Články k tématu: kraje

Příprava na druhou vlnu pandemie: Stát koupí do každého kraje testovací přístroj na covid-19

Aktualizovali jsme 14.7.2020, 13:10, 14.07. 12:06

Stát koupí do každého kraje automatizovaný testovací přístroj na covid-19 od firmy Diana Biotechnologies, která zvítězila v hackathonu Hack the Crisis, který v době epidemie nového typu koronaviru pořádala státní agentura CzechInvest a ministerstvo průmyslu a obchodu. Novinářům to dnes řekl při…

České školství je v problémech! Je ideální čas na reformy. Je na ně však odvaha?

Aktualizovali jsme 17.1.2020, 22:06, 16.01. 10:00

Loňský rok byl pro naše školství kritický. Poprvé v dějinách se stalo, že tu byla možnost, aby se na vysokou školu dostal prakticky každý, kdo si dal přihlášku. To je skutečně varující signál. A zároveň příležitost k reformám, které by jinak neprošly a bolely daleko více.

Kremlík rozcupoval Ťokovu dohodu s kraji. Bude mýtné na všech silnicích I. třídy?

Aktualizovali jsme 17.6.2019, 13:58, 17.06. 10:34

Nulová sazba mýta na silnicích první třídy asi nebude. Podle ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO) by její zavedení zpochybnilo mýtný tendr. Ministr to uvedl na svém twitterovém účtu. Krajům, které o nulovou sazbu žádaly, chce nabídnout jinou kompenzaci. Kraje se na zavedení bezplatného mýta…

reklama

Čunek nejpopulárnějším hejtmanem? Průzkum ukázal zajímavé věci

07.02. 18:19

Jiří Čunek (KDU-ČSL) je nejoblíbenějším hejtmanem, zároveň však získal druhý nejvyšší počet negativních hlasů. Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se v hodnocení umístil ve spodní polovině tabulky. Průzkum hodnotící popularitu hejtmanů zpracovala společnost Phoenix Research.

Střední školy čekají změny? Kraje chtějí rozhodovat o oborech a počtech žáků

30.10. 09:22

Kraje možná budou mít širší pravomoc ke středním školám, které zřizují. Mohly by schvalovat předpokládané počty uchazečů o výuku v jednotlivých oborech vzdělání. Předpokládá to školská novela, kterou předložil Karlovarský kraj. Předlohu nejprve posoudí vláda, rozhodnou o ní zákonodárci.

Kriminalita v krajích za pět let klesla, zvyšuje se počet strážníků i kamer

29.07. 17:20

Praha - Kriminalita v Česku v posledních pěti letech klesá. Na zvýšení bezpečnosti se podílejí kraje i města, která se snaží zejména nabírat nové strážníky i zvyšovat počty míst pod dohledem bezpečnostních kamer.

Babiš chce, aby kraje zmapovaly investiční potřeby obcí

02.05. 17:13

Brno - Předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO) bude chtít, aby kraje podrobně zmapovaly investiční potřeby obcí. Výsledky poslouží při plánování dotačních titulů, řekl dnes Babiš při vládní návštěvě Jihomoravského kraje.

Zeman se opět chystá na výjezdy do krajů. Kdo to bude platit?

21.03. 09:38

Praha - Prezident Miloš Zeman opět začně vyjíždět do krajů. V prvním volebním období navštívil každý z krajů, s výjimkou Prahy, čtyřikrát až pětkrát. Ke konci období se vedl spor o hrazení nákladů cest i o to, zda by měl krajské cesty vykazovat jako volební kampaň. Hrad to vždy odmítal.

Okleštěk a Vondrák mají jasno: Křesla poslance ani hejtmana se nevzdají

22.02. 20:41

Ostrava/Olomouc - Ani rozhodnutí poslankyně hnutí ANO Jany Vildumetzové skončit jako hejtmanka Karlovarského kraje a nechat si jen poslanecký mandát neovlivnilo další dva hejtmany ANO se souběhem funkcí. Oba dál chtějí vykonávat oba posty.

První den voleb je u konce, hlas odevzdaly asi dvě pětiny voličů

12.01. 22:18

Praha – Svůj hlas v prvním kole prezidentské volby v pátek odevzdaly asi dvě pětiny voličů. Vyplývá to z informací ČTK od volebních komisařů. 

O volbu prezidenta je velký zájem, hlásí komise z celé republiky

12.01. 20:05

Praha - O volbu prezidenta mají čeští voliči značný zájem. V prvních hodinách si přišla vybrat hlavu státu v průměru pětina voličů, ve velkých městech až čtvrtina.

Štech: Peníze na růst platů ve školství mohou doplatit kraje ze svého

28.11. 20:54

Praha - Ministr školství Stanislav Štech (za ČSSD) říká, že kraje by měly 1,3 procenta peněz na růst platů ve školství, které jim na slibované zvýšení tarifů ministerstvo neposlalo, doplatit ze svých rezerv nebo z fondu na odměny. Uvedl to po poradě se zástupci krajů.

Volební komise se podařilo naplnit, lidi ale odrazují nízké odměny

17.10. 17:13

Praha - Volební komise se podařilo většinou bez problémů naplnit, potíže zaznamenaly například pražské a zlínská radnice. Podle nich lidi odradily nízké odměny, stagnují již devět let. Karlovarský magistrát naopak zaznamenal větší zájem než před minulými volbami.

Kraje navrhly další čtyři úseky dálnic bez poplatku

06.10. 18:28

Praha - K úsekům dálnic osvobozeným od poplatků by příští rok mohly vedle pěti navrhovaných ministerstvem dopravy přibýt ještě čtyři další, které přidaly kraje. Ty své požadavky zdůvodnily tím, že nechtějí, aby osobní automobily objížděly uvedené dálnice a zatěžovaly městský provoz hlukem, emisemi…

Kolika let se Češi dožívají? V jednotlivých krajích se délka života liší i o několik let

Aktualizovali jsme 11.8.2017, 23:10, 11.08. 18:35

Praha - Délka života se v jednotlivých krajích Česka výrazně liší a v některých regionech se navíc život prodlužuje mnohem pomaleji. Muži v Praze mají naději žít o čtyři roky déle než v Ústeckém kraji, u žen z těchto míst rozdíl činí víc než tři roky.

V září se Zeman opět vydá do krajů, zahájí už páté kolo návštěv

08.08. 19:54

Praha - V polovině září zahájí prezident Miloš Zeman další kolo návštěv krajů. Informoval o tom dnes mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Marksová bojuje o další peníze. MPSV může poslat peníze na sociální služby z úřadů práce, tvrdí Polný

02.08. 15:22

Praha - Ministr financí Ivan Pilný (ANO) dnes jednal s předsedkyní Asociace krajů ČR Janou Vildumetzovou (ANO). Podle jeho názoru může ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) poslat krajům 822 milionů korun z nevyčerpané rezervy úřadu práce na zvýšení platů v sociálních službách.

Kraje podle všeho nedostanou požadovaných 822 mil. Kč na růst platů

28.07. 13:48

Praha - Kraje zřejmě neuspějí se svým požadavkem na dofinancování loňského zvýšení platů v sociálních službách, na které chtějí od státu získat 822 milionů korun. Vyplývá to z dnešního vyjádření ministryně práce Michaely Marksové (ČSSD) a ministra financí Ivana Pilného (ANO). Podle Marksové kraje…

Zeman trvá na svém: Výjezdy do krajů nejsou kampaň, budu v nich pokračovat

24.07. 20:33

Praha – Mé návštěvy krajů nejsou předvolební kampaní, tvrdí prezident Miloš Zeman. Současná hlava státu zdůraznila, že pokud by začala jezdit do krajů nyní, mohla by to být kampaň. Zeman ale zdůraznil, že regiony navštěvuje od začátku výkonu mandátu.

Zemanovi se nelíbí, že by prezidentská kancelář měla spolufinancovat jeho cesty. To si mám platit za chlebíčky?

11.05. 17:49

Doksy – Představa, že by se prezidentská kancelář měla podílet na financování cest hlavy státu po krajích se Miloši Zemanovi nelíbí. Krajské samosprávy Zemanovy návštěvy stály od jeho zvolení v roce 2013 téměř 17 milionů korun. Další výdaje mají s prezidentovými cestami města a obce, na jejichž…

Kraje po vládě budou chtít miliardu na mzdy řidičů autobusů

17.03. 18:26

Praha - Asociace krajů požaduje, aby vláda poskytla regionům jednu miliardu korun na mzdy řidičů linkových autobusů, které se rozhodla navýšit s platností od počátku roku. Po dnešním jednání rady asociace to novinářům řekla její předsedkyně a karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO). Hejtmani…

Nový plán pro strukturálně znevýhodněné kraje. Dostanou miliardy, rozhodla vláda

09.01. 17:05

Praha - Vláda dnes schválila plán, podle kterého by do strukturálně znevýhodněných krajů Česka by mohly putovat až desítky miliard korun. Konkrétně by mělo jít o kraje Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský.

Čunek do čela Asociace krajů ČR podpoří zástupce ANO

22.11. 20:29

Zlín - Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) zřejmě podpoří do čela Asociace krajů ČR zástupce hnutí ANO.

Přebytek hospodaření krajů a obcí příští rok zřejmě klesne

19.11. 16:37

Praha - Hospodaření samospráv, nejen obcí a krajů, ale i dobrovolných svazků obcí a regionálních rad, by mělo v příštím roce stejně jako letos skončit přebytkem.

reklama
Fotogalerie