových stran. Shodly se například na zvýšení výdajů na obranu a na dílčí reformě daňového systému.

Ptačí chřipka zasáhla Německo, Dánsko i Maďarsko

14.11. 19:08

Berlín/Kodaň/Vídeň - Až 30 tisíc vybili do dnešního dne na farmě na severu Německa kvůli ptačí chřipce. Laboratoře u nich potvrdily nakažení agresivní kmenem H5N8.

Migrant chce žít se dvěma manželkami. Co na to lidé?

Aktualizovali jsme 7.11.2016, 11:04, 07.11. 08:16

Kodaň – Spolu s uprchlíky se Evropa muí potýkat také s některými problémy, které s sebou tito lidí přinášejí. Německo se snaží zaujmout postoj k dětským nevěstám a sňatkům, v Dánsku se teď média zabývají otázkou mnohoženství.

Zaměstnanci azylového centra sexuálně zneužívali migranty

01.11. 11:29

Langeland - Vedení dánského ostrova Langeland propustilo šéfku tamního azylového programu. Stalo se tak poté, co se ukázalo, že nejméně tři úředníci měli několik měsíců informací o tom, že se zaměstnankyně z problémového dětského azylového střediska Børnecenter Tullebølle zapojily do sexuálních…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací