Články k tématu: Sexuální obtěžování

Japonský premiér vyhodil viceministra kvůli obtěžování, sápal se reportérce na prsa

16.04. 08:22

Tokio - Japonský premiér Šinzó Abe nechal propustit viceministra financí, který čelí obvinění ze sexuálního obtěžování.

Trumpovi právníci se musejí vypořádat s další žalobou proti prezidentovi

02.04. 22:00

New York - Právníci Donalda Trumpa požádali newyorský odvolací soud, aby odložil žalobu pro pomluvu, kterou na prezidenta USA podala Summer Zervosová.

Sexuální obtěžování v Rusku? Etická komise Státní dumy nevěří ve vinu poslance Sluckého

22.03. 09:13

Moskva - Etická komise ruského parlamentu se postavila za vlivného politika Leonida Sluckého, kterého několik ruských novinářek obvinilo ze sexuálního obtěžování a nemravných návrhů.

reklama

Trump má další problém? Bývalá modelka chce vypovídat o pikantní aférce

22.03. 08:25

Los Angeles - Bývalá modelka Karen McDougalová chce promluvit o pikantní aférce s Donaldem Trumpem. Tento týden proto požádala kalifornský soud, aby zrušil smlouvu o mlčenlivosti, kterou uzavřela s vydavatelem bulváru National Enquirer. Kromě toho má prezident USA potíže se i s účastnicí reality…

Šéf akademie udělující Oscary byl obviněn z obtěžování žen

17.03. 09:44

Los Angeles - Obviněním z nevhodného sexuálního chování k ženám čelí i John Bailey, šéf americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), která uděluje prestižní ceny Oscar.

Muži jsou predátoři? Francouzská kampaň proti obtěžování v hromadné dopravě přestřelila

08.03. 18:19

Paříž - Kampaň proti sexuálnímu obtěžování žen v prostředcích hromadné dopravy v Paříži a okolí čelé kritice. Muži jsou na plakátech zobrazeni jako predátoři z živočišné říše - medvěd, vlk nebo žralok.

Znásilnění není nic neobvyklého? Průzkum ve Francii přinesl děsivá data

Aktualizovali jsme 27.2.2018, 22:01, 27.02. 15:22

Paříž - Francouzská studie přišla se znepokojivým oznámením. Téměř každá osmá Francouzka byla alespoň jednou za život znásilněná. Výzkum si nechala zpracovat Nadace Jeana Jaurèse v Paříži.

Otřesná čísla z Francie: 12 procent žen bylo znásilněno

Aktualizovali jsme 23.2.2018, 22:11, 23.02. 20:08

Paříž - Dvanáct procent Francouzek, tedy asi čtyři miliony žen, bylo ve svém životě obětí nejméně jednoho znásilnění. Naznačuje to nová studie institutu Ifop a Nadace Jeana Jaurèse.

Australský vicepremiér oznámil rezignaci. Doplatil na pomět se svou sekretářkou

23.02. 08:10

Canberra - Australský vicepremiér Barnaby Joyce dnes oznámil rezignaci na post ve vládě i na místo předsedy menší koaliční strany. Neustál tlak kvůli nemanželskému poměru s bývalou sekretářkou, kterou přivedl do jiného stavu.

Islamolog Ramadan obviněný ze znásilnění zůstává ve vazbě

22.02. 21:22

Paříž - Francouzský soud dnes odmítl propustit z vazby islamologa Tariqa Ramadana, který je obviněn ze znásilnění dvou žen. Známý švýcarský akademik se k němu odvolal s žádostí o propuštění na svobodu, argumentoval tím, že trpí roztroušenou sklerózou a neuropatií.

Kauza sexuálních útoků: Právníci producenta Weinsteina jdou do protiútoku

22.02. 09:26

New York - Filmový producent Harvey Weinstein (65) se obrátil na newyorský federální soud se žádostí, aby řízení s ním zastavil, protože údajné sexuální útoky na ženy se odehrály dávno. Obhájci rovněž zpochybňují tvrzení žalujících, že jim Weinstein vyhrožoval odvetou, kdyby si na něj stěžovaly.

Manžel zavražděné britské poslankyně Coxové opustil kvůli sexuální aféře dvě charity

18.02. 21:10

Londýn - Manžel zavražděné britské poslankyně Jo Coxové opustil místa ve dvou charitativních společnostech poté, co vyšla najevo jeho obvinění ze sexuálního obtěžování několika žen. Média začala jeho skandál řešit v souvislosti s kauzou organizace Oxfam.

Prokurátor žaluje Weinsteina i jeho společnost, zaměstnanci prý museli snášet sexuální obscénnosti

12.02. 08:47

New York - Generální prokurátor státu New York podal žalobu proti společnosti The Weinstein Company, Harvey Weinsteinovi a Robertu Weinsteinovi. Hollywoodský producent Harvey Weinstein (65) čelí obviněním, že sexuálně obtěžoval více než desítku žen.

Filmová producentka z USA spáchala sebevraždu. Trpěla bipolární poruchou

09.02. 11:17

Los Angeles - Americká filmová producentka Jill Messicková (50)spáchala sebevraždu. Matka dvou dětí, dlouhé roky trpěla bipolární poruchou a depresemi, ale podle rodiny na ni tvrdě dolehla aféra Harveyho Weinsteina.

Obtěžování v britském parlamentu? Nově za něj bude hrozit i vyloučení

08.02. 16:16

Londýn - Britští zákonodárci dnes zveřejnili zprávu, podle níž byl během uplynulého roku sexuálnímu obtěžování vystaven, nebo byl jeho svědkem, téměř každý pátý člověk pracující v britském parlamentu. Nový zákon by tomu měl učinit přítrž.

Počet sexuálních útoků ve West Point se zdvojnásobil

07.02. 22:02

Washington - Počet sexuálních útoků, oznámených na vojenské akademii Spojených států ve West Pointu, se v posledním školním roce zhruba zdvojnásobil.

Bavorsko řeší případ s obtěžováním Češek v akvaparku. Měl je rušit žadatel o azyl

06.02. 09:47

Mnichov - Německá policie v pátek zadržela žadatele o azyl, který údajně v akvaparku v bavorském městečku Waldmünchen obtěžoval dvě návštěvnice z Česka. Podle serveru Wochenblatt byl muž zaměstnancům akvaparku podezřelý již dříve, nezaregistrovali ale, že by někomu něco udělal. Případné další oběti…

Herečka Uma Thurman obvinila Weinsteina, že ji chtěl násilím přimět k sexu

03.02. 21:38

New York/Paříž - Herečka Uma Thurmanová obvinila producenta Harveyho Weinsteina, že ji kdysi napadl s cílem domoci se sexu. Jeho právníci přiznali, že se jejich klient dopustil nevhodného chování, fyzický útok ale popřeli.

Kampaň MeToo dolehla i na agenta 007. Je James Bond hrdina, nebo sexista?

03.02. 13:03

Londýn - Lavina harašení, hyperkorektnosti a obvinění ze sexuálního obtěžování zasahuje i do oblastí, kdy byste to zřejmě nečekali. Na sociálních sítích lidé například diskutují o tom, zda je třeba na starší bondovky nahlížet z hlediska éry, kdy vznikly, nebo je vnímat okem moderní doby.

Mayová řeší skandál kolem britského charitativního večírku

25.01. 12:09

Londýn - Britská charitativní organizace Presidents Club, mezi jejíž patrony patřilo mnoho miliardářů, celebrit a politiků, oznámila ukončení činnosti. Důvodem je skandál na pánském galavečeru, kde byly podle médií hromadně obtěžovány hostesky.

Pokrytecké zrádkyně, hanba vám. Jedna z nejslavnějších hereček všech dob reaguje na kauzu MeToo

25.01. 08:44

Paříž - Stížnosti hereček na sexuální zneužívání jsou "z veliké většiny pokrytecké, směšné a bez jakékoli serióznosti". Alespoň to si myslí slavná francouzská herečka let minulých Brigitte Bardotová. Třiaosmdesátiletá žena odsuzuje především to, jak některé herečky kvůli "zisku role flirtují s…

Na luxusním večírku v Británii obtěžovali hosté hostesky

24.01. 20:34

Londýn - Britskou politickou scénou otřásá další skandál spojený se sexuálním obtěžováním žen. List The Financial Times informoval o charitativní akci určené pouze pro pány, na které údajně docházelo k masivnímu obtěžování hostesek.

Magazín Vogue ukončil spolupráci se dvěma fotografy, prý obtěžovali mužské modely

15.01. 11:26

Londýn - Vedení britské verze časopisu Vogue ukončilo spolupráci se známými fotografy Mariem Testinoem a Brucem Weberem, kteří byli v USA obviněni ze sexuálního obtěžování. Nevhodného chování vůči mužským modelům se prý dopouštěli v polovině 90. let. Oba umělci to popřeli.

Kampaň #MeToo zasáhla i Čínu: Univerzita propustila profesora, prý obtěžoval šest žen

12.01. 14:11

Peking - Kampaň #MeToo (Já také) už pronikla i do Číny. Tamní prestižní univerzita Pej-chang (Beihang University) propustila profesora Čchen Siao-wua, jehož šest žen nařklo ze sexuálního obtěžování.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací