Články k tématu: mince

Hledač pokladů vyrazil do Moravského krasu. Nález ohromil archeology

11.01. 10:31

Amatérský hledač pokladů našel v Moravském krasu na Blanensku pomocí detektoru kovů 50 stříbrných mincí pravděpodobně z 16. století. Nález ohlásil, archeolog muzea pak v místě dohledal dalších 12 mincí. ČTK to dnes řekla ředitelka Muzea Blanenska Pavlína Komínková.

Janu Novotnou uctí pamětní mince

04.05. 18:24

Praha - Po Martině Navrátilové a Janu Kodešovi má pamětní minci také další vítězka wimbledonské dvouhry Jana Novotná. V Jablonci nad Nisou minci s portrétem slavné české tenistky vyrazil její kamarád a spoluhráč Cyril Suk a dnes byla představena v Praze. Česká mincovna ještě letos vydá mince na…

Sklep domu v Říčanech ukrýval středověké mince, poklad schovávali před Žižkou

12.04. 16:42

Říčany (u Prahy) - Ve sklepní chodbě jednoho z domů na říčanském náměstí byly ukryty středověké mince. Majitelé domu poklad objevili v 90. letech a letos v březnu ho předali muzeu k odbornému zpracování, které potrvá několik měsíců.

reklama

Zájemce v Praze zakoupil polskou minci za více než dva miliony korun

02.12. 20:41

Praha - Za více než 2,1 milionu korun byl na dnešní aukci v Praze vydražen polský desetidukát z konce 16. století. V Česku je tato mince unikátní.

Papež František nechce svůj portrét na vatikánských euromincích

28.01. 18:26

Vatikán - Papež František si nepřeje, aby vatikánské euromince nadále zdobil jeho obličej.

Na Pardubicku se našly další mince, hodnota pokladu je nevyčíslitelná

26.08. 11:35

Pardubice - Původní nález stříbrných mincí z přelomu 10. a 11. století odevzdaný do sbírek Východočeského muzea čítal celkem 780 položek, při podrobném průzkumu lokality u Chýště na Pardubicku archeologové našli dalších 745 mincí, jejich zlomků či shluků celých mincí.

Nálezce, který našel u Humpolce vzícné mince, dostane odměnu téměř půl milionu

12.07. 13:26

Humpolec - Nálezce, který loni poblíž Horních Rápotic u Humpolce na Pelhřimovsku objevil vzácné mince z doby třicetileté války, se může těšit na půlmilionovou odměnu.

Muž při kopání bazénu našel poklad. A to přímo pohádkový

Aktualizovali jsme 15.6.2016, 19:29, 15.06. 10:53

Bratislava - Majitel domu v Kostolných Kračanech na Slovensku našel na svém pozemku unikátní poklad. V keramické nádobě několik čísel pod zemí bylo ukryto 312 stříbrných mincí. Muže teď čeká pohádková odměna.

Stříbrný poklad: Nálezce objevil keramický plný mincí

18.05. 19:16

Jihlava – Stříbrný poklad náhodou nalezl muž u Bystřice nad Pernštejnem na Žďársku. Podle krajské radní Marie Kružíkové má poctivý nálezce ze zákona nárok na odměnu.

Speciální mince k výročí Karla IV. se vyprodala v rekordním čase, i přes vyšší cenu

10.05. 16:49

Praha - Stříbrná kilová stodolarová mince s vyobrazením Karla IV. se vyprodala za rekordně krátkou dobu. Jeden exemplář stál téměř 40 tisíc korun a k mání jich bylo celkem 100. První polovina nákladu našla své majitele za první týden. Jak se výročí narození největšího Čecha přiblížilo, vzrostla i…

Dělníci při práci v podzemí našli poklad, který se zapíše do historie

29.04. 13:37

Sevilla - Dělníci při práci pod zemí poblíž španělské Sevilly našli přes půl tuny vzácných antických mincí. Zcela unikátní poklad se nacházel v 19 amforách.

Turistka objevila vzácnou minci s císařem Augustem, poctivě ji odevzdala úřadům

15.03. 11:34

Jeruzalém - Izraelská turistka našla ve východní Galileji zlatou minci s portrétem římského císaře Augusta. Jedná se teprve o druhou nalezenou minci tohoto druhu.

reklama
Fotogalerie