Články k tématu: Severní Korea

Severní Korea vyvezla loni zboží podléhající sankcím OSN za 4 miliardy korun

03.02. 09:49

New York (OSN) - Severní Korea vyvezla v období od ledna do září loňského roku výrobky zakázané sankcemi OSN v odhadované hodnotě za téměř 200 milionů dolarů (čtyř miliardy Kč). Podle agentury AFP o tom v pátek informovala OSN.

KLDR zaslala dopis do OSN, varovala USA a Jižní Koreu před uspořádáním manévrů

02.02. 13:26

Pchjongjang - Šéf severokorejské diplomacie dnes v dopise pro OSN pohrozil, že pokud USA a Jižní Korea uskuteční po zimní olympiádě odložené společné vojenské manévry, nebude tomu "nečinně přihlížet".

Trump varoval před jadernými ambicemi KLDR, rozhodl také o prodloužení provozu věznice v Guantánamu

31.01. 08:00

Washington - Bezohledná snaha KLDR získat jaderné rakety by mohla velmi brzy USA ohrozit. Prohlásil to v úterý prezident USA Donald Trump v poselství o stavu unie. Jeho vláda prý nebude opakovat staré chyby, které "dostaly Spojené státy do této velmi nebezpečné situace".

reklama

Plané řeči? Kim neprokázal plnou funkčnost raket, tvrdí americký generál

30.01. 22:08

Washington – Pchjongjang sice ve vývoji balistických střel učinil v posledních měsících velký pokrok, stále ale neprokázal funkčnost všech součástí mezikontinentálních raket. Dnes to prohlásil zástupce předsedy sboru náčelníků štábů Paul Selva.

Objevily se nové informace v případu vraždy bratra severokorejského vůdce

30.01. 13:57

Kuala Lumpur - U soudu v Malajsii dnes zazněla informace, že bratr severokorejského vůdce Kim Čong-nam se čtyři dny před svou vraždou, setkal s blíže neupřesněným Američanem korejského původu.

Jaderné zbraně KLDR? Amerika má prý mnohem větší problém

28.01. 13:16

Washington - Mohlo by se zdát, že největší problém Spojených států v Asii se nachází na Korejském poloostrově. Severní Korea v nedávné minulosti nejednou testovala balistické rakety a její zástupci pronášeli ostrá slova směrem k USA a především k prezidentu Donaldu Trumpovi. Mnohem větší nebezpečí…

KLDR porušuje embargo, tvrdí tajné služby

26.01. 14:41

Pchjongjnag - Na Severní Koreu jsou uvalený přísné sankce, Kimům režim je ale soustavně obchází. KLDR loni vyvážela do Ruska uhlí, které pak bylo dodáváno do Jižní Koreje a Japonska. Agentuře Reuters to řekli tři zdroje z tajných služeb západoevropských zemí. Moskva tvrzení obratem popřela.

Hrozí olympiádě teroristický útok?

26.01. 12:04

Pchjongjang - Svět by neměl věřit severokorejskému pokusu o zavedení dialogu s Jižní Koreou. Neměl by ani ocenit gesto KLDR, která tentokrát nebude bojkotovat Olympijské hry. To vše je pouze záminka pro to, aby došlo na olympiádě k útoku. Alespoň to tvrdí bývalá severokorejská zvláštní agentka.…

USA rozšířily sankce proti KLDR

24.01. 20:35

Washington - Spojené státy dnes rozšířily sankce proti Severní Koreji, které postihují osoby a společnosti podílející se na jaderném programu KLDR.

CIA varuje: Severní Korea se stále více přibližuje situaci, kdy bude Ameriku ohrožovat

23.01. 22:17

Washington – Severokorejský režim je stále blíž situaci, kdy ohrozí území Spojených států raketami s jadernou hlavicí. Na konferenci ve Washingtonu to dnes prohlásil šéf Ústřední zpravodajské služby (CIA) Mike Pompeo.

Severokorejský zběh se přiznal, že v KLDR spáchal vraždu

23.01. 12:44

Soul - Severokorejský voják (24), který v listopadu přeběhl do Jižní Koreje a byl při tom několikrát postřelen, spáchal v KLDR vraždu. Uvedl to prý výslechu.

EU rozšířila své sankce na dalších 17 lidí ze Severní Koreje a 7 z Venezuely

22.01. 15:04

Brusel - O 17 osob dnes Evropská unie rozšířila svůj seznam občanů Severní Koreje, kteří mají v EU zmrazený majetek a zakázaný vstup. Rada EU dnes také uvalila sankce na sedm osob z Venezuely.

KLDR vyslala do Soulu přípravný tým, jeho součástí je i šéfka populární hudební skupiny

21.01. 10:33

Soul - Do Jižní Koreje dorazil přípravný sedmičlenný tým umělecké skupiny z KLDR, která vystoupí při únorových olympiádě v Pchjongčchangu. Je v něm i šéfka hudební skupiny Moranbong a vedoucí státního orchestru Unhaso, který je zároveň ředitelem jednoho z útvarů ministerstva kultury KLDR.

Severní Korea vyšle do společného olympijského týmu 22 sportovců

20.01. 14:56

Lausanne/Soul - KLDR vyšle na zimní olympiádu v jihokorejském Pchjongčchangu 22 sportovců, kteří budou spolu se zástupci Jižní Koreje startovat pod jednotnou vlajkou. Obě země navíc postaví společný tým hokejistek.

Jaký byl severokorejský vůdce Kim Čong-un v dětství? Jeho bývalí přátelé otevřeně promluvili

20.01. 14:03

Pchjongjang - Severokorejský diktátor Kim Čong-un patří k nejostřeji sledovaným vládcům na světě. Dnes je Kim brutálním diktátorem, jež naváhá popravovat své příbuzné a čas od času pohrozí svým sousedům jaderným holokaustem. Takový ale nebyl vždycky. V době svého dětství a dospívání studoval na…

Severní Korea zrušila vyslání přípravného týmu do Pchjongčchangu

19.01. 19:01

Soul - KLDR zrušila plánovanou návštěvu delegace, která měla v Jižní Koreji připravit vystoupení severokorejské umělecké skupiny během únorových zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu. Informovala o tom jihokorejská agentura Jonhap. 

Společná korejská vlajka na OH rozčiluje konzervativce. Tančíme, jak Kim píská, zlobí se

19.01. 16:47

Soul - Ne všichni vnímají plánovanou účast severokorejské delegace na zimní olympiádě v Jižní Koreji pozitivně. Vlna kritiky se vzedmula mezi konzervativci hlavně proti plánu, aby obě Koreje nastoupily společně pod jednou vlajkou

Jednání o přitvrzení sankcí je provokace, zlobí se KLDR

18.01. 08:00

Ženeva/Moskva- Úterní schůzka 20 zemí k možnostem zvýšení sankčního tlaku na Severní Koreu v otázce jeho jaderného programu je provokace, tvrdí Pchjongjang.

Trump si stěžuje: Rusko nijak nepomáhá s řešením korejské krize, jen podrývá úsilí Číny

17.01. 21:58

Washington - Americký prezident Donald Trump v rozhovoru pro agenturu Reuters kritizoval Rusko. Podle něj nijak nepřispívá k řešení krize na Korejském poloostrově a navíc podrývá úsilí Číny, která sice již hodně pomohla, ale mohla by se snažit více.

Dohodnuto: Severní a Jižní Korea nastoupí na olympiádě pod společnou vlajkou

17.01. 17:24

Soul - Severní a Jižní Korea budou při slavnostním zahájení zimních olympijských her v Pchjongčchangu pochodovat společně pod jednou vlajkou. Dohodu ale musí ještě schválit Mezinárodní olympijský výbor, který se s představiteli obou Korejí sejde v sobotu v Lausanne.

Severní Korea pošle na olympiádu 230 roztleskávaček

17.01. 12:39

Soul - KLDR vyšle na zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu příští měsíc kromě sportovců i skupinu 230 roztleskávaček. Japonsko ale varuje před přílišným optimismem. Na úterní konferenci ve Vancouveru uvedlo, aby svět nebyl naivní, pokud jde o rozhovory mezi Severní a Jižní Koreou před…

Kim Čong-un umírá? Podle vědců má vážné zdravotní problémy

Aktualizovali jsme 16.1.2018, 22:23, 15.01. 09:20

Washington/Pchjongjang - Zdravotní stav severokorejského lídra Kim Čong-una není vůbec dobrý. Tato informace byla vypuštěna do světa jihokorejskými vědci, kteří problém odhalili díky novoročnímu projevu prezidenta KLDR. Co konkrétně není s Kimem v pořádku? Zprávu přinesla ruská agentura RIA s…

Sankce vůči KLDR musí pokračovat, shodla se část světa

16.01. 20:55

Vancouver (Kanada) - Tlak na Severní Koreu prostřednictvím sankcí s cílem přimět ji k ukončení jaderného programu musí pokračovat. Shodli se na tom dnes ve Vancouveru účastníci konference 20 zemí o KLDR.

Trump a Si Ťin-pching žádají změnu chování KLDR

16.01. 20:51

Washington - Americký prezident Donald Trump si dnes volal se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Oba politici vyjádřili naději na změnu chování Severní Koreje.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací