Články k tématu: Sněžení

Česko zasáhne další vichřice, hory pokryje nová vrstva sněhu

01.03. 13:24

Praha - Na většině území Česka bude ve čtvrtek silný vítr. V nárazech může dosáhnout rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině, na horách kolem 110 km/h. Hory čeká nová sněhová nadílka.

Bílá nadílka zasype Česko. Připravte se na několik centimetrů sněhu

31.01. 14:10

Praha - Meteorologové vydali novou výstrahu před ledovkou, vydatným sněžením a sněhovými jazyky. Motoristé by měli jezdit velmi opatrně a sledovat dopravní zpravodajství.

Varování meteorologů: Česko zasype další sníh, čekejte ledovku i sněhové jazyky

11.01. 14:59

Praha - Do Česka dnes večer dorazí od severozápadu sněžení a za okluzní frontou bude proudit chladný a vlhký vzduch. Meteorologové už vydali výstrahu před sněhovými jazyky a ledovkou.

reklama

Počasí sužuje jihovýchod USA. Virginie povolala národní gardu, lidé jsou bez proudu

07.01. 21:27

Washington -- S rozmary zimního počasí se potýká nejen Evropa, ale i jihovýchod USA. Severní Karolína ohlásila přes 260 dopravních nehod a Virginie povolala do boje s přívaly sněhu 200 členů národní gardy s těžkou technikou. Bez proudu jsou tisíce domácností.

Sníh zasypal Turecko: Průliv Bospor byl uzavřen, problémy má námořní i letecká doprava

07.01. 11:44

Istanbul - Husté sněžení dorazilo až nad Bosporskou úžinou, Turecko proto muselo kvůi snížené viditelnosti zastavit tamní leteckou a námořní dopravu.

Amerikou se přehnala zimní bouře, tisíce lidí zůstaly bez elektřiny

27.12. 12:05

Bismarck - Severem Velkých planin v centrální části Spojených států se přehnala sněhová bouře. Sice již zeslábla, tisíce lidí v Dakotě a Michiganu ale i nadále zůstávají bez elektřiny.

Na česko se žene bílá tma. Na horách napadne až 30 cm sněhu

29.11. 13:55

Praha - V Jizerských horách a Krkonoších může během čtvrtka napadnout až 30 centimetrů sněhu. Podle meteorologů bude chumelit také v horách na severu a severovýchodě republiky, kde se očekává deset až 20 centimetrů nového sněhu.

Jesenicko pokryl další sníh, řidiči mají velké problémy

Aktualizovali jsme 6.10.2016, 08:57, 06.10. 08:47

Jeseník/Ostrava - V noci na dnešek v nejvyšších polohách Jesenicka napadlo osm centimetrů sněhu. Držel se na Červenohorském sedle a na Videlském kříži, silniční tahy museli silničáři nad ránem ošetřit. Řada řidičů ještě nemá přezuto na zimní pneumatiky, potíže mají hlavně kamiony.

V Česku napadl první sníh. Meteorologové v noci čekají další

05.10. 08:30

Ostrava/Pec pod Sněžkou - V Beskydech v Moravskoslezském kraji dnes nad ránem poprvé sněžilo. Meteorologové očekávají, že během dne a hlavně v noci sněhu přibude. Poprašek už leží také v nejvyšších partiích Krkonoš.

Zítra se ochladí. Příjde studený vzduch a sněžení

04.10. 11:39

Praha - Od středy očekáváme maximální denní teploty jen kolem 6 až 10 °C, což už je spíše jako na konci října. Na horách bude pochopitelně ještě chladněji a teploty zde nemusí stoupat ani příliš vysoko nad 0 °C.

Zima ještě udeří. O víkendu nasněží, a to i v nížinách

Aktualizovali jsme 22.4.2016, 18:13, 22.04. 12:32

Praha - Do Česku se o víkendu vrátí zima a sněžit by mělo i v nížinách. Meteorologové varují před náledím a sněhovými jazyky na horách. Oteplení se nedočkáme ani v příštím týdnu. Čtěte předpověď.

Pozor na silné sněžení, má napadnout až 15 cm

08.03. 10:21

Jihlava - Varování před silným sněžením, které pro úterý vydali meteorologové z ČHMÚ, se ukazuje jako opodstatněné. Problémy mají řidiči především na Vysočině, hůře se jede i po dálnici D1.

reklama
Fotogalerie