Články k tématu: Severní Korea

Trump přijímá nová protiimigrační opatření, zákaz cestovat do USA mají občané osmi států

dnes 08:59

Washington - Americký prezident Donald Trump přijímá další protiimigrační opatření. Zákaz cestovat do USA se bude týkat občanů již osmi států: KLDR, Čadu, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Venezuely. Nová pravidla mají pro tři nové země vstoupit v platnost 18. října, zatímco v případě dalších…

Protiraketový deštník je k ničemu, nedokáže nás ochránit, tvrdí expert

dnes 08:48

Washington – Není to poprvé, co veřejnost pochybuje o účinnosti protiraketových systému, do kterých se vložilo mnoho peněz, ale zatím nám žádný užitek nepřinesly. Není tomu jinak ani ve východní Asii, kde v různých oblastech jsou nainstalovány hned tři typy obrany. Ani jedna z nich zatím žádnou…

Jak můžeme zničit Severní Koreu? Přístrojem, který možná máte doma

Aktualizovali jsme 00:02, včera 10:39

Washington - Analytici a vojenští experti nejen z USA a Jižní Koreje přemýšlejí, jak se zbavit severokorejského vůdce Kim Čong-una a nenapáchat při tom katastrofální škody. S neobvyklým návrhem přišel Jocko Willink, někdejší příslušník amerického vojenského útvaru Navy SEALs, který pro americká…

reklama

USA ukazují svaly. Americké bombardéry a stíhačky proletěly u hranic s KLDR

23.09. 22:10

Washington - Mezinárodním vzdušným prostorem nad mořem u východního pobřeží Severní Koreje proletěly americké strategické bombardéry doprovázené bojovými stíhačkami.

Jak lidé reagují na severokorejské střely?

23.09. 17:17

Tokio - Severní Korea již podruhé vyzkoušela dolet svých střel nad Japonskem. I tentokrát se jednalo o balistickou raketu, která letěla východním směrem a dopadla do Tichého oceánu. Obyvatelé severovýchodu Japonska byli vyzváni stejně jako minule, aby se ukryli. Režim Kim Čong-Una je v posledních…

Na válku se Severní Korejou nejsme připraveni

23.09. 15:11

Washington - O potenciální válce se Pchjongjangem se toho napsalo a řeklo už mnoho, jedna zásadní věc by se ale měla vždycky vypíchnout - všestranný konflikt s jadernými, chemickými, biologickými i velkým množstvím konvenčních zbraní by dosáhla takových rozměrů, kterých není ve světě srovnání.

KLDR možná odpálila další bombu

23.09. 13:58

Pchjongjang/Peking - V Severní Koreji došlo dnes k zemětřesení o síle 3,4 stupně, které mělo ohnisko na zemském povrchu. Podle agentury Reuters o tom informovaly úřady sousedních zemí.

Čína se postavila KLDR. zavedla první opatření

23.09. 11:44

Peking - Čína od října omezí vývoz některých ropných produktů do KLDR a s okamžitou platností zakazuje export zkapalněného zemního plynu do sousední země.

Tillerson nadále trvá na diplomatickém řešení severokorejské krize

22.09. 20:24

Washington - Rostoucí napětí ve vztazích USA s KLDR je podle šéfa americké diplomacie Rexe Tillersona výzvou, ale úsilí řešit spor diplomaticky bude navzdory vzrušené rétorice pokračovat. Prezident Donald Trump mezitím na twitteru zopakoval své výpady vůči severokorejskému diktátorovi Kim Čong…

Severní Korea provede raketový test s jadernou hlavicí? Následky by byly děsivé, varují experti

22.09. 15:46

Tokio - Japonský ministr obrany Icunori Onodera se domnívá, že Severní Korea může provést zkoušku rakety středního doletu nebo mezikontinentální balistické rakety s jadernou hlavicí, vzhledem k pokrokům v raketovém a nukleárním zbrojním programu KLDR v poslední době.

Kim zamotal Američanům hlavu? Média prý mají potíže s překladem jeho urážek

22.09. 11:50

Washington/Pchjongjang - Severokorejská tisková agentura KCNA, která je proslulý svým košatým výrazivem, dělá lingvistické potíže americkým novinářům. Kamenem úrazu jsou hlavně vulgarity.

Kim pohrozil USA nejtvrdší odvetou, Trump je prý choromyslný. Odpálí KLDR vodíkovou bombu?

22.09. 09:15

New York/Pchjongjang - Severokorejský vůdce Kim Čong-un dnes pohrozil Spojeným státům nejtvrdšími protiopatřeními v historii. Ministr zahraničí KLDR následně uvedl, že jeho země by mohla provést dosud největší jaderný test v Pacifiku.

Kvůli KLDR jsme hysteričtí, řítíme se do záhuby, varuje Lavrov

21.09. 23:09

New York - Válečná hysterie kolem KLDR může vést ke katastrofě, je to cesta do slepé uličky a k záhubě. V projevu na Valném shromáždění OSN to dnes prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Doporučil světovému společenství vyřešit krizi pokojnou cestou podle návrhů Moskvy a Pekingu.

Trump a Čína zahájily ekonomickou blokádu KLDR

21.09. 21:12

New York - Americký prezident Donald Trump dnes v New Yorku oznámil sankce namířené proti osobám a firmám obchodujícím s KLDR a bankám financujícím a umožňujícím obchod se Severní Koreou. Prohlásil, že i čínská centrální banka zakázala bankám obchodovat se Severní Koreou.

Experti varují: Čína, Indie, KLDR a Pákistán dál posilují jaderný arzenál

21.09. 15:44

Stockhol - Stockholmský mezinárodní ústav pro výzkum míru (SIPRI) dnes uvedl, že počet jaderných hlavic ve světě loni klesl. Čína, Indie, Pákistán a KLDR ale zřejmě svůj arzenál nukleárních zbraní dál rozšiřují.

Pence jednal s šéfem čínské diplomacie. Je nutná denuklearizace Korejského poloostrova, shodli se

21.09. 13:09

Peking - Čínský ministr zahraničí Wang I jednal v New Yorku s americkým viceprezidentem Mikem Pencem. Shodli se na nutnosti rozšířit komunikaci mezi USA a Čínou o severokorejské otázce.

Soul obnoví humanitární pomoc KLDR, pošle výživu a vakcíny

21.09. 11:43

Soul - Jižní Korea obnoví humanitární pomoc KLDR. Pomoc ve výši osmi milionů dolarů bude mířit především k severokorejským dětem a těhotným ženám, a to v podobě výživy a vakcín. Podpora nezahrnuje žádnou peněžní hotovost, takže "není reálně žádná možnost", že by Pchjongjang pomoc zneužil na podporu…

Výhrůžky v OSN? KLDR nazvala Trumpa "štěkajícím psem"

21.09. 10:51

Pchjongjang - Severokorejský ministr zahraničí označil projev amerického prezidenta Donalda Trumpa v OSN za štěkání psa. Šéf Bílého domu označil režim v KLDR za zvrácený a obvinil ho z bezohledné snahy získat jaderné zbraně.

Merkelová vidí v otázce KLDR jasný nesoulad mezi Berlínem a Washingtonem

20.09. 20:51

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) přiznala, že mezi Berlínem a Washingtonem existuj jasný nesoulad v otázce řešení krize kolem Severní Koreje. 

Média jsou v ráži: Trumpova pohrůžka KLDR na půdě OSN je nevídaná, rozsekal své nepřátele na kousky

20.09. 12:59

Washington - Americký prezident Donald Trump ve svém prvním projevu v OSN varoval, že pokud bude KLDR ohrožovat Spojené státy a jejich spojence, nebude mít Washington jinou možnost, než Severní Koreu zcela zničit. Tisk jeho slova pokládá za nevídaná.

Bluf, nebo reálné výhrůžky? Asie se snaží rozebrat Trumpovy hrozby vůči KLDR

20.09. 09:21

Soul - Byl to bluf? Varování, že sestřelí další severokorejskou raketu odpálenou v rámci testování? Prosté potvrzení předchozí politiky? Oficiální činitelé a experti napříč Asií se dnes snaží rozebrat hrozbu amerického prezidenta Donalda Trumpa, že v případě provokace "naprosto zničí Severní Koreu"…

Zeman jednal s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem, řeč byla i o KLDR

20.09. 08:02

New York – Český prezident Miloš Zeman se dnes v New Yorku na okraj zasedání Valného shromáždění OSN setkal s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem. 

Světoví politici reagují na Trumpův projev v OSN. Přechází slova souhlasu i kritiky

19.09. 21:33

New York - Dnešní projev amerického prezidenta Donalda Trumpa vyvolal v kuloárech OSN rozdílné reakce. Šéf Bílého domu v rámci všeobecné rozpravy Valného shromáždění světové organizace vystupňoval výhrůžky proti KLDR a v konfrontačním tónu hovořil o situaci v Íránu a Venezuele. 

Trump v OSN pohrozil KLDR Íránu i Venezuele, varoval před nekontrolovanou migrací

19.09. 19:00

New York – Americký prezident Donald Trump dnes se svým projevem vystoupil v Organizaci spojených národů. Ostře kritizoval režimy Severní Koreje, Íránu a Venezuely. Odsoudil také islámské radikály a slíbil, že Spojené státy je zastaví. Vůbec se nezmínil o klimatických změnách. USA přitom čelí…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací