Články k tématu: Kočky

Je lepší chovat kočku než psa? Kočičí svět je velmi záhadný

07.01. 13:23

Řím - Zřejmě hlavním důvodem, proč jsou kočky nejrozšířenějšími domácími zvířaty ve světě, je to, že se o sebe postarají, nepotřebují výcvik, samy se myjí a mohou být ponechány bez obav doma i delší dobu. Kočičí svět však zůstává záhadný.

Hubněte zároveň se svým mazlíčkem, oba budete žít déle

04.11. 12:51

Řím – Naordinovali jste si redukční dietu? Zapojte do ní i vašeho domácího mazlíčka. Prospějete jemu i sobě a budete žít oba déle.

Vražedná koťátka? Nemoc z kočičího škrábnutí je častější, než se myslelo. A může vás zabít

18.09. 15:52

Mazlení se s koťátky bývá obecně považováno za dobrý způsob relaxace. V mnoha městech vznikají kočičí kavárny, kde je možné vypít si šálek kávy nebo čaje v přítomnosti desítek koček. Vědci ale poukazují, že mazlení s koťaty by mohlo majitelům zvířat způsobit život ohrožující infekci, Závěry studie…

reklama

Źivá, nebo mrtvá? Záhada slavné Schrödingerovy kočky byla rozluštěna

Aktualizovali jsme 15.9.2017, 22:57, 14.09. 10:49

O slavné kočce toho rakouského pána jste už jistě někdy slyšeli. Určitě víte, že má být mrtvá nebo živá a že se tím asi snažil něco dokázat. Ale co vlastně? Pojďme se zblízka podívat na jeden z nejzajímavějších myšlenkových experimentů v historii vědy.

Jsou domácí zvířata opravdu prospěšná? Nový výzkum ukázal, že je to jinak

Aktualizovali jsme 19.8.2017, 22:28, 19.08. 10:44

Vědci se podívali na zoubek oblíbenému přesvědčení, že vlastnit psa nebo kočku je pro člověka zdravé. Zkoumali přes pět tisíc rodin. Výsledky vás možná překvapí.

Češi na svých domácích mazlíčcích nešetří, ročně za ně utratí dvě miliardy

13.08. 10:44

Praha - Češi za péči o domácí mazlíčky utratí dvě miliardy korun ročně. Do výdajů jsou zahrnuty všechny služby, tedy veterinární péče, ale třeba i psí kosmetické salony nebo psí hotely.

Nová atrakce Amsterodamu: Z lodi pro opuštěné kočky se stalo lákadlo pro turisty

09.08. 09:52

Amsterodam - V samém srdci nizozemské metropole, na kanále poblíž jedné z nejrušnějších obchodních tříd, poskytuje plovoucí útulek útočiště asi padesátce zbloudilých nebo opuštěných koček. V nizozemštině se plavidlu říká De Poezenboot (Kočičí loď).

Neobvyklá smrt: Žena zemřela po kousnutí kočkou

28.07. 08:44

Padesátiletá Japonka zemřela poté, co ji pokousala toulavá kočka. Žena jí chtěla pomoci, protože vypadala nemocně. Kočka ji však kousla a žena po 10 dnech zemřela. Nakazila se právě od toulavého zvířete.

Ve francouzském letovisku řádil masový vrah, otrávil více než 200 koček

06.06. 15:21

Paříž - V přímořské letovisku Saint-Pierre-la-Mer na jihu Francie kdosi během jednoho měsíce otrávil na 200 koček. Místní sdružení na ochranu zvířat hovoří o "masovém vrahovi".

Poprask kvůli učebnici: Kniha nábádala děti k udušení koťat v krabici

10.02. 08:37

Dillí - V Indii vyšla nová sada učebnic, která má děti zasvětit do vědeckých experimentů. V jedné z kapitol je ovšem nepřímý návod k tomu, aby žáci udusili koťata v krabici. Proti tomu se vzedmula vlna odporu.

Islamský stát vydal nový zákaz: Za vlastnění koček nebo jejich páření v domě přijde krutý trest

06.10. 12:02

Mosul – Po zrádcích, zběhlících a špionech vyhlásil Islámský stát válku také kočkám a koťatům. Vůdci skupiny vydali novou fatwu proti chovu těchto domácích mazlíčků na území chalífátu.

Pozor na koťátka. Mazlení s nimi vás může zabít

24.09. 13:21

Praha - Snad každý z nás si rád hraje s roztomilými koťaty, tato kratochvíle se ovšem může vymstít, varují lékaři z Centra pro kontrolu nemocí a prevenci v americké Atlantě.

Kočka, kterou doma nechcete: 7 pitbulů skončilo u veterináře, panička v nemocnici

28.08. 11:43

Victoria - V souboji se sedmi pitbully by na kočku sázel asi málokdo. Šestnáctiletá Baby ale bránila svou majitelku doslova zuby nehty. Psy poslala k veterináři a jednu paničku do nemocnice.

Kočka jako zaměstnanec knihovny? V Americe přišli s převratnou myšlenkou

07.08. 12:10

Washington - Ředitel veřejné knihovny ve městě Thorntown v americkém státě Indiana oficiálně přijal do stavu zaměstnanců rezavo-želvovinového toulavého kocoura jménem Chance.

Lidé nebo obří zvíře? Takhle vás vidí vaši domácí mazlíčci

06.08. 16:10

Londýn - Pokud se považujete za milovníky koček, zbystřete. Nejste pro ně totiž „rodič“, která je krmí a chrání, ale jen další přerostlá kočka. To alespoň tvrdí britský biolog Dr. John Bradshaw ve své knize Cat Sense. Zprávu přinesl server Time.

Kočičí kavárna týrala kočky, inspekce ji okamžitě uzavřela

23.04. 11:35

Tokio - Kavárna Neko no Te (Kočičí tlapka) byla jednou z mnoha v Tokiu, kde hosté mohli při upíjení kávy relaxovat hlazením koček. Zařízení však navštívili inspektoři a ihned ho uzavřeli.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html