Články k tématu: řidiči

Muži odtáhli auto, posléze dostal pokutu za rychlost. Kde se stala chyba?

18.08. 08:23

Kazaň - Marsel Sadrijev z Tatarstánu v ruském Povolží nejprve přišel kvůli odtahu u auto a posléze mu ještě přišla pokuta za rychlou jízdu. Policejní inspekce nakonec uznala, že se vloudila chybička.

Držíte při řízení správně volant? Některé polohy vás mohou stát život

16.08. 12:39

Praha - Správná poloha za volantem může při nehodě zachránit život, proto je důležité udělat si v autě pohodlí, ale dodržovat některé základní bezpečnostní principy. Jak správně sedět, abyste neohrozili sebe ani ostatní spolucestující?

Řidička vybrzdila dodávku, papíry nemá

12.08. 17:14

Pardubice - Pořádně divoký týden připravila policistům z Pardubického kraje jistá třiadvacetiletá řidička. Ta totiž nejprve minulou středu vybrzdila dodávku, v sobotu pak policejním hlídkám ujížděla 120 kilometrů.

reklama

Opilců za volantem radikálně ubylo. Stát plánuje ještě více přitvrdit

10.08. 09:01

Praha - Čeští řidiči se ukáznili - mnohonásobně ubylo obětí, nehod i přestupků, při kterých figuroval alkohol. I přesto stát proti alkoholu za volantem ještě přitvrdí. Jednou odebraný řidičák už nebude tak lehké získat zpět a leckdo ho už nezíská nikdy. Informuje o tom dnešní Právo.

Umíte vytvořit pruh pro záchranáře? V zahraničí platí jiná pravidla

Aktualizovali jsme 19.7.2016, 11:57, 19.07. 08:31

Praha - Uvolnit místo projíždějícím záchranářům je povinností každého řidiče. V zahraničí ale platí jiná pravidla pro to, jako nouzový pruh vytvořit.

Poláci mají trik, jak nepřijít o řidičák. Na internetu se rozjel velký byznys

14.07. 09:06

Varšava - V Polsku se na internetu rozjel obchod s trestnými body za dopravní přestupky. Polští řidiči je prodávají cizincům, kteří na oplátku poskytnou své osobní údaje. Zájem mají hlavně Ukrajinci.

Řidič nadýchal přes 3,5 promile. Pak promluvil...

08.07. 18:13

Praha - Více než tři a půl promile alkoholu měl v dechu řidič, který se ve čtvrtek snažil ujet před hlídkou pražských strážníků. Centrem města se řítil i 140 kilometrů v hodině, strážníkovi na motocyklu ale neujel. A nakonec ani neutekl.

Zfetovaný mladý řidič se snažil ujet policistům, zastavil se až po varovném výstřelu

07.07. 10:03

Brandýs nad Labem - V noci na čtvrtek stíhali policisté prchajícího řidiče v Brandýse nad Labem. Mladého muže (24) zastavila hlídka kvůli kontrole, ten se ale po chvilce výslechu rozhodl policistům utéct. Zastavil ho až jeden varovný výstřel do vzduchu.

Chybí řidiči autobusů, musí se rušit některé pravidelné spoje

Aktualizovali jsme 6.7.2016, 20:12, 06.07. 09:30

Praha - Nedostatek řidičů autobusů donutil některé společnosti k rušení pravidelných spojů. Desítek spojů se každý pracovní den nedočkají lidé například v Praze nebo v jižní části Středočeského kaje. Dopravcům chybí už tisíce řidičů a situace se stále zhoršuje. Nízké platy a neúnosná pracovní doba,…

Opilá řidička ve vysoké rychlosti kličkovala na silnici. Strážníci ji naměřili 2 promile

05.07. 13:30

Praha - V noci na dnešek zadrželi strážníci v pražských Strašnicích řidičku osobního auta. Ve vysoké rychlosti kličkovala po čtyřproudé silnici a není se co divit. Nadýchala dvě promile.

Jsou za volantem lepší muži, nebo ženy? Bodový systém po desete letech promluvil

27.06. 08:07

Praha - Letos uplynulo 10 let od zavedení bodového systému na českých silnicích. Za tu dobu se ukázalo, že ženy jsou mnohem ukázněnější řidiči než muži.

Deset let bodového systému: O řidičák přišlo už 40 tisíc lidí

19.06. 10:33

Praha - Statistiky ministerstva dopravy ukazují, že maximum trestných bodů za desetiletou historii bodového systému v Česku nasbíralo 39.507 řidičů, tedy zhruba 0,6 procenta všech šoférů. Besip si bodový systém pochvaluje.

Opilá řidička chtěla policistům ujet couváním, pokusila se i utéct

13.06. 08:14

Orlová - Dlouhé minuty naháněli po Karvinsku policisté mladou řidičku ve Škodě Forman. Sedmadvacetiletá žena se hlídce snažila za každou cenu ujet. Z jednoduchého důvodu, měla v krvi téměř promile alkoholu. Policisté nakonec řidičku dostihli.

Řidič ohrožoval desítky lidí. Neměl ani řidičák

10.06. 14:46

Ostrava - Mladý řidič v úterý dopoledne zběsile prchal před spravedlností poté, co přejel křižovatku na červenou. Policie muže pronásledovala z Ostravy do Petřvaldu na Karvinsku, kde ho nakonec za velmi dramatických okolností zadržela i s jeho nezletilou spolujezdkyní.

Dopravní chaos: Kvůli rozkopaným silnicím policie nabádá řidiče, aby vjížděli do zákazu

06.06. 08:18

Zábřeb - Zábřeh na Šumpersku je asi jedinou obcí v Česku, kde městská policie vyzývá řidiče, aby porušovali zákony. Vládne tu totiž naprostý dopravní chaos. Ulice jsou rozkopané, všude zákazy vjezdu a město místo toho, aby situaci nějak řešilo a třeba značky odstranilo, nabádá prostřednictvím…

Dva řidiči se navzájem obviňovali. Policie z videa zjistila, že vinni jsou oba

05.06. 21:51

Trutnov - Na televizi Nova se obrátil řidič autobusu, kterého v obci Pilníkov na Trutnovsku nebezpečně předjížděl a vybržďoval řidič stříbrné oktávie. Dokládá to záznamy z kamery umístěné v kabině. Profesionální řidič tvrdí, že za 18 let praxe se s takovým jednáním ještě nesetkal. Jenže na policii…

Bodový systém bude přísnější, lidé novinky většinou schvalují

03.06. 16:35

Praha - Ministerstvo dopravy plánuje změnit současnou podobu bodového systému, měl by být o hodně přísnější než doposud. Veřejnost měla měsíc na to, aby se k návrhu vyjádřila. Některé z podnětů lidí teď ministerstvo do návrhu zapracuje. Vládě ho chce předložit do prázdnin.

Nepojedou autobusy? Řidiči začínají chystat protestní akce kvůli nízkým platům

25.05. 13:06

Praha - Předseda Odborového svazu dopravy Luboš Pomajbík dnes oznámil, že řidiči veřejné autobusové dopravy začali chystat protestní akce kvůli nízkým platům. Vyloučena není ani generální stávka.

Polský řidič kamionu, který se srazil s vlakem, si od soudu odnesl podmínku

24.05. 14:38

Frýdek-Místek - Okresní soud ve Frýdku-Místku udělil podmínku řidiči polského kamionu, který se loni v prosinci na přejezdu srazil s osobním vlakem. Muž nesmí v Česku řídit po dobu pěti let.

Změny v dopravě se řidičům nelíbí. Přišli s těmito návrhy

Aktualizovali jsme 22.5.2016, 21:52, 22.05. 08:37

Praha - Ministerstvo dopravy plánuje změnit systém fungování bodového systému. Měl by být o hodně přísnější než doposud, kompletní přehled změn představil ministr v dubnu. Řidiči pak měli měsíc na to, aby se k nim vyjádřili. A nadšení zrovna nebyli.

Na silnicích jezdí řidiči se špatným zrakem. Průzkum přinesl alarmující výsledky

21.05. 13:04

Praha - Už potřetí se v Česku konal preventivní průzkum Bezpečně za volantem, který zjišťoval, jak jsou na tom řidiči se zrakem. Výsledky jsou alarmující.

Nezodpovědná matka a řidička. V autě vezla dítě, když nadýchala téměř 3 promile

16.05. 10:54

Znojmo - Policisté v Hodonicích na Znojemsku zastavili řidičku (39), nadýchala téměř tři promile. V autě navíc vezla roční dítě.

Ministerstvo se ohradilo proti mylné informaci o nových reflexních vestách

Aktualizovali jsme 10.5.2016, 17:14, 10.05. 15:34

Praha - Ministerstvo dopravy se na svém webu důrazně ohrazuje proti informacím některých médií, podle nichž mají motoristé v souvislosti se změnou vyhlášky, kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích, měnit výstražné vesty v povinné výbavě vozidla. Z dané vyhlášky žádná taková…

Jak počítat uprchlíky? Na severu Francie pomáhají i řidiči autobusů

Aktualizovali jsme 4.5.2016, 11:31, 04.05. 09:17

Caen - Do Evropy v posledních letech dorazili miliony migrantů. Nyní počty klesají. Na severu Francie mají pomáhat s jejich sledováním i řidiči autobusů.

reklama
Fotogalerie