Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česká televize v prvním pololetí roku 2017 získala 200 milionů.za reklamu a vysílací práva

Česká televize
Česká televize
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Praha - V prvním pololetí roku 2017 utržila za reklamu a prodej vysílacích práv veřejnoprávní Česká televize asi 200 milionů korun. Z toho 170 milionů televize získala za prodej reklamy a sponzoring, 30 milionů za vysílací práva do zahraničí i v rámci ČR.

Za celý loňský výnosy činily 470 milionů korun. Na dnešním zasedání rady ČR to uvedl radní René Kühn. Letos Česká televize hospodaří s vyrovnaným rozpočtem 6,88 miliardy korun. Ke konci loňského roku zaměstnávala 2946 osob, což je meziroční růst o 11 lidí. ČT provozuje šest televizních programů.

„Loňský rok byl mimořádný zejména kvůli zvýšeným příjmům reklamy na sportovním kanále ČT Sport. Důvodem byly výjimečné sportovní události jako například Olympijské hry nebo evropský fotbalový šampionát," informoval.

Prodejní výsledky odpovídají plánům. Bylo vyprodáno 95 procent reklamního času, kterým televize na kanálech ČT2 a ČT Sport disponuje. Dá se navíc očekávat zlepšení prodejních výsledků Telexportu, vzhledem k tomu, že vysílací práva se zpravidla prodávají ve druhé polovině roku.

Témata:  Česká televize reklama

Související

Aktuálně se děje

11:14

Pohár trpělivosti přetekl. Čína podnikne tvrdá protiopatření

Čína oznámila, že podnikne tvrdá protiopatření poté, co prezident Spojených států Donald Trump ve středu představil nová 54% cla na veškerý čínský dovoz do USA. Tento krok znamená dramatickou eskalaci obchodního konfliktu mezi dvěma největšími ekonomikami světa a zásadní změnu americké obchodní politiky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.