Články k tématu: Harry Potter

Dobrá zpráva pro fanoušky Harryho Pottera: Vyjdou nové knihy z čarodějnického světa

01.06. 14:05

Fanoušci Harryho Pottera se tento měsíc dočkají nových knih ze světa slavného čaroděje. Tituly mají čtenářům poodkrýt historii předmětů Školy čar a kouzel v Bradavicích.

Tajemný předmět z Harry Pottera? Kámen mudrců lidé hledají už stovky let

09.01. 17:00

V současnosti je kámen mudrců znám hlavně z první knížky Harryho Pottra, kde hrál významnou dějotvornou úlohu. Jeho tajemství ale trápilo lidi už od nejstarších dob. Alchymisté zběsile pátrali, jak jej vytvořit. Pro ně byl jejich opus magnum, dílo schopné nejenom změnit kovy ve zlato, ale celé…

Tajemství nejzáhadnější postavy z Harryho Pottera odhaleno: Skutečně žila

Aktualizovali jsme 24.11.2018, 09:12, 24.11. 09:11

Od doby, kdy knižní a poté i filmová série o mladém čarodějnickém učni Harry Potterovi hýbala světem, už uplynul nějaký ten rok. V srdcích fanoušků ale sága neumírá a dodnes u mnoha z nich rezonuje. Svůj podíl na tom má nejen prequelová filmová série Fantastická zvířata, ale i fakt, že některé z…

reklama

Policie kvůli mostu varovala fanoušky Harryho Pottera

21.05. 11:06

Londýn - Fanoušci filmů o čarodějnickém učni Harrym Potterovi natočených na motivy románů J. K. Rowlingové se stále častěji vydávají po využívané železniční trati k Glenfinnanskému viaduktu. Ten tvůrci sedmidílné fantasy ságy použili jako filmovou kulisu.

Harry Potter rozezní O2 Arenu. Symfonický orchestr chystá jedineční hudební zážitek

05.10. 12:15

Praha - Jedinečná událost pro milovníky Harryho Pottera. Český národní symfonický orchestr chystá unikátní představení, kdy živě zahraje jako doprovod k filmu, promítaném na dvanáctimetrovém plátně, každý tón z filmu Harry Potter a kámen mudrců.

J. K. Rowlingová po vydání prokletého dítěte, definitivně končí s Harry Potterem

01.08. 13:08

Londýn – Fanoušci série Harry Potter se konečně dočkali, na pulty obchodů se dostal nový výtisk příběhu, který ovlivnil mnoho dětí poslední generace. Autorka J. K. Rowlingová potvrdila, že se pro ni jedná o definitivní zakončení série.

Velký návrat Harryho Pottera: Vrací se do divadla, na stránky knih i do kina

29.07. 09:27

Londýn - Harry Potter se v Londýně vrací na prkna, která znamenají svět. Knižně vychází jeho další dobrodružství a do kin se na podzim chystá nový příběh z potterovského světa.

Medvídek Pú je nejpopulárnější. Válcuje i Harryho Pottera

19.07. 15:22

Londýn - Čtenáři sázejí na starou dobrou klasiku. Podle nového průzkumu společnosti Readind Agency se nejoblíbenějším britským hrdinou stal Medvídek Pú, který dokonce porazil tolik milovaného Harryho Pottera.

J. K. Rowlingová podporuje Donalda Trumpa. Co jí k tomu vede?

Aktualizovali jsme 18.5.2016, 14:25, 18.05. 10:21

Washington – Slavná spisovatelka J. K. Rowlingová, autorka série knížek o Harry Potterovi, během slavnostního večera Pen Literary Awards Gala v americkém New Yorku vysvětlila, proč má prezidentský kandidát Donald Trump její podporu. Informoval o tom server The Daily Caller.

Chystá se návrat Harryho Pottera? Ano, ale v jiné formě

22.03. 22:21

Praha – V posledních dnech světem proběhly spekulace o připravovaném pokračování příběhů o čarodějnickém učni Harry Potterovi. Fanoušci jásali, avšak špatně pochopili myšlenku spisovatelky J.K.Rowlingové, která má v plánu vydat pouze scénář divadelní hry. Jak je to ve skutečnosti a co autorka…

reklama
Fotogalerie