Články k tématu: dánsko

Je to spiknutí. Muslimové jsou skutečnými oběťmi, tvrdí imám podezřelý z vyzývání ke krveprolití

17.05. 15:08

Kodaň – Imám dánské mešity, který byl obviněn z nenávistného kázání proti Židům tvrdí, že se stal obětí „islamofobního spiknutí'“. Podle videa tajně pořízeného minulý týden v jedné z kodaňských mešit vyzýval muslimy k vraždění Židů.

Dánsko chce opět prodloužit hraniční kontroly

16.05. 21:27

Kodaň – Dánsko uvažuje o prodloužení hraničních kontrol za šestiměsíční lhůtu, kterou mu a dalším čtyřem zemím v květnu stanovila Evropská unie. Úplný konec vnitřních hraničních kontrol už loni požadovaly některé země EU, včetně států visegrádské čtyřky, tedy České republiky, Slovenska, Polska a…

Dánsko chce kontrolovat trestance, zakáže používat hotovost ve věznicích

14.05. 10:27

Kodaň - Dánsko chce mít vězně ještě víc pod kontrolou, úplně jim proto zakáže používání peněz v hotovosti. Už nyní odsouzení platí za mřížemi elektronicky například za jídlo.

reklama

Nenávistné kázání v evropské mešitě: Pojďte a zabijte je, burcoval imám muslimy

Aktualizovali jsme 13.5.2017, 22:07, 13.05. 15:01

Kodaň - Židovská obec v Dánsku se obrátila na tamní policii. Nelíbí se jí kázání imáma v mešitě mešitě Masjid al-Faruq v kodaňské části Norrebro. Ten údajně povzbuzoval k útokům na Židy během pravidelného pátečního kázání. Píše to server The Local s odkazem na deník Kristeligt Dagblad.

Stockholm zruší kontroly dokladů na hranici s Dánskem, hodlá ale posílit hraniční kontroly

02.05. 21:26

Stockholm – Švédská vláda sice oznámila, že chce posílit hraniční kontroly, zároveň ale ruší systematické kontroly dokladů totožnosti na hranici s Dánskem. Ty byly zavedly v lednu 2016 s cílem omezit počet migrantů vstupujících do země.

Další vážné obvinění: Rusko údajně roky špehovalo dánskou armádu

24.04. 08:00

Kodaň - Rusko má podle dánských médií na krku další hackerské útoky. Mělo údajně špehovat členy tamní armády.

MIgranti podvádí? Odmítnuté žádosti o azyl v Dánsku obsahovaly často lži

30.03. 08:53

Kodaň - Kontrola odmítnutých žádostí o azyl v Dánsku z loňského roku odhalila, že mnozí migranti uvádějí podobné až vzorové informace, o kterých si myslí, že jim zaručí úspěch. Informuje o tom zpravodajský portál The Local.

Dánsko a Švédsko mluví o EU po brexitu. Nechceme platit víc do rozpočtu, upozorňují

28.03. 21:19

Kodaň/Stockholm – Švédští i dánští politici upozorňují, že odchod Británie z Evropské unie nesmí znamenat zvýšení členských příspěvků. Británie je po Německu druhým největším čistým plátcem. Na příspěvcích do unijního rozpočtu se podílí přibližně deseti procenty.

Tatra bude dodávat dánské armádě podvozky k houfnicím Caesar

20.03. 13:59

Kopřivnice - Automobilka Tatra bude dodávat podvozky k samohybným houfnicím ráže 155 milimetrů typ Caesar 8x8, které francouzská společnost Nexter Systems vyrobí pro dánskou armádu. Dánské ministerstvo obrany oznámilo, že je vybralo ve výběrovém řízení. Objednávka dánské armády je na 15 kusů…

Dánský chlapec za svým domem objevil válečný letoun i s kostrou pilota

08.03. 18:50

Kodaň - Dánský školák Daniel Rom Kristiansen (14) našel nedaleko svého bydliště německý válečný letoun Messerschmitt s kosterními pozůstatky pilota. Severojutská policie místo pádu letadla uzavřela. K bezpečnému odstranění munice je připraven tým pyrotechniků.

Úřady plánují deportovat migranty, aktivisté tomu chtějí všemi silami bránit přímo na letišti

01.03. 14:50

Kodaň – Vedle Německa přistoupilo k deportacím afghánských migrantů také Dánsko. Skupina asi 50 prouprchlických aktivistů se rozhodla zablokovat vstup na dánské letiště Roskilde, aby tak zabránila vyhoštění deseti odmítnutých afghánských žadatelů o azyl. Informuje o tom server The Local.

Muž z Dánska spálil korán, byl obžalován z rouhání

23.02. 13:20

Kodaň - Dánské státní zastupitelství dnes obvinilo z rouhání 42letého muže. Provinil se tím, že na své zahradě spálil korán. V případě usvědčení hrozí muži podle zákona až čtyřměsíční pobyt za mřížemi, prokuratura sama ale navrhuje pouze uložení peněžité pokuty.

Migranti, my jsme křesťanská země. Musíte slavit Vánoce a chodit do kostela, vzkazuje strana

Aktualizovali jsme 20.2.2017, 22:20, 20.02. 08:07

Kodaň – Dánská lidová strana (DPP) o sobě opět dává vědět. Antiimigrační partaj požaduje, aby přistěhovalci v zemi slavili tradiční křesťanské stávky jako jsou Vánoce a Velikonoce. Pokud tak nečiní, nemohou se prý nazývat Dány.

Případ, jaký nemá obdoby: Muž platil za sexuální zneužívání dětí, vše sledoval na internetu

19.02. 10:05

Kodaň – Takového zvrhlíka svět zřejmě ještě neviděl. Dánském otřásá případ, který podle vyšetřovatelů na světě zatím nemá obdoby. Sedmdesátiletý zvrhlík z kodaňského předměstí Brøndby je obviněn z několika set sexuálních útoků spáchaných přes internet.

Dánové by v Dánsku neměli být menšinou. Musíme zastavit migrační toky, zavelel parlament

Aktualizovali jsme 18.2.2017, 22:48, 17.02. 08:04

Kodaň - Folketing, dánský jednokomorový parlament, schválil na začátku února usnesení o tom, že Dánové by se neměli stát menšinou v dánských obcích. Poslanci tak reagovali na údaje, podle kterých v některých místech převažují přistěhovalci nad původními obyvateli.

Zpravodajské služby démonizují Rusko? Další země varuje před kyberútoky

07.02. 10:39

Rusko má kapacitu a odhodlání uskutečnit sérii kybernetických útoků proti Dánsku a jakémukoliv skandinávskému či pobaltskému státu. Tato informace stojí v nedávné zprávě dánských bezpečnostních služeb, jíž se zabýval Gerard O'Dwyer ve svém článku pro deník Defense News. Nedlouho po zveřejnění…

Vyzrálo Dánsko na uprchlíky? Počet dobrovolných návratů je rekordní, hlásí úřady

Aktualizovali jsme 6.2.2017, 17:10, 06.02. 08:14

Kodaň – Počet žadatelů o azyl, kteří v průběhu roku 2016 dobrovolně opustili Dánsko, dosáhl rekordní úrovně. Podle nově zveřejněných dat Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) se rozhodlo odejít 532 migrantů. Informuje o tom server The Local.

Už žádné pornopomstu? Dánsko chce zpřísnit legislativu

04.02. 10:01

Kodaň – Zveřejňovat choulostivé snímky a videa svých bývalých partnerů na internetu se může velmi vymstít – alespoň lidem v Dánsku. Tamní vláda dnes představila návrh zákona, na základě kterého chce takové lidi přísněji postihovat.

Dánsko přitvrzuje: Migranti, pošlete své děti na jazykové kurzy, jinak...

Aktualizovali jsme 26.1.2017, 22:19, 26.01. 08:43

Kodaň - Dánsko rozšiřuje své integrační zákony. Nově zřejmě budou zavedena pravidla, která nařizují jazykové normy pro děti migrantů. Rodiče, kteří odmítají posílat své děti do jazykových tříd, pak mohou přijít o své výhody. Píše o tom švédská list Sydsvenskan.

Laviny i mohutné vlny. Evropa se potýká s krušným počasím

04.01. 16:46

Bratislava - S náporem zimy bojuje řada evropských států. Zasněžené silnice dnes komplikují dopravu na celém Slovensku, kde v některých místech spadlo až 20 centimetrů sněhu. Kalamita je i v Polsku, Švédsko sevřely mrazy, Dánsko bičuje extrémní vítr.

V Dánsku byla zadržena dcera důvěrnice jihokorejské prezidentky

02.01. 08:03

Soul - V severodánském městě Aalborg byla dopadena dcera dlouholeté důvěrnice sesazené jihokorejské prezidentky. Soul na ni vydal zatykač v souvislosti s korupčním skandálem Pak Kun-hje.

Dánsko řeší obrovský průšvih. Peníze daňových poplatníků skončily v kapsách IS

26.12. 09:49

Kodaň – Dánské úřady se dostaly do pořádných problémů. Musí vysvětlovat, jak je možné, že vyplácely různé dávky lidem, kteří opustili zemi, aby se přidali do řad Islámského státu v Sýrii. Píše o tom server The Local s odvoláním na dánský tisk.

VIDEO: Muž testoval bezpečnost evropských hranic. Oblékl se za bojovníka IS

Aktualizovali jsme 25.12.2016, 13:53, 25.12. 08:33

Berlín/Kodaň – Berlínský útok opět vyvolal debaty o možném uzavření hranic, aby přes ně nemohli volbě proudit nejen teroristé. Jak dokázal jeden dánský občan, současná situace na hranici mezi Dánskem a Německem je tristní.

Mladá dívka odešla ze školy a odjela do Sýrie vraždit džihádisty. Islámský stát nabízí tučnou odměnu za její hlavu

Aktualizovali jsme 21.12.2016, 22:08, 21.12. 12:03

Kodaň – Třiadvacetiletá Dánka kurdského původu Joanna Palaniová se v roce 2014 dobrovolně vydala do Sýrie bojovat proti radikálům z hnutí Islámský stát. Po roce na bojišti Joanna odešla domů. Původně se mělo jednat jen o několikadenní dovolenou, dánská policie ji ale zadržela. Džihádisté na ni však…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací