Články k tématu: Severní Korea

Kim napsal dopis Trumpovi, mluví v něm o nové budoucnosti ve vzájemných vztazích

13.07. 08:04

Pchjongjang/Washington - Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru zveřejnil anglický překlad dopisu, kterým u poslal severokorejský vůdce Kim Čong-un. Diktátor v něm vyjádřil naději v novou budoucnost ve vzájemných vztazích.

Trump varuje Čína možná zkusí zhatit dohodu s KLDR,

09.07. 20:33

Washington - Čína by se mohla pokusit vyvinout tlak na neúspěch dohody USA s KLDR o jaderném odzbrojení na Korejském poloostrově. Uvedl to dnes americký prezident Donald Trump.

Pompeo v Japonsku: Sankce vůči KLDR zůstanou do odzbrojení

08.07. 10:52

Tokio - Šéf americké diplomacie Mike Pompeo dnes při návštěvě Japonska tamní politiky ujistil, že sankce vůči KLDR zůstanou v platnosti, dokud stalinistický režim nedokončí jaderné odzbrojení.

reklama

KLDR obvinila USA z gangsterských metod vyjednávání. Spojené státy dělají fatální chybu, vzkazuje Pchjongjang

07.07. 21:56

Pchjongjang - Spojené státy podle KLDR při vyjednávání o jaderném odzbrojení na Korejském poloostrově používají metody gangsterů. Severokorejská agentura KCNA se tak vyjádřila krátce poté, co Pchjongjang navštívil šéf americké diplomacie Mike Pompeo.

Zástupci USA a KLDR se dohodli na vytvoření pracovních skupin pro kontrolu denuklearizace

07.07. 10:44

Pchjongjang - Zástupci USA a KLDR se dohodli na sestavení pracovních skupin, které se budou zabývat "podstatnými věcmi" včetně ověřování snah o dosažení denuklearizace. Rozhovory navazují na dohodu mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a severokorejským vůdcem Kim Čong-unem, která byla…

Pompeo jedná se Severokorejci o jaderném odzbrojení

06.07. 14:06

Pchjongjang - Na návštěvu KLDR dnes přicestoval šéf americké diplomacie Mike Pompeo. Napětí mezi Severní Koreou a USA trvá i po summitu, který se uskutečnil 12. června v Singapuru. Pchjongjang nově vyčetl Washingtonu neustálé peskování kvůli lidským právům.

Kim neplní sliby? KLDR rozšiřuje závod na výrobu balistických raket, ukázaly satelity

02.07. 13:11

Washington - List The Wall Street Journal napsal, že Severní Korea dokončuje zásadní rozšíření klíčového závodu na výrobu balistických raket. Mají to dokládat snímky ze satelitů, které pořídila společnost Planet Labs Inc. a které analyzovali výzkumníci Middleburského ústavu mezinárodních studií v…

KLDR posiluje jaderný arzenál? Zbraní se nevzdala

30.06. 16:32

Washington/Pchjongjang - Severní Korea v uplynulých měsících zvýšila produkci materiálu pro výrobu jaderných zbraní, informovala s odvoláním na nejmenované činitele amerických zpravodajských služeb televize NBC.

Mattis ujistil Japonsko že spojenectví s USA trvá navzdory dění na Korejském poloostrově

29.06. 09:34

Tokio - Japonsko, které na svém území hostí 50.000 amerických vojáků a také americké válečné lodě, považuje Spojené státy za nedílnou součást své bezpečnosti. Šéf Pentagonu James Mattis, který dnes přicestoval do Tokio, ujistil, že spojenectví mezi USA a Japonskem trvá navzdory dění na Korejském…

Pompeo navštíví Severní Koreu,mluvit bude o plánech na jaderné odzbrojení země

28.06. 21:33

Washington – Šéf americké diplomacie Mike Pompeo příští týden navštíví Severní Koreu. S představiteli KLDR bude hovořit o plánech na jaderné odzbrojení, o kterém vůdce KLDR jednal s americkým prezidentem Donaldem Trumpem na nedávném summitu v Singapuru.

Odzbrojení? Severní Korea naopak vylepšuje jaderné zařízení Jongbjon

28.06. 11:36

Nové satelitní snímky ukazují, že Severní Korea rychle pokročila se zlepšením infrastruktury ve svém jaderném vědeckém výzkumném středisku v Jongbjonu. Toto středisko KLDR využívala k produkci štěpného materiálu vhodného pro zbrojní účely. Vyplývá to z analýzy, kterou zveřejnila skupina 38 North…

USA nechystají pro KLDR časový plán na jaderné odzbrojení, Pentagon tvrdí něco jiného

26.06. 12:24

Washington - Názory amerických politiků na další postup vůči KLDR se značně rozcházejí. Šéf diplomacie Mike Pompeo pro CNN uvedl, že nechce svázat rozhovory se Severní Koreou o jejím jaderném odzbrojení s žádným časovým harmonogramem. Nejmenovaný představitel ministerstva obrany ale v pondělí řekl…

Spory mezi KLDR a Japonskem nezmizely, Pchjongjang pohrozil Tokiu

25.06. 15:54

Tokio - Zatímco vztahy mezi KLDR, Jižní Koreou a USA se v posledních týdnech výrazně zlepšily, horší je to s Japonskem. Pchjongjang dnes kritizoval Tokio, že nezastavilo velká vojenská cvičení. Prý to bude mít diplomatické důsledky.

Děla KLDR stále míří na Soul, jedná se o jejich stažení od hranic

25.06. 12:00

Soul - KLDR v minulosti namířila na Soul a jeho okolí odhadem 1000 děl. Oba státy nyní vyjednávání o posunutí severokorejských dělostřeleckých systémů dál od společné hranice. Jednalo by se o další krok ke zmírnění vzájemného napětí na poloostrově.

Mýty a fakta o životě v KLDR: Co si Severokorejci skutečně myslí o Kimově režimu?

24.06. 11:07

Pchjongjang- Severní Korea je v západních médiích vykreslována jako země plná bezostyšné propagandy, nesvobody, tvrdému režimního zacházení a konstantního porušování lidských práv. Jaký je ale ve skutečnosti život v KLDR? A co si myslí její obyvatelé o Kim Čong-unovi?

KLDR slíbil, že zničí střelnici Sohe. Testovala na ní rakety dlouhého doletu

21.06. 13:30

Soul - Severní Korea slíbila, že zničí střelnici Sohe na západě země, kterou v minulosti používala k testům raket dlouhého doletu. Podle agentury Reuters to ve středu uvedl nejmenovaný americký představitel.

Japonsko zastavilo přípravu občanů na severokorejský raketový útok

21.06. 10:16

Tokio - Japonsko v reakci na výsledky summitu USA-KLDR, který se konal 12. června v Singapuru, pozastavuje cvičení, jehož účelem je příprava obyvatel na případný severokorejský raketový útok.

Zdravotní stav dětí v Severní Koreji se zlepšil, problémem je znečištěná voda

20.06. 16:41

Pchjongjang/Ženeva - Velké problémy týkající se zdraví dětí v KLDR nadále přetrvávají. Dětský fond OSN (UNICEF) dnes nicméně konstatoval, že se situace v uplynulých letech zlepšila. Zbrzděný růst byl zaznamenán u 19 procent severokorejských dětí, zatímco při posledním průzkumu v roce 2009 to bylo…

Severokorejci začnou vracet pozůstatky amerických vojáků

20.06. 15:14

Washington - Spojené státy by mohly během několika dní dostat část z 200 souborů nalezených pozůstatků amerických vojáků, kteří na území KLDR zahynuli v korejské válce z let 1950-1953.

V Pekingu přistálo nákladní letadlo KLDR. Podle médií palubě mohl být Kim Čong-un

19.06. 09:26

Peking - Severokorejský diktátor Kim Čong-un odložil rakety a dává přednost diplomacii. Letos už potřetí zavítal do Číny. Zdržet by se tam měl dva dny. Podrobnosti čínská média neuvedla, návštěvy si ale všimla japonská agentura Kjódó.

USA a Jižní Korea neuspořádají tradiční srpnové manévry

19.06. 08:04

Washington - Spojené státy a Jižní Korea neuspořádají tradiční srpnové rozsáhlé manévry. Oznámila to mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová s tím, že společné vojenské cvičení bude pozastaveno do té doby, dokud Severní Korea bude v dobré víře přistupovat k mezinárodním jednáním s cílem jaderného…

Sportovní diplomacie? Severní a Jižní Korea jednají o spolupráci sportovců na Asijských hrách

18.06. 12:00

Soul - Představitelé KLDR a Jižní Koreje dnes jednají o tom, zda při zahajovacím ceremoniálu srpnových Asijských her nastoupí jejich sportovci spolu a zda vytvoří v některých sportech společné týmy.

Komplikace v plánech s KLDR? Trump prý rozhodl o uvalení nových cel na čínské zboží

15.06. 11:27

Washington - Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa dnes patrně zveřejní seznam čínského zboží, na které bude nově uvalené clo. Peking přitom nedávno varoval, že pokud se Washington rozhodne zvýšit obchodní napětí, je připraven reagovat. Krok USA může navíc zkomplikovat plány na…

Američtí vojáci v Jižní Koreji nejsou věcí KLDR, zdůrazňuje Soul

15.06. 10:01

Soul - Po summitu KLDR-USA se mimo jiné řeší budoucnost amerických vojáků na území Jižní Koreje. Podle Bílého domu není jejich stažení na programu dne a podobně se dnes vyjádřil i úřad jihokorejského prezidenta.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace