reklama

Pietního aktu na Vítkově se zúčastní také náčelník generálního štábu Aleš Opata, představitelé státní správy a samosprávy a Československé obce legionářské i dalších veteránských organizací. Metnar udělí dvěma osobnostem Záslužný kříž ministra obrany ČR II. stupně, dalších 15 lidí dostane ministerský záslužný kříž III. stupně. Jeden válečný veterán bude povýšen. V Praze se vzpomínková akce odehraje také třeba na Olšanských hřbitovech.

Ve svatovítské katedrále večer Filharmonie Hradec Králové vystoupí se skladbou Modlitba naděje od Juraje Filase, na úvod večera promluví generál Petr Pavel, biskup Václav Malý a pražský arcibiskup Dominik Duka.

V Brně pořádá armáda pietní akt na ústředním hřbitově. Na brněnském Moravském náměstí budou moci lidé jako hold veteránům zapichovat k pomníku vojáka malé dřevěné kříže.

Jedenáctý listopad, kdy byla uzavřena dohoda o příměří na západní frontě ve válce, která získala přídomek první až po vypuknutí druhé světové války, se postupem času stal připomínkou všech válečných veteránů. Jejich symbolem je květ vlčího máku, který si lidé připevňují na oblečení. V České republice se připomíná od roku 2001.