Články k tématu: Pražský Hrad

Co když budou předčasné prezidentské volby? Věc se může pěkně zkomplikovat

Aktualizovali jsme 15.2.2018, 22:13, 15.02. 20:14

Praha - Podle politického komentátor Jiřího Peheho by bylo zapotřebí, upravit zákon o přímé volbě prezidenta. Pokud totiž prezident nedokončí pětiletý mandát například z důvodu smrti, měly by se nové volby konat do sto dní, což je pro sběr podpisů případných kandidátů krátký časový úsek.

Kruliš se stal šéfem hradního protokolu. "Proslavil" se havárií v policejním supervoze

01.02. 13:57

Praha - Šéfem protokolu se v Kanceláři prezidenta republiky stal Vladimír Kruliš (36). Ve funkci nahradil Miroslava Sklenáře, který se vrací do čínské CEFC. Kruliš dosud působil jako zástupce ředitele protokolu.

Nové rektory nemrzí, že jim dekrety nepředá Zeman. většina z nich to zjistila až z médií

29.01. 19:10

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval nově jmenované rektory vysokých škol. Tradiční ceremoniál na Pražském hradě ale neproběhl. Rektorům to ale údajně nevadí a nemrzí je to.

reklama

Zeman na Hradě jmenoval 12 rektorů, žádný ceremoniál se ale nekonal

29.01. 16:32

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval do funkce 12 rektorů, kteří mají nastoupit do úřadu v únoru a v dubnu. Jmenování neprovázel ceremoniál, který se v minulosti u těchto příležitostí obvykle konal na Hradě.

Čtvrt milionu měsíčně a bydlení na Hradě. Jak si žij prezident?

27.01. 14:27

Praha - Podobně jako ostatní čeští vrcholní politici dostává také prezident plat, jehož výše se odvozuje od průměrné mzdy v nepodnikatelské sféře. Od začátku letošního roku činí prezidentský plat 252.800 korun hrubého. To ale není zdaleka vše.

Drahoš není Havel, komentují volby Slováci

Aktualizovali jsme 26.1.2018, 22:32, 26.01. 12:09

Bratislava/Praha - Na výsledek českých prezidentských voleb s napětím čekají na Slovensku. Prý se rozhodne o tom, zda zemi povede nudný proevropský akademik se slušným vystupováním nebo žoviální politik s prokremelskou rétorikou, postavenou na zastrašování.

Směřování ČR po volbách? Brusel je zvědavý

25.01. 14:08

Brusel/Praha - V Bruselu je volba českého prezidenta sledována s poněkud menším zaujetím než například vlekoucí se vyjednávání o nové německé vládě. Město, kde sídlí většina institucí EU, čeká na to, jaké budou další české postoje ke klíčovým otázkám, které nyní unie řeší.

Korunovační klenoty jsou opět pod zámkem. Čeká je další zkoumání

24.01. 14:45

Praha - Korunovační klenoty se dnes po deseti dnech vrátily do Korunní komory ve svatovítské katedrále. Při ohledání před uložením odborníci zjistili, že klenoty nevyžadují zásadní údržbu, pouze je očistili lihem.

Ve Vladislavském sále Pražského hradu jsou vystaveny korunovační klenoty

16.01. 08:12

Praha - V rámci oslav 100. výročí vzniku Československa a 25. založení České republiky začne dnes ve Vladislavském sále Pražského hradu výstava Symbolická moc českých korunovačních klenotů.

Obrovský plat a bydlení na Hradě. Na co má nárok prezident?

13.01. 17:10

Praha - Podobně jako ostatní čeští vrcholní politici dostává také prezident plat, jehož výše se odvozuje od průměrné mzdy v nepodnikatelské sféře. Od začátku letošního roku činí prezidentský plat 252.800 korun hrubého, k tomu má hlava státu podle zákona nárok také na "víceúčelovou paušální náhradu…

Pražský Hrad si dnes připomněl vznik ČR

01.01. 14:36

Praha - Slavnostním střídáním Hradní stráže a mimořádným otevřením návštěvních místností Pražský hrad připomíná výročí 25 let od vzniku České republiky.

Kontrolní rámy u vstupů na Pražský hrad zůstanou. Hrozí nám snad nebezpečí?

30.12. 19:36

Praha - Bezpečnostní kontroly u vstupů na Pražský hrad budou pokračovat i nadále. Jejich zachování doporučily bezpečnostní složky, uvedl dnes mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček

Kde je konec kauzy Peroutka? Hledat přestal i Ovčáček

30.12. 12:48

Praha - Kauza s novinovým článkem, o kterém je prezident Miloš Zeman přesvědčen, že existuje, stále nemá konce. Už více než rok má na stole dovolání Nejvyšší soud, které dostal od obou zúčastněných stran.

Co by změnili kandidáti na prezidenta? Hlavně personální změny, vadí ale i rámy u vchodu

30.12. 10:15

Praha - Personální změny ve složení Kanceláře prezidenta republiky nebo odstranění bezpečnostních rámů u vstupů na Pražský hrad slibují uchazeči o Hrad v případě zvolení prezidentem.

Korunovační klenoty budou na Hradě vystaveny v nové vitríně, návštěvníky čeká jedna novinka

26.12. 12:21

Praha - Korunovační klenoty budou zdarma vystaveny ve Vladislavském sále od 16. až 23. ledna v rámci cyklu výstav k oslavám stého výročí založení Československa. Tentokrát je uvidíme v nové vitríně.

Kandidáti pro prezidenta nejsou pro zákonnou úpravu postavení manželky

24.12. 14:49

Praha - Prezidentští kandidáti nejsou pro zákonnou úpravu postavení manželky prezidenta. Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš pro nový zákon nevidí důvod, ani textař Michal Horáček se vznikem speciálního zákona nesouhlasí.

Výročí 100 let od vzniku Československa: Pražský hrad vystaví Zlatou bulu sicilskou či vzácný evengeliář

24.12. 11:36

Praha - Výstava "V základech státnosti" na Pražském Hraděbude první z velkých expozic, kterými bude připomenuto výročí 100 let od vzniku Československa. Navazovat na ni bude vystavení korunovačních klenotů a další významné expozice s unikátními předměty.

Loňské potíže se nebudou opakovat? Pražský hrad bude otevřen až do konce půlnoční mše

22.12. 13:41

Praha - Loni o Vánocích kvůli zvýšeným bezpečnostním opatřením policie uzavřela Pražský hrad o půlnoci. Lidé, kteří přišli se zpožděním na půlnoční mši, se do katedrály svatého Víta nedostali. Letos by se taková situace opakovat neměla.

Komentář: Peleton prezidentského závodu se trhá, největší boj bude o druhé a poslední místo

Aktualizovali jsme 20.12.2017, 22:27, 20.12. 17:55

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO - První kolo prezidentské volby se odehraje už druhý týden v lednu. Kvůli vánočním svátkům se dá očekávat, že nejostřejší a rozhodující fáze kampaně přijde až po Novém roce. Už teď je ale jasné, že největší boj svedou kandidáti o druhé místo. Pomyslná řežba se dá očekávat…

Prezidentské kampaně jsou podle politologů nudné

16.12. 14:30

Praha - Bez výrazných zlomů či překvapení pokračuje podle politologů předvolební kampaň pro druhou přímou volbu prezidenta České republiky. Podle politologů oslovených ČTK se v uplynulých měsících žádný z uchazečů o post prezidenta nedopustil výrazného přešlapu, nikdo z devíti kandidátů podle nich…

Ovčáček zažaluje politika, který tvrdil, že Zeman má rakovinu

07.11. 19:35

Praha/Brno - Prezidentská kancelář chystá žalobu a trestní oznámení na radního obvodu Brno-střed Svatopluka Bartíka (Žít Brno) za jeho vyjádření na sociálních sítích, že prezident Miloš Zeman má rakovinu.

Do prezidentských voleb se chce zaregistrovat analytik Toman, prý má podpisy občanů

07.11. 12:09

Praha - Zájem zapojit se do lednových prezidentských voleb projevilo v uplynulých měsících více než 20 uchazečů. Někteří z nich už od svého záměru odstoupili, nově například Ivan Smetana. Další z kandidátů Josef Toman tvrdí, že má k dispozici téměř 75.000 podpisů občanů.

Firma, která opravovala Hrad, darovala statisíce SPO

30.10. 22:25

Praha - Firma Avers, která od loňského léta opravovala restauraci Na Baště v areálu Pražského hradu, darovala 300.000 korun Straně práv občanů.

Na muže spadl strom. Vichřice Herwart má v Česku třetí oběť

30.10. 13:30

Liberec/Praha - Nedělní vichřice v Česku má třetí oběť. Muž z Bělé pod Bezdězem podlehl zraněním, která utrpěl, když na něj spadl strom. Kvůli následkům bouře zůstaly dnes uzavřeny Královská zahrada a Jelení příkop v areálu Pražského hradu. Uzavírka je naplánována i na úterý.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací