Články k tématu: Severní Korea

Jednání o přitvrzení sankcí je provokace, zlobí se KLDR

dnes 08:00

Ženeva/Moskva- Úterní schůzka 20 zemí k možnostem zvýšení sankčního tlaku na Severní Koreu v otázce jeho jaderného programu je provokace, tvrdí Pchjongjang.

Trump si stěžuje: Rusko nijak nepomáhá s řešením korejské krize, jen podrývá úsilí Číny

včera 21:58

Washington - Americký prezident Donald Trump v rozhovoru pro agenturu Reuters kritizoval Rusko. Podle něj nijak nepřispívá k řešení krize na Korejském poloostrově a navíc podrývá úsilí Číny, která sice již hodně pomohla, ale mohla by se snažit více.

Dohodnuto: Severní a Jižní Korea nastoupí na olympiádě pod společnou vlajkou

včera 17:24

Soul - Severní a Jižní Korea budou při slavnostním zahájení zimních olympijských her v Pchjongčchangu pochodovat společně pod jednou vlajkou. Dohodu ale musí ještě schválit Mezinárodní olympijský výbor, který se s představiteli obou Korejí sejde v sobotu v Lausanne.

reklama

Severní Korea pošle na olympiádu 230 roztleskávaček

včera 12:39

Soul - KLDR vyšle na zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu příští měsíc kromě sportovců i skupinu 230 roztleskávaček. Japonsko ale varuje před přílišným optimismem. Na úterní konferenci ve Vancouveru uvedlo, aby svět nebyl naivní, pokud jde o rozhovory mezi Severní a Jižní Koreou před…

Kim Čong-un umírá? Podle vědců má vážné zdravotní problémy

Aktualizovali jsme 16.1.2018, 22:23, 15.01. 09:20

Washington/Pchjongjang - Zdravotní stav severokorejského lídra Kim Čong-una není vůbec dobrý. Tato informace byla vypuštěna do světa jihokorejskými vědci, kteří problém odhalili díky novoročnímu projevu prezidenta KLDR. Co konkrétně není s Kimem v pořádku? Zprávu přinesla ruská agentura RIA s…

Sankce vůči KLDR musí pokračovat, shodla se část světa

16.01. 20:55

Vancouver (Kanada) - Tlak na Severní Koreu prostřednictvím sankcí s cílem přimět ji k ukončení jaderného programu musí pokračovat. Shodli se na tom dnes ve Vancouveru účastníci konference 20 zemí o KLDR.

Trump a Si Ťin-pching žádají změnu chování KLDR

16.01. 20:51

Washington - Americký prezident Donald Trump si dnes volal se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Oba politici vyjádřili naději na změnu chování Severní Koreje.

Severní a Jižní Kora jednají o vyslání umělecké skupiny KLDR na olympiádu

15.01. 09:57

Soul - Zástupci Jižní Koreje a KLDR se dnes sešli k dalšímu jednání o podrobnostech severokorejského plánu vyslat uměleckou skupinu na nadcházející zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu. Nedůvěra mezi Pchjongjangem a Soulem přetrvává i po úterní dohodě.

Trump se pře s novináři o překlad výroku o KLDR

14.01. 19:13

Washington - Bílý dům se dostal do dalšího sporu s americkými médii. Opět se týká přesné interpretace výroků prezidenta Donalda Trumpa.

Severní Korea chce jednat se Soulem o olympiádě

13.01. 10:15

Soul/Pchjongjang - Severní Korea navrhla uspořádat pracovní schůzku, na níž se dohodne vyslání umělecké skupiny Severokorejců na zimní olympijské hry, jež se budou konat v únoru v Jižní Koreji.

S Kim Čong-unem mám pravděpodobně velmi dobrý vztah, myslí si Trump

12.01. 08:00

Washington - Americký prezident Donald Trump v rozhovoru poskytnutém listu The Wall Street Journal uvedl, že má se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem "pravděpodobně" velmi dobrý vztah.

Kim Čong-un podle Putina splnil strategický úkol

11.01. 19:05

Moskva - Severokorejský vůdce Kim Čong-un je mazaný dospělý politik, první kolo napjaté situace na Korejském poloostrově vyhrál. V Moskvě to dnes prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Varovný signál? Američané rozmístili na ostrově Guam bombardéry B-2.

11.01. 16:02

Washington - Spojené státy rozmístily na ostrově Guam tři strategické bombardéry B-2 schopné nést jaderné zbraně. Jak dlouho na tichomořské základně zůstanou, není známo. USA už tam mají také několik nadzvukových bombardérů B-1.

Život v KLDR: Proč jsou severokorejské mobily a internet k smíchu?

10.01. 17:03

Není žádným tajemstvím, že Severní Korea žije dlouhodobě v izolaci. Tamní obyvatelé sice mají mobilní telefony a přístup k internetu, vše ale pouze ve vnitrostátním měřítku. Nyní se však podařilo zjistit, jak skutečně severokorejský internet funguje. A rozhodně není o co stát.

Packalové z KLDR? Kim vystřelil raketu Hwasong-12 na vlastní město

10.01. 08:13

Washington - Severokorejské pokusy raket neskončily vždy úspěchem. Jedna z nich testovaná minulý rok měla podle informací amerických a jihokorejských úřadů omylem zasáhnout jedno ze severokorejských měst. Podle těchto údajů se mělo jednat o neúspěšný test rakety středního doletu Hwasong-12. O…

Jihokorejský prezident Mun Če-in je připraven setkat se s Kim Čong-unem

10.01. 08:02

Soul - Jihokorejský prezident Mun Če-in je za určitých podmínek ochoten se setkat přímo se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem.

Severokorejci obnoví vojenskou linku s Jižní Koreou, pošlou delegaci na olympiádu

09.01. 12:38

Pchanmundžom - Jižní a Severní Korea se dnes dohodly na obnově vojenské horké linky. Civilní horká linka mezi oběma zeměmi byla zprovozněna již minulý týden.

KLDR si asi tiše odklání globální kryproměnu, varuje bezpečnostní počítačová firma AlienVault

09.01. 10:59

Soul - Španělská bezpečnostní počítačová firma AlienVault zřejmě nalezla software, kterým si Severní Korea přesměrovává na svůj server globální kryptoměnu. Pro KLDR, na kterou se vztahují mezinárodní sankce, jsou kryptoměny nejlepším způsobem, jak přijít k hotovosti.

Zástupci Korejí usedli k jednacímu stolu, KLDR chce vyslat delegaci na ZOH

09.01. 08:01

Pchanmundžom (Korea) - Na linii příměří oddělující oba korejské státy se dnes koná první přímé jednání mezi zástupci Pchjongjangu a Soulu od roku 2015. Zástupci obou Korejí patrně hovoří především o nadcházející zimní olympiádě v Jižní Koreji.

Obnoví KLDR po třech letech schůzky rozdělených rodin?

08.01. 13:41

Soul - Jižní Korea chce při úterní schůzce se severokorejskými představiteli vyzvat KLDR k obnově setkání rodin rozdělených válkou z let 1950-53. Doposud se schůzek zúčastnilo takřka 19.000 Korejců, kteří měli možnost sejít se se svými příbuznými přímo, a dalších asi 3750, kteří si s blízkými mohli…

Trump otočil. Je ochoten jednat s Kimem, má ale podmínky

07.01. 09:43

Washington - Americký prezident Donald Trump, který doposud šířil převážně ostrá prohlášení na adresu severokorejského vůdce, prohlásil, že je připraven s Kim Čong-unem telefonicky jednat. Dodal nicméně, že pro takový dialog musí být splněny jisté podmínky, které blíže neupřesnil.

Trump uvítal obnovení rozhovorů mezi Severní a Jižní Koreou

06.01. 19:55

Camp David - Opětné navázání dialogu mezi oběma korejskými státy je podle amerického prezidenta Donalda Trumpa známkou diplomatického uvolnění. Šéf Bílého domu přitom před novináři v Camp Davidu vyjádřil naději, že toto uvolnění bude pokračovat i po únorových olympijských hrách v Jižní Koreji.

Severní Korea přijala nabídku Soulu na jednání

05.01. 08:16

Soul - Severní Korea přijala nabídku Soulu na uspořádání oficiálních rozhovorů, které se uskuteční příští úterý. Oznámila to dnes jihokorejská vláda.

Trump označil jednání mezi Jižní a Severní Koreou za dobrou věc

04.01. 16:58

Washington - Americký prezident Donald Trump se dnes vůbec poprvé pozitivně vyjádřil k aktuální možnosti jednání mezi KLDR a Jižní Koreou.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací