Články k tématu: lékaři

Laboratoře plné nebezpečí? Na tajných místech se vyrábějí nejvražednější nemoci všech dob

dnes 14:35

Prasečí chřipka známá pod označením H1N1 byla dvacet let prakticky mrtvá. Mělo se za to, že je vymýcena, pak se ale v roce 1977 objevila znovu. Nový kmen byl podobný tomu původnímu a tvrdilo se, že možná přežil zamrzlý někde v permafrostu. Nakonec se ale ukázalo, že za vypuknutím ničivé epidemie…

Lidi z celého světa sužují desítky tisíc nemocí. Na kolik z nich neexistuje lék?

dnes 08:11

Lékaři jsou pro většinu lidí symbolem zdraví a když k nim jdou s příznaky jakékoliv nemoci, spoléhají na to, že jim pomohou a vyléčí je. V praxi je ale situace mnohem složitější, na světě totiž existuje ohromné množství nemocí. A na většinu z nich žádný lék neexistuje.

Jen pro otrlé povahy: Některé nemoci nahánějí hrůzu i zkušeným lékařům

Aktualizovali jsme 14.12.2017, 22:19, včera 16:50

Masožraví červi, vzácné nádory, parazit, který rozežírá mozek. Jen krátký výčet ze seznamu bizarních a exotických chorob, s nimiž nemocní a jejich lékaři na světě bojují. Podívejte se, co je možné a zda podobnou chorobou náhodou netrpíte také.

reklama

Kdo stojí za jednou z nejvážnějších chorob v historii? Byl objeven pacient nula

Aktualizovali jsme 8.12.2017, 22:25, 08.12. 12:40

Na první pohled se dnes může zdát, že tuberkulóza je v rozvinuté společnosti minulostí. Opak je ale pravdou, jde totiž o jednu z nejstarších a nejrozšířenějších vážných chorob světa. Podle vědců se každou sekundou nakazí jeden pacient a zárodky nemoci v sobě nosí až třetina populace. Kde se ale…

Nemocnice čelí kritice kvůli ambulanci čínské medicíny. Akupunkturou proti nachlazení? Šarlatánství, tvrdí Kubek

06.12. 14:43

Hradec Králové - Ambulance tradiční čínské medicíny (TCM) ve Fakultní nemocnici Hradec Králové zahájila program prevence nachlazení. Čelí za to ostré kritice od České lékařské komory (ČLK).

Lékaři z Prahy a Vídně provedli trojnásobnou transplantaci ledvin

05.12. 19:45

Praha - Lékaři z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) spolu s kolegy z Vídně dnes provedli první trojnásobnou mezistátní transplantaci ledvin od žijících dárců v Evropě.

Osmitýdenní chlapeček z Británie dostal nové srdce

02.12. 22:08

Londýn - Osmitýdenní chlapeček, který byl v Británii nejmladším pacientem na čekací listině pro transplantace, dostal nové srdce.

Lékaři zřejmě nestihnou své ordinace připojit k eReceptu

02.12. 10:56

Praha - Asi 4500 lékařů zřejmě nestihne své ordinace připojit k systému elektronických receptů eRecept. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytl Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Jaká jsou poslední přání umírajících? Zdravotní sestry promluvily o zkušenostech z lůžek smrti

Aktualizovali jsme 29.11.2017, 22:06, 29.11. 12:26

Ví, že živí odtud neodejdou. Stejně tak to cítí jejich pacienti. Práce zdravotní sestřičky v nemocnici není jen o píchání injekcí, odebírání krve a stlaní postelí. Kolikrát jsou to právě ony, kdo s pacientem tráví poslední chvíle jeho života. A právě tyto sestry nyní otevřeně promluvily.

Známý ruský herec Tabakov skončil na jednotce intenzivní péče, jeho stav je vážný

28.11. 12:39

Moskva - Ruský herec a režisér Oleg Tabakov (82), který byl v pondělí hospitalizován, zůstává na jednotce intenzivní péče moskevské nemocnice. Jeho stav je vážný, nicméně dle lékařů stabilizovaný.

Tyto vážné nemoci prý nejsou nakažlivé. Jak je to ve skutečnosti?

Aktualizovali jsme 26.11.2017, 19:56, 26.11. 15:21

Jedny z nejhorších nemocí které známe mají jednou velkou výhodu. Nejsou nakažlivé. Tedy alespoň většinou, v případě viru HIV platí opak. Přesto jsou rakovina nebo Alzheimerova choroba považovány za nemoci, u nichž nehrozí přenos z pacienta na zdravého člověka. Tak to alespoň platilo donedávna.

Situace v domovech důchodců je otřesná. Někdy může jít až o život, tvrdí studie

Aktualizovali jsme 22.11.2017, 21:57, 22.11. 14:58

Praha - Klienti domovů pro seniory často užívají nevhodné léky, jejich kombinace nebo zbytečně vysoké dávky. Ukázal to průzkum uskutečněný během tří let ve 13 zařízeních se zhruba 850 klienty, který představila nezisková organizace Ústav lékového průvodce.

Zdřímnutí během dne si odpusťte. Jinak si podle lékařů zaděláte na problémy

Aktualizovali jsme 20.11.2017, 22:09, 19.11. 10:36

Každý si asi čas od času rád zdřímne. Někdo po vydatném víkendovém obědě, jiný si rád pospí u televize nebo zabere u čtení knížky. Nejnovější vědecké poznatky ale ukazují, že tyto šlofíky během dne mohou pořádně uškodit zdraví.

Lékařská komora podá kvůli zavádění eReceptů trestní oznámení

19.11. 16:44

Praha - Česká lékařská komora (ČLK) podá trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli zavádění povinného elektronického předepisování léků. Chce zjistit, zda eRecepty nemají korupční pozadí.

Tělo severokorejského zběhlého vojáka nachystalo lékařům nejedno překvapení

17.11. 14:55

Soul/Pchjongjang - Severokorejský voják, který v pondělí uprchl přes hranici do Jižní Koreje a byl přitom postřelen svými kolegy ve zbrani, má ve střevech neuvěřitelné množství parazitů. Uvedli to jihokorejští lékaři.

Pákistánský lékař v Británii obtěžoval sestřičku: Sexuální obtěžování je součástí mé kultury, bránil se

Aktualizovali jsme 16.11.2017, 22:52, 16.11. 15:18

Manchester - Obecná zdravotní rada ve Velké Británii rozhodla, že pakistánský lékař Imran Rauf Qureshi, který před rokem sexuálně obtěžoval zdravotní sestru, nebude schopen vrátit se k lékařské praxi. Informoval o tom deník Manchester Evening News.

Co přijde po chemoterapii? Takhle bude vypadat budoucnost léčby rakoviny

12.11. 16:19

Chemoterapie je jednou z hlavních metod léčby rakoviny. Jedná se ale o velmi náročnou léčbu, kterou pro pacienty dále komplikuje fakt, že musí dlouho čekat, než se zjistí, zda léčba vůbec zabírá. To by se ale podle vědců mohlo změnit.

Největší riziko české medicíny: Lékaři kvůli zmatkům odcházejí radši do ciziny

12.11. 14:09

Praha - Specializační vzdělávání lékařů v Česku je nepřehledné, cesta k atestacím komplikovaná. Pro některé mladé lékaře to může být důvod k odchodu do zahraničí, zaznělo dnes na sjezdu České lékařské komory (ČLK) v Brně.

Česko nemá dostatek lékařů, průměrný věk odborníků roste

11.11. 22:02

Praha - Na dnešním sjezdu České lékařské komory (ČLK) zaznělo, že v medicíně tiká "demografická bomba". Pokud se nic nezmění, od roku 2025 bude přibližně pětina českých lékařů starší 65 let.

Odborníci nevěřícně kroutí hlavami: Žvanil Zeman už vůbec neví, co říká

Aktualizovali jsme 9.11.2017, 22:14, 09.11. 08:11

Praha – Prezident Miloš Zeman v pondělí uvedl, že je připraven znovu bojovat o post prezidenta. Na tiskové konferenci také uvedl, že jeho zdraví je v pořádku a že mu !“odešla cukrovka“. Jeho výrok zarazil nejen celou řadu občanů, ale také odborníky.

Kritika eReceptů: SÚKL odmítá obvinění. Splnil prý přesně to, o co lékaři žádali

08.11. 16:53

Praha - Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) odmítá kritiku od České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně (ČLS), že získat přístup do systému elektronických receptů je zbytečně složité.

eRecept zaregistrovalo zatím třetina lékařů, povinný bude od ledna 2018

06.11. 16:30

Praha - Lékaři musí od ledna 2018 elektronicky evidovat všechny vydané recepty. Část z nich však novou povinnost odmítá, měla by být podle nich zpočátku dobrovolná. Momentálně je do systému registrovaná jen necelá třetina aktivních lékařů.

Jak zachránit život až deseti lidem? Staňte se dárcem orgánů

02.11. 12:33

Praha - Jeden zemřelý dárce orgánů může zachránit až deset nemocných. Jen letos bylo v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) dárců 108.

Šmejdi se zaměřili na doktory: SÚKL varuje před firmami, které nabízejí připojení k eReceptu

27.10. 14:25

Praha - Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) v terénu zachytil informace o činnosti osoby či osob vydávajících se za pracovníky SÚKL, kteří telefonicky kontaktují potencionální zájemce o zajištění přístupu k Centrálnímu úložišti elektronických receptů (CÚER) a jménem SÚKL vyžadují sdělení jejich…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací