Články k tématu: Severní Korea

Zákaz svateb, pohřbů a cestování. Severní Korea v pohotovosti, co se chystá?

05.05. 10:27

Pchjongjang - Severní Korea se připravuje na jednu z největších politických akcí posledního desetiletí. Očekává se, že je to příležitost pro Kim Čong-una upevnit si moc a kontrolu v zemi.

Zvrácené choutky Kim Čong-una: Unášení mladých pannen a výhružky smrtí

Aktualizovali jsme 1.5.2016, 09:56, 30.04. 14:12

Pchjongjang – Někdejší nejbližší spolupracovníci Kim Čong-una, kteří zběhli do Jižní Koree, promluvili o choutkách severokorejského vůdce. Jihokorejská média s odkazem na své zdroje uvádí, že si šéf KLDR vybírá pro své „zvrácené sexy párty“ velmi mladé dívky.

KLDR odsoudila dalšího Američana, dostal 10 let nucených prací

29.04. 16:18

Pchjongjang - Američan korejského původu dostal v KLDR deset let nucených prací. Podle verdiktu byl je muž špion, který se snažil rozvrátit komunistický režim.

reklama

KLDR se test rakety opět nevyvedl, šla k zemi po pár vteřinách

28.04. 12:14

Soul - Podle jihokorejské agentury Jonhap dnes KLDR patrně znovu vyzkoušela svou novou raketu středního doletu, test byl ale i tentokrát neúspěšný.

Chystá se další test rakety Musudan, ten předchozí KLDR nevyšel

Aktualizovali jsme 26.4.2016, 16:03, 26.04. 09:08

Soul - Severní Korea pravděpodobně plánuje další test mohutné rakety středního doletu. Před dvěma dny přitom KLDR úspěšně vyzkoušela odpal střely z ponorky.

Test balistické rakety byl úplný úspěch, raduje se KLDR

Aktualizovali jsme 24.4.2016, 23:39, 24.04. 08:35

Pchjongjang - Severní Korea v sobotu úspěšně otestovala balistickou střelu vypuštěnou z ponorky. K testu podle jihokoreských médií došlo na východním pobřeží korejského poloostrova v 18:30 místního času. Zkouška zbraní byla podle amerických úřadů provokací, ale nikoho neohrozila.

KLDR z ponorky odpálila balistickou raketu

23.04. 16:08

Soul - Jihokorejské vojenské zdroje oznámily, že KLDR dnes zřejmě odpálila balistickou raketu z ponorky u svého severovýchodního pobřeží. Lze očekávat, že tato zpráva bude silně rezonovat ve Spojených státech.

KLDR začala stahovat své studenty ze zahraničí, co se děje?

21.04. 16:14

Pchjongjang - Podle informací deníku The Daily Telegraph začala Severní Korea stahovat své studenty ze zahraničí. KLDR se patrně obává z dalších útěků svých občanů do Jižní Koreje.

KLDR se připravuje na jaderný test, varuje výzkumné centrum

21.04. 12:59

Pchjongjang/Washington - Výzkumné centrum americké univerzity Kohna Hopkinse přišlo se znepokojivým tvrzením. Podle nich se Severní Korea připravuje na jaderný test, tento rok už na druhý.

Dokončuje KLDR jedernou bombu? Zvýšená aktivita něco naznačuje

17.04. 22:20

Pchjongjang – Jihokorejské média dnes poukázala na to, že Severní Korea se zřejmě chystá na další jaderné testy. Naznačuje to prý zvýšená aktivita v prostoru, který KLDR ke svým pokusům používá.

OSN odsuzuje raketové testy KLDR

16.04. 15:49

New York - Severní Korea provedla ve čtvrtek novou raketovou zkoušku, která byla pravděpodobně neúspěšná. Stalo se tak v den 104. výročí narození zakladatele severokorejského komunistického státu Kim Ir-sena. Rada bezpečnosti OSN v pátek tento pokud odsoudila.

Jak slíbila, tak i provedla. KLDR provedla další test balistické rakety

15.04. 08:20

Soul - Dnes, kdy KLDR slaví 104. výročí narození Kim Ir-sena, provedla Severní Korea další test balistické rakety, byl ale neúspěšný, oznámila Jižní Korea.

KLDR chce na výročí narození Kim Ir-sena odpálit rakety středního doletu

14.04. 12:01

Soul - Severní Korea se prý chystá odpálit balistické rakety středního doletu. Mohlo by se tak stát již v pátek

KLDR má nový raketomet a miniaturní jaderné hlavice, tvrdí Soul

07.04. 11:26

Soul/Pchjongjang – Podle jihokorejského ministerstva obrany vyvinula Severní Korea vyspělý vícehlavňový raketometný systém s raketami velké ráže, který by ještě letos mohla použít proti Jižní Koreji. Severní Korea nedávno pohrozila, že „sežehne" úřad jihokorejské prezidentky svým „mocným…

Sankce proti KLDR nepomáhají. Jižní Korea si stěžuje na sílící režim

06.04. 17:23

Pchjongjang/Soul - Během posledních měsíců byl svět opakovaně svědkem severokorejských výhružek, na které Západ reagoval dalšími sankcemi. Podle vysokého představitele Jižní Koreje ale sankce KLDR nijak neoslabily – naopak. Informoval o tom server Voice of America.

Kim Čong-un hrozí USA, zabijeme více Američanů, než útoky z 11. září

Aktualizovali jsme 4.4.2016, 22:57, 04.04. 15:37

Pchjongjang - Jaderná hlavice směřující na USA a budova Kongresu v plamenech. Tak vypadá nejnovější propagandistické video ze Severní Koreje (KLDR), na které Kim Čong-un vyhrožuje Spojeným státům, že zabije víc Američanů než při útocích z 11. září 2001.

KLDR pokračuje v provokaci, odpálila další raketu

01.04. 08:41

Soul - Jak dnes oznámila jihokorejská agentura Jonhap, KLDR zřejmě odpálila další raketu. Mohlo jít o balistickou střelu, která dopadla do vod u východního pobřeží Severní Koreje. Oficiální místa informaci zatím nepotvrdila.

Severní Korea vyhrožuje Soulu úderem

27.03. 10:23

Pchjongjang - Severní Korea varovala, že zaútočí na prezidentský palác v Soulu, pokud se jí jihokorejská prezidentka neomluví za údajnou velezradu.

V KLDR se "přiznal" ke špionáži další Američan. Chtěl svrhnout diktátorův režim

25.03. 22:40

Pchjongjnag - Kim Dong Chul, muž americko-korejského původu, se v KLDR veřejně přiznal ke špionáži. Prý chtěl v Severní Koreji šířit náboženství a nakonec svrhnout režim.

Do KLDR putují desetitisíce flashdisků se západními filmy a seriály

23.03. 11:56

Washington/Pchjongjang - Snaha o podkopání autority severokorejského režimu šířením západní propagandy není nic nového. Se zajímavým způsobem, jak toho dosáhnout, ale přišel americký projekt Flashdrives for Freedom, tedy „Flashdisky za svobodu“. Informoval o tom deník The Guardian.

KLDR odpálila další rakety. Po 200 kilometrech spadly do moře

Aktualizovali jsme 21.3.2016, 19:21, 21.03. 12:16

Pchjongjang - KLDR dnes odpálila další rakety. Podle jihokorejské armády šlo o několik střel krátkého doletu, které uletěly asi 200 kilometrů a dopadly do moře u východního pobřeží poloostrova.

KLDR znovu provokuje, odpálila dvě rakety

18.03. 09:08

Pchjongjang - Severní Korea nadále pokouší trpělivost Soulu a dnes odpálila dvě střely. Krátce po balistické raketě, která dopadla po 800 kilometrech letu do moře, odstartovala druhá střela. Ta zmizela z jihokorejských radarů ve výšce asi 17 kilometrů.

Čína je ve sporu s USA, může za to KLDR

17.03. 10:52

Peking/Washington - Ostrá rétorika a další testy KLDR přiměly Spojené státy k uvalení unilaterálních sankcí. S tím však nesouhlasí Čína. Více informací přinesla agentura Reuters.

Američan dostal 15 let nucených prací, v KLDR ukradl plakát

16.03. 09:21

Pchjongjang - Soud v KLDR poslal amerického studenta na 15 let nucených prací. Tento trest dostal za údajný pokus ukrást plakát s politickou tématikou z hotelu v Pchjongjangu.

reklama
Fotogalerie