Články k tématu: Severní Korea

Kim se chce opět setkat s Trumpem, v hledáčku má i Pompea

20.09. 16:12

Soul - Severokorejský vůdce Kim Čong-un si přeje sejít se v brzké době na dalším summitu s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Po návratu z návštěvy v KLDR to řekl jihokorejský prezident Mun Če-in, který v Pchjongjangu s Kimem jednal. Jihokorejský prezident také na schůzce s šéfem Bílého domu…

KLDR rozmontuje raketové středisko, Trump je u vytržení

19.09. 11:45

Soul - Severokorejský vůdce Kim Čong-un přislíbil trvale rozebrat zkušební středisko raketových motorů a odpalovací rampu, souhlasí také s mezinárodní kontrolou expertů. Po dnešním jednání s Kimem v Pchjongjangu to podle agentury AP prohlásil jihokorejský prezident Mun Če-in s tím, že je to…

Odstartoval třetí korejský summit. Mun Če-ina vítal na letišti Kim

18.09. 16:51

Pchjongjang - Letoun jihokorejského prezident Mun Če-ina dnes přistál na letišti v severokorejské metropoli Pchjongjangu, kde ho na začátek mezikorejského summitu osobně přivítal severokorejský vůdce Kim Čong-un společně s tisíci jásajících Severokorejců. Informovala o tom světová média.

reklama

Kim a Trump plánují druhou schůzku. Vůdce KLDR poslal do Bílého domu vřelý dopsi

11.09. 09:55

Washington - Americký prezident Donald Trump dostal dopis od severokorejského vůdce Kim Čong-una, ve kterém hovoří o uspořádání druhé vzájemné schůzky. Informovala o tom dnes mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová. Američané mají podle ní o setkání zájem a už řeší, kdy by se mohlo uskutečnit. Trump se…

KLDR bombasticky slaví výročí. Vojenská přehlídka byla ale letos jiná

09.09. 08:37

Pchjongjang - Dnešní vojenská přehlídka v Pchjongjangu při oslavách 70. výročí vzniku Severní Koreje se obešla bez mezikontinentálních balistických raket. Podle reportéra agentury AFP byly k vidění pouze střely krátkého doletu. Neobvyklý prostor byl věnován rozvoji ekonomiky.

Kim se zřejmě vypraví do Ruska, dostal poselství od Putina

08.09. 16:29

Moskva - Severokorejský vůdce Kim Čong-un potvrdil svou připravenost navštívit Rusko. Oznámila to dnes ruská agentura RIA s odvoláním na šéfku horní komory ruského parlamentu Valentinu Matvijenkovou. "Kim chce mír", prohlásila Matvijenková po dnešním setkání se severokorejským vůdcem v Pchjongjangu…

Spor o manévry USA a Jižní Koreje: Trump nechce utrácet peníze, Pentagon se mu postavil

30.08. 09:20

Washington - Administrativa Donald Trump se zjevně neshodne ohledně manévrů v Korejského poloostrova. Šéf Pentagonu Jim Mattis v úterý uvedl, že USA nebudou rušit menší vojenská cvičení s Jižní Koreou. Prezident je naopak přesvědčen, že není nutné utrácet peníze za vojenská cvičení USA a Jižní…

Severokorejci propustili zadržovaného japonského turistu. Případ provázejí nejasnosti

27.08. 12:20

Pchjongjang/Tokio - Severní Korea propustila japonského turistu. O jeho případu se mnoho neví. Podle japonských médií byl Tomojuki Sugimoto (30) zadržen tento měsíc pravděpodobně ve městě Nampcho na západním pobřeží KLDR.

Tisk v KLDR tepe Američany: Kriminální spiknutí, chtějí válku

26.08. 19:21

Pchjongjang - Nečekané zrušení cesty amerického ministra zahraničí Mikea Pompea do KLDR popudilo tamní režim. Severokorejský státní list Rodong sinmun obvinil Spojené státy z osnování kriminálního spiknutí proti Pchjongjangu.

Rozhovory mezi USA a KLDR váznou? Soul lituje odložení Pompeovy cesty

25.08. 17:18

Washington/Soul - Americký prezident Donald Trump dal v pátek ministru zahraničí Mikeovi Pompeovi pokyn, aby odložil cestu do KLDR plánovanou na příští týden. Jižní Korea dnes toto rozhodnutí označila za nešťastné.

Trump zrušil Pompeovu cestu do KLDR

24.08. 22:12

Washington - Americký prezident Donald Trump dal dnes svému ministrovi zahraničí Mikeovi Pompeovi pokyn, aby odložil cestu do Severní Koreje plánovanou na příští týden. Podle šéfa Bílého domu nenastal dostatečný pokrok v procesu denuklearizace Korejského poloostrova.

Kim lhal? Denuklearizaci neprobíhá, varuje MAAE

21.08. 16:27

Vídeň - Podle Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) pokračuje KLDR ve svých jaderných aktivitách navzdory veřejným slibům daným na jaře vůdcem Kim Čong-una.

Setkání korejských rodin se zvrtlo v útok proti USA

21.08. 16:19

Soul - V severokorejských Diamantových horách se dnes znovu na několik hodin mohli sejít členové několika korejských rodin, které od sebe oddělila válka v 50. letech. První setkání v pondělí provázely hlavně slzy, dnešní schůzka byla klidnější.

O co skutečně jde KLDR?

21.08. 12:35

Pchjongjang - Když se podíváme do historie, tak zjistíme, že téměř veškerá jednání mezi americkou diplomacií a světovými diktátory se zakládala na premise změny kursu ze strany protivníka. Alespoň tak to probíhalo s Čínou a SSSR. V případě KLDR tomu ale tak není, a to z několika důvodů, včetně obav…

Vražda bratra severokorejského vůdce? Soud vyslechne obhajobu žen obviněných z vraždy Kimova bratra

16.08. 12:32

Kuala Lumpur - Soud v Malajsii si vyslechne obhajobu dvou žen, které čelí obvinění z vraždy Kim Čong-nam, nevlastního bratra severokorejského diktátora. V případě odsouzení jim hrozí až trest smrti.

Zástupci KLDR a Jižní Koreje se sejdou na dalším summitu v Pchjongjangu

13.08. 11:39

Soul - Další summit KLDR a Jižní Koreje se uskuteční v září v Pchjongjangu. Severokorejský diktátor Kim Čong-un a jihokorejský prezident Mun Če-in se již letos setkali v dubnu i v květnu.

Změna image? Kim Čong-un vyměnil svou uniformu za tričko a slamák

10.08. 16:46

Pchjongjang - Horké počasí panuje v posledních týdnech také v KLDR. I vůdce Kim Čong-un, který bývá převážně vídán v tmavé maoistické uniformě s těsným límečkem u krku, zvolil na veřejnosti krátké rukávy.

USA se musí přestat chovat podle "zastaralých scénářů", vzkazují Severokorejci

09.08. 20:56

Pchjongjang - Americký prezident Donald Trump a severokorejský vůdce Kim Čong-un se při setkání v Singapuru 12. června dohodli spolupracovat na jaderném odzbrojení KLDR. Pchjongjang dnes vzkázal, že pokrok při jaderném odzbrojení nenastane, pokud se Spojené státy budou držet "zastaralých scénářů".

Další setkání zástupců KLDR a Jižní Koreje? Detaily projednají delegace v demilitarizovaném pásmu

09.08. 13:39

Soul - Další schůzka představitelů KLDR a Jižní Koreje na vysoké úrovni se uskuteční příští týden v pondělí ve vesnici Pchanmundžom v demilitarizovaném pásmu. Jihokorejskou delegaci povede ministr pro sjednocení Čo Mjong-kjon.

KLDR nespolupracuje? Pompeo podle navrhl harmonogram odzbrojení, byl ale odmítnut

09.08. 08:01

New York - Americký zpravodajský server Vox tvrdí, že americká vláda předložila severokorejskému vedení návrh harmonogramu jaderného odzbrojení. Pchjongjang však plán opakovaně odmítl, uvedl server s odkazem na osoby, které se vyjednávání zúčastnily.

Šéf severokorejské diplomacie zkritizoval výzvu k sankcím

04.08. 22:30

Singapur - Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes v Singapuru varoval Rusko, Čínu a další země před jakýmkoli porušováním mezinárodních sankcí uvalených na Severní Koreu za její zbrojní programy.

Kim se nepoučí? Zpráva odhalila, co se děje v KLDR

04.08. 10:59

New York - Severní Korea neukončila své jaderné a raketové programy a porušuje tak nadále rezoluce OSN. Uvádí se to v tajné zprávě Spojených národů, k níž se dostala agentura Reuters.

Pentagon potvrdil, že ostatky z KLDR patří americkým vojákům

01.08. 11:54

Soul - Antropolog Pentagonu potvrdil, že ostatky více než padesáti lidí, které minulý týden od KLDR převzali američtí vojenští činitelé, jsou skutečně vojáků padlých v korejské válce v letech 1950-53. Na Havaji je má dnes oficiálně převzít viceprezident USA Mike Pence.

KLDR dál vystrkuje růžky? Podle satelitních snímků vyrábí nové balistické střely

31.07. 11:02

Soul - V demilitarizované zóně ve vesnici Pchanmundžom dnes jednali generálové KLDR a Jižní Koreje. Podle agentury AP hovořili o implementaci dohod z dubnového mezikorejského summitu, které se týkaly nejaderných vojenských záležitostí. Dnes přišla informace, že Severní Korea zřejmě vyrábí nové…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie