Články k tématu: Pražský Hrad

Soud zrušil odebrání prověrky Pilcovi, chyběly prý důkazy

13.05. 22:04

Praha - Městský soud v Praze zrušil rozhodnutí o odebrání bezpečnostní prověrky bývalému šéfovi Vojenské kanceláře prezidenta republiky Rostislavu Pilcovi. Senát vrácení případu Národnímu bezpečnostnímu úřadu (NBÚ) odůvodnil tím, že chyběly důkazy. Dnes o tom informovala Česká televize (ČT).

Osekané rozpočty: sněmovna dostane do rozpočtu o 10 milionů méně, Hrad o sto

09.05. 17:38

Praha - Poslanecká sněmovna by měla mít v rozpočtu na příští rok o 10,3 milionu korun méně, než jí přidělil letošní schválený rozpočet. Hospodařit by měla s výdaji 1,34 miliardy korun. Senát by měl mít v rozpočtu proti letošní schválené částce o 4,5 milionu korun navíc, tedy 605,2 milionu korun.…

Hradní stráž se převlékne do nového, klasické maskáče vojáci odloží

28.04. 17:09

Praha - Vojáci Hradní stráže by mohli nosit nové stejnokroje, které by byly určeny pro strážní službu. Nahradily by klasické maskáče. Uniformy výtvarníka Theodora Pištěka, ve kterých vojáci hlídají hradní brány nebo plní další ceremoniální povinnosti, se změny týkat nebudou. ČTK to řekl velitel…

reklama

Hradní stráž dostane posily i nové zbraně

28.04. 15:01

Praha - Vojáci Hradní stráže by měli v příštích letech dostat nové podpůrné zbraně, rozšířit by se mohly i jejich početní stavy. Počítá s tím velitel Hradní stráže Jiří Kývala, který loni v březnu převzal řízení ozbrojené síly hlídající Pražský hrad a lánský zámecký areál. Další směřování Hradní…

Hradní stráž se zapojí do zahraničních misí, vojáci budou sloužit v Afghánistánu

28.04. 14:55

Praha - Vojáky Hradní stráže čeká zapojení do zahraničních misí české armády. Již v červenci by prvních šest mělo odletět do Afghánistánu, kde budou hlídat členy leteckého poradního týmu. Ten pomáhá cvičit afghánské piloty vrtulníků a technický personál. ČTK to řekl velitel Hradní stráže Jiří…

Zemřel Antonín Maněna, deset let pracoval pro Václava Havla

28.04. 12:30

Praha - V pátek ve věku 71 let zemřel Antonín Maněna, někdejší ředitel hradní policie a přítel bývalého prezidenta Václava Havla. Na webu o tom dnes informovala Knihovna Václava Havla.

Pilc se možná vrátí na Hrad, soud zrušil rozsudek o odebrání prověrky

26.04. 19:18

Praha - Městský soud v Praze zrušil rozhodnutí o odebrání bezpečnostní prověrky bývalému náčelníkovi vojenské kanceláře prezidenta Rostislavu Pilcovi. Věc tak bude znovu projednávat Národní bezpečnostní úřad (NBÚ). Informuje o tom server Lidovky.cz. Pilc tvrdí, že podle dohody by se v případě…

Exšéf Hradní stráže byl zproštěn obžaloby

25.04. 16:33

Praha - Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 6 dnes zprostila obžaloby bývalého velitele Hradní stráže Petra Prskavce, který byl trestně stíhán kvůli špatnému čerpání náhrad nákladů na dopravu do zaměstnání. Státní zástupce, který navrhoval pro Prskavce trest 50.000 korun, se proti rozhodnutí na…

Zákon jež zakazuje dovoz "mučících nástrojů" bude novelizován

25.04. 12:07

Praha - Pravidla zahraničního obchodu se zbožím, které by mohlo být použito pro výkon trestu smrti, mučení nebo jiné nelidské zacházení, se zpřesní podle unijního nařízení. Vládní novelu příslušného zákona dnes schválil Senát. Většinou jde o technické úpravy, například se změní a také zkrátí název…

Bývalý šéf Hradní stráže se snaží očistit své jméno, údajně zneužil cestovní náklady

23.04. 17:35

Praha - Bývalý velitel Hradní stráže Petr Prskavec se snaží u soudu očistit své jméno. V případu, kdy údajně zneužil cestovní náklady a získal neoprávněně 17.000 korun, zazní ve středu závěrečné návrhy. ČTK to dnes zjistila u Obvodního soudu pro Prahu 6. V únoru 2017 dostala od Vojenské policie…

Bezpečnostní kontroly na Hradě čekají radikální změny

30.03. 13:17

Praha - Bezpečnostní kontroly u vstupů do areálu Pražského hradu zřejmě čekají změny. U Prašného mostu by se měly přesunout do hradních zahrad, kde vznikne zastřešené a vyhřívané kontrolní místo. U Hradčanského náměstí by Hrad rád situaci vyřešil ve spolupráci s pražským arcibiskupstvím.

Zemanův koncert pro příznivce stál víc než půl milionu

28.03. 20:35

Praha – Prezident Miloš Zeman pro své podporovatele uspořádal ve Španělském sále Pražského hradu 14. března, necelý týden po své druhé inauguraci, slavnostní koncert. Na akci pozval kolem tisícovky příznivců. Akce stála víc než půl milionu.

Proč se Paul Ryan nesešel se Zemanem? Americký politik odkázal na Hrad

27.03. 18:29

Praha - Předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan neřekl, proč se během svého pobytu v České republice nesetkal s prezidentem Milošem Zemanem.

Hrad má smůlu? Šéf Sněmovny reprezentantů USA přiletí do Prahy, se Zemanem se nesetká

23.03. 12:52

Praha - Předseda Sněmovny reprezentantů USA Paul Ryan se v pondělí setká s českým premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). V úterý se zúčastní uzavřené debaty se studenty a konference v Senátu, vystoupí také na zvláštní schůzi Sněmovny. S prezidentem Milošem Zemanem se ovšem nesetká.

Hrad prolomil mlčení: Jak to bylo s cestou Mynáře a Nejedlého do Číny?

20.03. 08:02

Praha - Pražský hrad se po několika dnech vyjádřil k cestě kancléře prezidenta Miloše Zemana Vratislava Mynáře a dalšího Zemanova poradce Martina Nejedlého do Číny. nad cestou se pozastavovali také někteří politici, které zajímalo, kolik vše stálo a kdo to platil.

Zeman na Hradě oslaví inauguraci, tisícovce hostů zahraje Michal David, Vondráčková či Hůlka

13.03. 14:14

Praha - Prezident Miloš Zeman bude ve středu ve Španělském sále Pražského hradu oslavovat svou inauguraci, pozval na tisíc hostů. Po projevu hlavy státu bude následovat hudební program, který uzavře píseň Pár přátel stačí mít.

Zemanova inaugurace: Zdravotní problémy prezidenta byly zjevné

Aktualizovali jsme 9.3.2018, 23:14, 08.03. 18:15

Praha - Miloš Zeman složil dnes odpoledne prezidentský slib a zahájil tím své druhé pětileté funkční období. Letošní ceremoniál oproti předchozímu doznal několika změn a pro prezidenta, který má kvůli nemoci potíže s chůzí, byl méně náročný.

Na Hrad přišli odpůrci i příznivci Zemana, centrem Prahy prošel protestní pochod

08.03. 19:12

Praha - Inauguraci prezidenta Miloše Zemana si nenechali ujít jeho příznivci i odpůrci, do areálu Pražského hradu jich však oproti očekávání dorazily jen desítky. Střety obou táborů zůstaly ve slovní rovině. Zatímco Zemanovi sympatizanti třímali v rukou papírové české vlaječky, odpůrci mu na…

Pozvěte na inauguraci všechny rektory, žádají Vondráčka šéfové poslaneckých klubů

06.03. 21:48

Praha - Představitelé sněmovních klubů dnes vyzvali předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (ANO), aby pozvat na inauguraci prezidenta Miloše Zemana všechny rektory vysokých škol i všechny hejtmany. Vondráček uvedl, že Sněmovna zve na společnou schůzi všechny poslance, senátory a členy vlády.

Zemanova inaugurace se blíží, možná přijede i jeho dcera Kateřina

06.03. 20:04

Praha – Prezident Miloš zeman ve čtvrtek složí slib ve Vladislavském sále dvě hodiny po poledni do rukou předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD). Jeho inauguraci doprovodí i koláčky napečené první dámou Ivanou Zemanovou a lánskými kuchařkami a možná přítomnost dcery Kateřiny.

Zemana ve čtvrtek čeká inaugurace, provoz Hradu bude omezen

05.03. 16:37

Praha - Inaugurace prezidenta Miloše Zemana ve čtvrtek omezí chod Pražského hradu. Ve čtvrtek 8. března bude omezen přístup na první nádvoří a část druhého a třetího nádvoří. Opatření začnou platit v šest hodin ráno a potrvají celý den do 20:00.

Zemanova inaugurace se bude konat 8. března, standarta se tentokrát stahovat nemusí

27.02. 18:06

Praha - Svůj druhý prezidentský slib Miloš Zeman podepíše 8. března na Pražském hradě u stolu, který používal Tomáš Garrigue Masaryk. Na zhruba hodinový ceremoniál ve Vladislavském sále bylo pozváno na 700 hostů.

Co když budou předčasné prezidentské volby? Věc se může pěkně zkomplikovat

Aktualizovali jsme 15.2.2018, 22:13, 15.02. 20:14

Praha - Podle politického komentátor Jiřího Peheho by bylo zapotřebí, upravit zákon o přímé volbě prezidenta. Pokud totiž prezident nedokončí pětiletý mandát například z důvodu smrti, měly by se nové volby konat do sto dní, což je pro sběr podpisů případných kandidátů krátký časový úsek.

Kruliš se stal šéfem hradního protokolu. "Proslavil" se havárií v policejním supervoze

01.02. 13:57

Praha - Šéfem protokolu se v Kanceláři prezidenta republiky stal Vladimír Kruliš (36). Ve funkci nahradil Miroslava Sklenáře, který se vrací do čínské CEFC. Kruliš dosud působil jako zástupce ředitele protokolu.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací