Články k tématu: Sexuální obtěžování

Americký producent Weinstein byl obviněn z dalšího sexuálního útoku

02.07. 21:03

New York - Americký filmový producent Harvey Weinstein čelí dalšímu obvinění ze sexuálního útoku. Nová obvinění dnes oznámil newyorský prokurátor Cyrus Vance.

Sexuální obtěžování se nevyhýbá ani ministerstvům. Dostanou návod, jak problémy řešit

07.06. 14:05

Praha - Sexuální obtěžování se podle průzkumu nevyhýbá ani ministerstvům a vysokým úřadům v Česku. Měla by proto do jednoho roku dostat návod, jak mají takové případy řešit. Opatření proti sexuálnímu obtěžování doplnila vládní strategii k prosazování rovnosti pohlaví na roky 2014 až 2020. Materiál…

Zvrhlý gynekolog kalifornské univerzity? Pacientky ho obvinily z obtěžování, vyšetřování má mezinárodní rozměr

30.05. 08:43

Los Angeles - Americká policie zahájila vyšetřování gynekologa kalifornské univerzity, jehož více než 50 žen obvinilo ze sexuálního obtěžování či jinak nepřípustného chování. Policie hodlá zjišťovat zkušenosti několika tisíc žen, které prošly péčí doktora George Tyndalla během více než čtvrtstoletí…

reklama

Weinstein se dostavil na policii, aby si vyslechl obvinění

25.05. 14:55

New York - Americký filmový producent Harvey Weinstein se dnes dostavil na manhattanskou služebnu newyorské policie, aby se dobrovolně přihlásil a vyslechl obvinění. Jeho přesné znění není zatím známo, očekává se, že bude obviněn ze sexuálního útoku se sazbou do 25 let.

Pulitzerovy ceny v ohrožení? Jejich šéf měl obtěžovat ženy

11.05. 19:40

New York - Šéf Pulitzerových cen, devětačtyřicetiletý spisovatel Junot Díaz, se po obviněních ze sexuálního obtěžování vzdal funkce. Vykonávat ji nebude po dobu nezávislého vyšetřování. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Nevěděla jsem, že můj manžel obtěžuje herečky, říká Weinsteinova manželka

11.05. 19:35

New York - Manželka amerického filmového producenta Harveyho Weinsteina, módní návrhářka Georgina Chapmanová, připustila, že byla v minulosti velmi naivní. O sexuálních výpadech svého muže nevěděla, řekla americkému módnímu magazínu Vogue.

Účastníci festivalu v Cannes budou vyzváni, aby nikoho sexuálně neobtěžovali

28.04. 12:46

Cannes - Nadcházející filmový festival ve francouzském letovisku Cannes bude mít vlastní kampaň proti sexuálnímu obtěžování. Účastníci budou dostávat letáky požadující "vhodné chování", případným obětem či svědkům sexuálního obtěžování pak bude k dispozici horká linka. Právě na této přehlídce…

Japonský premiér vyhodil viceministra kvůli obtěžování, sápal se reportérce na prsa

16.04. 08:22

Tokio - Japonský premiér Šinzó Abe nechal propustit viceministra financí, který čelí obvinění ze sexuálního obtěžování.

Trumpovi právníci se musejí vypořádat s další žalobou proti prezidentovi

02.04. 22:00

New York - Právníci Donalda Trumpa požádali newyorský odvolací soud, aby odložil žalobu pro pomluvu, kterou na prezidenta USA podala Summer Zervosová.

Sexuální obtěžování v Rusku? Etická komise Státní dumy nevěří ve vinu poslance Sluckého

22.03. 09:13

Moskva - Etická komise ruského parlamentu se postavila za vlivného politika Leonida Sluckého, kterého několik ruských novinářek obvinilo ze sexuálního obtěžování a nemravných návrhů.

Trump má další problém? Bývalá modelka chce vypovídat o pikantní aférce

22.03. 08:25

Los Angeles - Bývalá modelka Karen McDougalová chce promluvit o pikantní aférce s Donaldem Trumpem. Tento týden proto požádala kalifornský soud, aby zrušil smlouvu o mlčenlivosti, kterou uzavřela s vydavatelem bulváru National Enquirer. Kromě toho má prezident USA potíže se i s účastnicí reality…

Šéf akademie udělující Oscary byl obviněn z obtěžování žen

17.03. 09:44

Los Angeles - Obviněním z nevhodného sexuálního chování k ženám čelí i John Bailey, šéf americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), která uděluje prestižní ceny Oscar.

Muži jsou predátoři? Francouzská kampaň proti obtěžování v hromadné dopravě přestřelila

08.03. 18:19

Paříž - Kampaň proti sexuálnímu obtěžování žen v prostředcích hromadné dopravy v Paříži a okolí čelé kritice. Muži jsou na plakátech zobrazeni jako predátoři z živočišné říše - medvěd, vlk nebo žralok.

Znásilnění není nic neobvyklého? Průzkum ve Francii přinesl děsivá data

Aktualizovali jsme 27.2.2018, 22:01, 27.02. 15:22

Paříž - Francouzská studie přišla se znepokojivým oznámením. Téměř každá osmá Francouzka byla alespoň jednou za život znásilněná. Výzkum si nechala zpracovat Nadace Jeana Jaurèse v Paříži.

Otřesná čísla z Francie: 12 procent žen bylo znásilněno

Aktualizovali jsme 23.2.2018, 22:11, 23.02. 20:08

Paříž - Dvanáct procent Francouzek, tedy asi čtyři miliony žen, bylo ve svém životě obětí nejméně jednoho znásilnění. Naznačuje to nová studie institutu Ifop a Nadace Jeana Jaurèse.

Australský vicepremiér oznámil rezignaci. Doplatil na pomět se svou sekretářkou

23.02. 08:10

Canberra - Australský vicepremiér Barnaby Joyce dnes oznámil rezignaci na post ve vládě i na místo předsedy menší koaliční strany. Neustál tlak kvůli nemanželskému poměru s bývalou sekretářkou, kterou přivedl do jiného stavu.

Islamolog Ramadan obviněný ze znásilnění zůstává ve vazbě

22.02. 21:22

Paříž - Francouzský soud dnes odmítl propustit z vazby islamologa Tariqa Ramadana, který je obviněn ze znásilnění dvou žen. Známý švýcarský akademik se k němu odvolal s žádostí o propuštění na svobodu, argumentoval tím, že trpí roztroušenou sklerózou a neuropatií.

Kauza sexuálních útoků: Právníci producenta Weinsteina jdou do protiútoku

22.02. 09:26

New York - Filmový producent Harvey Weinstein (65) se obrátil na newyorský federální soud se žádostí, aby řízení s ním zastavil, protože údajné sexuální útoky na ženy se odehrály dávno. Obhájci rovněž zpochybňují tvrzení žalujících, že jim Weinstein vyhrožoval odvetou, kdyby si na něj stěžovaly.

Manžel zavražděné britské poslankyně Coxové opustil kvůli sexuální aféře dvě charity

18.02. 21:10

Londýn - Manžel zavražděné britské poslankyně Jo Coxové opustil místa ve dvou charitativních společnostech poté, co vyšla najevo jeho obvinění ze sexuálního obtěžování několika žen. Média začala jeho skandál řešit v souvislosti s kauzou organizace Oxfam.

Prokurátor žaluje Weinsteina i jeho společnost, zaměstnanci prý museli snášet sexuální obscénnosti

12.02. 08:47

New York - Generální prokurátor státu New York podal žalobu proti společnosti The Weinstein Company, Harvey Weinsteinovi a Robertu Weinsteinovi. Hollywoodský producent Harvey Weinstein (65) čelí obviněním, že sexuálně obtěžoval více než desítku žen.

Filmová producentka z USA spáchala sebevraždu. Trpěla bipolární poruchou

09.02. 11:17

Los Angeles - Americká filmová producentka Jill Messicková (50)spáchala sebevraždu. Matka dvou dětí, dlouhé roky trpěla bipolární poruchou a depresemi, ale podle rodiny na ni tvrdě dolehla aféra Harveyho Weinsteina.

Obtěžování v britském parlamentu? Nově za něj bude hrozit i vyloučení

08.02. 16:16

Londýn - Britští zákonodárci dnes zveřejnili zprávu, podle níž byl během uplynulého roku sexuálnímu obtěžování vystaven, nebo byl jeho svědkem, téměř každý pátý člověk pracující v britském parlamentu. Nový zákon by tomu měl učinit přítrž.

Počet sexuálních útoků ve West Point se zdvojnásobil

07.02. 22:02

Washington - Počet sexuálních útoků, oznámených na vojenské akademii Spojených států ve West Pointu, se v posledním školním roce zhruba zdvojnásobil.

Bavorsko řeší případ s obtěžováním Češek v akvaparku. Měl je rušit žadatel o azyl

06.02. 09:47

Mnichov - Německá policie v pátek zadržela žadatele o azyl, který údajně v akvaparku v bavorském městečku Waldmünchen obtěžoval dvě návštěvnice z Česka. Podle serveru Wochenblatt byl muž zaměstnancům akvaparku podezřelý již dříve, nezaregistrovali ale, že by někomu něco udělal. Případné další oběti…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace