reklama

„Heeej, dávej pozor!“ právě těmito slovy začíná kultovní reklama z roku 1994. chlapeček v koupeně cáká vodu, když v tom najde v prádelním koši modrého králíčka Azurita, který k Česku promluvil hlasem dnes již zesnulé Heleny Štáchové.

zdroj: YouTube

Ano, je to ta Helena Štáchová, která vedla Divadlo Spejbla a Hurvínka a která dabovala Mišu Kuličku nebo Lízu Simpsonovou v kresleném americkém seriálu Simpsonovi. Když si reklamu pustíte dnes, králíček skutečně mluví jako oblíbená žlutá postavička.

„Budeš tady, až se vrátím?“ ptá se v závěru reklamy roztomilý chlapeček, kterého mezitím maminka zavolá na večeři. Právě tato věta doslova zlidověla a lidé ji používají dodnes – i když si už možná nepamatují, že pochází právě odsud.

Krátký klip byl natolik oblíbený, že snad každé dítě chtělo mít doma svého králíčka. Plyšák Azurit (i spousta jeho náhražek) se prodával jako o život. Dodnes lze video najít také na YouTube, kde ho vidělo téměř půl milionu lidí.

Do české pop-kultury se králíček Azurit zapsal výrazně také díky stejnojmenné písni, kterou napsalo duo Michal Horáček a Petr Hapka. „Šlo to ráz na ráz, byla to chvíle. Srst sice modrá, maso však bílé. Chutné a zdarma... Pištěl tak mile, Králíček Azurit,“ zpívá nezaměnitelným hlasem Daniel Landa v závěru songu, který se mnohým může zdát poněkud drastický.

zdroj: YouTube

Skladba se objevila na albu Citová investice z roku 1996. Kromě Landy se na ní podílela ještě Aťka Janoušková, která v této parodické písni propůjčila hlas Azuritovi.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama