Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

O Klinice pražské zastupitelstvo nejednalo. Opozice to na jednání neprosadila

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Jana Maxová, EuroZprávy.cz

Praha - Pražské zastupitelstvo o Klinice nejednalo. opozice ve složení TOP 09, ODS a KSČM neprosadily téma Kliniky, která leží na pražském Žižkově, do jednání. Vadí jim, že problémy státu má řešit město.

"Ten problém způsobil stát. Šlo o populismus ministra financí, který tam nechal Kliniku působit a pak se k tomu dále neznal," uvedl v odůvodnění požadavku na zařazení bodu na program jednání předseda zastupitelského klubu TOP 09 Václav Novotný. Podle něj se vytváří precedens. "Když budete hodně ignorovat zákony, budete hodně urputní a vydržíte dlouho, tak vám koupíme a opravíme barák," dodal Novotný.

Magistrát bude s ÚZSVM jednat o nákupu nebo směně budovy, následně by ji rádi opravili a nabídli neziskovému sektoru. Squatteři by tam mohli do začátku oprav zůstat, i když jsou tam nelegálně a za poslední týden už je z tama dvakrát policie vyvedla. Vždy se však do budovy vrátili.

Aktivisté působili v budově, kterou původně v roce 2014 obsadili nelegálně, na základě výpůjčky od ÚZSVM do letošního března. Od té doby nabíhá osobě, se kterou úřad smlouvu uzavřel, každý den smluvní pokuta 1000 korun. K dnešnímu dni jde o 85.000 korun, z nichž necelou polovinu uhradila. Od března v budově Klinika zůstává podle úřadu protiprávně.

Témata:  klinika Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových Praha

Související

Aktuálně se děje

26. června 2026 11:31

Tajemství Charlotte Gottové uniklo. Němci se s tím nemazali

Charlotte Gottová je sice jednou z nejsledovanějších osobností šoubyznysu v současnosti, ale i ona má svá tajemství. Soukromí si totiž poměrně pečlivě střeží. Přesto unikla ven jedna informace, kterou její vrstevníci opačného pohlaví neuslyší rádi. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Zásilkovna představila novinku. V praxi ji uvede od července

Zásilkovna umožní všem e-shopům od 1. července podávat zásilky přímo do Z-BOXů, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Doprava e-shopům zlevní, protože samotné podání zásilky do Z-BOXu je zdarma. Síť čítající přes 6 500 Z-BOXů s více než 600 tisíci schránek se tak otevírá i tomu nejmenšímu obchodníkovi za velmi příznivých podmínek. Úspěšně dopadl také pilot sobotního doručení v Praze, Brně a Ostravě, Zásilkovna proto v těchto městech přechází z testovacího režimu do ostrého provozu. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.