Články k tématu: Severní Korea

Velmi neobvyklé gesto: Diktátor Kim se omluvil za zastřelení jihokorejského úředníka

25.09. 08:50

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se dnes omluvil Jižní Koreji za incident, při němž severokorejští vojáci začátkem tohoto týdne zastřelili jihokorejského úředníka, který byl služebně na moři poblíž hranic obou zemí.

KLDR zastřelila jihokorejského úředníka, který byl služebně na moři

24.09. 08:21

Severní Korea zastřelila jihokorejského úředníka, který začátkem tohoto týdne zmizel při plnění služebních povinností na moři. Dnes o tom informovalo jihokorejské ministerstvo obrany.

Co chystá KLDR? Satelit odhalil podezřelou aktivitu v zabezpečené zátoce

05.09. 08:31

KLDR se zřejmě připravuje na test balistické rakety středního doletu odpalované ponorkou. Naznačují to snímky severokorejské loděnice v přístavu Sinpcho pořízené americkým Střediskem pro strategická a mezinárodní studia (CSIS).

reklama

Diktátor Kim je v kómatu či dokonce po smrti? Množí se nové spekulace

Aktualizovali jsme 25.8.2020, 22:01, 25.08. 16:53

Nové spekulace o špatném zdravotním stavu, či dokonce smrti severokorejského diktátora Kim Čong-una se v posledních dnech objevily v některých britských bulvárních denících a dalších světových médiích.

Koronavirus zřejmě pronikl do KLDR, diktátor Kim vyhlásil výjimečný stav

26.07. 08:48

Severokorejský vůdce Kim Čong-un vyhlásil výjimečný stav a svolal v sobotu mimořádnou schůzi politbyra kvůli obavám z prvního případu nákazy koronavirem. Jedná o navrátilce z Jižní Koreje, který nelegálně překonal hranici zpět do KLDR tento měsíc, napsala dnes severokorejská agentura KCNA.

KLDR odmítá jednat s USA, Kimův diplomat slovně napadl Jižní Koreu

07.07. 08:43

Severní Korea se nechystá jednat se Spojenými státy a vyzývá Jižní Koreu, aby se přestala vměšovat do cizích záležitostí. Dnes to podle agentury Reuters prohlásil šéf oddělení pro americké záležitosti na severokorejském ministerstvu zahraničí Kwon Čong-kun.

Kim couvl, KLDR pozastavila vojenské plány proti Jižní Koreji. Zato jede propaganda

24.06. 08:25

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v úterý rozhodl o tom, že KLDR pozastaví svoje plány na podniknutí vojenských kroků vůči Jižní Koreji. Podle agentury Reuters to uvedla státní severokorejská tisková agentura KCNA.

Chystá Kim válku? Armáda KLDR se vrátí do demilitarizovaných zón

Aktualizovali jsme 17.6.2020, 22:01, 17.06. 08:03

Severní Korea znovu vyšle vojáky do letoviska v Diamantových horách a průmyslového komplexu Kesong, které byly kdysi považovány za symboly její spolupráce s Jižní Koreou. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Podle ní Pchjongjang rovněž odmítl přijmout zvláštní vyslance, které chtěl poslat Soul…

Symbol smíření vyletěl do vzduchu. KLDR odpálila styčný úřad s Jižní Koreou

Aktualizovali jsme 16.6.2020, 12:36, 16.06. 10:05

Severní Korea dnes vyhodila do povětří styčný úřad obou korejských států nacházející se v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Oznámilo to jihokorejské ministerstvo pro sjednocení a likvidaci následně potvrdila také severokorejská státní agentura KCNA. Úřad byl vytvořen v roce 2018 a byl…

Diktátor Kim cení zuby. KLDR vyrukovala s další drsnou výhrůžkou

16.06. 08:23

Severokorejská armáda dnes pohrozila návratem do demilitarizovaných zón, stanovených mezikorejskými mírovými dohodami. Učiní tak, pokud aktivisté z Jižní Koreje nepřestanou na sever pomocí balónů posílat letáky kritizující severokorejský režim.

Napětí na Korejském poloostrově. Kimova sestra pronesla výhrůžná slova

Aktualizovali jsme 13.6.2020, 19:41, 13.06. 19:28

Sestra severokorejského vůdce Kim Čong-una dnes vydala prohlášení, v němž avizuje zrušení styčného úřadu na hranici mezi oběma korejskými státy. O prohlášení Kim Jo-čong, které je dalším svědectvím o současném napětí mezi oběma Korejemi, informovala japonská agentura Kjódó.

KLDR se odmlčela. Nezvedá ani horskou vojenskou linku s Jižní Koreou

Aktualizovali jsme 9.6.2020, 11:51, 09.06. 08:54

Jihokorejští činitelé se dnes ráno nedovolali protějškům v Severní Koreji, která avizovala přerušení všech mezikorejských komunikačních linek. Podle agentury Reuters to uvedlo jihokorejské ministerstvo obrany.

Kim jednal s vojenským výborem o posílení jaderných schopností

24.05. 08:16

Vůdce KLDR Kim Čong-un jednal s vojenským výborem vládní strany o posílení jaderných schopností země, informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na severokorejskou státní agenturu KCNA. Ta podle agentury AFP neuvedla podrobnosti z jednání, ani kdy se schůzka uskutečnila.

Záhadné zmizení diktátora Kima. Objevila se další hypotéza

06.05. 15:15

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se z veřejného života na tři týdny stáhnul patrně kvůli obavám z šíření koronaviru, uvedla dnes Jižní Korea s odvoláním na svou zpravodajskou službu. Podle Soulu také neexistují důkazy, že by vůdce podstoupil operaci srdce, o které dříve spekulovala jihokorejská či…

Co to má Kim s nohama? Spekulace o operaci diktátora neberou konce

03.05. 13:27

Severokorejský vůdce Kim Čong-un, který se nedávno po třech týdnech objevil na veřejnosti, podle nejmenovaného činitele z jihokorejského prezidentského paláce zřejmě nepodstoupil operaci.

Napětí mezi Severní a Jižní Koreou opět roste, na hranici se střílelo

03.05. 10:59

Na hranici mezi KLDR a Jižní Koreou se dnes střílelo. Severokorejské jednotky několikrát vypálily směrem na jihokorejské strážní stanoviště. Jižní Korea na to dvakrát reagovala.

Konec spekulací o smrti diktátora. Kim Čong-un se objevil na veřejnosti

02.05. 08:12

Severokorejská média zveřejnila snímky vůdce KLDR Kim Čong-una, který se po spekulacích o jeho zdravotním stavu poprvé od 11. dubna objevil na veřejnosti. Kim byl u slavnostního otevření nové továrny na hnojiva ve městě Sunčchon severně od metropole. Na fotografiích je kromě usmívajícího se Kima…

V čele KLDR by mohl stanout Kimův strýc, býval velvyslancem v Česku

29.04. 16:40

Nástupcem severokorejského diktátora Kim Čong-una, který se již přes dva týdny neobjevil na veřejnosti, by se mohl stát jeho strýc Kim Pchjong-il, jenž do loňského roku působil jako velvyslanec KLDR v České republice. Uvedla to agentura Bloomberg a další světová média. Noviny v posledních dnech…

Kim Čong-un je po operaci ve vážném stavu, tvrdí CNN

21.04. 07:33

Severokorejský vůdce Kim Čong-un je po operaci ve vážném stavu. S odvoláním na nejmenovaného amerického činitele seznámeného se situací to dnes napsal server televizní stanice CNN. KLDR se k věci nevyjádřila, situaci nekomentovaly ani americké úřady. Jižní Korea informaci nepotvrdila, podle…

Je v KLDR koronavirus? Na veřejnost pronikly informace o nákaze, režim dál zatlouká

18.04. 14:24

Severokorejské úřady informovaly občany Severní Koreje, že v zemi jsou potvrzené případy nákazy koronavirem. Oznámila do rozhlasová stanice Radio Free Asia (RFA), podle níž byli obyvatelé informováni na veřejných přednáškách. Pchjongjang ale dál oficiálně tvrdí, že v zemi žádný případ není.

Kim v době pandemie zase provokuje. KLDR odpálila několik střel

14.04. 08:59

Severní Korea dnes vypálila několik střel s plochou dráhou letu o krátkém doletu do moře mezi Korejským poloostrovem a Japonskem, napsala agentura Reuters s odvoláním na velení jihokorejské armády. To rovněž uvedlo, že dále sleduje vývoj a spolu s americkými zpravodajskými službami test vyhodnocuje.

KLDR odpálila rakety. V době epidemie COVID-19 krajně nevhodné, vzkázala Jižní Korea

21.03. 07:47

Severní Korea vypálila směrem do Japonského moře dva projektily, zřejmě balistické rakety krátkého doletu. Podle agentury Reuters o tom informovala jihokorejská armáda, která v pořadí již třetí podobný test od začátku března nazvala "vysoce nevhodným" vzhledem ke globální pandemii způsobené…

Diktátor Kim dohlížel na vojenské cvičení, roušku opět neměl

13.03. 08:41

Severokorejský vůdce Kim Čong-un dnes dohlížel na vojenské cvičení. Agentura Reuters napsala, že se objevil na veřejnosti podruhé tento týden, navzdory obavám, že se nový koronavirus šíří i v KLDR.

KLDR odpálila tři rakety krátkého doletu. Japonsko a Jižní Korea mají obavy

09.03. 11:04

Severní Korea dnes ze svého východního pobřeží odpálila tři střely krátkého doletu, které dopadly do moře mezi Korejským poloostrovem a Japonskem.

reklama
Fotogalerie