reklama

"Muž byl ve Fakultní nemocnici Hradec Králové hospitalizován ve vážném stavu a zůstává napojen na plicní ventilaci. Další informace nebudeme sdělovat," řekl dnes ČTK mluvčí nemocnice Jakub Sochor.

Policie uvedla, že postřeleného muže odsoudil v roce 2008 krajský soud kvůli pokusu o vraždu k deseti letům vězení a muž trest absolvoval. "Nikdo z občanů ani policistů nebyl zraněn. Krátká střelná zbraň, s kterou muž střílel, bude podrobena znaleckému zkoumání," uvedla Iva Kormošová z krajského policejní ředitelství v Hradci Králové.

Policie dnes doplnila, že musela postupovat s maximální opatrností s ohledem na skutečnost, že incident se odehrával v obydlené zóně mezi rodinnými domy a také vzhledem k informacím o mužově trestní minulosti násilného charakteru. "Policisté museli postupovat s největší opatrností, aby ochránili životy a zdraví okolních občanů," uvedla dnes mluvčí krajské policie Eva Prachařová. První hlídka přijela na místo, oblast zajistila a vyčkala na příjezd zásahové jednotky, dodala.

Starosta obce s 340 obyvateli Pavel Berný incident ČTK potvrdil a řekl, že postřelený ve vesnici bydlí. "Domek je na okraji obce. Myslím si, že (lidé v obci) nebyli ohroženi. Probíhá šetření, víc k tomu neřeknu, nerad bych do toho nějakým způsobem zasáhl," řekl ČTK.

Podle očitého svědka zasahoval na místě i policejní vrtulník. Slyšel do pěti výstřelů, oblast kolem domu byla uzavřena. "Na místě byla zásahová jednotka, měl pistoli, byla tam přestřelka. Asi byl nalitý nebo zfetovaný, jinak si to vysvětlit neumím. Když jezdil na kole do práce, byl normální člověk. Žil sám, občas za ním přijeli kamarádi. Vím, že v minulosti byl zavřený ve Valdicích (věznice u Jičína pro odsouzené za závažné zločiny)," řekl ČTK Jaromír Suchánek. Podle něj poté, co utichla střelba, přiletěl vrtulník záchranářů.

Podle informací ČTK byl postřelený muž odsouzen za to, že se v prosinci 2007 v Nemyčevsi pokusil zabít přítele své matky vzduchovkou a sekyrou. Napadený přežil jen díky včasnému zásahu zdravotníků. Útočník pak před soudem svého činu litoval, soud mu tehdy také nařídil ambulantní protialkoholní léčení.

Policie případ vyšetřuje. Zabývat se jím i Generální inspekce bezpečnostních sborů, podle policie jde o standardní postup při použití zbraně policistou.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama