Hirošima

Barack Obama, prezident USA

Obama v Hirošimě: Omlouvat se nebude, chce posílit spojenectví

Svět

Hirošima - Barack Obama dnes jako první americký prezident přijel do japonské Hirošimy. Jak bylo předem avizováno, za svržení atomové bomby na konci druhé světové války se neomluvil. Řekl ale, že svět nese společnou odpovědnost za to, aby se něco takového už nikdy neopakovalo.

Barack Obama, americký prezident

Obama přijede do Hirošimy, píše se v Japonsku

Svět

Tokio - Podle japonského tisku hodlá americký prezident Barack Obama příští měsíc po schůzce skupiny G7 přijet do Hirošimy. Vláda v Tokiu zprávy popřela. Hirošimu, která byla na konci druhé světové války zničeno atomovou bombou, nedávno navštívil šéf diplomacie USA John Kerry.

Aktuálně se děje

13. února 2026 18:23

Společně za Ukrajinu. Lidé se v Praze opět sejdou na podporu napadené země

Prezident Petr Pavel, bývalý hokejový brankář Dominik Hašek, filmařka Agnieszka Holland, to jsou někteří ze zástupců českých a evropských veřejných osobností, které vystoupí 21. února od 15 hodin na pražském Staroměstském náměstí na shromáždění Společně za Ukrajinu. Na podporu země ve válce a spravedlivého míru vystoupí také matky Čechů, kteří padli v boji za svobodu Ukrajiny, zástupci a zástupkyně ukrajinské občanské společnosti i dětský pěvecký sbor. V minulých letech se ho zúčastnily desítky tisíc lidí a patřilo mezi největší na světě.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Filip Turek (Motoristé)

Nejméně věří Češi Turkovi, ukázal průzkum. Od politika přišla rázná reakce

První letošní výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), realizovaný na přelomu ledna a února 2026, nabízí detailní pohled na to, jak čeští občané vnímají své politické představitele. Nejdůvěryhodnější postavou české politické scény zůstává prezident Petr Pavel, kterému věří 62 procent dotázaných. Jako jediný politik v šetření oslovuje téměř dvě třetiny veřejnosti a dosahuje kladného indexu důvěry ve výši +28.