reklama

Tisk, ilustrační fotografie

Tisková média loni kvůli přišla o skoro dvě miliardy, převážně z reklam

Byznys

Tisková média loni zaznamenala výpadek příjmů téměř dvě miliardy korun. Většinu ztrát tvoří pokles inzerce, výrazně však ubylo také prodaných vydání. Prodej výtisků deníků meziročně klesl o téměř 94.000, časopisů se pak prodalo až o 446.000 méně. Vyplývá to z dnes zveřejněných aktualizovaných odhadů Unie vydavatelů. Hlavním důvodem poklesů byla koronavirová krize.

Ilustrační foto

VIDEO: Reklama se sendvičem z netopýra vyvolala rozruch

Svět

V Austrálii vyvolala rozruch reklama, v níž si muž pochutnává na sendviči s netopýrem. Videem, které jen na platformě YouTube zhlédlo na 250.000 lidí, se nyní zabývá australský úřad pro dohled nad reklamou. Informoval o tom dnes zpravodajský web BBC.

Lidl, supermarket

Lidl dostal pokutu 15.000 korun za vábivou reklamu

Domov

Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil řetězci Lidl pokutu 150.000 korun za takzvanou vábivou reklamu. Nabízel v akci zlevněné zboží, na prodejny se však dostalo v omezeném množství. Při nepoměru mezi nabídkou a poptávkou musí být prodejce podle NSS schopen vysvětlit svou podnikatelskou úvahu ve správním řízení.

Sazka

Odplata Babišovi? Sazka stopla veškerou reklamu ve vydavatelství Mafra

Byznys

Loterijní firma Sazka kvůli možnému růstu daní z loterií ruší reklamu v médiích. Server HlídacíPes.org dnes uvedl, že Sazka zastavila reklamu v nakladatelství Mafra a mluvčí firmy Václav Friedmann řekl, že Sazka částečně omezila reklamu i v dalších médiích. Podle něj je třeba optimalizovat výdaje kvůli chystanému růstu loterní daně ze 23 na 35 procent.

Muži

Korektnost vtrhla i do reklam. Británie zakázala dva spoty, firmy se marně bránily

Svět

V Británii poprvé zakázali dvě reklamy na základě nového pravidla, které nedovoluje při propagaci výrobků přisuzovat mužům a ženám stereotypní role. Podle regulačního úřadu, který v zemi na reklamy dohlíží (ASA), se nepatřičná klišé objevila v reklamách amerického výrobce potravin Mondelez a automobilky Volkswagen.

Králíček Azurit

Kultovní reklama slaví 25 let: Pamatujete na modrého králíčka Azurita?

Revue

Reklamou jsme dnes doslova zahlceni. Vidíme ji v televizi, na internetu, v novinách i na billboardech kolem nás. Podobné upoutávky většinou ihned pustíme z hlavy. Ovšem existují i výjimky. Jednou z nejznámějších reklam je ta s králíčkem Azuritem. Věřte nebo ne, letos oslaví 25. narozeniny!

Mikulášská besídka v Městských divadlech pražských

Domov

Mikuláš v ohrožení? V reklamách ho válcuje Santa Claus

Obchodní řetězce v reklamních letácích k mikulášské nadílce využívají častěji zahraniční motivy, jako je Santa Claus, My little Pony, smajlíci nebo Angry Birds, a to ve 43 procentech nabídky. České motivy jako Mikuláš, čert, anděl, Krteček a Ladovy obrázky dávají dohromady 28 procent nabídky. Zbytek tvoří neutrální motivy. Vyplývá to z analýzy společnosti Česká distribuční.

Budova Secret Intelligence Service (SIS, neoficiálně také MI6, Military Inteligence Deputary 6)

MI6 nabírá agentky, spustila reklamu cílenou na ženy

Svět

Londýn - Britská rozvědka MI6 spustila svou první televizní reklamu. Zaměřená je na ženy a jejím cílem je rozbít machistický obrázek této tajné služby, píšou britská média. MI6 v reklamě naznačuje, že stojí o kandidátky s takzvanými měkkými dovednostmi, například emoční inteligencí a kreativitou.

IX. sjezd KSČM v Praze

Zakažme reklamy na půjčky, burcuje KSČM

Domov

Praha - Od příštího roku by mohla z televizních obrazovek, z rozhlasového vysílání, z novin a časopisů i z internetu nebo z plakátů zmizet propagace bankovních a nebankovních půjček. V novele o regulaci reklamy navrhla zákaz šíření skupina komunistických poslanců. Za jeho porušení by hrozila podle předlohy až dvoumilionová sankce.

děti

Technika

Děti mají problém rozpoznat skrytou reklamu, tvrdí výzkum

Praha - Děti většinou nepoznají neoznačenou reklamu, kterou na internet vkládají oblíbení youtubeři nebo blogeři. Bez nápovědy ji pozná jedno dítě z deseti. Zhruba 60 procent rodičů přitom uvádí, že blogeři a youtubeři jejich děti ovlivňují. Vyplývá to z průzkumu, který pro Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy udělala agentura Ipsos. S jeho výsledky dnes novináře seznámili zástupci fakulty.

Facebook, sociální sítě

Facebook zakáže reklamy podporující kryptoměny

Svět

New York - Facebook zakáže reklamy podporující finanční produkty a služby spojené s kryptoměnami a primární nabídkou mincí (ICO), v rámci které jsou vydávány nové kryptoměny. Zákaz bude platit i na Audience Network a Instagramu, informuje Reuters.

Ilustrační fotografie

Sexistické prasátečko: Porota udělila anticeny za vulgární reklamy

Domov

Brno - Anticenu Sexistické prasátečko letos získalo od veřejnosti Free Radio. Odborná porota vybrala reklamu firmy FEKO LT na čištění kanalizace. Snahou organizátorů akce je již několik let upozorňovat na sexistické stereotypy, používání odhalených žen a sexu k propagaci produktu, který s nimi nesouvisí.

supermarket Tesco

Svět

Tesco čelí kritice: Ve vánoční reklamě se objevili i muslimové

Londýn - Každoročně se obchodní řetězce i světové značky předhánějí v tom, kdo bude mít tu nejlíbivější vánoční reklamu. Letos se však divákům a zákazníkům obzvlášť nelíbí ta od řetězce Tesco. Někteří si na sociálních sítích stěžují, že na Vánoce je stále brzy, jiní v tom vidí zásadní problém - společnost vlastnící síť supermarketů do reklamy zahrnula i muslimy. O těch se ale ví, že Vánoce neslaví.

Vánoce

Santa Klaus přeci není český, stěžují si Češi na vánoční reklamy

Domov

Praha - Využívání motivu Santa Clause ve vánočních reklamách vadí 54 procentům Čechů. Použití křesťanských motivů, jako jsou andělé, jesličky či pasáčci, vadí jen šesti procentům lidí. Kolem 64 procent respondentů přiznává, že je vánoční reklama inspirovala k nákupu. 65 procent lidí pokládá listopad za měsíc, kdy by se měly rozjet vánoční reklamní kampaně.

Aktuálně se děje

13. června 2024 10:31

Ukrajina zničila Rusku tři systémy protivzdušné obrany na Krymu

Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil ve středu potvrdil zničení tří ruských systémů protivzdušné obrany na okupovaném Krymu. Dva z nich byly zničeny při útoku, zatímco informace o třetím se stále upřesňují, uvedl server Kyiv Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy