Články k tématu: Energetické nápoje

Zlozvyky mladých Čechů se mění. Vysedávaní u internetu přineslo nové fenomény

Aktualizovali jsme 3.9.2020, 21:59, 03.09. 12:50

Mladí Češi čím dál méně kouří, pijí alkohol či berou drogy. Důvodem je zřejmě hlavně nárůst on-line komunikace na úkor osobního kontaktu s vrstevníky a to, že rodiče mohou mladé lidi díky moderním technologiím snáze kontrolovat. Pokud mají šestnáctiletí zkušenosti s návykovými látkami, tak je…

Muž pil šest energetických nápojů denně. Rozpadá se zaživa

Aktualizovali jsme 7.4.2019, 21:53, 06.04. 15:51

O tom, že energetické nápoje škodí zdraví, slyšel asi každý. Málokdo ale ví, jak moc nám může potí takových nápojů skutečně ublížit.

Energetické nápoje energii nedodají. Dokáži ale s tělem pořádně zacloumat

Aktualizovali jsme 24.2.2019, 22:14, 24.02. 10:14

Jaké účinky má konzumace energetického nápoje na lidské tělo? Než si otevřete lákavou barevnou plechovku s extrémně sladkým obsahem, měli byste vědět hned několik důležitých věcí.

reklama

Pijete energetické nápoje? Škodíte si ještě víc, než se dosud myslelo, varují lékaři

26.11. 07:59

Vědci zjistili, že oblíbené energetické nápoje, které jsou – jak známo - plné kofeinu a cukru, mohou způsobit zužování cév. Jejich požívání tak může způsobit vážné zdravotní problémy.

Nebezpečné energy drinky? Na muže příliš nepůsobí, pozor by si ale měly dávat ženy

20.03. 14:12

Ačkoliv reklamy na energetické nápoje bývají mnohdy mířeny spíše na mužskou část populace, ve velké míře je pijí i dívky a ženy. Některé tím dokonce nahrazují jídlo. Jenže podle studie si tím mohou způsobit vážné zdravotní problémy. Vše může skončit i smrtí.

Energetické nápoje: Co vlastně obsahují a proč nejsou věkově omezené?

Aktualizovali jsme 4.2.2018, 16:55, 04.02. 11:33

Na trhu je nepřeberné množství nápojů a do zvláštní kategorie spadají ty, které jsou označeny jako energetické. Jejich úkolem je krátkodobě posílit soustředěnost a efektivitu člověka, podle mnohých odborníků ale za poměrně vysokou cenu. Někteří se dokonce netají myšlenkou, že by v žádném případě…

Mladý Američan rychle vypil tři kofeinové nápoje, pak zemřel

17.05. 08:06

Washington – Ve Spojených státech zemřel mladík, který v krátkém době vypil velké množství kofeinu. Kofein jako stimulant do několika minut ovlivní nervový systém, nabudí pozornost a zmírní ospalost. Může ale také zrychlit srdeční tep a vyvolat úzkost nebo nervozitu.

Míchat alkohol a energetické nápoje je velmi nebezpečné. Mohou se vám stát zlé věci, varují vědci

28.03. 15:20

Londýn – Energetické nápoje pije celá řada z nás. Mnozí je také čas od času na párty či v klubu míchají s alkoholem. Podle vědců to ale rozhodně není dobrý nápad. Poukazují na to, že stimulační účinek v kofeinu povzbuzuje lidi, aby zůstali déle a více toho vypili.

reklama
Fotogalerie