Články k tématu: firmy

Česko minulý rok příspělo do rozvojových zemí pěti miliardami

03.06. 16:38

Praha – Podle předběžných odhadů České rozvojové agentury (ČRA) poskytlo a roce 2015 Česká republika na rozvojovou pomoc téměř pět miliard korun. Pomoc mířila do některých afrických zemí, ale i na Blízký východ. Kromě oficiálních zdrojů přispěly na rozvojovou pomoc také soukromé subjekty nebo…

Průměrná mzda stoupla o čtyři procenta. Nezaměstnanost je velmi nízká

02.06. 12:46

Praha - Český statistický úřad zveřejní údaje o průměrné mzdě za 1. čtvrtletí v pondělí 6. června. Podle analytiků její výše stoupla o více než čtyři procenta na více než 26.300 korun. Nezaměstnanost je velmi nízká, což se odrazí v chování firem.

Firmy hlásí poptávku po sezonních pracovnících, práce je i pro seniory

29.05. 14:14

Praha - Firmy hlásí velkou poptávku po sezonních pracovnících napříč obory. Místo najdou i senioři.

reklama

Firmy asi dostanou mít možnost vyvinit se ze stíhání

25.05. 10:02

Praha - Firmy mají mít možnost vyvinit se za určitých okolností z trestního stíhání. Potvrdila to dnes Sněmovna.

Firma zneužívá invalidy k získání zakázek. Získala už zakázky za 144 milionů

19.05. 17:35

Praha - Dodávka traktorů či roleb, dodávka plicních ventilátorů pro nemocnici, 120 ks počítačových souprav pro Českou národní banku, praní prádla pro psychiatrickou nemocnici či dodávka hnojiva. Přestože se jedná o velice rozličné předměty plnění, mají společného jmenovatele – jejich dodavatelem je…

Vláda brzdí povolení pro Ukrajince. Firmám chybí pracovní síla

18.05. 14:59

Praha - Řada českých podniků není kvůli nedostatku zaměstnanců schopna přijímat zakázky a zvažuje přesun výroby do zahraničí. Na vině je podle zaměstnavatelů pomalé vyřizování zaměstnaneckých karet a povolení pro pracovníky z Ukrajiny.

Třetina firem má na nejvyšších postech aspoň jednu ženu

16.05. 11:33

Praha - Alespoň jednu ženu ve vrcholných orgánech má 36 procent firem z 250 společností s největším obratem v Česku. Ve všech statutárních orgánech zastoupení žen dosahuje desetinového podílu, vedle 1227 mužů je tak ve vrcholovém managementu 128 žen. Vyplývá to z výsledků průzkumu platformy Byznys…

Lotyšsko dostalo pozvánku do OECD, už jako 35. stát

11.05. 15:50

Riga - Lotyšsko se stane 35. členem Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), dnes oficiálně dostalo pozvánku. Dohodu o připojení podepíše vláda v červnu a předá ji k ratifikaci parlamentu.

Češi si více půjčují, dluží už 1,34 bilionu korun

29.04. 12:32

Praha - Zadluženost českých domácností a firem roste, ukázaly nové údaje České národní banky. Důvodem je nízká nezaměstnanost a růst mezd. Lidé tak víc riskují.

Bude světová ekonomika v horším stavu? Může za to malý počet přijatých zaměstnanců

29.04. 09:32

Praha - Podle výzkumu Asociace certifikovaných účetních (ACCA) a Institutu manažerských účetních byly světové firmy v prvním čtvrtletí roku 2016 nejméně optimistické za poslední čtyři roky. Důsledkem by mohlo být zastavení přijímání nových zaměstnanců.

Vyhnutí trestního stíhání pro firmy neprošlo Senátem, novela se vrací do Sněmovny

27.04. 12:55

Praha - Firmy by podle Senátu neměly mít možnost vyhnout se trestnímu stíhání, pokud by měly etický nebo protikorupční kodex. Horní komora tak dnes doporučila upravit novelu o trestní odpovědnosti právnických osob. Změnu bude muset znovu posoudit Sněmovna.

Za udání firmy, ve které pracujete, už nebudete výborní. Ochrání váš zákon

25.04. 08:15

Praha - Whistlebloweři – tedy ti, kdo ohlásí, že se na jejich pracovišti děje něco nekalého – mají nyní šanci, že se dočkají ochrany dané zákonem. A v rámci ní mimo jiné možnosti získat náhradu za nemajetkovou újmu ve výši až 100 tisíc korun.

Kunovický výrobce letadel Aircraft Industries prodlužuje nucenou dovolenou

23.04. 10:47

Zlín - Podle informací Mladé fronty Dnes prodloužil kunovický výrobce letadel Aircraft Industries nucenou dovolenou pro svých 350 zaměstnanců do konce května. Důvodem je nedostatek zakázek.

Software většina uživatelů i firem pirátí kvůli úspoře

07.04. 16:31

Praha - Firmy i domácnosti si nejčastěji pořizují nelegální software ve snaze ušetřit. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů protipirátské aliance BSA.

Mossack Fonseca pomáhala firmě Online Services, ta navrhovala insolvenci Slavie

06.04. 08:40

Praha - Právnická společnost Mossack Fonseca, jejíž uniklé materiály jsou základem kauzy Panamských dokumentů (Panama Papers), pomáhala založit firmu vystupující jako navrhovatel v insolvenčním řízení proti fotbalové Slavii Praha. Mossack Fonseca zajistila registraci společnosti Online Services,…

Čistý zisk Tatry se minulý rok zastavil na 390 miliónech

04.04. 11:11

Nový Jičín - Jak dnes uvedly Hospodářské noviny, kopřivnická automobilka Tatra loni dosáhla čistého zisku 390 milionů korun, což je o třetinu víc než před rokem. Předseda představenstva Petr Rusek sdělil, že za pět let chce firma do výroby investovat téměř 1,8 miliardy korun.

Společnost, ve které pracuje Nečas, chce s Číňany investovat miliardy

31.03. 01:26

Praha - Společnost S.W.H. Group SE, ve které je ředitelem pro strategický rozvoj bývalý premiér Petr Nečas, chce s čínskou společností China Guodian investovat 600 milionů dolarů (14,3 miliardy Kč).

Vybíráte kancelář? Nejdůležitější je dopravní dostupnost a atraktivita lokality

08.03. 18:49

Praha - Pro nájemce kanceláří je zcela klíčové, kde se budova nachází. Vyplývá to z výzkumu zaměřeného na rozhodování nájemců při výběru administrativních prostor, který si nechala zpracovat skupina CIMEX, jeden z největších privátních investorů v České republice. Mezi hlavní důvody pro výběr…

Bude česká ekonomika stagnovat? Má to souvislost s trhem práce, tvrdí Analytik

08.03. 16:49

Praha - Nezaměstnanost v Česku v únoru klesla na 6,3 procenta z lednových 6,4 procenta a počet volných pracovních míst je nejvyšší od října 2008. Podle analytiků za tím stojí mírná zima a růst HDP.

Firmy budou danit tam, kde vytváří zisk, shodly se státy EU

08.03. 16:20

Brusel - Evropská unie chce omezit nadnárodním firmám možnost daňových úniků a přesouvání zisků. Členské země osmadvacítky se proto dnes dohodly na doplnění pravidel o výměně daňových informací.

Nemáte práci? Ve 2. čtvrtletí se bude zvyšovat počet zaměstnanců

08.03. 11:00

Praha - Ze studie Manpower Index trhu práce vyplývá, že firmy budou ve druhém čtvrtletí tohoto roku zvyšovat počet zaměstnanců. Přijímat chce sedm procent zaměstnavatelů, propouštět tři procenta podniků.

reklama
Fotogalerie