Články k tématu: lékaři

Dnes běžné operace budu smrtelně nebezpečné? Moderní medicína může být brzy minulostí

včera 11:55

Londýn - Antibiotická rezistence by mohla znamenat konec moderní medicíny, varuje hlavní britská lékařka. Profesorka Sally Daviesová říká, že je třeba po celém světě podniknout kroky k řešení „skrytého" problému, který již teď ohrožuje lidské životy. Její slova cituje server The Guardian.

Lékař se přiznal k fackování rodičky, dostal padáka

18.10. 17:52

Bratislava - Slovenský lékař se v dokumentárním filmu o neutěšených podmínkách v bratislavských porodnicích přiznal k fackování rodičky. Vedení univerzitní nemocnice (UNB) dnes uvedlo, že lékař dostane výpověď.

Lékaři z nemocnic odcházejí do soukromých ambulancí. Mají se tam lépe, tvrdí nemocnice

18.10. 15:49

Praha - Lékaři z nemocnic odcházejí do soukromých ambulancí, láká je kratší pracovní doba a méně náročná práce. Uvedl to dnes ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD), který tak obhajuje navýšení plateb do nemocnic.

reklama

Praktici, chcete přidat? Není z čeho, vzkázal ministr Ludvík

18.10. 13:29

Praha - Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík )ČSSD) vzkázal stávkujícím lékařům, že peníze v úhradové vyhlášce na příští rok nejsou. Týká se to prakticých a dětských lékařů, dála pak ambulantních specialistů.

Lékaři stávkují. Tisíce ordinací jsou zavřené, provoz omezí i lékárny

18.10. 08:54

Praha - Asi 7000 praktických a dětských lékařů a ambulantních specialistů nechá dnes své ordinace zavřené. Mimo provoz bude od 10:30 do 11:00 také asi 400 lékáren. Společně protestují proti návrhu úhradové vyhlášky pro rok 2018, která pro ně nepočítá s nárůstem plateb od zdravotních pojišťoven.…

Počítač používají skoro všichni lékaři, eRecept nechtějí z jiných důvodů, říká šéf sdružení raktiků

18.10. 08:46

Praha - Počítač v ordinaci nepoužívá jen mizivé procento praktických lékařů. ČTK to řekl předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka.

Sobotní útok na Mogadišo způsobil paniku mezi lékaři

17.10. 21:52

Mogadišo - Sobotní teroristický útok v somálské metropoli Mogadišu byl nad možnosti zasahujících záchranných oddílů, tvrdí místní lékaři citovaní agenturou Reuters.

Pozor, bude zavřeno: Část lékařů a lékáren bude stávkovat, chtějí víc peněz

17.10. 16:22

Praha - Zhruba dvě třetiny praktických a dětských lékařů a ambulantních specialistů nechají ve středu své ordinace zavřené. Mimo provoz budou dopoledne na půl hodiny také některé lékárny. Společně protestují proti návrhu úhradové vyhlášky pro rok 2018. Protesty podporují i zubní lékaři, ti ale své…

Lékárny podpoří protesty praktiků: Ve středu na 30 minut zavřou

16.10. 13:49

Praha - Spolu s praktickými a dalšími lékaři budou ve středu protestovat i lékárníci. Některé lékárny budou zavřené symbolicky na půl hodiny mezi 10:30 a 11:00. Zdravotní pojišťovny teď poukazují lékárně 13 korun z veřejného zdravotního pojištění za každý lék vydaný na recept. Podle České…

Co dělat, když vás v noci přepadnou zdravotní problémy?

Aktualizovali jsme 15.10.2017, 19:54, 15.10. 12:45

Uprostřed noci vás začne bolet v krku, břicho nebo dostanete horečku. Bolest je tak úporná, že se bez prášků dá vydržet jen stěží. Pokud jste z Prahy, Brna, Ostravy nebo několika málo dalších měst, máte z části vyhráno. Lékárny zde totiž fungují nepřetržitě. Zbytek Česka má ale smůlu.

Víte, jak poznáte špatného lékaře? Poradíme, čeho si všímat

Aktualizovali jsme 15.10.2017, 15:01, 15.10. 09:55

Lékaři by vzhledem k náročnosti své profese měli být jedni z nejváženějších lidí nejen u nás, ale i po celém světě. Pravdou je, že ač velká většina z nich svému oboru opravdu rozumí, najdou se i tací, kteří si s pacienty hlavu příliš nelámou. Jak takové poznat? Podle serveru The Guardian si stačí…

Názory lékařů na e-recepty se liší. Někteří se komplikací nebojí

13.10. 21:59

Olomouc - Majitelé tuzemských lékáren nemají jednotný názor na to, zda lednové spuštění elektronických receptů zkomplikuje provoz lékáren.

Palestinský diplomat v USA podstoupil transplantaci plic

13.10. 11:10

Ramalláh - Dlouholetý palestinský vyjednávač s Izraelem Saíb Irikát (62) se ve čtvrtek podrobil transplantaci plic. Zákrok byl proveden v nemocnici ve Falls Church v americkém státě Virginia. Diplomat trpí plicní fibrózou, při níž organismus není dostatečně okysličován.

Tragédie v Ústí: Na pacientku nemocnici spadl rentgen, zemřela

12.10. 16:48

Ústí nad Labem - V Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem došlo dnes dopoledne k tragické události. Při vyšetření spadl na pacientku (80) kus rentgenu, zemřela.

Ministerstvo vzkazuje praktikům: Nemáte se tak zle, na navýšení plateb pro vás nejsou peníze

10.10. 14:54

Praha - Praktičtí lékaři dnes po celé zemi symbolicky protestují, stěžují na nárůst byrokracie a podfinancování svých praxí. Šéfka odboru dohledu nad zdravotním pojištěním ministerstva zdravotnictví Helena Rögnerová k tomu řekla, že úhradová vyhláška na rok 2018 nepočítá s navýšením plateb…

EET a eRecept lékařům přinesou další komplikace, tvrdí výrobci lékařských systémů

Aktualizovali jsme 10.10.2017, 13:32, 10.10. 12:09

Praha - Výrobci lékařských systémů a pokladen dávají za pravdu praktickým lékařům. Povinnost vystavovat od ledna elektronické recepty a od března elektronická evidence tržeb (EET) jim přinese komplikace a možná i vyšší náklady.

Praktici dnes protestují: Příjem ordinace není platem lékaře, chceme méně byrokracie a víc peněz

10.10. 10:09

Praha - Praktičtí lékaři žádají méně byrokracie a víc peněz pro své ordinace. Podle pořadatelů akce dnes protestuje asi polovina lékařů. Stěžují si, že ministerstvo zdravotnictví myslí jen na doktory v nemocnicích.

Evropa v pohybu: Kdo se nejčastěji stěhuje? A proč hrozí východní Evropě velké problémy?

04.10. 10:28

Brusel - Volný pohyb osob tvoří jeden ze základních pilířů Evropské unie, jenže někdy je to spíše ke škodě a nerovnost se šíří napříč kontinentem. Nejčastěji se stěhují za lepším platem a prací lékaři a zdravotnický personál z východní Evropy, čímž vytvoří prohlubování nedostatku lékařské péče ve…

Praktikům se nelíbí financování praxí a rostoucí byrokracie, na 10. října chystají protest

02.10. 12:32

Praha – Dne 10. října budou proti rostoucí byrokracii a podfinancování praxí protestovat praktičtí lékaři a ambulantní specialisté. Ordinace ale neuzavřou. 

Může vás zabít vzduchová bublina v žíle nebo tepně?

01.10. 14:18

Všichni známe scénu, při níž lékař nabere do injekční stříkačky očkovací látku a pak jí trochu odstříkne do vzduchu. Ti znalejší vědí, že je to proto, aby ve stříkačce nezůstala ani kapka vzduchu. Říká se, že totiž, že i malá bublinka v žíle nebo tepně nás může zabít. Je to ale skutečně pravda?

Lékaři umí zázraky? Pacient po 15 letech ve vegetativním stavu reaguje na nervovou stimulaci

30.09. 19:27

Před 15 lety se tehdy dvaceti letému francouzskému mladíkovi stala nehoda, po které leží dodnes ve vegetativním stavu na nemocničním lůžku. Vědcům se však nedávno podařilo mu do hrudi implantovat nervový stimulátor, a nestačí se divit - nejenže stoupla aktivita mozku, pacient dokonce vykazuje…

Dorůstání končetin: Sci-fi, nebo realita?

29.09. 11:58

Už dlouho lidé a lékaři sní o tom, že bude možné nechat lidem znovu narůst ztracené končetiny či orgány. Jak ale vysvětluje video z YouTube kannálu Science Channel, nejedná se už o žádné sci-fi. Vědci dokonce zaznamenali první úspěch s lidským pacientem.

Převrat v léčbě HIV? Nová protilátka virus téměř zničí

28.09. 10:44

Vědci vynalezli a zrekonstruovali protilátku, která dokáže zničit až 99 procent virů HIV a dokáže zabránit infekci. Zaútočí hned na tři části virů naráz, čímž ochromí a znemožní HIV bránit se. Látka byla otestována zatím na primátech.

Kdy musíte poskytnout první pomoc? A co vám hrozí, když to neuděláte?

28.09. 08:19

Praha - Značná část populace si prošla kurzem autoškoly a základy poskytování první pomoci by tedy měla znát. Přesto u mnoha lidí vzbuzuje první pomoc respekt. Víte, v jakých případech první pomoc poskytnout musíte a co vám za případné neposkytnutí hrozí?

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací