Články k tématu: Severní Korea

KLDR pokračuje v provokaci, odpálila další raketu

01.04. 08:41

Soul - Jak dnes oznámila jihokorejská agentura Jonhap, KLDR zřejmě odpálila další raketu. Mohlo jít o balistickou střelu, která dopadla do vod u východního pobřeží Severní Koreje. Oficiální místa informaci zatím nepotvrdila.

Severní Korea vyhrožuje Soulu úderem

27.03. 10:23

Pchjongjang - Severní Korea varovala, že zaútočí na prezidentský palác v Soulu, pokud se jí jihokorejská prezidentka neomluví za údajnou velezradu.

V KLDR se "přiznal" ke špionáži další Američan. Chtěl svrhnout diktátorův režim

25.03. 22:40

Pchjongjnag - Kim Dong Chul, muž americko-korejského původu, se v KLDR veřejně přiznal ke špionáži. Prý chtěl v Severní Koreji šířit náboženství a nakonec svrhnout režim.

reklama

Do KLDR putují desetitisíce flashdisků se západními filmy a seriály

23.03. 11:56

Washington/Pchjongjang - Snaha o podkopání autority severokorejského režimu šířením západní propagandy není nic nového. Se zajímavým způsobem, jak toho dosáhnout, ale přišel americký projekt Flashdrives for Freedom, tedy „Flashdisky za svobodu“. Informoval o tom deník The Guardian.

KLDR odpálila další rakety. Po 200 kilometrech spadly do moře

Aktualizovali jsme 21.3.2016, 19:21, 21.03. 12:16

Pchjongjang - KLDR dnes odpálila další rakety. Podle jihokorejské armády šlo o několik střel krátkého doletu, které uletěly asi 200 kilometrů a dopadly do moře u východního pobřeží poloostrova.

KLDR znovu provokuje, odpálila dvě rakety

18.03. 09:08

Pchjongjang - Severní Korea nadále pokouší trpělivost Soulu a dnes odpálila dvě střely. Krátce po balistické raketě, která dopadla po 800 kilometrech letu do moře, odstartovala druhá střela. Ta zmizela z jihokorejských radarů ve výšce asi 17 kilometrů.

Čína je ve sporu s USA, může za to KLDR

17.03. 10:52

Peking/Washington - Ostrá rétorika a další testy KLDR přiměly Spojené státy k uvalení unilaterálních sankcí. S tím však nesouhlasí Čína. Více informací přinesla agentura Reuters.

Američan dostal 15 let nucených prací, v KLDR ukradl plakát

16.03. 09:21

Pchjongjang - Soud v KLDR poslal amerického studenta na 15 let nucených prací. Tento trest dostal za údajný pokus ukrást plakát s politickou tématikou z hotelu v Pchjongjangu.

Máme se bát jaderného zbrojení KLDR? Analýza překvapí

15.03. 16:10

Pchjongjang, Washington - Odborníci varují, že ačkoliv se hrozba jaderného útoku ze strany Severní Koreje, dlouho nebrala vážně, nyní bychom měli být na pozoru. Ne vše je totiž pouze zbožný sen Kim Čong Una.

KLDR ignoruje sankce, chystá další jaderný test

15.03. 10:45

Pchjongjang - Nové sankce, které před několika dny uvalila OSN na Severní Koreu, se míjí účinkem. Diktátor Kim Čong-un oznámil, že KLDR chystá další pokusný výbuch jaderné hlavice a test balistické střely schopné tuto hlavici nést.

KLDR hrozí: Máme vodíkovou bombu, která dokáže vyhladit Manhattan

14.03. 12:45

Pchjongjang - Téměř každý den nyní ze Severní Korey přichází hrozby a deklarace síly. V rámci těch nejnovějších KLDR prohlásila, že by mohla vyslat do amerického New Yorku vodíkovou bombu, která by vyhladila celý Manhattan. Informoval o tom deník The Washington Post.

KLDR popírá kyberútoky: Jedná se o lež a provokaci

13.03. 11:18

Pchjongjang - Komunistická KLDR dnes odmítla obvinění, že prováděla v poslední době počítačové útoky na jihokorejské představitele. Napětí mezi oběma znepřátelenými zeměmi zesílilo poté, co Pchjongjang v únoru uskutečnil jadernou zkoušku rakety dlouhého doletu.

KLDR je připravena k útoku, oznámil generální štáb. Chtějí osvobodit jih poloostrova

12.03. 12:54

Soul - Napětí na Korejském poloostrově dál roste. Generální štáb KLDR nově oznámil, že je armáda připravena zaútočit na Jižní Koreu.

Pošlou USA na Korejský poloostrov jaderné zbraně? Prezidentův analytik řekl více

11.03. 10:41

Co budou Washington a jeho spojenci dělat se Severní Koreou? Tak zní otázka, kterou pokládá Bennett Ramberg, který pracoval jako analytik v americkém Úřadu pro politicko-vojenské záležitosti během vlády prezidenta George Bushe staršího. Ve svém komentáři pro server Reuters se zamyslel nad…

KLDR bude testovat jaderné útoky, oznámil Kim Čong-un

11.03. 09:05

Pchjongjang - Severokorejský vůdce Kim Čong-un nařídil další jaderné testy, které by měly zlepšit schopnost země podniknout jaderné útoky. S odkazem na Korejskou centrální zpravodajskou agenturu (KCNA) to uvedla agentura Reuters.

KLDR přestává ekonomicky spolupracovat se Soulem, likviduje jihokorejský majetek

10.03. 08:50

Soul - KLDR oznámila, že ukončila veškerou ekonomickou spolupráci s Jižní Koreou. Pchjongjang také sdělil, že "zlikviduje" veškerý jihokorejský majetek na svém území.

Kim Čong-un se chlubil: Máme jaderné hlavice pro balistické rakety

09.03. 08:57

Pchjongjang - Experti stále tápou, jak moc pokročilo zbrojení v uzavřené KLDR. Severokorejský vůdce Kim Čong-un ale prohlásil, že jeho země slaví úspěch při zmenšování jaderných hlavic.

KLDR a Jižní Korea řeší další spor. Pchjongjang měl hackovat chytré telefony

08.03. 10:06

Soul - Mezi Soulem a Pchjongjangen propukl další spor. Jihokorejská zpravodajská služba dnes obvinila KLDR, že pronikla do chytrých telefonů desítek klíčových jihokorejských představitelů.

Jižní Korea a USA spustily největší manévry v historii. KLDR hrozí jaderným útokem

07.03. 14:00

Soul - Jižní Korea a USA dnes zahájily největší společné manévry v historii, na což stalinistická KLDR reaguje velmi rozezleně. Pchjongjang pohrozil preventivním jaderným útokem ve jménu spravedlnosti.

Kim Čong-un hrozí jaderným arzenálem, KLDR nařídila pohotovost

04.03. 13:22

Pchjongjang - Severokorejský vůdce Kim Čong-un nařídil v pátek pohotovost jaderných zbraní. Informovala o tom severokorejská agentura KCNA. Světové agentury označují tento krok za reakci na rezoluci OSN zpřísňující mezinárodní sankce proti KLDR.

KLDR znovu provokuje, odpálila projektily krátkého doletu

03.03. 10:52

Soul - Rada bezpečnosti OSN sice jednomyslně schválila novou rezoluci proti Severní Koreji za její lednový jaderný test, Pchjongjang však i nadále provokuje. Jihokorejské ministerstvo obrany uvedlo, že KLDR dnes cvičně vypálila několik projektilů krátkého doletu do Japonského moře.

RB OSN uvalila nové sankce na KLDR. Nejpřísnější za posledních 20 let

03.03. 02:12

New York - KLDR bude po lednovém jaderném testu čelit dalším sankcím. Jednomyslně se na tom dnes dohodla Rada bezpečnosti OSN, když přijala novou rezoluci.

reklama
Fotogalerie