Články k tématu: Severní Korea

Severokorejské rakety by mohly zasáhnout i střední Evropu, varuje Německo

dnes 19:15

Berlín - Spolková zpravodajská služba sice pozitivně vyhodnotila nedávná vyjednávání mezi Severní a Jižní Koreou, zároveň ale varuje. Rakety KLDR mohou být nyní vybaveny jadernými hlavicemi a zasáhnout by mohly i Německo a střední Evropu.

Ve Švédsku skončila jednání se Severokorejci o snížení napětí

včera 20:31

Stockholm - Švédská ministryně zahraničí Margot Wallströmová a její severokorejský protějšek Ri Jong-ho dnes ve Stockholmu ukončili třídenní rozhovory o snížení napětí mezi oběma korejskými státy. Stále se spekuluje o tom, kde se americký prezident a severokorejský diktátor osobně setkají.

Svítá naděje? Trump je před jednáním s Kimem optimistický

16.03. 19:46

Washington - Americký prezident Donald Trump se svým jihokorejským protějškem Mun Če-inem během dnešního telefonátu vyjádřili k ochotě KLDR jednat o situaci na poloostrově mírný optimismus.

reklama

KLDR zřejmě zahájila testování jednoho z jaderných reaktorů

16.03. 13:33

Pchjongjang/Soul - Severní Korea pravděpodobně zahájila předběžné testování jednoho z jaderných reaktorů ve svém středisku v Jongbjonu.

Šéf diplomacie KLDR navštíví Švédsko

15.03. 16:50

Stockholm - Do Švédska dnes večer přiletí šéf severokorejské diplomacie Ri Jong-ho, aby s ministryní zahraničí Margot Wallströmovou jednal o možnostech snížení napětí na Korejském poloostrově.

Evropská unie tajně jedná s KLDR

14.03. 22:37

Štrasburk - Skupina poslanců Evropského parlamentu dnes oznámila, že už tři roky vede tajná jednání se Severní Koreou ve snaze dosáhnout ukončení jejího jaderného programu.

Jihokorejci požádali Rusko o pomoc při řešení krize na Korejském poloostrově

13.03. 20:13

Moskva - Šéf jihokorejského úřadu národní bezpečnosti Čong Ui-jong dnes požádal Moskvu o zapojení do procesu, jenž by se mohl stát "bodem obratu" v řešení krize na Korejském poloostrově. Informovala o tom ruská agentura Interfax.

Trump předvádí ukázkovou neznalost? Historik rozebírá důsledky jeho setkání s Kimem

13.03. 18:47

Jihokorejští konzervativci se obávají dvou hororových scénářů od amerického prezidenta Donalda Trumpa, soudí vojenský historik a mezinárodněpolitický analytik Max Boot. V komentáři pro server Washington Post konstatuje, že prvním scénářem je zatažení Jižní Koreje do ničivé války se Severní Koreou,…

Abe se možná sejde s Kimem, chce znát osud unesených Japonců

13.03. 16:30

Tokio - Japonsko zvažuje schůzků premiéra Šinzóa Abeho se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Tématem jednání by měla být otázka Japonců unesených v 70. a 80. letech do Severní Koreje, aby pomáhali při výcviku tamních špionů.

Bílý dům vyvrací spekulace o setkání Trumpa s Kimem

12.03. 11:31

Washington - Donald Trump se podle prohlášení prezidentské mluvčí Sarah Sandersové z minulého pátku s vůdcem KLDR Kim Čong-unem nesetká, pokud neuvidí konkrétní kroky a konkrétní činy ze strany Severní Koreje. Tato slova vedla k závěrům, že by se průlomový summit nemusel uskutečnit. Bílý dům takové…

Trump věří, že schůzka s Kimem bude velmi úspěšná

11.03. 08:58

Washington- Americký prezident Donald Trump v sobotu vyjádřil přesvědčení, že vrcholná schůzka, kterou má mít se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem do konce května, bude mimořádně úspěšná.

Severní Korea do schůzky s Trumpem zastaví testy raket

10.03. 21:36

Washington - Americký prezident Donald Trump hovořil s japonským premiérem Šinzó Abem i se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem o chystaném setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-ilem. Šéf Bílého domu to dnes oznámil na twitteru a naznačil, že oba státníci plánovanou historickou schůzku…

Trump před schůzkou s Kimem čeká vstřícný krok

09.03. 21:27

Washington/Soul - Americký prezident Donald Trump přijal pozvání k osobní schůzce se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Po vzájemných ostrých výpadech obou politiků z minulosti jde o průlom, který by mohl přispět k denuklearizaci Korejského poloostrova. Čas a místo setkání budou teprve domluveny…

Setkání Trumpa s Kimem oceňuje celý svět

09.03. 19:12

Peking - Čínský prezident Si Ťin-pching a americký prezident Donald Trump dnes v telefonickém rozhovoru probírali otázku Severní Koreje. Detaily o summitu USA-KLDR zatím nejsou známy, kromě toho, že by se měl uskutečnit do konce května.

Kde se uskuteční schůzka Trumpa s Kimem? Možností je několik

09.03. 17:47

Soul - Vrcholná schůzka mezi USA a Severní Koreou se má podle jihokorejských zdrojů konat do konce května. O přesném místě rokování se zatím spekuluje. V úvahu připadají nejenom tradiční místa diplomatických setkání.

Kim Čong-un se setká s Trumpem, ke schůzce by mělo dojít co nejdříve

09.03. 08:02

Washington/Soul - Nejpozději v květnu se má americký prezident Donald Trump setkat se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem. Průlomovou schůzku oznámil ve čtvrtek ve Washingtonu jihokorejský emisar Čchong Ui-jong, který Kimovo pozvání v Bílém domě tlumočil. Nátlak na Severní Koreu bude nicméně…

KLDR Kim Čong-nama zabila nervovým plynem, tvrdí USA. Na Pchjongjang uvalily nové sankce

07.03. 09:49

Kuala Lumpur/Washington - Spojené státy dospěly k závěru, že bratr severokorejského vůdce byl zavražděn na rozkaz vlády v Pchjongjangu. Kim Čong-nam zemřel loni v únoru na letišti v malajsijské metropoli Kuala Lumpuru poté, co mu dvě ženy z Indonésie a Vietnamu do obličeje nastříkaly bojový nervový…

Severní a Jižní Korea uspořádají vrcholnou schůzku, zřídí i telefonickou "horkou linku"

06.03. 14:13

Soul - Severní a Jižní Korea se dohodly, že koncem dubna uspořádají po více než desetiletí vrcholnou schůzku. Jednání se uskuteční na hranici zemí, které jsou dosud ve válečném stavu. KLDR slíbila, že během mezikorejského dialogu pozastaví jaderné a raketové zbrojní testy.

Kim se setkal s jihokorejskou delegací, prý chce "energicky prosazovat" sbližování Korejí

06.03. 09:30

Pchjongjang - Severokorejská státní agentura KCNA dnes oznámila, že vůdce Kim Čong-un po svém prvním setkání s delegáty ze Soulu vyjádřil "pevnou vůli energicky prosazovat" vytváření vztahů mezi oběma částmi Korejského poloostrova a usilovat o sjednocení. Probíhající rozhovory jsou součástí…

Delegace ze Soulu se v KLDR sešla s Kim Čong-unem

05.03. 12:40

Pchjongjang - Delegace ze Soulu se dnes setkala s Kim Čong-unem. Jedná se o první schůzku jihokorejských představitelů se severokorejským diktátorem od jeho nástupu k moci koncem roku 2011. Zvláštní vyslanci plánují během své dvoudenní návštěvy jednat o způsobech dalšího zlepšování vztahů mezi…

Do Severní Koreje zamíří delegace Soulu, projednávat bude i navázání kontaktu s USA

04.03. 10:10

Soul - V pondělí dorazí z Jižní Koreje do KLDR 10členná delegace, zdrží se dva dny. Budou se projednávat možnosti zlepšení vzájemných vztahů mezi Soulem a Pchjongjangem i nastolení dialogu komunistického režimu s Washingtonem.

Jižní Korea chce na sever brzy vyslat svého zvláštního vyslance

02.03. 11:00

Soul - Jihokorejský prezident Mun Če-in telefonoval šéfovi Bílého domu Donaldu Trumpovi. Řekl mu, že Soul plánuje v nejbližší době vyslat do Severní Koreji svého zvláštního vyslance.

My Sýrii materiál pro chemické zbraně nedodáváme, je to výmysl Washingtonu, tvrdí KLDR

02.03. 07:54

Pchjongjang - Podle zprávy OSN dodává Severní Korea do Sýrie materiál použitelný pro výrobu chemických zbraní a balistických raket. Zásilky obsahovaly také antikorozní a kyselinovzdorné trubky, ventily či teploměry. KLDR to označila za výmysl Washingtonu.

KLDR se zlobí, USA a Jižní Korea plánují na duben vojenské manévry

28.02. 15:14

Soul - Jižní Korea a USA zahájí společné vojenské manévry, které byly odloženy kvůli zimním olympijským hrám v Pchjongčchangu, počátkem dubna. Severní Korea cvičení opakovaně označuje za nácvik invaze do KLDR. Někdy na manévry reaguje agresivními akcemi.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací