Články k tématu: itálie

Jak na muslimy? Itálie má nový plán

14.01. 17:58

Řím – Muslimští imámové v Itálii budou muset absolvovat kurzy, na kterých se budou učit o italské ústavě a hodnotách jako jsou svoboda projevu, tolerance a pluralismus. Informuje o tom italský deník La Repubblica.

Všichni se změníme v muslimy, jsme hloupí a uprchlíci si zvyknou na peníze, varuje duchovní

14.01. 11:14

Řím - Prominentní postava italské katolické církve tvrdí, že všichni „brzy budou muslimové", protože Itálie žije ve stále více světské společnosti, kterou ale silně ovlivňuje rostoucí počet migrantů. Tvrdí také, že je chyba dávat migrantům peníze.

Do Itálie připlulo dvakrát více nezletilých migrantů

14.01. 10:46

Ženeva - Do Itálie loni doplulo dvakrát více nezletilých migrantů bez doprovodu rodičů než v roce 2015. Informoval o tom dnes Dětský fond OSN (UNICEF).

reklama

Zpravodajci varují: Jedna země čelí bezprostřednímu ohrožení ze strany Islámského státu

Aktualizovali jsme 13.1.2017, 22:47, 13.01. 07:50

Řím - Zpravodajské služby v Itálii věří, že zemi hrozí bezprostřední hrozba ze strany bojovníků Islámského státu, kteří sídlí v Albánii, informuje o tom italský deník La Repubblica. S odkazem na svůj zdroj noviny popisují odlehlé albánské vesnice, které vyvěšují vlajky IS. Podle zprávy existují…

Itálii a Španělsko zasáhla ptačí chřipka, nemocní jsou divocí ptáci

12.01. 19:21

Madrid/Řím – Ptačí chřipka už se objevila i v Itálii a v Řecku. Vysoce nakažlivý virus ptačí chřipky, který se začátkem roku objevil i ve střední Evropě včetně Česka, objevili veterináři u divokých ptáků.

Populismus v Itálii? Renzi selhal a odcizil se lidem. Nenabízel žádnou vizi

11.01. 15:01

Řím – Evropa v loňském roce prožila populistickou vzpouru proti zavedeným stranám a jejich vůdcům. Právě tak charakterizuje rok 2016 server The National Interest (NA). Ten poukazuje například na referendum o brexitu, zvolení Donalda Trumpa, rozhodnutí francouzského prezidenta Francoise Hollandea…

Itálie znovu otevřela ambasádu v Libyi jako vůbec první západní země

10.01. 17:17

Tripolis/Řím - Itálie po dvou letech opět otevřela své velvyslanectví v Libyi. Situace se v severoafrické zemi zklidnila, když se loni úřadu ujala dočasná vláda národní jednoty. MZV ČR na svém webu i nadále varuje před cestami do kterékoliv části Libye.

Němečtí populisté odcházejí z Evropského parlamentu

09.01. 18:23

Řím - Italští populisté z Hnutí pěti hvězd (M5S) opouštějí v Evropském parlamentu Alianci za přímou demokracii v Evropě (ADDE).

Migranti se radovali, že dopluli do Itálie, několik lidí kvůli tomu i zmřelo. Pak přišlo děsivé zjištění

Aktualizovali jsme 8.1.2017, 21:53, 06.01. 14:06

Tripolis - Po několika dnech na moři migranti v lodi konečně uviděli pevninu. Mysleli si, že je to Itálie. Několik z nich se utopilo, když se pokoušelo doplavat na břeh. Když se přeživší konečně dostali na pevnou zemi, prožili velké zklamání. Právě tak popisuje osud několika desítek migrantů…

Útok v Římě: Muž v papežské bazilice pořezal kněze a kostelníka

08.01. 10:08

Řím - Muž v římské bazilice Santa Maria Maggiore, která je vyhledávaným cílem turistů, pořezal kněze a kostelníka. Incident se stal v sobotu. Útočníkem je podle agentury ANSA Ital. Motiv jeho činu zatím není znám.

Migrační vlna slábne? Do Evropy loni dorazilo o dvě třetiny méně uprchlíků než v roce 2015

06.01. 14:37

Brusel - Do Evropy loni dorazilo 364.000 migrantů, o dvě třetiny méně migrantů než v roce 2015. Zatímco do Řecka jich dorazilo ve srovnání s předcházejícím rokem výrazně méně, Itálie loni zaznamenala nový rekord v počtu příchozích.

Zima komplikuje situaci na jihu Itálie a Řecka, trajekty jsou mimo provoz

06.01. 14:22

Atény/Řím - Náporu zimy nečelí jen severní a střední Evropa. Vydatné sněžení dnes zkomplikovalo dopravu na řadě míst severní a střední Itálie. Potíže jsou také v Řecku.

VIDEO: V Neapoli se probudil supervulkán, ohrožuje miliony lidí

Aktualizovali jsme 3.1.2017, 22:05, 03.01. 11:10

Neapol - Vulkán Campi Flegrei v Neapoli dosahuje kritického tlaku odplynění. Obrovské objemy plynu se hromadí pod povrchem a nelze předpovědět, kdy může dojít k erupci. Město však stabilně ohrožuje i sopka Vesuv, informuje server Express.

Eurozóna v ohrožení? Jedna země by se mohla vrátit k původní měně

03.01. 11:25

Berlín/Řím – Pokud se nezlepší životní úroveň v Itálii, země opustí eurozónu a euro bude nahrazeno lirou. Tvrdí to šéf německého Institutu pro ekonomický výzkum (IFO). Uvedl to pro německý deník Tagesspiegel.

Migranti se bouří, v táboře propukly ostré nepokoje. Změstnanci se museli zabarikádovat

03.01. 08:49

Benátky - Italská policie v noci na dnešek zasahovala v uprchlickém táboře nedaleko severoitalských Benátek, kde po smrti mladé ženy z Pobřeží slonoviny.vypukly nepokoje. Zaměstnanci se před rozzuřenými migranty museli schovat. Zranění nikdo z nich neutrpěl.

U Itálie zachránili další stovku migrantů. Byly mezi nimi desítky dětí

02.01. 20:41

Řím - Ve Středozemním moři bylo zachráněno dalších 114 migrantů z Afriky. Nachází se mezi nimi šest žen a 22 nezletilých.

Před obchodem ve Florencii vybuchla bomba. Těžce zranila pyrotechnika

01.01. 16:12

Řím - Policejní pyrotechnik utrpěl vážné zranění při zneškodňování balíčkové bomby. Ta byla nalezena během silvestrovské noci v historickém centru italské Florencie.

Duchovní převlékl Pannu Marii za muslima. Strhla se pořádná mela

01.01. 10:30

Potenza (Itálie) – Duchovní z jižní Itálie velmi rozzlobil své farníky, když oblékl Pannu Marii ve vánočním betlémě do muslimské burky. Zároveň do výjevu přidal loď plnou uprchlíků a místo betlémské hvězdy umístil duhovou vlajku. Věřící ale jeho gesto neocenili.

Do Itálie letos připlulo rekordních 181 tisíc migrantů

31.12. 11:21

Řím - Letos do Itálie připlul rekordní počet více než 181.000 uprchlíků. Oproti loňsku jde téměř o 18 procent více.

Řecko i Itálie se útokům teroristů vyhýbají. Podívejte se proč

Aktualizovali jsme 30.12.2016, 14:11, 30.12. 10:53

Řím - Itálie stejně jako Řecko je pro migranty počátkem cesty. Tudy procházejí a směřují na sever, do Francie, do Německa a do Belgie. Proč se ale tyto země dosud nestaly terčem útoků?

Italským policistům jde o život? Zabili teroristu z Berlína, jako hrdinové si nepřipadají

Aktualizovali jsme 28.12.2016, 16:11, 28.12. 11:18

Miláno - Italský policista Christian Movio je pro Italy hrdinou. Zastavil totiž mladíka, který minulé pondělí vjel nákladním vozem do davu lidí na berlínských vánočních trzích. On sám si tak ale vůbec nepřipadá.

Zaplatíte za všechno, odpálíme bomby, vyhrožují uprchlíci

27.12. 22:32

Janov - „Donutíme vaše děti, aby zaplatily." Právě těmito slovy vystrašil muž ze Senegalu cestující v autobuse v italském Janově. Vyhrožoval jim, že afričtí migrati ve městě odpálí bomby. Později se ukázalo, že běženec není pro policii neznámá postava. Případem už se zabývá také protiteroristický…

VIDEO: TV moderátorku zabrala kamera u průhledného stolu. Ukázala vše

Aktualizovali jsme 27.12.2016, 22:31, 26.12. 18:59

Italská televizní novinářka Costanza Calabreseová se nechtěně stal známou i mimo svou rodnou zemi, když u průhledného skleněného stolu četla zprávy. Costanza si zřejmě neuvědomila situaci a pod průhledným stolem rozkročila nohy. Divákům se nabídla možnost podívat se na její rozkrok.

Policista, který zastřelil teroristu z Berlína, je v ohrožení. Chce IS jeho hlavu?

26.12. 13:58

Miláno - Italský policista Luca Scatà je zřejmě v ohrožení. V zemi je sice za zlikvidování mladíka, který minulé pondělí vjel nákladním vozem do davu na berlínských vánočních trzích za hrdinu, ale policie v Itálii má varující zprávy. Ty mluví o hrozícím nebezpečí pro Scatu ze strany pomstychtivých…

reklama
Fotogalerie