Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve středních Čechách uprchl vězeň Pála

Věznice
Věznice
Foto: Pixabay

Mladá Boleslav - Vězeň z Jiřic Martin Pála (30) odešel ve středu z nestřeženého pracoviště výrobního podniku v Hlavenci na Mladoboleslavsku. Podle policie není nebezpečný, veřejnost se ho ale přesto nemá pokoušet zadržet.

Hledaný muž je vysoký asi 170 až 180 centimetrů, hubené postavy. Má hnědé vlasy a zelenohnědé oči. Na krku má výrazné tetování. V době odchodu měl na sobě šedý vězeňský oděv. "Odsouzený muž se může pohybovat po celé České republice," řekla policejní mluvčí Lucie Nováková.

V případě, že uprchlého vězně někdo z veřejnosti uvidí, má se obrátit na tísňovou linku policie 158.

Uprchlého vězně hledali také nymburští policisté. Muž (26) utekl v úterý z volného pracoviště v areálu zábavního parku Mirakulum v Milovicích. "Muže se podařilo najít již včera (ve středu), sám se přihlásil v pražské věznici na Pankráci," řekla dnes ČTK mluvčí nymburské policie Petra Potočná.

Z Mirakula utekl jiřický vězeň také letos v březnu, policie ho nakonec nalezla zhruba po jednom měsíci v Praze.

Témata:  uprchlí vězni Středočeský kraj krimi věznice

Související

Aktuálně se děje

15. února 2026 17:11

14. února 2026 19:33

Nejméně věří Češi Turkovi, ukázal průzkum. Od politika přišla rázná reakce

První letošní výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), realizovaný na přelomu ledna a února 2026, nabízí detailní pohled na to, jak čeští občané vnímají své politické představitele. Nejdůvěryhodnější postavou české politické scény zůstává prezident Petr Pavel, kterému věří 62 procent dotázaných. Jako jediný politik v šetření oslovuje téměř dvě třetiny veřejnosti a dosahuje kladného indexu důvěry ve výši +28.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Václav Klaus

Klaus o hádce Macinky: Pokud by se s Clintonovou a Sikorskim nestřetl, zklamal by mě

Bývalý prezident Václav Klaus se v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS zastal současného ministra zahraničí Petra Macinky (Motoristé). Podle Klause je prakticky nemožné, aby se politik s Macinkovými pravicovými názory nepohádal s lidmi jako Hillary Clintonová nebo polský ministr zahraničí Radosław Sikorski. Pokud by k takovému střetu na Mnichovské bezpečnostní konferenci nedošlo, Macinka by prý Klause velmi zklamal.