Články k tématu: Malawi

Cyklóna Idai zabila v Mosambiku, Zimbabwe a Malawi přes 180 lidí

17.03. 22:06

Tropická cyklóna Idai, která zasáhla jihovýchod Afriky, si vyžádala v Mosambiku, Zimbabwe a Malawi patrně více než 180 mrtvých. Stovky lidí se stále pohřešují a desítky tisíc vesničanů jsou odříznuty od okolního světa kvůli nesjízdným cestám a přerušenému telefonickému spojení. Informovala o tom…

Strach z upírů v Malawi vyvolal lidové bouře, rozzuřené davy lynčují a upalují podezřelé

09.12. 12:24

Mulanje - Vyprávění o upírech se v Malawi mění v hysterii. V zemi jsou tradiční pověry mezi obyvatelstvem velmi rozšířeny. Mimo jiné tu jsou zabíjeni albíni, jimž jsou odebírány orgány používané v obřadech černé magie.

Dav v Malawi brutálně ubil další "upíry", jedna z obětí trpěla epilepsií

20.10. 15:31

Lilongwe - V Malawi se dál šíří zvěsti o upírech a od září už skupiny beroucí spravedlnost do vlastních rukou zabily nejméně osm lidí podezřelých z vysávání krve. Nejnovější dva případy se staly tento týden na jihu země.

reklama

Lidé v Malawi mají strach z upírů, vláda vyhlásila zákaz nočního vycházení

11.10. 08:01

Lilongwe - V Malawi se šíří strach z bytostí, které prý pijí lidskou krev jako součást magických rituálů. Rozvášněný dav už zabil pět "upírů". Vláda africké země proto v obavách z pokračování násilností zavedla zákaz nočního vycházení.

Ve třech afrických zemích bude otestována vakcína proti malárii

25.04. 08:04

Nairobi - Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila, že byly vybrány k testování první vakcíny proti malárii.  Jedná se o africké státy Keňa, Malawi a Ghana. WHO doufá, že malárie bude do roku 2040 zcela vymýcena. Rezistence vůči lékům proti malárii a přípravkům k hubení komárů se přitom…

V Malawi se převrátila loď, utonulo nejméně pět osob

18.04. 09:38

Lilongwe - Nejméně pět osob zemřelo při lodní nehodě na jezeře Malawi.

Zpěčka Madonna může adoptovat další dvě děti z Malawi, rozhodl soud

07.02. 17:26

Lilongwe - Nejvyšší soud v Malawi rozhodl, že americká zpěvačka Madonna může adoptovat dvě děti z této africké země.

Muž s HIV zneužíval mladé dívky. Styk s nimi měl prý kvůli "duševní očistě"

Aktualizovali jsme 18.11.2016, 19:32, 18.11. 15:32

Lilongwe - Tento týden bude v Malawi vynesen verdikt nad mužem, který měl v rámci „duševní očisty dívek“ pohlavní styk nejméně se 104 dospívajícími dívkami. Časem zjistil, že je HIV pozitivní, přesto ve svých sexuálních praktikách pokračoval.

reklama
Fotogalerie