Články k tématu: Policie Čína

Neštěstí v Číně: Zřítil se hotel, který sloužil jako karanténa. 30 lidí zavaleno

Aktualizovali jsme 7.3.2020, 21:44, 07.03. 15:55

Zhruba 30 lidí zůstává uvězněno v troskách po zřícení hotelu využívaného k izolaci osob kvůli novému koronaviru ve městě Čchüan-čou, které leží v jihovýchodní čínské provincii Fu-ťien. Dalších asi 40 lidí bylo zachráněno.

Čínský režim zneužívá epidemii Covid-19. Úřady rozšiřují opatření omezující svobody

26.02. 10:11

Pod pláštíkem závažnosti krize s koronavirem posilují čínské úřady masový dohled nad obyvatelstvem a rozšiřují opatření omezující svobodu.

Umlčeli ho? Zmizel čínský novinář, který informoval o koronaviru. Videa popouzela úřady

09.02. 21:05

Čínský právník a aktivista Čchen Čchiou-š', který ještě donedávna zveřejňoval kritické informace o epidemii nebezpečného koronaviru v čínském Wu-chanu, ve čtvrtek v noci zmizel. Jeho přátelé se obávají, že byl cíleně umlčen.

reklama

V Hongkongu vypukla barevná revoluce. Policie ztrácí nervy, zněly výstřely

26.08. 12:47

Během víkendových protestů v Hongkongu bylo zatčeno 65 lidí, nejmladšímu je 12 let. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na dnešní vyjádření místní policie. Ta zároveň potvrdila, že šest mužů zákona v neděli vytáhlo na obranu pistoli a jeden z nich vypálil varovný výstřel.

VIDEO děsivého útoku: Na nádraží vtrhl gang a mlátil cestující, 45 zraněných

Aktualizovali jsme 22.7.2019, 14:29, 22.07. 07:31

Desítky maskovaných mužů vyzbrojených kovovými a dřevěnými holemi vtrhly v neděli večer na vlakové nádraží v hongkongské čtvrti Yuen Long a zaútočily na kolemjdoucí a protivládní demonstranty, kteří se vraceli z protestní akce. Hospitalizováno bylo 45 zraněných, jeden je v kritickém stavu,…

Hongkong je jak po válce: Parlament vydrancovaný, Číně dochází trpělivost

Aktualizovali jsme 2.7.2019, 12:36, 02.07. 09:35

Správkyně Hongkongu Carrie Lamová dnes odsoudila, že skupina protestujících poničila parlamentní budovu. Na tiskové konferenci svolané ještě před svítáním uvedla, že propuštění zadržených by bylo v rozporu s principy právního státu. Stíhání původců násilí ze strany protestujících dnes podpořil i…

Útočnice s nožem zranila ve školce 14 dětí

26.10. 08:08

Útočnice s nožem ve školce v západočínském městě Čchung-čching dnes zranila 14 dětí. S odvoláním na sdělení čínské policie o tom informovala agentura AP.

V Číně popravili vraha devíti školáků. Ubodal je před školou

27.09. 19:48

Peking - V Číně byl dnes popraven muž, který v dubnu v centrální provincii Šen-si u střední školy zabil nožem devět studentů a dalších 11 zranil. Informovala o tom agentura Reuters.

Řádění čínského vraha má smutnou bilanci, devět lidí je mrtvých, desítka zraněných

28.04. 09:54

Peking - Devět mrtvých si v pátek vyžádaly útoky nožem u střední školy na severozápadě Číny. Jak dnes informovala agentura AP, policie již zadržela pravděpodobného pachatele, který dalších deset osob zranil. Ze zprávy není patrné, zda jsou mezi oběťmi děti.

Policisté z Hongkongu byli usvědčeni z brutality. Na demonstraci zbili spoutaného aktivistu

14.02. 11:59

Hongkong - Soud v Hongkongu dnes shledal sedm policistů vinnými z toho, že při masových demonstracích v roce 2014 zbili spoutaného aktivistu. Televizní štáb tehdy policisty nafilmoval, jak odvlekli demonstranta Kena Tsanga do tmavého zákoutí, kde ho zkopali a zmlátili pěstmi.

Čínská policie zakročila proti falešné terakotově armádě

13.01. 09:22

Peking - Policie v centrální části Číny zničila falešnou terakotovou armádu, která vznikla jako atrakce nedaleko sídla skutečné Terakotové armády ze třetího století před naším letopočtem a vydělávala na nic netušících turistech.

V Číně střeží univerzity komanda, může za to velké podvádění studentů

09.06. 16:22

Peking - Čína hodlá přitvrdit během přijímaček na vysoké školy. Studentovi, který bude přistižen při podvádění, od letoška hrozí až sedm let za mřížemi.

reklama
Fotogalerie