Články k tématu: pohlavní zneužívání dětí

Sexuální predátoři v Česku. Dokument V síti má vážnou dohru

18.02. 16:20

Dokument Víta Klusáka a Barbory Chalupové V síti, který je šokující výpovědí o zneužívání dětí na internetu, bude součástí osvětové kampaně ve školách. Promítání snímku, nad kterým převzalo záštitu ministerstvo školství, si mohou školy objednat. Premiéru v kinech bude mít dokument 27. února.…

Americký pedofil Nader se přiznal. Nezletilého chlapce si vyhlédl v Česku

14.01. 08:56

Americký podnikatel George Nader, který byl klíčovým svědkem ve vyšetřování Roberta Muellera ohledně ruského vměšování do voleb v USA, bude odsouzen k nejméně desetiletému vězení poté, co se přiznal k sexuálnímu obchodu s dětmi a přechovávání dětské pornografie. Informovala o tom dnes agentura AP.

Církev čelí dalšímu skandálu. Co prováděli Legionáři Kristovi?

24.12. 09:04

Oběti sexuálního zneužívání knězi mexického katolického řádu Legionáři Kristovi ostře kritizují vnitřní zprávu, kterou ultrakonzervativní řád vydal o víkendu. Mimo jiné z ní vyplynulo, že nejméně 60 nezletilých zneužil i sám zakladatel Legionářů Kristových, Marcial Maciel. Podle obětí však zpráva…

reklama

Polská církev musí platit. Zneužívání dětí je jako mučení, rozhodl soud

09.10. 08:21

Polák, kterého jako ministranta v dětství zneužíval katolický kněz, má nárok na omluvu jak od tohoto muže, tak od dvou církevních institucí. Musí mu navíc vyplatit odškodnění 400.000 zlotých (asi 2,4 milionu korun). O pravomocném rozhodnutí odvolacího soudu v Gdaňsku informovala polská média.

Muž zneužil 39 chlapců. Soud ho pustil na svobodu

28.09. 16:44

Okresní soud Brno-venkov podmíněně propustil z vězení bývalého skautského vedoucího Martina Mertla, který si odpykával trest za zneužití desítek dětí. Mertl z Ústí nad Labem, který s kolegou Milanem Machátem podle dřívějších rozsudků zneužil 39 chlapců, o podmíněné propuštění požádal. Do vězení šel…

Kauza, která šokovala Německo. Soud vynesl tresty za zneužívání dětí v kempu

Aktualizovali jsme 5.9.2019, 12:38, 05.09. 10:53

Soud v německém Detmoldu dnes poslal na 12 a 13 let do vězení dva muže, kteří dlouhá léta zneužívali děti a mladistvé v kempu v Lügde na severozápadě země. Informovala o tom agentura DPA.

Děti si v německém kempu procházely peklem, v kauze zneužívání je další podezřelý

Aktualizovali jsme 4.7.2019, 15:28, 04.07. 14:47

Německá policie vyšetřuje v souvislosti s mnohonásobným a dlouholetým sexuálním zneužíváním dětí v kempu v západoněmeckém městečku Lügde dalšího možného pachatele. Policie kemp znovu prohledala, informovala dnes agentura DPA.

Zametání stop? Záznamy o sexuálním zneužívání duchovními byly ničeny, prozradil kardinál

23.02. 22:16

Církevní představitelé ničili dokumenty, které mohly usvědčit pachatele sexuálního zneužívání mladistvých duchovními, nebo takové svazky ani nezakládali. Na katolickém summitu o ochraně nezletilých v církvi to dnes ve Vatikánu řekl předseda německé biskupské konference Reinhard Marx. Uvedl také, že…

Kněz obviněný ze zneužívání dětí spáchal sebevraždu

22.10. 20:53

V Francii spáchal sebevraždu 38letý kněz vyšetřovaný kvůli podezření se sexuálního násilí vůči nezletilcům mladším 15 let. Byl nalezen oběšený na své faře ve městě Gien v departmentu Loiret, sdělily dnes orléanské biskupství a prokuratura města Montargis.

Vatikán přehlížel pedofilii? Důkazy mohou být v archivech, papež nařídil vyšetřování

06.10. 20:13

Papež František nařídil důkladně vyšetřit ve vatikánských archivech, zda církev přehlížela zprávy o činech nyní už bývalého kardinála Theodora McCarricka. Ten je obviněn ze zneužívání nezletilých a někteří tvrdí, že zprávy o těchto činech se do Vatikánu donesly už v roce 2000, tedy ještě předtím,…

Soud přiřkl dívce obří odškodné. Jako nezletilou jí zneužil kněz

02.10. 21:30

Odvolací soud v polské Poznani dnes potvrdil rozsudek, jímž soud první instance nařídil řádu Společnost Krista zaplatit odškodné milion zlotých (šest milionů Kč) a měsíčně vyplácet doživotní důchod 800 zlotých oběti, kterou jako třináctiletou dívku unesl a znásilňoval duchovní tohoto řádu katolické…

Papež dal chilskému knězi za zneužívání dětí nejtvrdší možný trest

28.09. 20:13

Papež František zpřísnil postih pro chilského kněze Fernanda Karadimu, kterého Vatikán už v roce 2011 uznal vinným ze sexuálního a psychického zneužívání mladistvých.

Polsko je v šoku: Kněz měsíce zneužíval malou dívku

17.09. 09:43

Varšava - Milion zlotých odškodnění (téměř šest milionů korun) a doživotní důchod 800 zlotých měsíčně (asi 4700 Kč) má platit polská katolická církev oběti, kterou jako třináctiletou dívku odvezl od rodičů a po několik měsíců zneužíval duchovní vyučující náboženství. Informoval o tom dnes list…

Vatikán kvůli zneužívání dětí sesadil dalšího kněze

16.09. 12:58

Santiago de Chile - Vatikán zbavil úřadu chilského kněze Cristiana Prechta, který je podezřelý z pohlavního zneužívání dětí a který byl už v roce 2012 potrestán kvůli nevhodnému chování vůči nezletilým. Podle agentury AFP to oznámilo arcibiskupství v chilské metropoli. Chilská prokuratura uvedla,…

Skandál na Slovensku: Děti zneužíval psycholog i kuchař. Zařízení přišlo o akreditaci až po dvou letech

05.09. 16:40

Bratislava - Téměř dva roky od provalení aféry ohledně zneužívání nezletilých dívek v soukromém výchovném zařízení na jihu Slovenska přišla tato instituce definitivně o povolení k činnosti. Informovala o tom televize Markíza. V případu byl již odsouzen psycholog zařízení, obvinění čelí i pomocný…

Církev protestuje proti povinnosti oznamovat zneužívání dětí. Ohání se zpovědním tajemstvím

31.08. 12:12

Sydney - Australská katolická biskupská konference (ACBC) odmítla zákony, podle nichž mají být kněží povinni oznámit polici zneužití dítěte, když se o něm dozvědí při zpovědi.

Australský arcibiskup z pedofilní kauzy se vyhnul věznici, trest si odpyká v domácím vězení

14.08. 11:19

Melbourne - Bývalý australský arcibiskup Philip Wilson (67), který byl odsouzen na jeden rok v kauze zneužívání dětí se na poslední chvíli vyhnul pobytu v normální věznici. Trest si ze zdravotních důvodů odpyká v domácím vězení.

Thajský mnich byl odsouzen na 114 let. A čeká ho další soud

09.08. 16:32

Bangkok - Buddhistický mnich známý pod jménem Luang Pu Nenkcham (39) dostal v Thajsku 114 let vězení za finanční podvody, praní špinavých peněz a dalších zločinů. Muž dlouhodobě provokoval veřejnosti svým rozmařilým životním stylem.

Žena zneužívala syna a prodávala ho přes internet, soud jí vyměřil tvrdý trest

07.08. 15:31

Freiburg - Matka, která zneužívala svého syna a prodávala ho prostřednictvím internetu pedofilům, dostala u německého soudu 12 a půl roku vězení. Její partner si má odpykat za mřížemi 12 let.

Kruté zneužívání mladistvých dívek? Organizace odhalila kruté zacházení s migranty v Itálii

31.07. 13:10

Italský deník Il Giornale přišel s alarmující zprávou. Podle jeho zjištění jsou mladé migrantky nuceny prodávat své tělo pašerákům, kteří je za to mají dostat z Itálie do Francie.

Skandál v dětském domově. Policie zadržela 10 osob, které měly zneužívat nezletilé dívky

29.07. 13:50

Dillí - V dětském domově na východě Indie vypukl skandál. Policie zadržela deset osob podezřelých ze zneužití 34 nezletilých dívek.

Australský premiér vyzval papeže, aby odvolal arcibiskupa odsouzeného kvůli zneužívání dětí

19.07. 12:40

Sydney - Australský premiér Malcolm Turnbull dnes vyzval papeže Františka, aby odvolal arcibiskupa Philipa Wilsona (67) odsouzeného za krytí zneužívání dětí jiným klerikem. Arcibiskup sice od vynesení rozsudku svou funkci nevykonává, odstoupit ale i přes četné protesty odmítl.

Australský arcibiskup byl potrestán za to, že kryl zneužívání dětí knězem

03.07. 08:44

Canberra - Soudce v australském městě Newcastle dnes vynesl trest na arcibiskupem Philipem Wilsonem, který kryl sexuální zneužívání dětí knězem. Má si odpykat rok ve vězení s tím, že bude moci o podmínečné prominutí zbytku trestu požádat po půl roce od jeho nastoupení.

Oběti zneužívané církví založili mezinárodní iniciativu

07.06. 22:00

Ženeva - Bojovníci proti sexuálnímu zneužívání v církvi založili v Ženevě společnou iniciativu End Clergy Abuse (Ukončete zneužívání kněžími, ECA). Přislíbili také pomoc dalším obětem.

reklama
Fotogalerie