Články k tématu: firmy

Menším českým exportérům se více daří nalézat nové trhy, vyváží do Indonésie či Ázerbájdžánu

04.02. 16:44

Praha - Malým a středním českým vývozcům se více daří nalézat nové exportní trhy. V posledních třech letech se pořadí zemí na žebříčku změnilo. Po prvním Slovensku následují Indonésie, Ázerbájdžán, USA, Irák, Rusko, Brazílie, Kuba, Mauritius a Ostrov Man.

V Česku rostou dluhy domácností. Přesáhly už více jak miliardu a půl

31.01. 13:44

Praha - Dluhy českých domácností vůči bankám loni v prosinci stouply proti listopadu o 8,4 miliardy na 1,535 bilionu korun. Meziročně dlužily domácnosti o 106,6 miliardy více. Jak ukazuje statistika České národní banky (ČNB), dluhy firem naopak klesly.

Karlovarské minerální vody koupí pobočky Pepsi, čeká se na souhlas antimonopolních úřadů

22.01. 16:22

Praha - Karlovarské minerální vody (KMV) koupí od PepsiCo její pobočky v Česku, Maďarsku a na Slovensku s celkovými ročními tržbami 4,2 miliardy korun. KMV tak převezmou výrobu nápojů Pepsi, Mirinda, 7Up, Gatorade, Mountain Dew, Lipton a Toma a distribuci bramborových lupínků značky Lay´s a Cheetos…

reklama

Už žádné ukrývání peněz ve Švýcarsku? Země plánuje zrušit anonymní akcie

18.01. 09:09

Curych - Švýcarská vláda oznámila, že zahájila veřejnou konzultaci o plánu na přeměnu anonymních akcií na majitele u soukromých firem na registrované akcie, kterým bude přiřazeno jméno majitele.

České firmy jsou rekordně optimistické, jen pětina jich oznámila útlum

15.01. 12:45

Praha - Index očekávání firem v ČR ve čtvrtém čtvrtletí 2017 vzrostl o 12,5 bodu na dosud nejvyšší hodnotu 41,6 bodu. Na 56 procent zástupců malých nebo středních firem a živnostníků říká, že objem jejich investic za uplynulý rok byl vyšší než v roce předchozím.

Nezaměstnanost v ČR? Situace je příznivá pro domácnosti, problémy ale mají firmy

09.01. 12:56

Praha - Úřad práce ČR dnes informoval, že nezaměstnanost v Česku loni v prosinci po čtyřměsíčním poklesu stoupla z listopadových 3,5 procenta na 3,8 procenta. Analytici se shodují, že i přes nárůst počtu lidí bez práce zůstává situace příznivá, což je odrazem dobrého výkonu ekonomiky.

Minimální mzda se zvýšila na 12.200 korun

01.01. 09:38

Praha - Minimální mzda se ode dneška zvyšuje o 1200 korun na 12.200 korun. Zvedá se tak o 11 procent. Roste také státní příspěvek na mzdu či plat postižených pracovníků, a to z 9500 na 12.000 korun.

Změna na pracovním trhu? Mezi největší zaměstnavatele světa pronikají outsourcingové firmy

29.12. 16:48

New York - Žebříčku největších zaměstnavatelů světa dříve dominovaly společnosti, které vyráběly a prodávaly věci. Nahradily je ale společnosti, které pronajímají pracovníky klientům. Vyplývá to z průzkumu listu The Wall Street Journal.

Divoké vánoční večírky letos nebudou. Firmy se obávají sexuálních skandálů

13.12. 09:09

New York - Firemní vánoční večírky se letos ponesou v umírněném duchu, protože vedení společností čelí požadavkům na omezování výdajů. Vliv mají také kauzy sexuálního obtěžování na pracovišti.

Slavná ocelárna Poldi se utopila v dluzích, čeká ji konkurz

11.12. 11:28

Praha - Kladenská huť Poldi, která bývala pýchou českého průmyslu, půjde do konkurzu. Dlužníkovi se nepodařilo zajistit další financování a výroba podniku už měsíce stojí. Zhruba stovka zbývajících zaměstnanců nedostává výplaty.

Česká ekonomika se zastaví, trh práce je totiž přesycený, obávají se analytikové

08.12. 12:33

Praha - Nezaměstnanost v listopadu klesla na 3,5 procenta z říjnových 3,6 procenta, uvedl dnes Český statistický úřad. O práci se ucházelo 265.469 lidí, což bylo nejméně od listopadu 1997. Údaje podle analytiků ukazují, že trh práce je prakticky vyčerpaný a stává se bariérou dalšího růstu ekonomiky.

EET přineslo zaměstnavatelům pomalejší obsluhu a více administrativy

30.11. 19:36

Praha - Zavedení elektronické evidence tržeb (EET) znamenalo pro více než třetinu podnikatelů (35 procent) zejména více administrativy, pro 34 procent pak pomalejší obsluhu zákazníků.

Izrael si nepřeje odtajnění jmen firem porušujících mezinárodní právo, USA jej podporuje

26.11. 21:06

Tel Aviv - Za několik týdnů má Rada OSN pro lidská práva (UNHRC) zkompletovat databázi firem, které obchodovaly se společnostmi působícími v židovských osadách na Západním břehu Jordánu. Izrael a USA pracují na tom aby se seznam společností nedostal na veřejnost.

České firmy v Rusku slaví, podepsaly kontrakty za 19 miliard

22.11. 15:24

Moskva/Praha - České firmy dnes podepsaly v Moskvě smlouvy a dohody za 19 miliard korun. Například Zetor Tractors počítá s rozšířením spolupráce při výrobě traktorů, motorů nebo při vývoji nového stroje. Spolupráce s ruskou firmou Kovrovskij elektromechaničeskij zavod (KEMZ) by měla během čtyř let…

Víc než polovina firem v Česku neodvádí daň z příjmů, ukázal průzkum

21.11. 10:50

Praha - Společnost Bisnode analyzovala všechny firmy, které v letech 2012 až 2016 zveřejnily své finanční výkazy. V posledních pěti letech v Česku ubývá firem, které státu neodvádějí daň z příjmů, stále ale tvoří mezi podnikateli nadpoloviční většinu. Roste naproti tomu podíl podniků, které na dani…

Mladší lidé na trhu práce podnikají v IT, starší ve výrobních oborech

18.11. 12:40

Praha - Zatímco muži do 45 let nejčastěji podnikají v oborech souvisejících s počítači a informačními technologiemi, starší muži dávají přednost výrobním oborům.

Amazon: Internetový obchod, který je větší než malá země

17.11. 10:11

Pracovní síla jedné známé americké firmy je v tuto chvíli větší, než počet obyvatel několika desítek malých světových států. Pracuje pro ni dokonce i řada Čechů, má totiž distribuční centrum i u nás. Možná se to již uhodli – jde o slavný a známý Amazon.

Jak pořídit novou firmu nejlevněji? Tipy, se kterými to zvládnete

16.11. 04:34

PR článek - Pořízení nové firmy nemusí být nijak drahé. Jak proto, že se v posledních letech náklady na pořízení výrazně snížili, tak i proto, že existuje několik cest, pomocí kterých to lze zvládnout s minimálními finančními nároky. Abyste věděli, jaké jsou cesty a možnosti, máme pro vás přehled…

Soukromoprávní vymáhání škod v Česku nefunguje, varuje ÚOHS

15.11. 12:37

Brno - Soukromoprávní vymáhání škod způsobených například kartely v Česku příliš nefunguje. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zatím zaznamenal jen jeden případ, ve kterém byl žalobce alespoň částečně úspěšný.

Americké a čínské firmy podepsaly dohody za více než 250 miliard dolarů

09.11. 09:23

Peking - Americké a čínské společnosti podepsaly v posledních dvou dnech dohody v hodnotě více než 250 miliard USD (5,5 bilionu Kč). Ne všechny smlouvy jsou však závazné. Některé jsou pouze rámcovými dohodami nebo předběžným prohlášením záměru.

Podvodník obelstil firmy, důvěřivci mu poslali i 2 miliony korun

06.11. 16:21

Praha - Neznámý pachatel vstoupil do obchodní e-mailové komunikace mezi firmami, jedna z nich mu zaslala přes dva miliony. Policie apeluje na podnikatele, aby si na tento způsob podvodů dávali pozor.

Firmy už se chystají na možnost, že dohoda k brexitu nebude

05.11. 18:14

Londýn - Téměř dvě třetiny britských firem budou mít do konce března plán pro případ nepředvídaných událostí spjatých s odchodem Británie z Evropské unie.

Psychopaté vládnou světu? Vědci odhalili typ lidí, kteří jsou v práci nejúspěšnější

04.11. 19:25

Když se podíváte kolem sebe, kolik vašich kolegů má možná psychopatické sklony? Možná se domníváte, že ani jeden, opak je však pravdou. Podle vědců ti, kteří trpí nějakou poruchou, budou na vedoucích pozicích mnohem úspěšnější, než "normální" lidé. Otázkou je, zda z nich má společnost z…

Česká podnikatelská mise navštíví jeden z nejdůležitějších veletrhů na Kubě

31.10. 11:44

Praha - Na Kubu dnes z Česka odletí podnikatelská mise 19 zástupců firem. Doprovodí ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka (ČSSD). V Havaně navštítí i mezinárodní veletrh FIHAV, který je jedním z nejdůležitějších veletrhů Střední a Jižní Ameriky. Loni se na něm představilo přes 4500…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie