Články k tématu: Severní Korea

Severokorejci učinili za poslední půlrok znepokojivý pokrok v raketách

08.06. 08:14

Washington - Šéf americké Agentury pro protiraketovou obranu (MDA) James Syring označil technologický pokrok v severokorejském vývoji balistických střel v uplynulých šesti měsících za velice znepokojivý. Informovala o tom agentura Reuters.

Severní Korea odpálila sérii nad moře sérií protilodních střel

08.06. 08:13

Pchjongjang/Soul - Severní Korea dnes podle jihokorejské armády vypálila nad moře sérii protilodních střel krátkého doletu. Informovala o tom agentura Reuters.

Američané stahují své letadlové lodě USS Carl Vinson a USS Ronald Reagan z blízkosti KLDR

07.06. 12:27

Tokio – Americké letadlové lodě USS Ronald Reagan a USS Carl Vinson se stahují z blízkosti Severní Koreje. Uvádí to japonská média. Stroje byly do Japonského moře nasazeny v minulých týdnech kvůli rostoucímu napětí vyvolanému severokorejskými raketovými testy.

reklama

Severní Korea s vývojem jaderných zbraní nepřestane

04.06. 17:00

Soul - Severní Korea považuje nejnovější sankce OSN za nepřátelský čin a ve vývoji jaderných zbraní hodlá pokračovat. Dnes to oznámil mluvčí severokorejského ministerstva zahraničí.

USA přijmou další opatření proti KLDR

03.06. 12:33

Singapur - Americký ministr obrany James Mattis dnes oznámil, že Spojené státy přijmou další kroky, které je mají chránit před hrozbou ze strany Severní Koreje.

OSN rozšířila sankce proti KLDR kvůli raketovým zkouškám

03.06. 10:10

New York - Rada bezpečnosti OSN dnes rozšířila sankce proti Severní Koreji za její opakované zkoušky raket.

Washington rozšířil sankční seznam vůči KLDR

02.06. 08:07

Washington/Moskva – Americký ministerstva financí a zahraničí dnes rozšířila sankce proti Severní Koreji. Američané na sankční seznam přidali devět firem a vládních organizací a tři jednotlivce, informovala agentura Reuters. Majetek firem a lidí uvedených na seznamu bude zmrazený, americké firmy s…

Strach z KLDR? USA úspěšně otestovaly protiraketový obranný systém

31.05. 09:50

Washington - Americká armáda úspěšně dokončila test obranného systému před mezikontinentálními balistickými raketami, který byl první podobnou zkouškou svého druhu.

Trump na dění kolem posledního raketového testu KLDR reagoval velmi ostře

30.05. 17:18

Washington – Nový severokorejský raketový test opět vyvolal napění. Americký prezident Donald Trump už se nechal slyšet, že Severní Korea zkouškou ukázala „velkou neúctu“ vůči Číně. Japonsko a Jižní Korea mluví o další nebezpečné provokaci.

Severokorejci potvrdili test rakety typu Scud. Osobně na něj ohlížel Kim Čong-un

30.05. 08:31

Pchjongjang/Soul - Severní Korea dnes potvrdila pondělní test další balistické střely. Podle severokorejské agentury KCNA byl "úspěšný". Na odpálení rakety podle ní dohlížel sám vůdce KLDR Kim Čong-un, který zároveň nařídil vývoj ještě mocnějších strategických zbraní. Jižní Korea oznámila, že…

Kdy bude KLDR schopna raketami zasáhnout americkou pevninu? Bude to už brzy, myslí si experti

29.05. 16:39

Šéf americké DIA, agentury specializující se na obranu a vojenské zpravodajství, uvedl, že je „nevyhnutelné“, že jaderná zbraň vypuštěna ze Severní Koreje zasáhne americkou pevninu. Generálporučík Vincent Stewart před armádním výborem Senátu řekl, že možnost útoku je po nedávném testu jaderné…

Severokorejci vystřelili blíže neurčenou střelu, dopadla do japonské výlučné zóny

29.05. 08:01

Soul - Severní Korea vystřelila dnes ráno místního času blíže neurčenou střelu ze svého východního pobřeží.

Severní Korea testovala nový systém protivzdušné obrany, chce ji rozmístit po celé zemi

28.05. 10:30

Pchjongjang - Severní Korea provedla test nového systému protivzdušné obrany. Na zkoušku dohlížel osobně vůdce Kim Čong-un, který zároveň nařídil masovou výrobu tohoto systému a jeho rozmístění po celé KLDR.

Vrhnou se Američané na Severní Koreu? Expert mluví o tom, co by přinesl útok na jadernou zemi

27.05. 11:17

Washington – Navzdory zprávám o zvyšování amerických a čínských vojenských příprav, narůstajícím severokorejským provokacím a tvrzení administrativy Donalda Trumpa, že „všechny možnosti jsou na stole“, by Američané museli být blázni, kdyby zaútočili na Severní Koreu. V komentáři pro server Bussines…

Zesílíme sankce proti Severní Koreji, shodly se USA a Japonsko

26.05. 21:03

Taormina - Sankce proti Severní Koreji budou rozšířeny, dohodli se americký prezident Donald Trump a japonský premiér Šinzó Abe. Důvodem je další rozvoj  jaderných zbraní a balistických raket. Trump a Abe se věnovali problematice na okraj summitu zemí skupiny G7 v italské Taormině.

Problém vyřešíme, můžete se vsadit, komentoval Trump situaci kolem KLDR

26.05. 16:25

Taormina (Itálie) - Americký prezident Donald Trump dnes v sicilské Taormině, kde se koná summit G7, označil Severní Koreu za "světový problém", který ale bude v určitém okamžiku vyřešen. Podle diplomatů budou šéfové sedmi velkých světových ekonomik hovořit i o situaci v Sýrii a Libyi a o válce v…

Trump vyzradil další tajemství: Dutertemu řekl o umístění dvou jaderných ponorek

26.05. 16:05

Washington – Americký deník The New York Times zveřejnil úryvky přepisu telefonického rozhovoru, který se uskutečnil mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho filipínským protějškem Rodrigem Dutertem. Řeč byla například o Severní Koreji – a Trump opět vyzradil něco, co neměl.

Pchjongjang obvinil Jižní Koreu z nebezpečné vojenské provokace

25.05. 13:03

Soul - Úterní incident na korejské hranici vedl k další slovní přestřelce mezi znepřátelenými státy. Podle KLDR jihokorejští vojáci vypálili 450 kulometných dávek na hejno ptáků. Jižní Korea již dříve uvedla, že palbou reagovala na přelet blíže neupřesněného objektu směrem ze Severní Koreje.

Podezřelý objekt nad korejskou hranicí byl údajně balon KLDR s propagandistickými letáky

24.05. 08:54

Soul - Jihokorejská armáda včera střílela na objekt letící z KLDR. Vyšetřování incidentu na hranicích mezi znepřátelenými státy ukázalo, že se pravděpodobně jednalo o balony s propagandistickými letáky.

Jižní Korea vypálila varovné střely na objekt letící od severního souseda

23.05. 13:32

Soul - Jihokorejská armáda dnes vypálila desítky varovných střel směrem k blíže neupřesněnému objektu, který přiletěl z KLDR. Patrně se jednalo o dron.

KLDR je připravena použít balistickou střelu k vojenskému nasazení

22.05. 09:54

Pchjongjang - Severní Korea potvrdila, že "úspěšně" odpálila balistickou střelu středního doletu. Dle agentury AFP šlo o pozemní verzi rakety Pukguksong-2 odpalované jinak z ponorek a poháněné pevným palivem.

KLDR není hrozbou? Podívejte se jinam, varuje analytik

22.05. 09:26

Náznaky, že Spojené státy mohou být požádány o stažení svých střel THAAD z Jižní Koreje zřejmě mohly šokovat mnohé z těch, kteří se domnívali, že jakmile bude systém jednou rozmístěn, bude akceptován. Tvrdí to bezpečností analytik Charles Shoebridge, který v rozhovoru pro server RT rozebral…

KLDR odpálila další raketu, tvrdí Jižní Korea

21.05. 14:41

Soul/Pchjongjang - Severní Korea odpálila další raketu, tvrdí vojenští odborníci z Jižní Koreje. Test měl proběhnout dnes odpoledne tamního času. S informací přišla BBC.

Rozpoutá KLDR jadernou válku? Měli bychom se připravit, varuje vědec

20.05. 12:05

Washington/Soul - Severní Korea má „dostatečný technický důvod“ provést další jadernou zkoušku, zatímco se tamní režim snaží vyvinout spolehlivou mezikontinentální balistickou raketu, která může nést jaderné zbraně, tvrdí americký jaderný vědec. Jeho slova cituje jihokorejská tisková agentura…

reklama
Fotogalerie