Články k tématu: řidiči

Jsou za volantem lepší muži, nebo ženy? Bodový systém po desete letech promluvil

27.06. 08:07

Praha - Letos uplynulo 10 let od zavedení bodového systému na českých silnicích. Za tu dobu se ukázalo, že ženy jsou mnohem ukázněnější řidiči než muži.

Deset let bodového systému: O řidičák přišlo už 40 tisíc lidí

19.06. 10:33

Praha - Statistiky ministerstva dopravy ukazují, že maximum trestných bodů za desetiletou historii bodového systému v Česku nasbíralo 39.507 řidičů, tedy zhruba 0,6 procenta všech šoférů. Besip si bodový systém pochvaluje.

Opilá řidička chtěla policistům ujet couváním, pokusila se i utéct

13.06. 08:14

Orlová - Dlouhé minuty naháněli po Karvinsku policisté mladou řidičku ve Škodě Forman. Sedmadvacetiletá žena se hlídce snažila za každou cenu ujet. Z jednoduchého důvodu, měla v krvi téměř promile alkoholu. Policisté nakonec řidičku dostihli.

reklama

Řidič ohrožoval desítky lidí. Neměl ani řidičák

10.06. 14:46

Ostrava - Mladý řidič v úterý dopoledne zběsile prchal před spravedlností poté, co přejel křižovatku na červenou. Policie muže pronásledovala z Ostravy do Petřvaldu na Karvinsku, kde ho nakonec za velmi dramatických okolností zadržela i s jeho nezletilou spolujezdkyní.

Dopravní chaos: Kvůli rozkopaným silnicím policie nabádá řidiče, aby vjížděli do zákazu

06.06. 08:18

Zábřeb - Zábřeh na Šumpersku je asi jedinou obcí v Česku, kde městská policie vyzývá řidiče, aby porušovali zákony. Vládne tu totiž naprostý dopravní chaos. Ulice jsou rozkopané, všude zákazy vjezdu a město místo toho, aby situaci nějak řešilo a třeba značky odstranilo, nabádá prostřednictvím…

Dva řidiči se navzájem obviňovali. Policie z videa zjistila, že vinni jsou oba

05.06. 21:51

Trutnov - Na televizi Nova se obrátil řidič autobusu, kterého v obci Pilníkov na Trutnovsku nebezpečně předjížděl a vybržďoval řidič stříbrné oktávie. Dokládá to záznamy z kamery umístěné v kabině. Profesionální řidič tvrdí, že za 18 let praxe se s takovým jednáním ještě nesetkal. Jenže na policii…

Bodový systém bude přísnější, lidé novinky většinou schvalují

03.06. 16:35

Praha - Ministerstvo dopravy plánuje změnit současnou podobu bodového systému, měl by být o hodně přísnější než doposud. Veřejnost měla měsíc na to, aby se k návrhu vyjádřila. Některé z podnětů lidí teď ministerstvo do návrhu zapracuje. Vládě ho chce předložit do prázdnin.

Nepojedou autobusy? Řidiči začínají chystat protestní akce kvůli nízkým platům

25.05. 13:06

Praha - Předseda Odborového svazu dopravy Luboš Pomajbík dnes oznámil, že řidiči veřejné autobusové dopravy začali chystat protestní akce kvůli nízkým platům. Vyloučena není ani generální stávka.

Polský řidič kamionu, který se srazil s vlakem, si od soudu odnesl podmínku

24.05. 14:38

Frýdek-Místek - Okresní soud ve Frýdku-Místku udělil podmínku řidiči polského kamionu, který se loni v prosinci na přejezdu srazil s osobním vlakem. Muž nesmí v Česku řídit po dobu pěti let.

Změny v dopravě se řidičům nelíbí. Přišli s těmito návrhy

Aktualizovali jsme 22.5.2016, 21:52, 22.05. 08:37

Praha - Ministerstvo dopravy plánuje změnit systém fungování bodového systému. Měl by být o hodně přísnější než doposud, kompletní přehled změn představil ministr v dubnu. Řidiči pak měli měsíc na to, aby se k nim vyjádřili. A nadšení zrovna nebyli.

Na silnicích jezdí řidiči se špatným zrakem. Průzkum přinesl alarmující výsledky

21.05. 13:04

Praha - Už potřetí se v Česku konal preventivní průzkum Bezpečně za volantem, který zjišťoval, jak jsou na tom řidiči se zrakem. Výsledky jsou alarmující.

Nezodpovědná matka a řidička. V autě vezla dítě, když nadýchala téměř 3 promile

16.05. 10:54

Znojmo - Policisté v Hodonicích na Znojemsku zastavili řidičku (39), nadýchala téměř tři promile. V autě navíc vezla roční dítě.

Ministerstvo se ohradilo proti mylné informaci o nových reflexních vestách

Aktualizovali jsme 10.5.2016, 17:14, 10.05. 15:34

Praha - Ministerstvo dopravy se na svém webu důrazně ohrazuje proti informacím některých médií, podle nichž mají motoristé v souvislosti se změnou vyhlášky, kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích, měnit výstražné vesty v povinné výbavě vozidla. Z dané vyhlášky žádná taková…

Jak počítat uprchlíky? Na severu Francie pomáhají i řidiči autobusů

Aktualizovali jsme 4.5.2016, 11:31, 04.05. 09:17

Caen - Do Evropy v posledních letech dorazili miliony migrantů. Nyní počty klesají. Na severu Francie mají pomáhat s jejich sledováním i řidiči autobusů.

Věřit navigaci se pokaždé nevyplácí. Řidič skončil na cyklostezce, kde uvízl

21.04. 09:04

Vsetín - Věřit navigaci se někdy nevyplácí. Řidiče kamionu na cestě ze Vsetína svedla z hlavní silnice na cyklostezku. Na malý most se samozřejmě nemohlo 25tunové auto vejít a návěs zůstal viset nad potokem.

Policie vám bude moct vzít řidičák za tyto prohřešky

15.04. 09:45

Praha - Řídili jste pod vlivem alkoholu? Policista vám může na místě sebrat řidičský průkaz. Nově by se seznam prohřešků, za které přijdete o řidičák, mohl ještě rozšířit. Ministerstvo dopravy totiž plánuje zpřísnit trestání neukázněných řidičů.

Hazardoval se životy lidí, po dálnici se řítil rychlostí 224 kilometrů, důvod úprku vás šokuje

13.04. 10:32

Trenčín - Dálnici u Trenčína si popletl se závodním okruhem řidič (46) černého audi. Policisté mu naměřili 224 kilometrů v hodině. Když zastavil, šokoval je důvodem, proč jede tak rychle.

Ťok plánuje přísnější podmínky pro začínající řidiče, odborníci jsou proti

31.03. 08:43

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) chce změnit podmínky pro začínající řidiče. Odborníci jsou však skeptičtí.

Hlídka zadržela dva opilé řidiče pár minut po sobě. Cestovali ve stejném voze

07.03. 13:50

Praha - Dva opilé řidiče zadrželi během několika minut policisté na pražském Smíchově. Oba hříšníci přitom cestovali ve stejném autě.

Řidičům hrozí kvůli sněhu pokuty, na tohle nezapomeňte

01.03. 17:01

Praha - S takovým sněžením, jaké včera Česko zažilo, počítal letos už málokdo. Není divu, že mnohé řidiče natolik zaskočilo, že zapomněli na nové předpisy.

reklama
Fotogalerie