Články k tématu: pěstounská péče

Norsko v otevřeném konfliktu s Polskem? Senátorka upozorňuje také na případ českých dětí v Norsku

Aktualizovali jsme 19.2.2019, 15:14, 15.02. 09:50

Senátorka Jitka Chalánková v otevřeném dopisu připoměla komplikovanou kauzu dětí Evy Michalákové, které byly v Norsku odebrány děti. Případ se aktualizoval v souvislosti s tím, že došlo k diplomatické roztržce mezi Norskem a Polskem. Pro Globe24.cz se exkluzivně vyjádřila Jitka Chalánková.

Třetina Čechů by uvažovala o adopci. Má to ale háček

09.11. 13:47

V české společnosti je relativně vysoká ochota uvažovat o pěstounství nebo adopci dětí, uvažuje o ní skoro třetina lidí. Případným zájemcům ale chybí informace o možnostech náhradní rodinné péče a odrazuje je především složitý proces. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury Median pro Asociaci…

Policie uzavřela případ pěstounky z Rokycan, holčička na následky týrání zemřela

14.02. 11:02

Rokycany - Policie uzavřela vyšetřování případu pěstounky z Rokycan. Mladá žena podle spisu opakovaně v dosud neupřesněném počtu případů napadala dítě. Dvouleté děvčátko na následky zranění hlavy v říjnu zemřelo.

reklama

Britská dívka byla umístěna k muslimským pěstounům. O svých zkušenostech promluvila do televize

Aktualizovali jsme 30.10.2017, 22:29, 30.10. 16:07

Londýn - Od chvíle, kdy se nastěhovala k pákistánským muslimským pěstounům, musela bílá Britka Rebecca Brownová reagovat na dotazy přátel, kteří se ptali, zda žije s teroristy. Dívka ale chce, aby lidé věděli, že její muslimští opatrovníci jsou stejní jako kterákoli jiná rodina, uvádí server BBC.

Dítě (†2) údajně týrané pěstounkou zemřelo na poranění hlavy, ukázala pitva

16.10. 14:30

Rokycany - Pitva prokázala, že děvčátko (2), které údajně týrala pěstounka, zemřelo na poranění hlavy. Ženě (25) hrozí až dvanáctileté vězení. Není ale vyloučeno, že policisté ještě její jednání překvalifikují na závažnější trestný čin s vyšší trestní sazbou.

Novinářka se vydala mezi údajné mladistvé migranty a jejich pěstouny. A její zpráva je alarmující

Aktualizovali jsme 6.10.2017, 23:20, 03.10. 09:22

Londýn – Novinářka britského konzervativního časopisu The Spectator Harriet Sergeantová se vydala do západního Londýna udělat rozhovory s pěstouny, kteří se mají starat o zranitelně děti, které potřebují péči. Přiznává, že byla v šoku, když zjistila, že pouze jedna z deseti oslovených rodin se…

Vodičková kritizuje přechodné pěstouny, nechtějí prý přijímat sourozence

27.04. 15:25

Praha - Bývalá šéfka Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková kritizovala podmínky přechodné pěstounské péče. Podle ní profesionální pěstouni nepřijímají sourozence, děti pak musí pobývat v náhradních rodinách. Vodičková, která nyní vede své nové Sdružení na ochranu ohrožených dětí (SOOD), to dnes…

Odborníci se nedokážou shodnout, jestli se mají malé děti posílat do ústavů

16.06. 19:38

Praha – V Senátu dnes proběhlo slyšení týkající se zamýšleného zákazu umisťování dětí do sedmi let do ústavů. Jeho účastníci také kladli důraz na větší podporu pěstounských rodin.

Děti se od pěstounů k rodičům vrací ojediněle. Co za to může?

Aktualizovali jsme 17.5.2016, 11:54, 17.05. 08:07

Praha - Od případu sourozenců Michalákových odebraných v Norsku úřady nepanuje obecně mezi Čechy důvěra k takovému systému péče. Statistika ale ukazuje, že ani v Česku se odebraným či odloženým dětem nedaří dostat zpátky k rodinám - hlavně kvůli chudobě. Informuje o tom deník Právo.

Malé děti by neměly být v dětských domovech. Jakou změnu chystá vláda?

06.04. 08:22

Praha - Malé děti do sedmi let věku možná už nebudou dětské domovy smět přijmout. Namísto toho by se jich ujali pěstouni. Počítá s tím návrh Rady vlády pro lidská práva. Ústavy jsou podle ní pro malé děti nevhodné. Informuje o tom MF Dnes.

reklama
Fotogalerie