Články k tématu: Korsika

Na Korsiku míří silná bouře, lidé nemají vycházet

09.12. 10:55

Francouzští meteorologové vydali na dnešek nejvyšší, červený stupeň varování pro ostrov Korsika v souvislosti s očekávanou mohutnou bouří. Vichr by během dne mohl dosahovat v nárazech 130 až 150 kilometrů za hodinu. Meteorologický ústav proto doporučuje za bouře nevycházet ven, píše agentura AFP.

Turisty v kaňonu na Korsice smetla záplava. Zemřeli čtyři lidé včetně sedmileté dívky

02.08. 11:05

Paříž - Při náhlé záplavě kaňonu Zoicu na jihu Korsiky zahynuli ve středu čtyři turisté z Francie, včetně otce a jeho sedmileté dcery. Uvedl to prokurátor města Ajaccio Eric Bouillard s tím, že pátý turista je stále nezvěstný.

Macron na Korsice uctil památku zavražděného prefekta, pronese zásadní projev

06.02. 20:26

Ajaccio - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes zahájil návštěvu Korsiky. Vůdci nacionalistů ho vyzvali k jednání o budoucnosti ostrova bez jakýchkoli tabu, aby se konečně vyřešil hlavolam, se kterým se francouzské vlády potýkají již desítky let. Ve středu se čeká zásadní projev.

reklama

Na Korsice demonstrovali nacionalisté, chtějí získat větší autonomii

03.02. 18:33

Ajaccio - V korsické metropoli se dnes konala pokojná demonstrace. Místní nacionalisté ji svolali tři dny před návštěvou prezidenta Emmanuela Macrona. Chtějí si na Francii vydobýt větší autonomii. Nezávislost po vzoru Katalánska ale prozatím nepožadují.

Nezávislost pro Korsiku? Macron je ochoten vyjednávat, dva požadavky však smetl ze stolu

27.12. 17:27

Paříž - Na Korsice se nedávno konaly volby, v nichž zvítězila koalice nacionalistů a zastánců autonomie Pè a Corsica (Pro Korsiku). Francouzská vláda by podle prezidenta Emmanuela Macrona mohla zvážit změnu vztahů s Korsikou. Nepřistoupí ale na uznání korsičtiny za oficiální jazyk.

Volby na Korsice vyhráli nacionalisté, požadují větší autonomii ostrova

11.12. 09:02

Ajaccio/Paříž - Volby na Korsice vyhráli nacionalisté. Chtějí postupně prosadit ještě širší autonomii ostrova, jenž je nyní krajem Francie se zvláštním statusem.

Na Korsice se zřítilo letadlo, zahynuli čtyři Němci

12.09. 22:37

Paříž - Čtyři němečtí občané přišli dnes o život při leteckém neštěstí na Korsice, kde se poblíž letiště Ghisonaccia zřítil malý turistický letoun.

Jihovýchod Francie a Korsiku zasáhly požáry, hasičům komplikuje práci vítr

25.07. 12:36

Paříž - Jihovýchod Francie a Korsiku sužuje od pondělí několik požárů, jejichž hašení je komplikované kvůli silnému větru. Plameny jsou nedaleko turistického letoviska Saint-Tropez, kam vede jen málo přístupových cest.

Napětí na Korsice eskaluje, zapojili se i Češi. Jeden byl zraněn harpunou

14.08. 20:37

Bastia - Sobotní rvačka opět zvýšila napětí mezi muslimskými a ostatními obyvateli Korsiky. V oblasti Bastie na severu francouzského ostrova ve Středomoří byly uvedeny do pohotovosti řadoví policisté a četníci i zásahové jednotky.

Varování pro islamisty: Jen si něco zkuste, jsme připraveni, vyzývají korsičtí ozbrojenci

28.07. 11:42

Paříž – Francie se spolu s Německem v posledních dnech stala terčem série útoků. Korsická militantní skupina FLNC 22. října nyní skrze místní média islamistům vzkázala, že pokud se o útok na ostrově pokusí, přijde tvrdá odveta. Informoval o tom server The Local.

Tři Češi vypluli na moře v lodi z PET lahví, daleko ale nedopluli

14.04. 19:34

Ajaccio - Trojice Čechů vyplula na lodi z PET lahví do Alžírska. Jejich cesta ale skončila v půlce, na Korsice se jim porouchal motor a musela je zachránit pobřežní hlídka. A francouzské úřady jim zakázaly na bizarním plavidle pokračovat, fungují totiž zvýšená opatření kvůli uprchlíkům.

reklama
Fotogalerie