Články k tématu: Severní Korea

Jaderná válka mezi Ruskem a Amerikou může být vyvolána omylem. Kvůli KLDR, varují odborníci

včera 11:17

Jestliže se Pchjongjang rozhodne otestovat další rakety nebo dokonce zaútočit na USA, vypustí Američané s největší pravděpodobností antiraketu. Ta by ale v případě, že netrefí cíl, mohla narušit ruský vzdušný prostor. V tom případě by mohla hrozit katastrofa. Obě strany by proto měly jednat, aby se…

USA zavedly kvůli podpoře KLDR sankce proti čínským a ruským organizacím

22.08. 20:32

Washington - Spojené státy uvalily sankce na desítku čínských a ruských organizací a na šestici osob, které podle Washingtonu přispívají k vývoji severokorejského jaderného programu.

Pchjongjang pohrozil odplatou, USA a Jižní Korea prý nacvičují atentát na Kim Čong-una

22.08. 17:17

Pchjongjang - KLDR dnes dle očekávání ostře zareagovala na americko-jihokorejské vojenské cvičení. Spojené státy obvinila, že při manévrech používají blíže nespecifikované "smrtící" zbraně a že trénují atentát na vůdce Kim Čong-una.

reklama

Americká a jihokorejská armáda zahájily společné vojenské cvičení, KLDR mluví o provokaci

21.08. 11:30

Soul - Spojené státy a Jižní Korea dnes zahájily společné vojenské cvičení, které potrvá do 31. srpna. Zahrnuje i simulace, které mají obě země připravit na případnou válku s jaderně vyzbrojenou Severní Koreou. Manévry každoročně vyvolávají rozhořčení KLDR.

Jak by dopadla válka mezi USA a KLDR? Nejlepší odhady jsou tragické

Aktualizovali jsme 20.8.2017, 15:37, 20.08. 07:34

Washington - Pokud se Pchjongjang rozhodne spustit salvu jaderných ozbrojených raket směrem k Soulu, Tokiu či americkým vojenským základnám, bude krveprolití, které svět nepamatuje od dob druhé světové války. V takovém scénáři by zemřely miliony lidí, ať už během bombardování, či jako oběti radiace…

USA versus KLDR: Kdo by vyhrál válku?

19.08. 08:34

Ačkoliv celý svět doufá, že válka mezi Severní Koreou a USA nevypukne, vyostřená rétorika mezi oběma zeměmi nenechává nikoho na pochybách, že situace je opravdu vážná. Spojené státy sice bývají pokládány za vojenskou velmoc, KLDR ale má přibližně stejně velkou vojenskou sílu, poukazují experti.

Jak silné má Severní Korea zbraně. Věc, kterou nikdo neví

18.08. 14:12

Washington - Jak silný jaderný arzenál vlastní Severní Korea nikdo s jistotou neví. Mezi americkými experty proto panuje značná nejistota ohledně jeho rozsahu. Dnes to uvedla agentura AP.

USA se postavily za spojence. Plánují případný rychlý zásah proti KLDR

18.08. 14:09

Washington - USA sáhnou po rychlé a konkrétní akci, aby zneškodnily severokorejské rakety vypálené případně na americké spojence. Po schůzce ministrů obrany a zahraničí USA a Japonska to uvedl šéf Pentagonu James Mattis.

USA a Japonsko se shodli na tom, že budou krotit rétoriku o KLDR. Bojí se jaderného útoku

18.08. 11:26

Tokio - Americký velvyslanec v Japonsku William Hagerty jednal s japonským premiérem Šinzóem Abem. Dohodli se, že Washington a Tokio budou krotit rétoriku ohledně KLDR. V poslední době narůstají obavy, že Severní Korea je schopna použít jadernou hlavici.

Američané jsou rozhodnutí. Chtějí vojenský útok proti KLDR

17.08. 16:49

Washington/Pchjongjang - Bleskový průzkum veřejného mínění pro zpravodajskou stanici CBS News ukázal, že většina Američanů nepovažuje za dobrý nápad vyhrožovat režimu Kim Čong-una. Zároveň se ukázalo, že v případě, pokud by diplomatické řešení konfliktní situace selhalo, Američané by nebránili…

Trump slíbil si před akcí proti KLDR vyžádá souhlas Soulu

17.08. 08:58

Soul - Americký prezident Donald Trump jihokorejskému vedení slíbil, že v případě jakéhokoli rozhodnutí ohledně Severní Koreje si vyžádá svolení Soulu. Na tiskové konferenci v jihokorejském hlavním městě to dnes řekl prezident Mun Če-in.

Kim dostal pochvalu od Trumpa. Za to, že zatím nezaútočí na Guam

16.08. 16:01

Washington - Severokorejský vůdce Kim Čong-un prozatím odložil plány útoku na tichomořský útok Guam. Americký prezident Donald Trump to dnes označil za moudré a logické rozhodnutí.

Rusko nepodpoří další sankce, nechce režim KLDR udusit, říká Lavrov

16.08. 15:43

Moskva - Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes prohlásil, že možnosti ekonomického tlaku na Severní Koreu jsou prakticky vyčerpány a že Moskva nebude podporovat ekonomické udušení země.

Guam leží v centru jaderného napětí mezi USA a KLDR. Čím je tento ostrov tak zajímavý?

Aktualizovali jsme 15.8.2017, 22:01, 15.08. 12:01

Hatanga (Guam) - Oznámení severokorejské armády, že připravuje operační plány pro útok na ostrov Guam, přinesl tomuto americkému území v Pacifiku více globální pozornosti, než tomu bylo za desítky let. Čím je tento ostrov tak zajímavý?

Dekolonizace Guamu? Nevolil jsem prezidenta, nezvolil jsem si válku. A přesto je tady, zní z ostrova

15.08. 19:48

Hagatna – Strach z vojenského konfliktu se Severní Koreou vyvolal na tichomořském ostrově Guam volání po změně politického uspořádání, podle něhož je ostrov takzvaným nezačleněným územím USA s vnitřní samosprávou. Napsala to dnes agentura AP. Na ostrově se hovoří o „dekolonizaci".

Moskva a Peking chtějí v OSN prosadit řešení severokorejské krize

15.08. 17:31

Peking/Moskva - Ministři zahraničí Ruska a Číny Sergej Lavrov a Wang I dnes telefonicky hovořili o severokorejské krizi. Návrh řešení, který chtějí prosadit na půdě Rady bezpečnosti OSN, vyzývá KLDR k zastavení raketových testů a USA k odvolání plánovaného vojenského cvičení.

Kim Čong-un už má na stole plány útoku na Guam, rozhodnutí zatím odložil

15.08. 09:54

Soul - Severokorejská agentura KCNA dnes oznámila, že se vůdce Kim Čong-un seznámil s plány útoku na tichomořský ostrov Guam,. Prý se ale rozhodne až podle toho, jak se zachovají USA. Podle analytiků citovaných stanicí BBC může Kimovo váhání znamenat, že KLDR není k útoku na americké zámořské území…

Pokud se Američané pokusí svrhnout režim v KLDR, Čína jim v tom zabrání, vzkazují státní média

Aktualizovali jsme 14.8.2017, 22:15, 14.08. 10:59

Peking - Státní čínský deník The Global Times se zabývá napětím kolem Severní Koreje. V pátečním editorialu list uvedl, že by Čína měla zůstat neutrální a to i v případě, kdy KLDR podnikne první akci, která ohrozí Spojené státy.

Kde vzala KLDR motory pro své rakety? Stopy vedou na Ukrajinu

14.08. 15:58

Pchjongjang/New York - Podle Mezinárodního ústavu pro strategická studia (IISS) Severní Korea v posledních dvou letech po neúspěších nečekaně změnila podobu raket i dodavatele komponentů. Úspěšný vývoj strategických střel umožnil Severokorejcům nákup mohutných raketových motorů na černém trhu,…

Jak je možné, že Kimův režim přežívá? Deník analyzuje problematickou situaci

14.08. 13:10

NÁZOR - Nikdo, kdo chápe závažnost raketové a jaderné hrozby Severní Koreje, nemůže popřít význam jednomyslného hlasování patnáctičlenné Rady bezpečnosti OSN, zahrnující Čínu, Rusko i Spojené státy, ohledně dalšího souboru sankcí proti KLDR, již osmého za posledních jedenáct let, konstatuje…

Kim přijde o miliardu dolarů. Čína zavedla nové sankce proti KLDR

14.08. 13:05

Peking - Čína oficiálně zavádí nové sankce proti KLDR schválené Radou bezpečnosti OSN na začátku srpna. Ministerstvo obchodu v Pekingu vydalo dnes zákaz na dovoz uhlí, železné rudy, olova, ryb a mořských plodů ze Severní Koreje.

KLDR se chlubí, že porazila USA, raketu Hwasong-14 dala na známky

14.08. 11:05

Situace kolem Severní Koreje v posledních dnech a týdnech opět vyvolává velké napětí. V červenci tamní režim otestoval hned dvě mezikontinentální balistické střely Hwasong-14 (ICBM), o kterých se říká, že mohou mít potenciál zasáhnout kontinentální Ameriku. KLDR se svými zbraněmi chlubí nejen při…

Na Korejském poloostrově již nesmí dojít k válce, volá do světa Soul

14.08. 10:53

Soul - Jihokorejský prezident Mun Če-in dnes vyzval KLDR, aby přestala zvyšovat napětí na poloostrově, k válce podle jeho slov nesmí dojít.

Jak se z Kim Čong-una stal diktátor? Zde je jeho životní příběh

Aktualizovali jsme 13.8.2017, 22:04, 13.08. 13:36

Pchjongjang - Jeden z nejostřeji střežených politických vůdců světa Kim Čong-un je ve středu dění. Severní Koreu vede jako diktátor od konce roku 2011 a svými plány na zničení USA děsí celý svět. Co ale mladý vůdce dělal předtím, než se chopil moci?

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací