reklama

5) Zmrzlinářství s bonusem!

Normální malé zmrzlinářství a cukrářství ve městě Kozhikode v indickém státě Kerala nevzbuzoval žádnou pozornost. V roce 1997 se však provalilo, že živnost nabízí i jiné potěšení než mraženou sladkost. Zmrzlinářství bylo dobře skrytým veřejným domem! Ten vlastnil příbuzný vysoce postaveného politika ministra průmyslu státu Kerala a tajemník Indické muslimské ligy P.K. Kunhalikutty. Ten spolu s dalšími politiky „zmrzlinářství“ často navštěvoval a mnohé dívky vypověděly, že se pan ministr podílel na chodu celého zařízení. Po záhadné sebevraždě dvou dívek však zbylé „zmrzlinářky“ svou výpověď odvolaly. Kunhalikutty, byl osvobozen, ale musel opustit úřad předsedy muslimské ligy. Poslancem s velkým zákulisním vlivem, a ne právě vábnou pověstí, zůstal dodnes. 

4) Aféra růžových baletek

Psal se rok 1959 a Francie neprožívala právě to nejlepší období. Válka v Alžírsku byla v plném proudu a po Francii řádili teroristé. Do toho propukla nevídaná sexuální aféra. Na venkovskou usedlost dodával pasák Pierre Sorlut, který se vydával za policistu, děvčata mezi 12 a 20 léty. Jim a jejich matkám slíbil setkání s význačnými osobnostmi a podporu jejich „uměleckých tanečních“ kariér. Děvčata skutečně tancovala. Ovšem nadopována a opilá na erotické choreografie bývalé herečky a pochybné rumunské hraběnky Elisabeth Pinajeffové. Vše prasklo, když si několik matek přišlo stěžovat na policii. Celkem bylo ze zneužívání obviněno dvacet tři pánů z lepší společnosti. Nejvýznamnější z nich byl bývalý socialistický předseda Národního shromáždění a významný politik André Le Troquer. Soud proběhl v tichosti a rychlosti. Nejvyšší trest zněl čtyři roky a pan ex-předseda vyvázl s roční podmínkou a pokutou 3000 franků.

3) Chlípný král

Norský obchodník žijící ve Švédsku s vínem Kurt Haijby nebyl právě cnostný občan. Ačkoliv byl ženat, vyhledával společnost mužů a často i chlapců, za což si odseděl i několik let. Aby získal zpět licenci na prodej alkoholu, požádal švédského krále Gustava V. v roce 1935 o audienci. Během ní ovšem došlo nejen k vrácení licence, ale i navázání mileneckého vztahu s sedmasedmdesátiletým králem! Ten byl Haijbyho milence až do roku 1947, a za tu dobu vychytralý milenec vytáhl z krále na 170 000 švédských korun. Navíc král nad ním držel ochrannou ruku při jeho častých sexuálních eskapádách. Haijby měl totiž plný sejf milostných dopisů od svého milence s modrou krví. Haijby dokonce napsal a vydal o svém vztahu knihu. Tu se však dvoru podařilo skoupit, než vyšla na veřejnost. Vše prasklo až v roce 1952 po smrti krále. Haijby skončil nejdříve v blázinci a poté na 8 let ve vězení za vydírání. Jeho dokumenty, které měly zůstat v utajení, brzy vyšly na veřejnost a otřásly celým Švédskem.

2) Ministr války podlehl rudé krásce

Ministr války a stoupající hvězda britské konzervativní strany John Profumo v březnu 1963 překvapivě rezignoval. Důvody byly údajně zcela osobní a zdravotní. Brzy se však začaly na veřejnost trousit informace, které oficiální verzi zpochybňovaly. Brzy se provalily skutečné důvody. Profumo se bláznivě zamiloval do překrásné devatenáctileté modelky Christine Keelerová. Dívka ovšem byla poněkud do větru, a udržovala intimní vztah i se sovětským námořním atašé Jevgenijem Ivanovem, který byl i agentem GRU, tedy sovětské vojenské tajné služby. Konzervativní vláda byla naprosto kompromitována a ve volbách v roce 1964 ji porazili labouristé. Odtajněné dokumenty v roce 2017 navíc ukázaly, že Profumo, měl před 2. světovou válkou pletky i s kráskami, které pracovaly pro Hitlera.

1) Prezident a stážistka

Největší sexuální aféra postihla amerického prezidenta Billa Clintona v roce 1998. Ten měl v letech 1995 až 1996 milenecký vztah s Monicou Lewinskou. Clinton dlouho zapíral. Důkazů bylo však více než dost. V první řadě kostýmek stážistky, na kterém byly zbytky prezidentova sémě. Poté se objevily i nahrávky. Monika se totiž svěřovala s intimními hrátkami s prezidentem své „kamarádce“ Lindě Trippové, která je odevzdala vyšetřovatelům. Na svět se dostaly detaily intimních hrátek s doutníkem v Oválné pracovně. Prezident se snažil, seč mohl celou událost zamést. Dokonce se tvrdí, že bombardování Somálska a Srbska mělo vést k odvedení pozornosti. Marně! Impeachmentu za lhaní pod přísahou se sice Clinton vyhnul, ale v civilním sporu prohrál a musel zaplatit 90 000 dolarů a na 5 let mu byla odebrána právnická licence. Kabátu z ostudy se nikdy nezbavil.