Články k tématu: horolezec

Český horolezec se vážně zranil v Tyrolsku, po pádu zůstal v bezvědomí

26.08. 12:57

Český horolezec se vážně zranil při pádu z 14metrové výšky na území rakouské obce Scharnitz nedaleko tyrolské metropole Innsbruck. Po úterním pádu zůstal 35letý muž ležet v bezvědomí, informovala dnes agentura APA.

Těla mrtvých českých horolezců nelze vyzvednout, u skály Trollveggen běsní bouře

31.07. 14:13

Norští záchranáři se v úterý večer dostali k tělům dvou českých horolezců, která byla v pondělí z vrtulníku lokalizována na kolmé skalní stěně Trollveggen (Stěna trollů) na západě Norska. Záchranáři potvrdili, že horolezci jsou mrtví, těla se jim ale nepodařilo vyzvednout. Informoval o tom norský…

V masivu Mont Blancu zahynul Slovák, dvěma Čechů se nic nestalo

31.05. 18:19

Ve francouzské části masivu Mont Blanc dnes zahynul pětadvacetiletý slovenský alpinista.

reklama

V Argentině zemřel český horolezec, zřejmě zabloudil

22.01. 14:53

Sedmatřicetiletý český horolezec zahynul v pátek při sestupu ze známé hory Fitz Roy v argentinské části Patagonie. Patrně zabloudil a zemřel na podchlazení. Současně se pohřešují dva alpinisté z Brazílie, kteří podnikli výstup ve stejný den, informovala v pondělí místní média.

Bouře pohřbila v Nepálu tábor horolezců, osm lidí zemřelo

13.10. 11:35

Nejméně osm mrtvých horolezců si v Nepálu vyžádala sněhová bouře, která v noci zasáhla jejich tábor. Devátý horolezec je pohřešován. Dnes to podle agentury AFP oznámila nepálská policie, která dříve uvedla, že dotčenou skupinu tvořilo pět Jihokorejců a čtyři nepálští průvodci.

V Prachovských skalách se zřítil horolezec, v náročném terénu zasahoval vrtulník

17.09. 12:40

Holín (Jičínsko) - V neděli odpoledne se v Prachovských skalách zřítil horolezec (38). Utrpěl vážné zranění, do nemocnice ho přepravil vrtulník.

Tragédie v Tatrách: Českého horolezce zabila padající skála

30.07. 13:49

Poprad - Ve Vysokých Tatrách přišel dnes ráno o život český horolezec. Na místě podlehl zranění, které mu způsobil padající kus skály.

Na Ústecku spadl horolezec, do nemocnice letěl vrtulníkem

13.05. 11:12

Tisá (Ústecko) - V Tiských stěnách na Ústecku se v sobotu zranil šestačtyřicetiletý horolezec, do nemocnice ho transportoval vrtulník. Muž spadl asi z desetimetrové výšky. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Horské služby ČR Radek Zeman.

Ve Vysokých Tatrách se zranil český horolezec

11.03. 13:38

Bratislava - Ve slovenských Vysokých Tatrách se v sobotu zranil český horolezec.

Ve Vysokých Tatrách spadla lavina. Jednoho horolezce zabila, žena bojuje o život

18.02. 17:33

Poprad - Výpravu polských horolezců dnes zasypala ve Vysokých Tatrách na Slovensku lavina, jeden muž zemřel. Žena skončila v kritickém stavu v nemocnici.

Polák a Francouzka uvázli pod vrcholkem hory ve výšce 7400 metrů

26.01. 16:42

Islámábád - Pod vrcholkem pákistánské hory Nanga Parbat ve výšce 7400 metrů nad mořem v noci uvázli Polák a Francouzka. Dvojici se ve čtvrtek nepodařilo dosáhnout vrcholu ve výšce 8126 metrů nad mořem a pak nedokázali sestoupit na svou základnu.

Polák přežil hrůzný pád z 250 metrů

18.10. 20:52

Bratislava - O štěstí může hovořit Polák, který ve slovenské části Vysokých Tater přežil pád dlouhý přes 200 metrů.

Mladá Češka přežila pád z Gerlachovského štítu

01.10. 16:21

Poprad - Z Gerlachovského štítu ve Vysokých Tatrách v sobotu spadla česká horolezkyně (23). Přibližně 30 metrů dlouhý pád přežila, má ale vážně zraněnou nohu. Záchrannou akci, která byla ukončena tři hodiny po půlnoci, komplikovalo chladné počasí a místy až 40 centimetrů sněhu.

Po pádu ve Vysokých Tatrách zemřel český horolezec, padal po uvolněném kamení

30.09. 12:46

Poprad - Ve Vysokých Tatrách zahynul v pátek český horolezec (43). Neměl kompletní výstroj a padal asi 30 metrů pravděpodobně po uvolnění kamenů. Informovala o tom slovenská horská služba (HZS).

Český horolezec přežil 60metrový pád v Rakousku

16.08. 10:33

Vídeň - Český horolezec v úterý spadl na laně z 60metrové výšky v pohoří Rax, utrpěl při tom vážná zranění. Na záchraně se podílelo kromě policie 16 horských záchranářů.

Český turista se zřítil z horského masivu Mont Blanku, na místě zemřel

12.08. 21:24

Chamonix (Francie) - Dvaačtyřicetiletý český turista dnes přišel o život při pádu na francouzské straně horského masivu Mont Blanc.

Čech spadl ve španělských horách, leží na jednotce intenzívní péče

18.07. 10:47

Madrid - Při pádu z východní stěny hory Naranjo de Bulnes na severu Španělska se vážně zranil český horolezec (48).

Horolezce ze Španělska a Argentiny v Himálajích zavalila lavina, pátrání po nich bylo odvoláno

02.07. 13:22

Islámábád - Pátrání po španělském a argentinském horolezci v pákistánské části Himálají bylo odvoláno. Dle místních úřadů je před více jak týdnem zavalila lavina.

Českého horolezce v Alpách zaskočila bouře, musel přenocovat ve výšce 2600 metrů

24.05. 18:25

Ramsau (Rakousko) - Český horolezec (37) podcenil náročnost terénu a zrádnost počasí v raouských Alpách. Nedobrovolně musel nocovat v horách v Ramsau u Dachsteinského ledovce ve Štýrsku.

Záchranáři šli pro tělo mrtvého slovenského horolezce, sami na Everestu zahynuli

24.05. 09:29

Káthmándú - Čtyři záchranáři, kteří se vydali pro tělo slovenského horolezce Vladimíra Štrby, sami na Mount Everestu zahynuli. Byli nalezeni v noci na dnešek ve stanu v nejvyšším výškovém táboře.

Slepý horolezec vylezl na Mount Everest, slovenský pod horou zemřel

21.05. 20:07

Innsbruck/Káthmándú - Slepému rakouskému horolezci Andymu Holzerovi se podařilo pokořit nejvyšší horu světa, 8848 metrů vysoký Mount Everest. Oproti tomu slovenský horolezec dnes zemřel ve výškovém táboře pod Mount Everestem. Do sedla nejvyšší hory světa ho předtím v kritickém stavu a s omrzliny…

V Itálii zabil kus zmrzlého vodopádu čtyři horolezce

16.02. 17:51

Řím - Na severu Itálie u lyžařského střediska Gressoney-Saint-Jean strhl kus odlomeného zmrzlého vodopádu skupinu horolezců. Čtyři zemřeli, pátý utrpěl vážná zranění.

Na Novém Zélandu zemřel český horolezec

28.12. 11:01

Wellington - Při pádu z novozélandské hory Mount Aspiring se dnes zabil český horolezec. Záchranný tým našel jeho tělo po tříhodinovém pátrání.

Slovenský horolezec zahynul v Alpách, zřítil se ze 400 metrů

29.10. 20:19

Vídeň - V rakouských Alpách dnes zahynul slovenský horolezec, podle agentury APA se zřítil z výšky asi 400 metrů.

reklama
Fotogalerie