Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pokémonoví nadšenci v Japonsku narazili: Památník obětem jaderného útoku v Hirošimě je bez pokémonů

Pokémoni jsou zkrátka všude, i na ulici
Pokémoni jsou zkrátka všude, i na ulici
Foto: EuroZprávy.cz

Tokio - Hirošimský památník obětem amerického jaderného náletu se až teprve těsně před sobotním vzpomínkovým aktem k 71. výročí tragické události stal skutečně zónou bez pokémonů.

Tvůrce hry Pokémon GO společnost Niantic vyšla žádosti radnice vstříc jen několik hodin před začátkem obřadu, napsala dnes agentura AP.

Z parku kolem památníku sice už ve čtvrtek zmizela místa určená pro "pokémonisty" a s nimi i davy lovů příšerek, nicméně postavičky lovené pomocí chytrých telefonů vybavených příslušnou aplikací se v mobilech nadále objevovaly.

Město proto poslalo společnosti Niantic e-mail s prosbou o "vymazání pokémonů" z areálu památníku. Kladná odpověď přišla až v sobotu v 01:56 místního času, tedy pouhých šest hodin před startem ceremoniálu.

"Pořádně se nám ulevilo," řekl podle AP představitel hirošimské radnice Tacuja Sumida. "Nebyli jsme si do poslední chvíle jistí, jestli ti pokémoni opravdu zmizí včas," dodal.

Témata:  Hirošima Japonsko Pokemon

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.