Články k tématu: Severní Korea

Trump vyzradil další tajemství: Dutertemu řekl o umístění dvou jaderných ponorek

26.05. 16:05

Washington – Americký deník The New York Times zveřejnil úryvky přepisu telefonického rozhovoru, který se uskutečnil mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho filipínským protějškem Rodrigem Dutertem. Řeč byla například o Severní Koreji – a Trump opět vyzradil něco, co neměl.

Pchjongjang obvinil Jižní Koreu z nebezpečné vojenské provokace

25.05. 13:03

Soul - Úterní incident na korejské hranici vedl k další slovní přestřelce mezi znepřátelenými státy. Podle KLDR jihokorejští vojáci vypálili 450 kulometných dávek na hejno ptáků. Jižní Korea již dříve uvedla, že palbou reagovala na přelet blíže neupřesněného objektu směrem ze Severní Koreje.

Podezřelý objekt nad korejskou hranicí byl údajně balon KLDR s propagandistickými letáky

24.05. 08:54

Soul - Jihokorejská armáda včera střílela na objekt letící z KLDR. Vyšetřování incidentu na hranicích mezi znepřátelenými státy ukázalo, že se pravděpodobně jednalo o balony s propagandistickými letáky.

reklama

Jižní Korea vypálila varovné střely na objekt letící od severního souseda

23.05. 13:32

Soul - Jihokorejská armáda dnes vypálila desítky varovných střel směrem k blíže neupřesněnému objektu, který přiletěl z KLDR. Patrně se jednalo o dron.

KLDR je připravena použít balistickou střelu k vojenskému nasazení

22.05. 09:54

Pchjongjang - Severní Korea potvrdila, že "úspěšně" odpálila balistickou střelu středního doletu. Dle agentury AFP šlo o pozemní verzi rakety Pukguksong-2 odpalované jinak z ponorek a poháněné pevným palivem.

KLDR není hrozbou? Podívejte se jinam, varuje analytik

22.05. 09:26

Náznaky, že Spojené státy mohou být požádány o stažení svých střel THAAD z Jižní Koreje zřejmě mohly šokovat mnohé z těch, kteří se domnívali, že jakmile bude systém jednou rozmístěn, bude akceptován. Tvrdí to bezpečností analytik Charles Shoebridge, který v rozhovoru pro server RT rozebral…

KLDR odpálila další raketu, tvrdí Jižní Korea

21.05. 14:41

Soul/Pchjongjang - Severní Korea odpálila další raketu, tvrdí vojenští odborníci z Jižní Koreje. Test měl proběhnout dnes odpoledne tamního času. S informací přišla BBC.

Rozpoutá KLDR jadernou válku? Měli bychom se připravit, varuje vědec

20.05. 12:05

Washington/Soul - Severní Korea má „dostatečný technický důvod“ provést další jadernou zkoušku, zatímco se tamní režim snaží vyvinout spolehlivou mezikontinentální balistickou raketu, která může nést jaderné zbraně, tvrdí americký jaderný vědec. Jeho slova cituje jihokorejská tisková agentura…

Kim Čong-un je paranoidní a mobilizuje armádu. Má strach o své jaderné zbraně

19.05. 16:50

Pchjongjang/Soul -Severokorejský vůdce Kim Čong-un začíná být velmi paranoidní. Nařídil údajně severokorejské armádě, aby se připravila na americký raketový útok, který podle něj mohou USA podniknout každým dnem. Hlava KLDR se totiž obává, že by se Američané mohli pokusit zničit jeho jaderné braně.

Američané posílají ke Korejskému poloostrovu další letadlovou loď

19.05. 11:35

Washington/Tokio - Spojené státy vyslaly do oblasti Korejského poloostrova letadlovou loď USS Ronald Reagan. Čeká ji série cvičení, které se zaměří především na vzlety a přistání letadel. V současné době v regionu již působí USS Carl Vinson.

Severní Korea dluží Berlínu deset milionů eur na daních

19.05. 09:51

Berlín - Podle informací Süddeutsche Zeitung dluží KLDR Německu zhruba deset milionů eur na daních (266 milionů korun).

Pravděpodobnost války s KLDR je vysoká, my jsme připraveni, zní ze Soulu

18.05. 16:37

Soul – O hrozbě vypuknutí války se Severní Koreou už nemluví jen bezpečnostní experti, ale i sám jihokorejský prezident Mun Če-in, který je sám synem severokorejských uprchlíků. Jeho slova cituje server The Independent.

Válka je nevyhnutelná? V případě Severní Koreje jinou možnost nemáme, tvrdí expert

Aktualizovali jsme 17.5.2017, 22:04, 17.05. 14:26

Washington – Třetí světová válka může vypuknout už za několik hodin. USA totiž nemají jinou možnost, než zahájit konflikt se Severní Koreou. Myslí si to John Dunn, emeritní profesor politické teorie na univerzitě v Cambridge.

Severní Korea jako úhlavní nepřítel? Američané ji ani neumí najít na mapě

17.05. 10:58

Washington - Americký deník The New York Times o víkendu zveřejnil nelichotivou statistiku. Většina Američanů disponuje velmi slabými znalostmi zeměpisu a nedokáže určit, kde leží Severní Korea. Východoasijskou zemi někteří umisťovali až do Austrálie.

Kim si hraje s ohněm? Diktátor záměrně provokuje Trumpa, varuje profesor

17.05. 09:17

Poslední test rakety středního doletu, který provedla Severní Korea, je způsob, jakým se tamní komunistický režim snaží provokovat amerického prezidenta Donalda Trumpa. Myslí si to profesor Sreeram Chaulia, děkan Jindal School of International Affairs v Dillí. Expert na mezinárodní politiku situaci…

Skupina Anonymous varuje svět: Připravte se na třetí světovou válku

Aktualizovali jsme 16.5.2017, 22:15, 16.05. 15:49

New York - Lidé po celém světě by se měli připravit na třetí světovou válku, která může vypuknout mezi Severní Koreou a Spojenými státy. Vyzvali k tomu hackeři ze skupiny Anonymous, největší a nejznámější hackerské skupiny na světě, která se naposledy zapsala do podvědomí veřejnosti svým bojem…

Rada bezprčnosti OSN odsoudila raketový test KLDR, režim prý dělá příliš velké pokroky

16.05. 12:21

Soul/New York - Rada bezpečnosti OSN odsoudila nedělní raketový test KLDR a varovala, že v případě pokračování ve zkouškách uvalí na Severní Koreu přísnější sankce. Jihokorejský ministr obrany Han Min-ku varoval, že KLDR dělá ve vývoji raket větší pokroky, než se čekalo. Chystá se proto summit ve…

Pochází vyděračský virus WannaCry ze Severní Koreje? Experti odhalili zajímavou stopu

16.05. 09:46

New York - Kdo vypustil počítačový vir WannaCry, který napadl dle nové bilance 300 tisíc počítačů po celém světě, stále není zcela jasné. Experti nicméně naznačili, že by stopa mohla vést do Severní Koreje.

Zapomeňte na KLDR a Islámský stát. Existuje ještě větší nebezpečí, varuje Noam Chomsky

Aktualizovali jsme 15.5.2017, 22:40, 12.05. 09:41

Washington - Americký filozof, kognitivní vědec, lingvista, společenský kritik a logik židovského původu Noam Chomsky promluvil o skupině, kterou považuje za nejnebezpečnější na celém světě. Překvapivé může být, že tím rozhodně nemá na mysli Islámský stát. Ještě horší jsou totiž podle něj američtí…

Armáda USA prý nemá vojáky, kteří by se postavili KLDR

15.05. 16:55

Washington – Pokud chce americká armáda čelit všem globálním hrozbám, bude potřebovat více vojáků,. Uvádí to americký konzervativní server The Daily Signal, Ten poukazuje na slova vojenských expertů, podle kterých současné kapacity nestačí na boj se nepřáteli.

Poplach na Dálném východě: Rusko je ve stavu vysoké pohotovosti

15.05. 15:52

Pchjongjang/Moskva - Jihokorejská tisková agentura Jonhap oznámila, že Severní Korea otestovala balistickou raketu. Střela urazila několik set kilometrů a dopadla do Japonského moře. Podle Bílého domu  raketa dopadla blíže k Rusku než k Japonsku. A Moskva už na test patřičně zareagovala.

Severokorejský jaderný arzenál? Expert promluvil o situaci na Korejském poloostrově

15.05. 08:36

Zvolení Mun Če-ina prezidentem Jižní Koreje má potenciál přivodit zvrat ve vztazích USA s jejich klíčovým regionálním spojencem, domnívá se politolog a expert na mezinárodní vztahy Jonathan Cristol. V komentáři pro server CNN připomíná, že Mun na rozdíl od svých předchůdců zřejmě nesdílí tvrdý…

Severokorejský raketový test ověřil schopnost nést "velkou a těžkou jadernou hlavici"

15.05. 08:00

Pchjongjang - Severní Korea dnes označila nedělní odpálení své balistické rakety za test nového modelu střely středního až dlouhého doletu. Zkušební vypuštění střely pod osobním dohledem vůdce KLDR Kim Čong-una bylo úspěšné a jeho cílem bylo ověřit schopnost rakety nést "velkou a těžkou jadernou…

EU varuje: Nový raketový test KLDR ohrožuje mír. Řím žádá tvrdou reakci

14.05. 15:55

Brusel - Ke kritice nového raketového testu Severní Koreje se připojila také EU. Brusel pokládá odpálení balistické rakety za ohrožení míru a mezinárodní bezpečnosti. S prohlášením přišel i italský premiér Paolo Gentiloni.

reklama
Fotogalerie